Belgische vicekampioen kent mogelijke CL-opponent

door
Belgische vicekampioen kent mogelijke CL-opponent

De titelstrijd in ons land is spannender dan ooit. Op de laatste speeldag maken zowel Antwerp, Union of KRC Genk nog steeds kans op de oppergaai. Eén van hen zal dus ook met zekerheid als tweede eindigen in de eindstand. Die vicekampioen kent ook meteen al zijn eerste potentiële tegenstander in de voorrondes van de Champions League. 


Dit seizoen zal de Belgische landskampioen geen rechtstreeks ticket meer kunnen bemachtigen voor de Champions League. Een pijnlijk feit, dat gelukkig in 2024 al niet meer zal voorvallen vanwege het stijgende coëfficiënt van ons land. De uiteindelijke landskampioen zal dus nog één voorronde moeten spelen vooraleer het zich kan plaatsen voor de groepsronde van het kampioenenbal. De nummer twee in ons land dient nog twee hordes te doorstaan. 

Het Laatste Nieuws kwam ondertussen al met een bijzonder nieuwtje op de proppen. Zo speelt de uiteindelijke nummer twee uit ons land met zekerheid tegen FC Servette of Panathinaikos. Gezien het feit dat onze vicekampioen met zekerheid reekshoofd is tijdens de loting is er geen andere tegenstander meer mogelijk. Zowel Servette als Panathinaikos eindigden op een tweede plaats in hun thuisland. 

LEES OOK: Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Zware klepper volgt

Op papier is de loting dus zeker haalbaar voor eender welke Belgische topclub. Tijdens de laatste voorronde van de Champions League dreigt er wel een zwaardere affiche te gaan volgen. Bovengenoemde krant weet melding te maken dat Rangers, Braga, Marseille of PSV dan de tegenstanders van dienst kunnen zijn. Het wordt wel nog een kleine week afwachten wie zich uiteindelijk tot vicekampioen van ons land zal kronen. 

Haalbare kaart?

Meest recent

'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

71
71
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

180
180
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

47
47
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

286
286
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

288
288
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

112
112
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

368
368
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

209
209
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

405
405
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

421
421
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

397
397
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

168
168
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

251
251
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

303
303
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

208
208
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

80
80
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

210
210
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

206
206
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

58
58
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

659
659
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

118
118
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

631
631
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

256
256
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

291
291
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

373
373

Meer sportnieuws