Antwerp houdt hart vast voor cruciale steunpilaar

door
Antwerp houdt hart vast voor cruciale steunpilaar

Van de drie overgebleven titelkandidaten is Antwerp FC de enige ploeg die zijn lot tijdens de slotspeeldag in eigen handen heeft. Indien de Great Old wint op het veld van KRC Genk, is het altijd zeker van de landstitel. Maar daarvoor zal de bekerwinnaar wel op zijn sterkst moeten zijn en dat kan mogelijk een probleem worden.


RAFC kreeg afgelopen weekend al een uitgelezen kans om zich van de dubbel te verzekeren, het mocht echter niet zijn. Op eigen veld bleef de ploeg van coach Mark van Bommel steken op een 1-1-gelijkspel tegen Union SG. Door de afronding bij de puntenhalvering aan de start van de PO's, blijft Antwerp wel de koppositie bekleden. Maar om kampioen te worden zal het tegen Genk minstens een punt moeten pakken én, in geval van een gelijkspel, moeten hopen dat Union steken laat vallen tegen Club Brugge.

LEES OOK: Smets: "Hij is één van de beste spitsen in de JPL"

Schade beperkt

Vermits er bij Blauw-Zwart niets meer op het spel staat, lijkt een overwinning in de Cegeka Arena echter noodzakelijk. En dus hoopt men bij de Great Old dat Vincent Janssen tijdig fit zal geraken. De Nederlandse spits scoorde zondag nog een cruciaal doelpunt, maar moest de wedstrijd vroegtijdig staken met een lichte blessure. De schade zou weliswaar meevallen, normaal gezien raakt het speerpunt tijdig opgelapt voor de clash van zondag. De vraag is evenwel in welke conditie Janssen aan de aftrap zal verschijnen.

Povere statistieken

Zo lijkt de 28-jarige stilaan door zijn beste krachten heen te zitten. Bij Het Laatste Nieuws nam men immers zijn statistieken onder de loep en die zijn niet bepaald hoopgevend. Van alle basisspelers tegen Union legde Janssen bijvoorbeeld de minste kilometers af én maakte hij de minste loopacties aan hoge intensiteit van alle veldspelers die aan de aftrap verschenen. Niet bepaald hoopgevend voor een spits die het moeten hebben van zijn werklust. Antwerp moet dus hopen dat de ex-international van Oranje nog een laatste keer op de tanden kan bijten. Janssen blijft immers een cruciale pion en een één-op-één vervanger voor hem is er niet.

Janssen is de belangrijkste veldspeler bij Antwerp ...

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

26
26
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

69
69
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

36
36
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

48
48
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

55
55
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

127
127
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

85
85
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

78
78
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

99
99
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

251
251
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

288
288
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

138
138
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

96
96
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

192
192
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws