Debuut in mineur bij Standard: "Liever in andere omstandigheden"

door
Debuut in mineur bij Standard:

Door al het geweld in de Champions' Play-Off zou je bijna vergeten dat er ook in de Europe Play-Off nog steeds gespeeld wordt. Daarin staat echter niets meer op het spel, want AA Gent is al sinds vorige week zeker van eindwinst en kwalificatie voor de voorrondes van de Conference League. In de laatste wedstrijden staat enkel nog de eer op het spel, maar dat hadden ze bij Standard zaterdag niet begrepen.


De Rouches lieten dit seizoen weer mooie dingen zien en na enkele magere jaren waren ze zelfs lange tijd in de running voor de top vier. Maar die prestaties kregen vorige week een zure nasmaak door de soap rond het vertrek van Ronny Deila, die uiteindelijk niet kon weerstaan aan de avances van Club Brugge. De Noor werd daarom met onmiddellijke ingang ontslagen.

Daardoor zat zaterdag tegen Cercle Brugge zijn voormalige assistent Geoffrey Valenne op de bank als hoofdtrainer. Het werd voor hem echter een debuut om snel te vergeten, want in zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen kreeg Standard een 0-4 om de oren van de Vereniging. Het zorgde voor een zuur gevoel bij de 46-jarige.
Andere omstandigheden
"Ik wist dat het een moeilijke opdracht zou worden zodra ze mij gezegd hadden dat ik mocht overnemen. Aan de ene kant was ik verrast dat ik tot T1 gekatapulteerd werd, maar aan de andere kant ook niet", vertelt Valenne aan La Dernière Heure. "Ik droomde ervan om de stap te zetten tot hoofdtrainer in eerste klasse, maar ik had het toch liever in andere omstandigheden gedaan."

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Zal hij met Standard het seizoen nog met een zege afsluiten?

Meest recent

Na Mignolet-saga: flatert Club alweer met ervarion pion?

Club Brugge zadelt zich onbegrijpelijk zélf op met de nodige problemen. Er is de ...

23
23
Topper duwde door voor stuntdeal: "Toch kwam De Bruyne niet"

Kevin De Bruyne ruilde deze zomer Manchester City in voor Napoli. KDB is zeer goed begonnen aan zijn ...

25
25
Club Brugge opgelet voor ex-JPL'ers: "De 'nieuwe Dirar'"

Club Brugge speelt om 18u45 in het eigen Jan Breydelstadion tegen AS Monaco. Bij de Monegasken ...

21
21
Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

67
67
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

179
179
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

338
338
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

98
98
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

195
195
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

299
299
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

105
105
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

278
278
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

102
102
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

46
46
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

450
450
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

414
414
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

74
74
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

272
272
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

195
195
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

51
51
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

319
319
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

63
63
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

694
694
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

666
666
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

248
248
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

204
204

Meer sportnieuws