Openda grijpt naast prijs, maar wel tussen Messi en Mbappé

66 stemmen
Openda grijpt naast prijs, maar wel tussen Messi en Mbappé

Zaterdag werd bovenaan het klassement al veel beslist in de Ligue 1. Op de voorlaatste speeldag verzekerde PSG zich met een draw tegen Strasbourg van de titel, terwijl RC Lens dan weer zekerheid verkreeg over de tweede plaats en bijhorende kwalificaties voor de poules van de Champions League. Ze klopten daarvoor Ajaccio met 3-0, met alweer een bijdrage van Loïs Openda.


De Rode Duivel legde vanop de stip de eindstand vast en tekende zo al zijn 20ste doelpunt van het seizoen aan. Vooral de laatste maanden is de pijlsnelle spits tot volle wasdom gekomen en dat leverde hem ook een nominatie op voor de prijs voor Speler van het Jaar in de Ligue 1. Die prijs kon hij uiteindelijk echter niet winnen. Op een gala zondagavond mocht Kylian Mbappé de trofee uiteindelijk in ontvangst nemen. Het is al de vierde keer op rij dat de ster van PSG uitgeroepen wordt tot beste speler.

Openda mocht zich wel troosten met een stekje in het Elftal van het Jaar, waarin hij in zeer mooi gezelschap verkeert. Hij staat als diepe spits in de voorhoede immers tussen niemand minder dan Mbappé en Lionel Messi. Met vier spelers elk zijn PSG en Lens hofleverancier van de ploeg. Daarin is ook Chancel Mbemba (ex-Anderlecht, nu Marseille) een bekende naam.
Nog oude bekenden in de bloemetjes
Op het gala vielen overigens nog enkele oude bekenden van het Belgische voetbal in de prijzen. Georges Mikautadze, vorig seizoen nog bij Seraing, werd uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de Ligue 2 nadat hij dit seizoen 23 keer scoorde, terwijl Luka Elsner, ex-trainer van Union, KV Kortrijk en Standard, verkozen werd tot Trainer van het Jaar nadat hij verbaasde met Le Havre. In het Elftal van het Jaar op het tweede niveau vinden we ook nog de Marokkaanse Belg Benjamin Bouchouari en Niels Nkounkou (ex-Standard), die beiden tegenwoordig voor Saint-Etienne uitkomen.


LEES OOK: 'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Had Openda de trofee voor Speler van het Jaar verdiend?

Meest recent

Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

22
22
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

49
49
Argentijnse media komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

178
178
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

27
27
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

24
24
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

329
329
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

115
115
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

85
85
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

146
146
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

65
65
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

808
808
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

190
190
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

109
109
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

71
71
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

33
33
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

299
299
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

91
91
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

227
227
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

322
322
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

100
100
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

192
192
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

44
44
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

277
277
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79

Meer sportnieuws