Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

109 stemmen
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

Sevilla FC heeft zich woensdagavond voor de zevende keer in zijn geschiedenis verzekerd van de eindwinst in de Europa League. In de finale rekenden de Andalusiërs na strafschoppen af met het AS Roma van coach José Mourinho. De wedstrijd zelf eindigde na een slijtageslag uiteindelijk op 1-1.


Na een studieronde waarbij het balbezit vooral voor de Spanjaarden was, waren het de Italianen die als eerste konden dreigen. Sevilla-doelman Bono, auteur van een sterk WK met Marokko, moest alles uit de kans halen om de 0-1 te voorkomen. Niet veel later claimden de Romeinen dan weer een strafschop, maar de VAR oordeelde daar anders over. Toch waren het de manschappen van Mourinho die op voorsprong kwamen. Dybala, die tegen de verwachtingen aan de aftrap verscheen, trapte de openingstreffer overhoeks binnen.

LEES OOK: Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

VAR speelt hoofdrol

In de extra tijd van de eerste helft was Sevilla nog dichtbij de gelijkmaker, een poging van Rakitic spatte echter uit mekaar op de lat. Maar dat bleek uiteindelijk slechts uitstel. Met twee verse krachten tussen de lijnen kwamen de Andalusiërs bij het begin van de tweede periode toch langszij. Na een goede actie van Navas, devieerde Mancini de bal in eigen doel. En de Spanjaarden leken zelfs een uitgelezen kans te krijgen om op voorsprong te komen nadat scheidsrechter Taylor voor een penalty floot. De Engelsman werd echter gecorrigeerd door zijn video-assistent.

Ook Roma vroeg vervolgens nog om een penalty wegens hands, maar ook bij deze fase besloot de VAR om de bal niet op de stip te leggen. Belotti kreeg vervolgens nog de kans om de finale met een veldgoal te beslissen, hij botste echter opnieuw op een sterk keepende Bono. Zo eindigde de reguliere speeltijd op 1-1, waardoor een winnaar moest bepaald worden aan de hand van verlengingen.

Strafschoppen bepalen

Veel spektakel leverden die verlengingen evenwel niet op. Het feit dat Ibañez op het veld gehecht moest worden en een typisch opstootje met Mourinho in de hoofdrol, waren zowat de enige hoogtepunten. De ultieme kans van Roma belandde uiteindelijk op de lat. En dus moesten strafschoppen gaan bepalen wie de loodzware trofee in de lucht zou mogen steken. In die penaltyreeks misten Mancini en Ibañez namens Roma. Montiel mocht de beslissende strafschop dan weer opnieuw nemen omdat Rui Patricio te snel van zijn lijn was vertrokken en bij zijn tweede poging schoot de Argentijn de Spanjaarden alsnog naar de eindzege.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Mechele of Theate in basis? Albert geeft duidelijke voorkeur

Maandag steken de Rode Duivels de Atlantische Oceaan over richting het WK-basiskamp in Seattle. Op ...

8
8
Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

De Rode Duivels hebben zaterdag indruk gemaakt tijdens hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. Voor de ...

41
41
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

177
177
TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

265
265
Antwerp wrijft zich in de handen: goud duo staat op

Er kloppen heel wat Belgische talenten op de deur. Ook bij Royal Antwerp FC focussen ze meer en meer ...

207
207
‘Garcia’s WK-verrassing: belangrijke pion plots gedumpt’

Het WK komt nu wel heel dichtbij. De voorbereiding van de Rode Duivels zit erop met overwinningen ...

126
126
Temptation-drama: "Annelien Coorevits is rasechte mannenhater"

Annelien Coorevits heeft de voorbije dagen bijzonder harde kritiek over zich heen gekregen. Niet ...

70
70
'Garcia ziet het niet zitten in deze Rode Duivel'

De voorbereiding voor het WK zit erop voor de Rode Duivels. Als eerste tegenstander wacht Egypte en ...

291
291
‘Jérémy Doku slaat grote transferslag vlak voor WK’

Jérémy Doku is on fire. De buitenspeler was op het einde van het seizoen al in ...

189
189
Basisplek Vanaken op WK afgemaakt: “Doet Garcia niet”

Hans Vanaken is een belangrijk onderdeel geworden van de selectie van bondscoach Rudi Garcia. De ...

212
212
Union SG slaat keihard terug op Belgische topclubs

Union SG werd vorig seizoen landskampioen en afgelopen seizoen won het de beker en werd het tweede ...

390
390
WK Duivels? Joos en Vandenbempt vellen verdict

De Rode Duivels maken zich klaar voor het WK. Het grootste voetbaltoernooi loert om de hoek. Peter ...

164
164
‘Cercle Brugge zet door voor ervaren goalgetter’

Cercle Brugge nam afscheid van Dante Vanzeir en Steve Ngoura lokt interesse van RC Lens. De ...

114
114
Croonen waarschuwt Club Brugge & co met groots plan

KRC Genk stelde Thibaut Courtois voor als een nieuwe investeerder via NXTPLAY. De doelman van Real ...

416
416
Jeremy Doku laat niemand onberoerd met verrassend bericht

Jeremy Doku heeft opnieuw de aandacht naar zich toegetrokken. De aanvaller van de Rode Duivels ...

139
139
Albert lyrisch over Duivel: "Boegbeeld van Belgisch voetbal"

Philippe Albert is een ervaringsdeskundige als het over de Rode Duivels gaat. Hij speelde mee op ...

155
155
Garcia hakt knopen door: 'dit is de basisploeg tegen Egypte'

België trekt met vertrouwen naar het WK. De Rode Duivels wonnen met 0-2 van Kroatië en met ...

537
537
Enorm pijnlijk voor Vanaken: Garcia kiest voor power

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

820
820
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

85
85
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

223
223
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

261
261
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

56
56
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

640
640
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

131
131
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

203
203

Meer sportnieuws