'Kompany zet nu ook zijn zinnen op JPL-sensatie'

door
'Kompany zet nu ook zijn zinnen op JPL-sensatie'

Het is intussen zowat een jaar geleden dat Vincent Kompany na zijn vertrek bij Anderlecht neerstreek bij Burnley. Sindsdien ging het snel met de trainerscarrière van onze 37-jarige landgenoot: hij introduceerde vliegensvlug een volledig nieuwe speelstijl bij de Engelse club en met een nagenoeg volledig nieuwe kern veroverde hij meteen ook de titel in de Championship. Daardoor keert Burnley volgend seizoen terug in de Premier League en daar willen ze ook blijven.


Het lijkt erop dat Kompany zijn kern daarom nog een kwaliteitsinjectie wil geven en in de zomer een heus transferoffensief plant. Onder meer in de aanval wil hij er absoluut nog versterking bij. Daarvoor viel de voorbije weken al de naam van Georges Mikautadze (ex-Seraing, nu Metz) en volgens L'Equipe nam Burnley ook al contact op met Mama Baldé (Troyes). Maar ook in de Jupiler Pro League speurt hij rond.

Volgens Sacha Tavolieri zou Burnley immers ook al bij AA Gent geïnformeerd hebben naar Gift Orban. De 20-jarige Nigeriaan groeide sinds zijn komst in januari uit tot een sensatie en zit al aan 20 doelpunten in 21 wedstrijden. Daardoor lijkt hij nu al onhoudbaar te zijn en in de zomer zal Gent hem voor heel veel geld kunnen verkopen.

LEES OOK: AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

Orban is grof wild

Burnley is nu de laatste club die zich meldt voor Orban, die de voorbije weken al gelinkt werd aan verschillende buitenlandse (top)clubs. Eén van de opties die het meest concreet zou zijn, is het Franse Lille. Dat kent AA Gent natuurlijk goed, want ze bezorgden de Buffalo's al hun huidige transferrecord door in 2020 Jonathan David voor 27 miljoen euro van de Buffalo's over te nemen. 


Is Orban al klaar voor de Premier League?

Meest recent

Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

0
0
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

9
9
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

15
15
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

92
92
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

201
201
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

273
273
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

69
69
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

140
140
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

263
263
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

139
139
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

62
62
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

140
140
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

147
147
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

300
300
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

147
147
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1049
1049
Zware klap bij AA Gent: “Dit komt hard aan”

Rik De Mil krijgt AA Gent maar niet echt constant op de rails. Tegen OH Leuven werd met 1-3 verloren ...

148
148
Still rekent op debutant om KRC Genk te verslaan

RSC Anderlecht moet om 13u30 aan de bak tegen KRC Genk. Een partij die ze daar maar beter kunnen ...

179
179
Rode loper ontploft: Aster en Lize delen groot geheim

Soms zegt één beeld meer dan duizend woorden. Op de rode loper in Oostende was het ...

19
19
‘Alarm bij Club Brugge: meteen drama rond Lemaréchal’

Club Brugge heeft Felix Lemaréchal aangetrokken, maar de omstandigheden maken hem meteen een ...

732
732
Van bankzitter naar sleutelspeler: Genk ziet nieuwe leider

Bij KRC Genk weten ze wat ze moeten doen tegen RSC Anderlecht: winnen. Ze hebben zo goed als geen ...

350
350
Anderlecht in nood: twee spelers moeten alles redden

Bij RSC Anderlecht blijven ze maar verliezen. Het is Crisis met grote C. Paars-Wit moet ...

249
249
Stijnen verrast opnieuw: Belgische top, opgelet

Stijn Stijnen komt vaak in het nieuws omwille van zijn straffen, maar de man ziét voetbal. ...

183
183
Bayern laat geen twijfel: ex-JPL-sensatie komt niét

Bayern München kijkt naar de zomermercato. De Duitse club wordt steeds meer in verband gebracht ...

45
45
KRC Genk met buitenkans op enorme ‘coup’ bij Anderlecht

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het namiddag tegen elkaar op. Bij de Limburgers weten ze dat ze in ...

414
414

Meer sportnieuws