Iedereen tegen Antwerp? "Club Brugge gaf cadeaus weg"

door
Iedereen tegen Antwerp?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zal dan toch een ultieme ontknoping krijgen tijdens de laatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Antwerp FC liet zondag immers de kans liggen om de klus voor eigen volk te klaren. En bij de achterban van een aantal concurrenten kon men dat scenario best wel appreciëren.


Na een onwaarschijnlijke tegentreffer bleef RAFC zondag op 1-1 steken tegen Union SG, waardoor de Bosuil een historisch volksfeest door de neus geboord zag. Dat zorgde niet enkel voor hoongelach op de sociale media. Later op de avond staken ook de supporters van Club Brugge lustig de draak met de grote rivaal uit Deurne-Noord. Hun ploeg verloor zelf nochtans met 1-3 tegen KRC Genk, maar een groot deel van de aanwezigen in het Jan Breydel-stadion leek dat niet eens zo erg te vinden gezien dit de titelkansen van Antwerp nog wat meer deed fnuiken.

LEES OOK: Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Gejuich bij tegengoals

Analist en Club-boegbeeld Francky Van der Elst stoorde zich evenwel aan die houding. "Ik vond dat ergerlijk. Dat je juicht als de tegenstander een goal maakt is toch onwaarschijnlijk", klonk het maandagavond bij Extra Time. De houding van de eigen achterban leek ook zijn invloed te hebben op de spelers van Club. Niet dat Blauw-Zwart een slechte partij speelde, zeker niet gezien de vele afwezigen. Maar tot het uiterste te gaan leek er toch niet in te zitten. "Er is een groot verschil tussen je best doen en koste wat kost willen verhinderen dat er iemand tegen je wint", vulde collega-analist Gert Verheyen aan.

Defensieve geschenken

Vooral het verdedigende werk bij de Bruggelingen, of net het gebrek daar aan, was toch wel frappant. "Er zaten cadeaus tussen", aldus Verheyen. "Ik geloof wel dat ze het fair willen spelen en waardige tegenstander willen zijn in de play-offs. Maar, allez... Soms werkten ze niet gewoon een bal slecht weg, maar duwden ze die in de voeten van een tegenstander. geeft Club toch twee goals weg. En dan nog volgen er rare tackles waarvan ik dacht: wat is dat allemaal? Niet dat ik iets wil insinueren."

Denkt u dat Club zijn sportieve plicht zal doen op Union?

Meest recent

'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

12
12
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

27
27
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

241
241
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

51
51
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

95
95
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

62
62
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

125
125
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

148
148
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

126
126
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

317
317
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

339
339
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

91
91
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

275
275
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

285
285
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

71
71
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

228
228
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

271
271
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

76
76
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

227
227
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

129
129
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

116
116
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

93
93
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

627
627
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

514
514
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

86
86

Meer sportnieuws