'Voorbereiding Anderlecht wordt ware marathon'

door
'Voorbereiding Anderlecht wordt ware marathon'

Terwijl de play-offs in de Jupiler Pro League zondag hun apotheose kennen, staat bij Anderlecht het nieuwe seizoen al voor de deur. Paars-Wit is immers al een tijdje op vakantie. Zij zagen in april op enkele dagen tijd hun seizoen eindigen door eerst tegen AZ kwalificatie voor de halve finale van de Conference League nog weg te geven en daarna naast een plaats in de play-offs te grijpen.


De elfde plaats in de Jupiler Pro League was het slechtste resultaat in ongeveer 90 jaar voor Anderlecht en dus zal het volgend seizoen een pak beter moeten. Meteen na het einde van het seizoen kondigde Brian Riemer aan dat hij er in de zomer de pees op zou leggen en dat lijken geen loze woorden geweest te zijn. Anderlecht-Online weet namelijk dat de spelers volgende donderdag al op de club verwacht worden voor de start van de voorbereiding op het seizoen 2023/24.

Wellicht zullen de eerste dagen vooral gewijd worden aan de gebruikelijke medische en fysieke testen en zal de eerste echte training pas voor de week van 12 juni zijn. Dat is echter nog steeds bijzonder vroeg, maar op die manier heeft Anderlecht wel zo'n zes weken om zich klaar te stomen voor de start van de Jupiler Pro League, die gebruikelijk voor eind juli is.

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Zonder een pak internationals

Riemer zal het tijdens de eerste weken van de voorbereiding wel met een onvolledige kern moeten doen, want heel wat internationals zullen nog ontbreken. Er staan midden juni immers nog de nodige interlands op het programma en meteen daarna is er het EK U21. Spelers als Bart Verbruggen, Zeno Debast en Jan Vertonghen lijken daardoor al zeker te ontbreken op de eerste trainingen.

Zal Anderlecht meteen klaar zijn voor het nieuwe seizoen?

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

99
99
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

61
61
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

213
213
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

285
285
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

258
258
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

115
115
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

184
184
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

101
101
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

330
330
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

161
161
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

187
187
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

166
166
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

130
130
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

467
467
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

69
69
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

165
165
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

342
342
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

258
258
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

84
84
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

406
406
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

340
340
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

229
229
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

542
542
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

202
202

Meer sportnieuws