'Verkoop Club Brugge gaat één specifieke richting op'

door
'Verkoop Club Brugge gaat één specifieke richting op'

Club Brugge sluit aanstaande zondag zijn seizoen af met een uitwedstrijd tegen Union SG, maar bij Blauw-Zwart lag de focus in de voorbije dagen op heel andere zaken. Dinsdag raakte immers bekend dat de hoofdaandeelhouders op zoek zijn naar nieuwe overnemers. En dus is het afwachten in welke handen Blauw-Zwart zal vallen.


Het merendeel van de Brugse aandelen is momenteel in handen van nv Grizzly Sports, met daarin onder meer voorzitter Bart Verhaeghe en CEO Vincent Mannaert. Zij waren jarenlang alleen eigenaar van Club Brugge, maar daar kwam in 2021 verandering in. Na de mislukte beursgang werd ruim 20% van de aandelen verkocht aan het Amerikaanse investeringsfonds Orkila Capital. Nu gaat men dus een stap verder. En het heeft er alle schijn van dat ook de nieuwe overnemers uit het buitenland zullen komen.

LEES OOK: Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Bekende bankier

Om de overname in goede banen te leiden, nam Club Brugge inmiddels de Amerikaanse bankier 'Raine Group' onder de arm. Die partij leidde eerder al de verkoop van Chelsea in goede banen en tracht nu ook hetzelfde te doen met Manchester United. Dat Blauw-Zwart met Raine in zee ging lijkt de overname in één bepaalde richting uit te stuwen. Zo is de kans groot dat de nieuwe eigenaars uit de VS zullen komen.

Concurrentie uit Midden-Oosten?

Uiteraard staat dit nog niet vast, maar bij Het Laatste Nieuws wijst men alvast op de flink toenemende interesse van Amerikaanse investeerders in Europese voetbalclubs. Bij Raine heeft men alvast een groot netwerk binnen de Verenigde Staten en met Orkila is Blauw-Zwart alvast verankerd in Amerika. Al kan het uiteraard ook nog een andere richting uitgaan. "Een partij uit het Midden-Oosten kan een heel ander verhaal zijn dan een investeringsfonds uit de VS", stelt sporteconoom Thomas Peeters bij HLN.

Een buitenlandse eigenaar zou een slechte zaak zijn voor Club ...

Meest recent

Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

1
1
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

2
2
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

28
28
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

48
48
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

116
116
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

40
40
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

318
318
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

89
89
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

120
120
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

229
229
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

110
110
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

112
112
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

54
54
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

95
95
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

270
270
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

216
216
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

149
149
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

119
119
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

159
159
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

242
242
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

158
158
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

424
424
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

189
189

Meer sportnieuws