Iedereen tegen Antwerp? "Club Brugge gaf cadeaus weg"

door
Iedereen tegen Antwerp?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zal dan toch een ultieme ontknoping krijgen tijdens de laatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Antwerp FC liet zondag immers de kans liggen om de klus voor eigen volk te klaren. En bij de achterban van een aantal concurrenten kon men dat scenario best wel appreciëren.


Na een onwaarschijnlijke tegentreffer bleef RAFC zondag op 1-1 steken tegen Union SG, waardoor de Bosuil een historisch volksfeest door de neus geboord zag. Dat zorgde niet enkel voor hoongelach op de sociale media. Later op de avond staken ook de supporters van Club Brugge lustig de draak met de grote rivaal uit Deurne-Noord. Hun ploeg verloor zelf nochtans met 1-3 tegen KRC Genk, maar een groot deel van de aanwezigen in het Jan Breydel-stadion leek dat niet eens zo erg te vinden gezien dit de titelkansen van Antwerp nog wat meer deed fnuiken.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Gejuich bij tegengoals

Analist en Club-boegbeeld Francky Van der Elst stoorde zich evenwel aan die houding. "Ik vond dat ergerlijk. Dat je juicht als de tegenstander een goal maakt is toch onwaarschijnlijk", klonk het maandagavond bij Extra Time. De houding van de eigen achterban leek ook zijn invloed te hebben op de spelers van Club. Niet dat Blauw-Zwart een slechte partij speelde, zeker niet gezien de vele afwezigen. Maar tot het uiterste te gaan leek er toch niet in te zitten. "Er is een groot verschil tussen je best doen en koste wat kost willen verhinderen dat er iemand tegen je wint", vulde collega-analist Gert Verheyen aan.

Defensieve geschenken

Vooral het verdedigende werk bij de Bruggelingen, of net het gebrek daar aan, was toch wel frappant. "Er zaten cadeaus tussen", aldus Verheyen. "Ik geloof wel dat ze het fair willen spelen en waardige tegenstander willen zijn in de play-offs. Maar, allez... Soms werkten ze niet gewoon een bal slecht weg, maar duwden ze die in de voeten van een tegenstander. geeft Club toch twee goals weg. En dan nog volgen er rare tackles waarvan ik dacht: wat is dat allemaal? Niet dat ik iets wil insinueren."

Denkt u dat Club zijn sportieve plicht zal doen op Union?

Meest recent

'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

9
9
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

22
22
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

68
68
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

18
18
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

46
46
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

90
90
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

210
210
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

173
173
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

67
67
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

55
55
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

65
65
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

42
42
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

450
450
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

157
157
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

404
404
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

49
49
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

454
454
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

211
211
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

190
190
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

332
332
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

208
208
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

527
527
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

149
149
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

50
50

Meer sportnieuws