'Kompany zet nu ook zijn zinnen op JPL-sensatie'

door
'Kompany zet nu ook zijn zinnen op JPL-sensatie'

Het is intussen zowat een jaar geleden dat Vincent Kompany na zijn vertrek bij Anderlecht neerstreek bij Burnley. Sindsdien ging het snel met de trainerscarrière van onze 37-jarige landgenoot: hij introduceerde vliegensvlug een volledig nieuwe speelstijl bij de Engelse club en met een nagenoeg volledig nieuwe kern veroverde hij meteen ook de titel in de Championship. Daardoor keert Burnley volgend seizoen terug in de Premier League en daar willen ze ook blijven.


Het lijkt erop dat Kompany zijn kern daarom nog een kwaliteitsinjectie wil geven en in de zomer een heus transferoffensief plant. Onder meer in de aanval wil hij er absoluut nog versterking bij. Daarvoor viel de voorbije weken al de naam van Georges Mikautadze (ex-Seraing, nu Metz) en volgens L'Equipe nam Burnley ook al contact op met Mama Baldé (Troyes). Maar ook in de Jupiler Pro League speurt hij rond.

Volgens Sacha Tavolieri zou Burnley immers ook al bij AA Gent geïnformeerd hebben naar Gift Orban. De 20-jarige Nigeriaan groeide sinds zijn komst in januari uit tot een sensatie en zit al aan 20 doelpunten in 21 wedstrijden. Daardoor lijkt hij nu al onhoudbaar te zijn en in de zomer zal Gent hem voor heel veel geld kunnen verkopen.

LEES OOK: AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Orban is grof wild

Burnley is nu de laatste club die zich meldt voor Orban, die de voorbije weken al gelinkt werd aan verschillende buitenlandse (top)clubs. Eén van de opties die het meest concreet zou zijn, is het Franse Lille. Dat kent AA Gent natuurlijk goed, want ze bezorgden de Buffalo's al hun huidige transferrecord door in 2020 Jonathan David voor 27 miljoen euro van de Buffalo's over te nemen. 


Is Orban al klaar voor de Premier League?

Meest recent

DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

69
69
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

21
21
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

98
98
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

21
21
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

22
22
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

47
47
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

28
28
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

142
142
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

99
99
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

191
191
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

78
78
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

114
114
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

61
61
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

203
203
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

209
209
Van Crombrugge klopt op eigen borst: signaal naar Fink

KRC Genk deed in de Europa League goede zaken. De Limburgers wonnen met 2-1 van Basel. In het slot ...

161
161
'Guardiola gecharmeerd: JPL-parel op radar Manchester City'

Manchester City is weer aan het bouwen aan een team dat de komende jaren de Premier League kan ...

196
196
Fellaini in opspraak: pikant verhaal duikt op

Marouane Fellaini is al een tijdje geen voetballer meer. Hij werd vorige week nog gehuldigd in Luik ...

231
231
'Code rood bij Standard: berucht duo plots op Sclessin'

Standard is nog steeds bezig met het zoeken naar investeerders. De Rouches hebben zwarte sneeuw ...

281
281
'Transferbom Man Utd: bod van 100 miljoen bij Real'

Manchester United draait een iets beter seizoen, maar overtuigend is het zeker niet. De recente 1 op ...

129
129
Fink wil klus afmaken: "Dat is de volgende stap"

KRC Genk won met 2-1 van FC Basel en boekt zo een zeer knappe 10 op 15 in de Europa League. De ...

122
122
STVV aan de bak: deals met twee succespionnen?

Bij STVV lopen heel wat spelers in de kijker. Trainer Wouter Vrancken sprak bij TVL Sportcafé ...

80
80
'Anderlecht slaakt zucht: Union krijgt harde ‘nee’'

RSC Anderlecht wist in het verleden Théo Leoni uit de handen van Union SG te houden. De ...

362
362
Code rood: ook JPL-tv dreigt regelrechte ramp te worden

Na de DAZN-bom schuift een eigen JPL-tv-kanaal plots naar voren als dé oplossing. Eén ...

265
265
'Transferoorlog los: Club vs. Anderlecht om 1 man'

RSC Anderlecht en Club Brugge hebben in januari nood aan versterking. Beide ploegen kunnen op ...

303
303

Meer sportnieuws