'Brute machtsgreep Pochettino: 15 Chelsea-spelers te koop'

394
'Brute machtsgreep Pochettino: 15 Chelsea-spelers te koop'

Voor Chelsea FC zit het seizoen er sinds afgelopen weekend definitief op en daar zal men binnen de muren van Stamford Bridge allerminst rouwig om zijn. De Blues hebben immers een dramatische jaargang achter de rug. En dat zal niet zonder gevolgen blijven tijdens de zomermaanden.


Eind vorig seizoen kwam op Stamford Bridge een einde aan het Roman Abramovich-tijdperk. De Russische oligarch werd gedwongen om de club te verkopen aan Amerikaanse investeerders. Die nieuwe eigenaars, onder leiding van de notoire Todd Boehly, lieten meteen de nodige miljoenen rollen op de mercato. Iets wat afgelopen winter herhaald werd. Maar de resultaten waren niet navenant. Integendeel.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Pochettino-tijdperk

Zo eindigde Chelsea op een pijnlijke twaalfde plaats in de Premier League. Ook in de Champions League en bekercompetities kwam de campagne vroegtijdig ten einde. Naar komend seizoen toe zijn dan ook een pak veranderingen nodig. Met Mauricio Pochettino werd begin deze week alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. De verwachting is dat hij flink aan de spelersselectie zal sleutelen. Bij gebrek aan Europees voetbal en om de boekhouding op orde te krijgen, zal de huidige kern sowieso afgeslankt worden.

Grove borstel

En daarbij toont Pochettino weinig genade. Volgens The Daily Mail zal hij de grove borstel bovenhalen en kunnen minstens 15 spelers beschikken. Joao Félix keert sowieso terug naar naar Atlético Madrid, ook Pierre-Emerick Aubameyang, Hakim Ziyech, Christian Pulisic, Edouard Mendy en Callum Hudson-Odoi mogen weg. Achter Kalidou Koulibaly, Cesar Azpilicueta en N'Golo Kante staat een groot vraagteken. De huurbeurt van Denis Zakaria wordt dan weer niet verlengd en bij een goed bod mogen ook Mateo Kovacic, Conor Gallagher, Trevoh Chalobah en Ruben Loftus-Cheek vertrekken. Tot slot hoopt Pochettino om Mason Mount te houden, maar mogelijk wordt hij verkocht om de boekhouding in evenwicht te houden.

Chelsea doet volgend seizoen weer volop mee voor de Engelse titel ...

Meest recent

Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

5
5
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

40
40
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

74
74
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

89
89
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

131
131
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

37
37
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

249
249
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

36
36
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

49
49
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

96
96
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

231
231
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

25
25
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

74
74
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

131
131
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

17
17
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

58
58
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

366
366
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

219
219
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

193
193
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

197
197
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

100
100
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

53
53
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

135
135
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

94
94

Meer sportnieuws