Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

109
Koningen van Europa League: Sevilla klopt Roma na penalty's

Sevilla FC heeft zich woensdagavond voor de zevende keer in zijn geschiedenis verzekerd van de eindwinst in de Europa League. In de finale rekenden de Andalusiërs na strafschoppen af met het AS Roma van coach José Mourinho. De wedstrijd zelf eindigde na een slijtageslag uiteindelijk op 1-1.


Na een studieronde waarbij het balbezit vooral voor de Spanjaarden was, waren het de Italianen die als eerste konden dreigen. Sevilla-doelman Bono, auteur van een sterk WK met Marokko, moest alles uit de kans halen om de 0-1 te voorkomen. Niet veel later claimden de Romeinen dan weer een strafschop, maar de VAR oordeelde daar anders over. Toch waren het de manschappen van Mourinho die op voorsprong kwamen. Dybala, die tegen de verwachtingen aan de aftrap verscheen, trapte de openingstreffer overhoeks binnen.

LEES OOK: 'Sibierski grijpt definitief naast oude JPL-bekende'

VAR speelt hoofdrol

In de extra tijd van de eerste helft was Sevilla nog dichtbij de gelijkmaker, een poging van Rakitic spatte echter uit mekaar op de lat. Maar dat bleek uiteindelijk slechts uitstel. Met twee verse krachten tussen de lijnen kwamen de Andalusiërs bij het begin van de tweede periode toch langszij. Na een goede actie van Navas, devieerde Mancini de bal in eigen doel. En de Spanjaarden leken zelfs een uitgelezen kans te krijgen om op voorsprong te komen nadat scheidsrechter Taylor voor een penalty floot. De Engelsman werd echter gecorrigeerd door zijn video-assistent.

Ook Roma vroeg vervolgens nog om een penalty wegens hands, maar ook bij deze fase besloot de VAR om de bal niet op de stip te leggen. Belotti kreeg vervolgens nog de kans om de finale met een veldgoal te beslissen, hij botste echter opnieuw op een sterk keepende Bono. Zo eindigde de reguliere speeltijd op 1-1, waardoor een winnaar moest bepaald worden aan de hand van verlengingen.

Strafschoppen bepalen

Veel spektakel leverden die verlengingen evenwel niet op. Het feit dat Ibañez op het veld gehecht moest worden en een typisch opstootje met Mourinho in de hoofdrol, waren zowat de enige hoogtepunten. De ultieme kans van Roma belandde uiteindelijk op de lat. En dus moesten strafschoppen gaan bepalen wie de loodzware trofee in de lucht zou mogen steken. In die penaltyreeks misten Mancini en Ibañez namens Roma. Montiel mocht de beslissende strafschop dan weer opnieuw nemen omdat Rui Patricio te snel van zijn lijn was vertrokken en bij zijn tweede poging schoot de Argentijn de Spanjaarden alsnog naar de eindzege.

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

'Tresoldi naar Barça: Club houdt hart vast'

Voor Club Brugge worden de laatste weken van de zomermercato nog bijzonder spannend. Zo blijven er ...

215
215
'Antwerp heeft beet: smaakmaker keert terug'

Antwerp nam een perfecte competitiestart met een zes op zes tegen SK Beveren en KV Kortrijk. Dat was ...

244
244
Flinke opsteker Lokeren, opmerkelijke vertrekker bij Dender

Vorig weekend werd ook in de Challenger Pro League het nieuwe seizoen op gang gertrapt. Bij ...

45
45
'Club fronst wenkbrauwen: Man Utd neemt Seys-standpunt in'

Bij Club Brugge zijn ze dezer dagen op zoek naar een nieuwe linksachter, want na het vertrek van ...

518
518
'BIsiwu krijgt meteen aanbieding van topclub'

In Spanje gaat de naam van Jesse Bisiwu de laatste dagen zeer veel over de tongen. De 18-jarige Belg ...

237
237
Bornauw heeft nieuwe club beet en is terug in Bundesliga

Sebastiaan Bornauw is intussen al een hele tijd uit beeld verdwenen bij de Rode Duivels, maar zal ...

43
43
'Tielemans slikt: Man Utd biedt 70 miljoen voor concurrent'

Youri Tielemans versierde deze zomer een droomtransfer, want hij verruilde Aston Villa voor ...

83
83
Topseizoen, dan knaltransfer bij Club? "Ik ga knallen"

Bij Club Brugge zagen ze deze zomer weer de nodige goudhaantjes vertrekken met de transfers van ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Nieuw target Anderlecht, plotse knaltransfer David'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

275
275
Mark van Bommel jubelt: Openda bloeit open bij Lyon

Lois Openda miste het WK na een miserabel seizoen bij Juventus. De aanvaller zit dit seizoen bij ...

83
83
Coucke kookt van woede en deelt snoeiharde boodschap

Marc Coucke heeft de voorbije uren opnieuw duidelijk laten merken dat hij zich niet zomaar neerlegt ...

271
271
Nu al onbegrip na debuut Romelu Lukaku bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku heeft zijn debuut bij Fenerbahçe gemaakt. In de Champions League ...

187
187
'Doorbraak in zicht: Club dicht bij zevende zomeraanwinst'

Club Brugge haalde deze zomermercato al een zestal verse krachten in huis. En ook de zevende ...

663
663
'Jamie Vardy zorgt op 39ste nog voor stunttransfer'

De transfermarkt is nog een tweetal weken geopend, maar ondertussen lopen er ook nog heel wat ...

153
153
Onthuld: 'Garcia dumpte straffe naam vlak voor WK uit selectie'

Tegenover het Waalse 'SudPresse' heeft Rudi Garcia deze week een eerste keer gereageerd op het ...

1183
1183
Keiharde keuze Leko: Club-uitblinker moet vrezen voor plek

Club Brugge speelde afgelopen weekend geen grootse wedstrijd, maar won uiteindelijk wel verdiend op ...

735
735
'Blauw-zwarte reünie in de maak: transfertwist Noa Lang'

Noa Lang is op weg naar de uitgang bij SSC Napoli. Een terugkeer naar Ajax of Galatasaray leek in de ...

391
391
Alderweireld in hevige discussie: beelden zorgen voor ophef

Toby Alderweireld heeft in zijn carrière al heel wat druk en spanning doorstaan. De ...

374
374
'Samen 354 matchen bij Anderlecht: viertal naar exit geduwd'

De selectie van RSC Anderlecht onderging de voorbije weken een serieuze make-over. Paars-Wit haalde ...

856
856
Club Brugge los kampioen? Waalse analist doet voorspelling

De eerste twee speeldagen van de Jupiler Pro League zijn achter de rug. Het is uiteraard nog te ...

680
680
Mourinho drukt stevige stempel: Courtois krijgt cruciaal nieuws

Aanstaande zaterdag begint Real Madrid aan het nieuwe seizoen met een competitieduel tegen Espanyol. ...

629
629
'Werk aan Genkse winkel: nog víj́f transfers in pijplijn'

KRC Genk kondigde dinsdag de komst van Kevin Amaro en Jerry Affriyie officieel aan. Daarmee lijkt ...

760
760
'Club Brugge verschiet: grote transferwending Ordoñez'

Club Brugge wil deze zomer geen sterkhouders meer laten gaan, maar maakt voor één ...

710
710
'Bommetje bij Bayern: Kane beslist over knaltransfer'

Aanstaande zaterdag is het zover, dan opent Bayern München zijn nieuwe seizoen in de Duitse ...

313
313
Grote woede in Luik: "Dit kan ik niet accepteren!"

Standard liet voor de tweede week op rij twee kostbare punten liggen. Tegen KV Mechelen slikte het ...

545
545

Meer sportnieuws