Iedereen tegen Antwerp? "Club Brugge gaf cadeaus weg"

door
Iedereen tegen Antwerp?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League zal dan toch een ultieme ontknoping krijgen tijdens de laatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Antwerp FC liet zondag immers de kans liggen om de klus voor eigen volk te klaren. En bij de achterban van een aantal concurrenten kon men dat scenario best wel appreciëren.


Na een onwaarschijnlijke tegentreffer bleef RAFC zondag op 1-1 steken tegen Union SG, waardoor de Bosuil een historisch volksfeest door de neus geboord zag. Dat zorgde niet enkel voor hoongelach op de sociale media. Later op de avond staken ook de supporters van Club Brugge lustig de draak met de grote rivaal uit Deurne-Noord. Hun ploeg verloor zelf nochtans met 1-3 tegen KRC Genk, maar een groot deel van de aanwezigen in het Jan Breydel-stadion leek dat niet eens zo erg te vinden gezien dit de titelkansen van Antwerp nog wat meer deed fnuiken.

LEES OOK: CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

Gejuich bij tegengoals

Analist en Club-boegbeeld Francky Van der Elst stoorde zich evenwel aan die houding. "Ik vond dat ergerlijk. Dat je juicht als de tegenstander een goal maakt is toch onwaarschijnlijk", klonk het maandagavond bij Extra Time. De houding van de eigen achterban leek ook zijn invloed te hebben op de spelers van Club. Niet dat Blauw-Zwart een slechte partij speelde, zeker niet gezien de vele afwezigen. Maar tot het uiterste te gaan leek er toch niet in te zitten. "Er is een groot verschil tussen je best doen en koste wat kost willen verhinderen dat er iemand tegen je wint", vulde collega-analist Gert Verheyen aan.

Defensieve geschenken

Vooral het verdedigende werk bij de Bruggelingen, of net het gebrek daar aan, was toch wel frappant. "Er zaten cadeaus tussen", aldus Verheyen. "Ik geloof wel dat ze het fair willen spelen en waardige tegenstander willen zijn in de play-offs. Maar, allez... Soms werkten ze niet gewoon een bal slecht weg, maar duwden ze die in de voeten van een tegenstander. geeft Club toch twee goals weg. En dan nog volgen er rare tackles waarvan ik dacht: wat is dat allemaal? Niet dat ik iets wil insinueren."

Denkt u dat Club zijn sportieve plicht zal doen op Union?

Meest recent

Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

4
4
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

27
27
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

92
92
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

44
44
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

95
95
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

82
82
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

69
69
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

120
120
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

55
55
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

15
15
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

42
42
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

18
18
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

155
155
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

139
139
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

88
88
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

153
153
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

287
287
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

265
265
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

66
66
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

123
123
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

227
227
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

140
140
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

199
199
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

197
197
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

437
437

Meer sportnieuws