'Verkoop Club Brugge gaat één specifieke richting op'

886 stemmen
'Verkoop Club Brugge gaat één specifieke richting op'

Club Brugge sluit aanstaande zondag zijn seizoen af met een uitwedstrijd tegen Union SG, maar bij Blauw-Zwart lag de focus in de voorbije dagen op heel andere zaken. Dinsdag raakte immers bekend dat de hoofdaandeelhouders op zoek zijn naar nieuwe overnemers. En dus is het afwachten in welke handen Blauw-Zwart zal vallen.


Het merendeel van de Brugse aandelen is momenteel in handen van nv Grizzly Sports, met daarin onder meer voorzitter Bart Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert. Zij waren jarenlang alleen eigenaar van Club Brugge, maar daar kwam in 2021 verandering in. Na de mislukte beursgang werd ruim 20% van de aandelen verkocht aan het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital. Nu gaat men dus een stap verder. En het heeft er alle schijn van dat ook de nieuwe overnemers uit het buitenland zullen komen.

LEES OOK: Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Bekende bankier

Om de overname in goede banen te leiden, nam Club Brugge inmiddels de Amerikaanse bankier 'Raine Group' onder de arm. Die partij leidde eerder al de verkoop van Chelsea in goede banen en tracht nu ook hetzelfde te doen met Manchester United. Dat Blauw-Zwart met Raine in zee ging lijkt de overname in één bepaalde richting uit te stuwen. Zo is de kans groot dat de nieuwe eigenaars uit de VS zullen komen.

Concurrentie uit Midden-Oosten?

Uiteraard staat dit nog niet vast, maar bij Het Laatste Nieuws wijst men alvast op de flink toenemende interesse van Amerikaanse investeerders in Europese voetbalclubs. Bij Raine heeft men alvast een groot netwerk binnen de Verenigde Staten en met Orkila is Blauw-Zwart alvast verankerd in Amerika. Al kan het uiteraard ook nog een andere richting uitgaan. "Een partij uit het Midden-Oosten kan een heel ander verhaal zijn dan een investeringsfonds uit de VS", stelt sporteconoom Thomas Peeters bij HLN.

Een buitenlandse eigenaar zou een slechte zaak zijn voor Club ...

Meest recent

Verbijstering na ongezien Balogun-nieuws, KBVB haalt uit

Dinsdagochtend om 2u nemen de Rode Duivels in hun achtste finale op het WK op tegen gastland ...

141
141
'Monaco en Lille strijden om goudhaantje Charleroi'

Bij Charleroi hopen ze na een jaar vol pieken en dalen om komend seizoen weer aan te kunnen sluiten ...

11
11
Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

69
69
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

59
59
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

476
476
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

523
523
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

66
66
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

619
619
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

254
254
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

102
102
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

882
882
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

832
832
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

148
148
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

313
313
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

139
139
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

610
610
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

203
203
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

141
141
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

898
898
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

363
363
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

783
783
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

616
616
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

924
924
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

73
73
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

257
257

Meer sportnieuws