Debuut in mineur bij Standard: "Liever in andere omstandigheden"

163 stemmen
Debuut in mineur bij Standard:

Door al het geweld in de Champions' Play-Off zou je bijna vergeten dat er ook in de Europe Play-Off nog steeds gespeeld wordt. Daarin staat echter niets meer op het spel, want AA Gent is al sinds vorige week zeker van eindwinst en kwalificatie voor de voorrondes van de Conference League. In de laatste wedstrijden staat enkel nog de eer op het spel, maar dat hadden ze bij Standard zaterdag niet begrepen.


De Rouches lieten dit seizoen weer mooie dingen zien en na enkele magere jaren waren ze zelfs lange tijd in de running voor de top vier. Maar die prestaties kregen vorige week een zure nasmaak door de soap rond het vertrek van Ronny Deila, die uiteindelijk niet kon weerstaan aan de avances van Club Brugge. De Noor werd daarom met onmiddellijke ingang ontslagen.

Daardoor zat zaterdag tegen Cercle Brugge zijn voormalige assistent Geoffrey Valenne op de bank als hoofdtrainer. Het werd voor hem echter een debuut om snel te vergeten, want in zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen kreeg Standard een 0-4 om de oren van de Vereniging. Het zorgde voor een zuur gevoel bij de 46-jarige.
Andere omstandigheden
"Ik wist dat het een moeilijke opdracht zou worden zodra ze mij gezegd hadden dat ik mocht overnemen. Aan de ene kant was ik verrast dat ik tot T1 gekatapulteerd werd, maar aan de andere kant ook niet", vertelt Valenne aan La Dernière Heure. "Ik droomde ervan om de stap te zetten tot hoofdtrainer in eerste klasse, maar ik had het toch liever in andere omstandigheden gedaan."

LEES OOK: 'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Zal hij met Standard het seizoen nog met een zege afsluiten?

Meest recent

'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

70
70
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

21
21
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

61
61
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

109
109
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

20
20
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

379
379
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

130
130
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

121
121
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

42
42
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

79
79
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

60
60
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

386
386
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

232
232
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

518
518
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

167
167
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

107
107
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

134
134
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

156
156
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

199
199
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

171
171
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

146
146
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

522
522
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

622
622
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

981
981
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

282
282

Meer sportnieuws