Debuut in mineur bij Standard: "Liever in andere omstandigheden"

door
Debuut in mineur bij Standard:

Door al het geweld in de Champions' Play-Off zou je bijna vergeten dat er ook in de Europe Play-Off nog steeds gespeeld wordt. Daarin staat echter niets meer op het spel, want AA Gent is al sinds vorige week zeker van eindwinst en kwalificatie voor de voorrondes van de Conference League. In de laatste wedstrijden staat enkel nog de eer op het spel, maar dat hadden ze bij Standard zaterdag niet begrepen.


De Rouches lieten dit seizoen weer mooie dingen zien en na enkele magere jaren waren ze zelfs lange tijd in de running voor de top vier. Maar die prestaties kregen vorige week een zure nasmaak door de soap rond het vertrek van Ronny Deila, die uiteindelijk niet kon weerstaan aan de avances van Club Brugge. De Noor werd daarom met onmiddellijke ingang ontslagen.

Daardoor zat zaterdag tegen Cercle Brugge zijn voormalige assistent Geoffrey Valenne op de bank als hoofdtrainer. Het werd voor hem echter een debuut om snel te vergeten, want in zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen kreeg Standard een 0-4 om de oren van de Vereniging. Het zorgde voor een zuur gevoel bij de 46-jarige.
Andere omstandigheden
"Ik wist dat het een moeilijke opdracht zou worden zodra ze mij gezegd hadden dat ik mocht overnemen. Aan de ene kant was ik verrast dat ik tot T1 gekatapulteerd werd, maar aan de andere kant ook niet", vertelt Valenne aan La Dernière Heure. "Ik droomde ervan om de stap te zetten tot hoofdtrainer in eerste klasse, maar ik had het toch liever in andere omstandigheden gedaan."

LEES OOK: Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Zal hij met Standard het seizoen nog met een zege afsluiten?

Meest recent

Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

30
30
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

168
168
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

34
34
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

65
65
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

264
264
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

47
47
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

79
79
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

214
214
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

231
231
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

760
760
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

108
108
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

256
256
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

457
457
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

511
511
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

683
683
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

254
254
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

631
631
'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

429
429
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

62
62
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

143
143
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

233
233
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

50
50
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

145
145
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

226
226
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

248
248

Meer sportnieuws