Antwerp houdt hart vast voor cruciale steunpilaar

283 stemmen
Antwerp houdt hart vast voor cruciale steunpilaar

Van de drie overgebleven titelkandidaten is Antwerp FC de enige ploeg die zijn lot tijdens de slotspeeldag in eigen handen heeft. Indien de Great Old wint op het veld van KRC Genk, is het altijd zeker van de landstitel. Maar daarvoor zal de bekerwinnaar wel op zijn sterkst moeten zijn en dat kan mogelijk een probleem worden.


RAFC kreeg afgelopen weekend al een uitgelezen kans om zich van de dubbel te verzekeren, het mocht echter niet zijn. Op eigen veld bleef de ploeg van coach Mark van Bommel steken op een 1-1-gelijkspel tegen Union SG. Door de afronding bij de puntenhalvering aan de start van de PO's, blijft Antwerp wel de koppositie bekleden. Maar om kampioen te worden zal het tegen Genk minstens een punt moeten pakken én, in geval van een gelijkspel, moeten hopen dat Union steken laat vallen tegen Club Brugge.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Schade beperkt

Vermits er bij Blauw-Zwart niets meer op het spel staat, lijkt een overwinning in de Cegeka Arena echter noodzakelijk. En dus hoopt men bij de Great Old dat Vincent Janssen tijdig fit zal geraken. De Nederlandse spits scoorde zondag nog een cruciaal doelpunt, maar moest de wedstrijd vroegtijdig staken met een lichte blessure. De schade zou weliswaar meevallen, normaal gezien raakt het speerpunt tijdig opgelapt voor de clash van zondag. De vraag is evenwel in welke conditie Janssen aan de aftrap zal verschijnen.

Povere statistieken

Zo lijkt de 28-jarige stilaan door zijn beste krachten heen te zitten. Bij Het Laatste Nieuws nam men immers zijn statistieken onder de loep en die zijn niet bepaald hoopgevend. Van alle basisspelers tegen Union legde Janssen bijvoorbeeld de minste kilometers af én maakte hij de minste loopacties aan hoge intensiteit van alle veldspelers die aan de aftrap verschenen. Niet bepaald hoopgevend voor een spits die het moeten hebben van zijn werklust. Antwerp moet dus hopen dat de ex-international van Oranje nog een laatste keer op de tanden kan bijten. Janssen blijft immers een cruciale pion en een één-op-één vervanger voor hem is er niet.

Janssen is de belangrijkste veldspeler bij Antwerp ...

Meest recent

Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

30
30
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

557
557
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

30
30
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

197
197
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

104
104
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

404
404
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

462
462
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

69
69
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

125
125
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

669
669
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

85
85
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

65
65
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

61
61
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

40
40
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

143
143
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

113
113
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

109
109
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

138
138
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

47
47
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

108
108
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

219
219
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

272
272
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

640
640
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

75
75

Meer sportnieuws