'Voorbereiding Anderlecht wordt ware marathon'

door
'Voorbereiding Anderlecht wordt ware marathon'

Terwijl de play-offs in de Jupiler Pro League zondag hun apotheose kennen, staat bij Anderlecht het nieuwe seizoen al voor de deur. Paars-Wit is immers al een tijdje op vakantie. Zij zagen in april op enkele dagen tijd hun seizoen eindigen door eerst tegen AZ kwalificatie voor de halve finale van de Conference League nog weg te geven en daarna naast een plaats in de play-offs te grijpen.


De elfde plaats in de Jupiler Pro League was het slechtste resultaat in ongeveer 90 jaar voor Anderlecht en dus zal het volgend seizoen een pak beter moeten. Meteen na het einde van het seizoen kondigde Brian Riemer aan dat hij er in de zomer de pees op zou leggen en dat lijken geen loze woorden geweest te zijn. Anderlecht-Online weet namelijk dat de spelers volgende donderdag al op de club verwacht worden voor de start van de voorbereiding op het seizoen 2023/24.

Wellicht zullen de eerste dagen vooral gewijd worden aan de gebruikelijke medische en fysieke testen en zal de eerste echte training pas voor de week van 12 juni zijn. Dat is echter nog steeds bijzonder vroeg, maar op die manier heeft Anderlecht wel zo'n zes weken om zich klaar te stomen voor de start van de Jupiler Pro League, die gebruikelijk voor eind juli is.

LEES OOK: Albert ziet gigantische transferblunder bij Anderlecht

Zonder een pak internationals

Riemer zal het tijdens de eerste weken van de voorbereiding wel met een onvolledige kern moeten doen, want heel wat internationals zullen nog ontbreken. Er staan midden juni immers nog de nodige interlands op het programma en meteen daarna is er het EK U21. Spelers als Bart Verbruggen, Zeno Debast en Jan Vertonghen lijken daardoor al zeker te ontbreken op de eerste trainingen.

Zal Anderlecht meteen klaar zijn voor het nieuwe seizoen?

Meest recent

Vandenbempt over 'saaie' Club Brugge: "Matig"

Club Brugge laat geen geweldige indruk achter dit seizoen. Dat is de enige juiste conclusie die we ...

12
12
Albert ziet gigantische transferblunder bij Anderlecht

Onze redactie haalde al snel aan dat de mercato van Olivier Renard en Tim Borguet absoluut niet ...

78
78
Vrancken weet wat STVV nodig heeft om toppers te winnen

STVV speelde geen onaardige partij op het veld van Union SG, maar verloor wel met 2-0. De Kanaries ...

26
26
Lichtpunt bij KRC Genk: "Tevreden met bepaalde impact"

KRC Genk speelde geen goede wedstrijd tegen La Louvière. Het werd 1-1 en de Limburgers ...

57
57
Volgend ontslag bij Anderlecht? Degryse oordeelt

RSC Anderlecht is ronduit slecht aan het seizoen begonnen. Europees door de mand gevallen en in de ...

309
309
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

58
58
'Leko hakt knopen door: AA Gent dumpt peperdure flop'

De galamatch ter ere van het 125-jarig bestaan loste de verwachtingen in bij AA Gent, dat Standard ...

342
342
Furie in Italië: Lang krijgt mokerslag van jewelste

Noa Lang krijgt het hard te verduren in Napels: Antonio Conte zette hem publiek op zijn plaats. De ...

150
150
Hasi roteert: Anderlecht haalt miscasts uit vergeetput

RSC Anderlecht hoopt de magere één op zes tegen STVV en Charleroi dinsdag door te ...

459
459
Genk likt wonden: Fink slikt bittere pil uit ziekenboeg

Alweer geen clean sheet, alweer puntenverlies. Na het gelijkspel in eigen huis tegen La ...

229
229
Gheysens velt verdict: Wils richting exit bij Antwerp?

De sportieve malaise duurt voort bij Antwerp, dat zondag in eigen huis met 0-1 onderuit ging tegen ...

352
352
Politiek steunt Pro League: DAZN op matje geroepen

Het verzoek van DAZN om opnieuw rond de tafel te zitten met de Pro League en de voorwaarden van het ...

404
404
Gumienny doet pikante uitspraak over afgekeurde Genkse goal

KRC Genk liet zondagavond op pijnlijke wijze de kans laten liggen om weer dichter bij de top zes te ...

561
561
Bidden voor Garcia: volgende zware blessure bij Duivel?

Het is voor Rudi Garcia geen fijne week geweest. De bondscoach zag de voorbije dagen verschillende ...

98
98
Opmerkelijk: La Louvière-coach excuseert zich bij Fink

Promovendus La Louvière blijft het best aardig doen in de Jupiler Pro League. De verrassende ...

200
200
Penders net geen held, Fofana in tranen, weer domper Openda

Zondagavond kwamen in het buitenland nog enkele Rode Duivels in actie. In de kraker tussen Lyon en ...

74
74
Hubert ziet Union groeien: "Die les hebben we getrokken"

Union kreeg enkele dagen geleden nog een tweede pandoering op rij in de Champions League, want net ...

51
51
Fink doet voorspelling na nieuwe opdoffer Genk

Al voor de derde officiële wedstrijd op rij is KRC Genk zondag blijven steken op een ...

977
977
Wat een week: Belgische Villa-beul alweer de held

Een week geleden was hij voor de modale Belgische voetballiefhebber nog compleet onbekend, maar de ...

44
44
Wéér zelfde pijnpunt Genk: "Moeten oplossing vinden"

Het blijft dit seizoen voor KRC Genk zeer wisselvallig lopen. De Limburgers tankten eerder deze week ...

145
145
Ondanks dwarszittende VAR klopt Union toch STVV

Union heeft zich hersteld van de pandoering tegen Inter in de Champions League met een zege in de ...

94
94
Vandenbroeck: "Daardoor zit ik met een dubbel gevoel"

Zulte Waregem blijft punten bij elkaar sprokkelen. Ze wisten een punt weg te kapen bij Cercle ...

88
88
KRC Genk bijt de tanden stuk op pittig La Louvière

KRC Genk boekte een 7 op 9 en speelde een goede Europese match tegen Real Betis. Tegen La ...

81
81
Van der Bruggen baalt stevig: "Ronduit belachelijk"

Cercle Brugge kent een bijzonder moeizaam seizoen. Tegen Zulte Waregem wisten ze alweer geen zege te ...

198
198
Antwerp vat vol frustratie: "Toch kan dit kantelmoment zijn"

Royal Antwerp FC blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. De Great Old verloor onverdiend ...

172
172

Meer sportnieuws