Antwerp houdt hart vast voor cruciale steunpilaar

283 stemmen
Antwerp houdt hart vast voor cruciale steunpilaar

Van de drie overgebleven titelkandidaten is Antwerp FC de enige ploeg die zijn lot tijdens de slotspeeldag in eigen handen heeft. Indien de Great Old wint op het veld van KRC Genk, is het altijd zeker van de landstitel. Maar daarvoor zal de bekerwinnaar wel op zijn sterkst moeten zijn en dat kan mogelijk een probleem worden.


RAFC kreeg afgelopen weekend al een uitgelezen kans om zich van de dubbel te verzekeren, het mocht echter niet zijn. Op eigen veld bleef de ploeg van coach Mark van Bommel steken op een 1-1-gelijkspel tegen Union SG. Door de afronding bij de puntenhalvering aan de start van de PO's, blijft Antwerp wel de koppositie bekleden. Maar om kampioen te worden zal het tegen Genk minstens een punt moeten pakken én, in geval van een gelijkspel, moeten hopen dat Union steken laat vallen tegen Club Brugge.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Schade beperkt

Vermits er bij Blauw-Zwart niets meer op het spel staat, lijkt een overwinning in de Cegeka Arena echter noodzakelijk. En dus hoopt men bij de Great Old dat Vincent Janssen tijdig fit zal geraken. De Nederlandse spits scoorde zondag nog een cruciaal doelpunt, maar moest de wedstrijd vroegtijdig staken met een lichte blessure. De schade zou weliswaar meevallen, normaal gezien raakt het speerpunt tijdig opgelapt voor de clash van zondag. De vraag is evenwel in welke conditie Janssen aan de aftrap zal verschijnen.

Povere statistieken

Zo lijkt de 28-jarige stilaan door zijn beste krachten heen te zitten. Bij Het Laatste Nieuws nam men immers zijn statistieken onder de loep en die zijn niet bepaald hoopgevend. Van alle basisspelers tegen Union legde Janssen bijvoorbeeld de minste kilometers af én maakte hij de minste loopacties aan hoge intensiteit van alle veldspelers die aan de aftrap verschenen. Niet bepaald hoopgevend voor een spits die het moeten hebben van zijn werklust. Antwerp moet dus hopen dat de ex-international van Oranje nog een laatste keer op de tanden kan bijten. Janssen blijft immers een cruciale pion en een één-op-één vervanger voor hem is er niet.

Janssen is de belangrijkste veldspeler bij Antwerp ...

Meest recent

'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

10
10
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

170
170
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

311
311
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

86
86
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

243
243
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

133
133
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

221
221
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

167
167
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1002
1002
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

76
76
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

407
407
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

232
232
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

627
627
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

722
722
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

161
161
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

792
792
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

71
71
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

69
69
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

169
169
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

100
100

Meer sportnieuws