Iedereen tegen Antwerp? "Club Brugge gaf cadeaus weg"

door
Iedereen tegen Antwerp?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zal dan toch een ultieme ontknoping krijgen tijdens de laatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Antwerp FC liet zondag immers de kans liggen om de klus voor eigen volk te klaren. En bij de achterban van een aantal concurrenten kon men dat scenario best wel appreciëren.


Na een onwaarschijnlijke tegentreffer bleef RAFC zondag op 1-1 steken tegen Union SG, waardoor de Bosuil een historisch volksfeest door de neus geboord zag. Dat zorgde niet enkel voor hoongelach op de sociale media. Later op de avond staken ook de supporters van Club Brugge lustig de draak met de grote rivaal uit Deurne-Noord. Hun ploeg verloor zelf nochtans met 1-3 tegen KRC Genk, maar een groot deel van de aanwezigen in het Jan Breydel-stadion leek dat niet eens zo erg te vinden gezien dit de titelkansen van Antwerp nog wat meer deed fnuiken.

LEES OOK: Union komt met nieuws na noodlottige fase David

Gejuich bij tegengoals

Analist en Club-boegbeeld Francky Van der Elst stoorde zich evenwel aan die houding. "Ik vond dat ergerlijk. Dat je juicht als de tegenstander een goal maakt is toch onwaarschijnlijk", klonk het maandagavond bij Extra Time. De houding van de eigen achterban leek ook zijn invloed te hebben op de spelers van Club. Niet dat Blauw-Zwart een slechte partij speelde, zeker niet gezien de vele afwezigen. Maar tot het uiterste te gaan leek er toch niet in te zitten. "Er is een groot verschil tussen je best doen en koste wat kost willen verhinderen dat er iemand tegen je wint", vulde collega-analist Gert Verheyen aan.

Defensieve geschenken

Vooral het verdedigende werk bij de Bruggelingen, of net het gebrek daar aan, was toch wel frappant. "Er zaten cadeaus tussen", aldus Verheyen. "Ik geloof wel dat ze het fair willen spelen en waardige tegenstander willen zijn in de play-offs. Maar, allez... Soms werkten ze niet gewoon een bal slecht weg, maar duwden ze die in de voeten van een tegenstander. geeft Club toch twee goals weg. En dan nog volgen er rare tackles waarvan ik dacht: wat is dat allemaal? Niet dat ik iets wil insinueren."

Denkt u dat Club zijn sportieve plicht zal doen op Union?

Meest recent

AFAS-stadion ontploft: Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

2
2
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

29
29
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

34
34
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

168
168
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

37
37
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

40
40
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

98
98
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

47
47
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

182
182
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

210
210
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

40
40
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

132
132
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

49
49
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

196
196
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

84
84
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

290
290
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

306
306
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

470
470
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

250
250
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

134
134
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

516
516
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

270
270
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws