'Verkoop Club Brugge gaat één specifieke richting op'

door
'Verkoop Club Brugge gaat één specifieke richting op'

Club Brugge sluit aanstaande zondag zijn seizoen af met een uitwedstrijd tegen Union SG, maar bij Blauw-Zwart lag de focus in de voorbije dagen op heel andere zaken. Dinsdag raakte immers bekend dat de hoofdaandeelhouders op zoek zijn naar nieuwe overnemers. En dus is het afwachten in welke handen Blauw-Zwart zal vallen.


Het merendeel van de Brugse aandelen is momenteel in handen van nv Grizzly Sports, met daarin onder meer voorzitter Bart Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert. Zij waren jarenlang alleen eigenaar van Club Brugge, maar daar kwam in 2021 verandering in. Na de mislukte beursgang werd ruim 20% van de aandelen verkocht aan het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital. Nu gaat men dus een stap verder. En het heeft er alle schijn van dat ook de nieuwe overnemers uit het buitenland zullen komen.

LEES OOK: Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Bekende bankier

Om de overname in goede banen te leiden, nam Club Brugge inmiddels de Amerikaanse bankier 'Raine Group' onder de arm. Die partij leidde eerder al de verkoop van Chelsea in goede banen en tracht nu ook hetzelfde te doen met Manchester United. Dat Blauw-Zwart met Raine in zee ging lijkt de overname in één bepaalde richting uit te stuwen. Zo is de kans groot dat de nieuwe eigenaars uit de VS zullen komen.

Concurrentie uit Midden-Oosten?

Uiteraard staat dit nog niet vast, maar bij Het Laatste Nieuws wijst men alvast op de flink toenemende interesse van Amerikaanse investeerders in Europese voetbalclubs. Bij Raine heeft men alvast een groot netwerk binnen de Verenigde Staten en met Orkila is Blauw-Zwart alvast verankerd in Amerika. Al kan het uiteraard ook nog een andere richting uitgaan. "Een partij uit het Midden-Oosten kan een heel ander verhaal zijn dan een investeringsfonds uit de VS", stelt sporteconoom Thomas Peeters bij HLN.

Een buitenlandse eigenaar zou een slechte zaak zijn voor Club ...

Meest recent

Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

51
51
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

47
47
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

127
127
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

737
737
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

347
347
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

330
330
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

100
100
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

155
155
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

279
279
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

252
252
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

91
91
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

170
170
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

297
297
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

263
263
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

459
459
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

224
224
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

471
471
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

290
290
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

239
239
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

424
424
Volledig onbekende Belg maakt plots furore in Portugal

Alsmaar vaker trekken Belgische talenten op zeer jonge leeftijd naar het buitenland, en niet alleen ...

111
111
'Nog één struikelblok voor Anderlecht en Tomasson'

Bij Anderlecht blijft de zoektocht naar een nieuwe trainer aan de gang. CEO Kenneth Bornauw gaf ...

197
197
'Standard weigert miljoenenbod voor toptalent'

Standard was tijdens de voorbije wintermercato weer druk in de weer en haalde vier nieuwe spelers ...

325
325

Meer sportnieuws