Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

door
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

Sevilla FC heeft zich woensdagavond voor de zevende keer in zijn geschiedenis verzekerd van de eindwinst in de Europa League. In de finale rekenden de Andalusiërs na strafschoppen af met het AS Roma van coach José Mourinho. De wedstrijd zelf eindigde na een slijtageslag uiteindelijk op 1-1.


Na een studieronde waarbij het balbezit vooral voor de Spanjaarden was, waren het de Italianen die als eerste konden dreigen. Sevilla-doelman Bono, auteur van een sterk WK met Marokko, moest alles uit de kans halen om de 0-1 te voorkomen. Niet veel later claimden de Romeinen dan weer een strafschop, maar de VAR oordeelde daar anders over. Toch waren het de manschappen van Mourinho die op voorsprong kwamen. Dybala, die tegen de verwachtingen aan de aftrap verscheen, trapte de openingstreffer overhoeks binnen.

LEES OOK: 'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

VAR speelt hoofdrol

In de extra tijd van de eerste helft was Sevilla nog dichtbij de gelijkmaker, een poging van Rakitic spatte echter uit mekaar op de lat. Maar dat bleek uiteindelijk slechts uitstel. Met twee verse krachten tussen de lijnen kwamen de Andalusiërs bij het begin van de tweede periode toch langszij. Na een goede actie van Navas, devieerde Mancini de bal in eigen doel. En de Spanjaarden leken zelfs een uitgelezen kans te krijgen om op voorsprong te komen nadat scheidsrechter Taylor voor een penalty floot. De Engelsman werd echter gecorrigeerd door zijn video-assistent.

Ook Roma vroeg vervolgens nog om een penalty wegens hands, maar ook bij deze fase besloot de VAR om de bal niet op de stip te leggen. Belotti kreeg vervolgens nog de kans om de finale met een veldgoal te beslissen, hij botste echter opnieuw op een sterk keepende Bono. Zo eindigde de reguliere speeltijd op 1-1, waardoor een winnaar moest bepaald worden aan de hand van verlengingen.

Strafschoppen bepalen

Veel spektakel leverden die verlengingen evenwel niet op. Het feit dat Ibañez op het veld gehecht moest worden en een typisch opstootje met Mourinho in de hoofdrol, waren zowat de enige hoogtepunten. De ultieme kans van Roma belandde uiteindelijk op de lat. En dus moesten strafschoppen gaan bepalen wie de loodzware trofee in de lucht zou mogen steken. In die penaltyreeks misten Mancini en Ibañez namens Roma. Montiel mocht de beslissende strafschop dan weer opnieuw nemen omdat Rui Patricio te snel van zijn lijn was vertrokken en bij zijn tweede poging schoot de Argentijn de Spanjaarden alsnog naar de eindzege.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Club Brugge incasseert ferme domper op winterstage

Veel Belgische clubs gaan deze winter op stage, meestal naar een warme bestemming. Dat was ook het ...

14
14
Straffe onthulling Courtois: “Dit riep Haaland naar mij”

Thibaut Courtois is één van de beste doelmannen ter wereld. Bij Real Madrid is hij de ...

66
66
Afrika Cup in de ban van Belgische mirakelman: “Een droom!”

Het gaat om de knikkers nu in de Afrika Cup. In het Afrikaanse landentornooi zien we enkele oude ...

60
60
Winterdeal afgerond: Anderlecht doet zaken met Westerlo

RSC Anderlecht en Westerlo doen zaken op de wintermercato. Op de officiële kanalen van De ...

110
110
Marc Coucke doet fans schrikken met donker toekomstbeeld

Marc Coucke staat bekend om zijn gevoel voor humor, maar zijn nieuwste Instagrambericht deed toch ...

101
101
Storm rond Herman Brusselmans krijgt onverwachte wending

Herman Brusselmans is opnieuw het middelpunt van een storm die veel groter werd dan enkel een ...

66
66
Courtois speelt open kaart: afscheid Rode Duivels na WK?

Thiibaut Courtois wordt binnen enkele maanden 34 jaar. 'El Muro' weet dus dat zijn laatste fase van ...

96
96
'Club Brugge baalt: toptarget weigert Blauw-Zwart'

Club Brugge is op zoek naar versterking. De Bruggelingen hadden één speler heel hoog ...

378
378
Waarom DAZN-bom wél positief effect kan hebben op JPL

Het Belgische voetbal kent (alweer) woelige maanden. DAZN zorgde voor een enorme bom. Tot het einde ...

162
162
‘Club Brugge haalt La Liga-topper: bom in kleedkamer?’

Hij is international, heeft sterke prestaties in La Liga op zijn cv, maar speelt dit seizoen amper. ...

674
674
Grote uitverkoop dreigt in de Jupiler Pro League

Het jaar 2026 zal wellicht jaar worden dat de Jupiler Pro League-clubs nog gretiger dan anders ...

105
105
Anderlecht en Hasi hopen: twee ‘aanwinsten’ voor 2026

Bij RSC Anderlecht is er versterking nodig. Er moet aanvallend kwaliteit bij, op de rechterflank en ...

290
290
Garcia verrast: 'vergeten' Rode Duivel schittert in Bundesliga

Bondscoach Rudi Garcia heeft zeer veel weelde centraal op het middenveld. De trainer krijgt er nog ...

224
224
Vechten RSCA en Club Brugge weldra om buitenkans?

RSC Anderlecht en Club Brugge zouden beiden wel een extra winger kunnen gebruiken. Gaan de twee eens ...

322
322
RSCA, Club en Genk dromen: meer dan 100 miljoen euro

In de Jupiler Pro League gaan er in 2026 weer tal van transfers afgerond worden. Bij RSC Anderlecht, ...

439
439
Pocognoli alweer ontslagen? CEO Monaco spreekt

Sébastien Pocognoli verraste in oktober vriend en vijand door plots te vertrekken bij Union. ...

756
756
De Ketelaere klopt ex-trainer, Barça wint derby maar net

Belgische clubs genieten op dit moment van een welverdiende winterstop, maar in onder meer ...

83
83
Saintfiet naar kwartfinale Africa Cup na penaltythriller

Er staat alvast minstens één Belg straks in de kwartfinales van de Africa Cup. ...

104
104
'Nieuwe miljoenentransfer voor Cercle Brugge'

Cercle Brugge beleeft op sportief vlak alweer een moeilijk seizoen. De Vereniging staat na twee ...

191
191
'Nieuwe transferoptie voor Lucas Stassin'

Voor Lucas Stassin is het voorbije halfjaar bijzonder frustrerend geweest. De 21-jarige spits hoopte ...

121
121
Anderlecht trekt op stage met één grote verrassing

Anderlecht sloot 2025 af met een flinke kater. Het verloor in zijn laatste wedstrijd van het ...

223
223
'Club blijft verbaasd achter na Ordoñez-wending'

Club Brugge is zaterdag vertrokken op winterstage naar Marbella. Onder de Spaanse zon stoomt het ...

358
358
Carrière weer gelanceerd? Delcroix heeft transfer beet

Enkele jaren geleden werd Hannes Delcroix bij Anderlecht nog gezien als een groot talent. Hij werd ...

55
55
'Man Utd stuurt toptalent naar Jupiler Pro League'

De wintermercato is stilaan helemaal aan de gang en Belgische clubs zijn al volop aan het zoeken ...

148
148
'Club moet vrezen: grootmacht gaat voor Tzolis'

Voor Club Brugge belooft het een zeer bewogen wintermercato te worden. Niet alleen zoekt de ...

519
519

Meer sportnieuws