Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

stemmen
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

Sevilla FC heeft zich woensdagavond voor de zevende keer in zijn geschiedenis verzekerd van de eindwinst in de Europa League. In de finale rekenden de Andalusiërs na strafschoppen af met het AS Roma van coach José Mourinho. De wedstrijd zelf eindigde na een slijtageslag uiteindelijk op 1-1.


Na een studieronde waarbij het balbezit vooral voor de Spanjaarden was, waren het de Italianen die als eerste konden dreigen. Sevilla-doelman Bono, auteur van een sterk WK met Marokko, moest alles uit de kans halen om de 0-1 te voorkomen. Niet veel later claimden de Romeinen dan weer een strafschop, maar de VAR oordeelde daar anders over. Toch waren het de manschappen van Mourinho die op voorsprong kwamen. Dybala, die tegen de verwachtingen aan de aftrap verscheen, trapte de openingstreffer overhoeks binnen.

LEES OOK: 'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

VAR speelt hoofdrol

In de extra tijd van de eerste helft was Sevilla nog dichtbij de gelijkmaker, een poging van Rakitic spatte echter uit mekaar op de lat. Maar dat bleek uiteindelijk slechts uitstel. Met twee verse krachten tussen de lijnen kwamen de Andalusiërs bij het begin van de tweede periode toch langszij. Na een goede actie van Navas, devieerde Mancini de bal in eigen doel. En de Spanjaarden leken zelfs een uitgelezen kans te krijgen om op voorsprong te komen nadat scheidsrechter Taylor voor een penalty floot. De Engelsman werd echter gecorrigeerd door zijn video-assistent.

Ook Roma vroeg vervolgens nog om een penalty wegens hands, maar ook bij deze fase besloot de VAR om de bal niet op de stip te leggen. Belotti kreeg vervolgens nog de kans om de finale met een veldgoal te beslissen, hij botste echter opnieuw op een sterk keepende Bono. Zo eindigde de reguliere speeltijd op 1-1, waardoor een winnaar moest bepaald worden aan de hand van verlengingen.

Strafschoppen bepalen

Veel spektakel leverden die verlengingen evenwel niet op. Het feit dat Ibañez op het veld gehecht moest worden en een typisch opstootje met Mourinho in de hoofdrol, waren zowat de enige hoogtepunten. De ultieme kans van Roma belandde uiteindelijk op de lat. En dus moesten strafschoppen gaan bepalen wie de loodzware trofee in de lucht zou mogen steken. In die penaltyreeks misten Mancini en Ibañez namens Roma. Montiel mocht de beslissende strafschop dan weer opnieuw nemen omdat Rui Patricio te snel van zijn lijn was vertrokken en bij zijn tweede poging schoot de Argentijn de Spanjaarden alsnog naar de eindzege.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

30
30
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

377
377
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

76
76
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

372
372
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

30
30
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

359
359
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

204
204
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

217
217
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

113
113
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1148
1148
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

94
94
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

294
294
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

237
237
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

181
181
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

204
204
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

482
482
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

860
860
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

685
685
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

256
256
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

175
175

Meer sportnieuws