'Voorbereiding Anderlecht wordt ware marathon'

door
'Voorbereiding Anderlecht wordt ware marathon'

Terwijl de play-offs in de Jupiler Pro League zondag hun apotheose kennen, staat bij Anderlecht het nieuwe seizoen al voor de deur. Paars-Wit is immers al een tijdje op vakantie. Zij zagen in april op enkele dagen tijd hun seizoen eindigen door eerst tegen AZ kwalificatie voor de halve finale van de Conference League nog weg te geven en daarna naast een plaats in de play-offs te grijpen.


De elfde plaats in de Jupiler Pro League was het slechtste resultaat in ongeveer 90 jaar voor Anderlecht en dus zal het volgend seizoen een pak beter moeten. Meteen na het einde van het seizoen kondigde Brian Riemer aan dat hij er in de zomer de pees op zou leggen en dat lijken geen loze woorden geweest te zijn. Anderlecht-Online weet namelijk dat de spelers volgende donderdag al op de club verwacht worden voor de start van de voorbereiding op het seizoen 2023/24.

Wellicht zullen de eerste dagen vooral gewijd worden aan de gebruikelijke medische en fysieke testen en zal de eerste echte training pas voor de week van 12 juni zijn. Dat is echter nog steeds bijzonder vroeg, maar op die manier heeft Anderlecht wel zo'n zes weken om zich klaar te stomen voor de start van de Jupiler Pro League, die gebruikelijk voor eind juli is.

LEES OOK: 'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Zonder een pak internationals

Riemer zal het tijdens de eerste weken van de voorbereiding wel met een onvolledige kern moeten doen, want heel wat internationals zullen nog ontbreken. Er staan midden juni immers nog de nodige interlands op het programma en meteen daarna is er het EK U21. Spelers als Bart Verbruggen, Zeno Debast en Jan Vertonghen lijken daardoor al zeker te ontbreken op de eerste trainingen.

Zal Anderlecht meteen klaar zijn voor het nieuwe seizoen?

Meest recent

TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

74
74
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

63
63
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

25
25
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

263
263
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

170
170
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

399
399
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

345
345
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

266
266
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

65
65
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

107
107
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

721
721
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

551
551
Hel breekt los op Sclessin: brute details supportersbestorming

Standard incasseerde vrijdagavond andermaal een optater en verloor met zware 0-4-cijfers van KAA ...

275
275
'Genk schiet wakker op mercato: versterking Hayen onderweg'

KRC Genk heeft donderdag eindelijk nog eens een wedstrijd kunnen winnen en plaatste zich zo ook voor ...

329
329
'Club gaat compleet los: bom geld voor dríé aanwinsten'

Nog een dikke week te gaan en de winterse transferperiode zit er alweer op. Maar nog heel wat ...

848
848
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

360
360
Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

329
329
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

429
429
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

182
182
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

172
172
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

99
99
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

319
319
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

315
315
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

79
79
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

483
483

Meer sportnieuws