Iedereen tegen Antwerp? "Club Brugge gaf cadeaus weg"

1203 stemmen
Iedereen tegen Antwerp?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zal dan toch een ultieme ontknoping krijgen tijdens de laatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Antwerp FC liet zondag immers de kans liggen om de klus voor eigen volk te klaren. En bij de achterban van een aantal concurrenten kon men dat scenario best wel appreciëren.


Na een onwaarschijnlijke tegentreffer bleef RAFC zondag op 1-1 steken tegen Union SG, waardoor de Bosuil een historisch volksfeest door de neus geboord zag. Dat zorgde niet enkel voor hoongelach op de sociale media. Later op de avond staken ook de supporters van Club Brugge lustig de draak met de grote rivaal uit Deurne-Noord. Hun ploeg verloor zelf nochtans met 1-3 tegen KRC Genk, maar een groot deel van de aanwezigen in het Jan Breydel-stadion leek dat niet eens zo erg te vinden gezien dit de titelkansen van Antwerp nog wat meer deed fnuiken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

Gejuich bij tegengoals

Analist en Club-boegbeeld Francky Van der Elst stoorde zich evenwel aan die houding. "Ik vond dat ergerlijk. Dat je juicht als de tegenstander een goal maakt is toch onwaarschijnlijk", klonk het maandagavond bij Extra Time. De houding van de eigen achterban leek ook zijn invloed te hebben op de spelers van Club. Niet dat Blauw-Zwart een slechte partij speelde, zeker niet gezien de vele afwezigen. Maar tot het uiterste te gaan leek er toch niet in te zitten. "Er is een groot verschil tussen je best doen en koste wat kost willen verhinderen dat er iemand tegen je wint", vulde collega-analist Gert Verheyen aan.

Defensieve geschenken

Vooral het verdedigende werk bij de Bruggelingen, of net het gebrek daar aan, was toch wel frappant. "Er zaten cadeaus tussen", aldus Verheyen. "Ik geloof wel dat ze het fair willen spelen en waardige tegenstander willen zijn in de play-offs. Maar, allez... Soms werkten ze niet gewoon een bal slecht weg, maar duwden ze die in de voeten van een tegenstander. geeft Club toch twee goals weg. En dan nog volgen er rare tackles waarvan ik dacht: wat is dat allemaal? Niet dat ik iets wil insinueren."

Denkt u dat Club zijn sportieve plicht zal doen op Union?

Meest recent

'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

100
100
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

33
33
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

327
327
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

450
450
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

262
262
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

407
407
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

57
57
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

198
198
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

61
61
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

107
107
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

513
513
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

685
685
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

216
216
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

157
157
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

184
184
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

166
166
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

437
437
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

106
106
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

123
123
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

187
187
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

615
615
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

84
84
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

558
558
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

360
360
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

131
131

Meer sportnieuws