Genk krijgt reuzeopsteker voor alles-of-niets-duel tegen Antwerp

door
Genk krijgt reuzeopsteker voor alles-of-niets-duel tegen Antwerp

KRC Genk deed het afgelopen weekend wat het moest doen om zijn titeldroom levend te houden. De Limburgers pakten de volle buit op bezoek bij Club Brugge en zorgen zo voor een razend spannende slotspeeldag in de play-offs. Wouter Vrancken en co krijgen nu mogelijk ook nog eens een reuzeopsteker voor het duel tegen Royal Antwerp FC.


Genk kon met een goed gevoel terugreizen naar Limburg, maar een domper was wel het uitvallen van aanvoerder Bryan Heynen. De middenvelder moest naar de kant vanwege een knieblessure en kon daarbij de tranen niet bedwingen. Het zag er niet goed uit voor Genk, maar volgens Het Laatste Nieuws zou de speler er nu niet al te erg aan toe zijn. De krant schrijft dat Heynen woensdag mogelijk opnieuw van de partij zal zijn op de training en dus ook voor de wedstrijd tegen de Great Old.

Dat zou een grote mentale opsteker zijn voor Genk in de laatste rechte lijn richting de titel. Heynen is een sleutelfiguur in de ploeg van Vrancken en speelt ook naast het veld een belangrijke leidersrol. Zijn aanwezigheid zondag zou de Limburgers wel eens de nodige energiestoot kunnen geven om de titelstrijd alsnog in hun voordeel te beslissen, al moeten ze daarbij wel hopen dat Union SG punten laat liggen tegen Club Brugge.

LEES OOK: 'Hrosovsky out: KRC Genk kiest verrassende vervanger'

Al heel het seizoen op kop

Genk stond zowat het hele seizoen op kop en begon ook in polepositie aan de play-offs. Daarin verloor het zijn koppositie aan Antwerp en leek het de titel uit handen te moeten geven, maar het krijgt nu alsnog een laatste kans. Heynen zal zijn troepen daarbij bij de hand proberen te nemen. Voor de Genk-kapitein zou het zijn tweede landstitel zijn met de Limburgers, na die in 2019.

Wie wordt kampioen?

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

30
30
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

49
49
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

26
26
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

229
229
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

56
56
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

290
290
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

41
41
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

147
147
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

337
337
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

387
387
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

196
196
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

641
641
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

430
430
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

96
96
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

205
205
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

134
134
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

122
122
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

165
165
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

450
450
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

687
687
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

335
335
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

194
194
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

158
158
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

562
562
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

556
556

Meer sportnieuws