Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

109
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

Sevilla FC heeft zich woensdagavond voor de zevende keer in zijn geschiedenis verzekerd van de eindwinst in de Europa League. In de finale rekenden de Andalusiërs na strafschoppen af met het AS Roma van coach José Mourinho. De wedstrijd zelf eindigde na een slijtageslag uiteindelijk op 1-1.


Na een studieronde waarbij het balbezit vooral voor de Spanjaarden was, waren het de Italianen die als eerste konden dreigen. Sevilla-doelman Bono, auteur van een sterk WK met Marokko, moest alles uit de kans halen om de 0-1 te voorkomen. Niet veel later claimden de Romeinen dan weer een strafschop, maar de VAR oordeelde daar anders over. Toch waren het de manschappen van Mourinho die op voorsprong kwamen. Dybala, die tegen de verwachtingen aan de aftrap verscheen, trapte de openingstreffer overhoeks binnen.

LEES OOK: Belgische clubs maken indruk: Serie A en Ligue 1 lopen achter

VAR speelt hoofdrol

In de extra tijd van de eerste helft was Sevilla nog dichtbij de gelijkmaker, een poging van Rakitic spatte echter uit mekaar op de lat. Maar dat bleek uiteindelijk slechts uitstel. Met twee verse krachten tussen de lijnen kwamen de Andalusiërs bij het begin van de tweede periode toch langszij. Na een goede actie van Navas, devieerde Mancini de bal in eigen doel. En de Spanjaarden leken zelfs een uitgelezen kans te krijgen om op voorsprong te komen nadat scheidsrechter Taylor voor een penalty floot. De Engelsman werd echter gecorrigeerd door zijn video-assistent.

Ook Roma vroeg vervolgens nog om een penalty wegens hands, maar ook bij deze fase besloot de VAR om de bal niet op de stip te leggen. Belotti kreeg vervolgens nog de kans om de finale met een veldgoal te beslissen, hij botste echter opnieuw op een sterk keepende Bono. Zo eindigde de reguliere speeltijd op 1-1, waardoor een winnaar moest bepaald worden aan de hand van verlengingen.

Strafschoppen bepalen

Veel spektakel leverden die verlengingen evenwel niet op. Het feit dat Ibañez op het veld gehecht moest worden en een typisch opstootje met Mourinho in de hoofdrol, waren zowat de enige hoogtepunten. De ultieme kans van Roma belandde uiteindelijk op de lat. En dus moesten strafschoppen gaan bepalen wie de loodzware trofee in de lucht zou mogen steken. In die penaltyreeks misten Mancini en Ibañez namens Roma. Montiel mocht de beslissende strafschop dan weer opnieuw nemen omdat Rui Patricio te snel van zijn lijn was vertrokken en bij zijn tweede poging schoot de Argentijn de Spanjaarden alsnog naar de eindzege.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

4
4
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

63
63
Tielemans hoort verbazingwekkend verdict bij Man Utd

Manchester United zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. Michael Carrick staat zwaar ...

31
31
Filip Joos in oog van de storm: "Hoe ver tot VRT ingrijpt?"

Filip Joos doet het weer. De voetbalcommentator van de VRT ligt opnieuw onder vuur na politieke ...

66
66
Familie Yamal verteert Ballon d'Or niet: uithaal naar Kane

Lamine Yamal behoorde tot één van de grote favorieten voor de Ballon d’Or, maar ...

484
484
Messoudi krijgt ferme waarschuwing bij Beerschot: “Frappant”

Beerschot staat aan de leiding in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten werden vooraf als grote ...

45
45
Yamal zwaar onder vuur na Ballon d'Or: "Misbruikt zijn roem"

Harry Kane heeft de Ballon d’Or gewonnen na een titanenstrijd tegen Lamine Yamal en Ousmane ...

210
210
Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

142
142
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

87
87
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

144
144
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

231
231
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

169
169
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

75
75
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

383
383
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

153
153
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

386
386
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

86
86
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

286
286
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

329
329
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

329
329
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

143
143
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

319
319
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

613
613

Meer sportnieuws