Openda grijpt naast prijs, maar wel tussen Messi en Mbappé

66 stemmen
Openda grijpt naast prijs, maar wel tussen Messi en Mbappé

Zaterdag werd bovenaan het klassement al veel beslist in de Ligue 1. Op de voorlaatste speeldag verzekerde PSG zich met een draw tegen Strasbourg van de titel, terwijl RC Lens dan weer zekerheid verkreeg over de tweede plaats en bijhorende kwalificaties voor de poules van de Champions League. Ze klopten daarvoor Ajaccio met 3-0, met alweer een bijdrage van Loïs Openda.


De Rode Duivel legde vanop de stip de eindstand vast en tekende zo al zijn 20ste doelpunt van het seizoen aan. Vooral de laatste maanden is de pijlsnelle spits tot volle wasdom gekomen en dat leverde hem ook een nominatie op voor de prijs voor Speler van het Jaar in de Ligue 1. Die prijs kon hij uiteindelijk echter niet winnen. Op een gala zondagavond mocht Kylian Mbappé de trofee uiteindelijk in ontvangst nemen. Het is al de vierde keer op rij dat de ster van PSG uitgeroepen wordt tot beste speler.

Openda mocht zich wel troosten met een stekje in het Elftal van het Jaar, waarin hij in zeer mooi gezelschap verkeert. Hij staat als diepe spits in de voorhoede immers tussen niemand minder dan Mbappé en Lionel Messi. Met vier spelers elk zijn PSG en Lens hofleverancier van de ploeg. Daarin is ook Chancel Mbemba (ex-Anderlecht, nu Marseille) een bekende naam.
Nog oude bekenden in de bloemetjes
Op het gala vielen overigens nog enkele oude bekenden van het Belgische voetbal in de prijzen. Georges Mikautadze, vorig seizoen nog bij Seraing, werd uitgeroepen tot Speler van het Jaar in de Ligue 2 nadat hij dit seizoen 23 keer scoorde, terwijl Luka Elsner, ex-trainer van Union, KV Kortrijk en Standard, verkozen werd tot Trainer van het Jaar nadat hij verbaasde met Le Havre. In het Elftal van het Jaar op het tweede niveau vinden we ook nog de Marokkaanse Belg Benjamin Bouchouari en Niels Nkounkou (ex-Standard), die beiden tegenwoordig voor Saint-Etienne uitkomen.


LEES OOK: Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Had Openda de trofee voor Speler van het Jaar verdiend?

Meest recent

Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

285
285
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

48
48
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

39
39
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

20
20
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

92
92
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

87
87
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

578
578
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

228
228
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

820
820
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

187
187
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

694
694
Lukaku weg bij Napoli: nu al terugkeer naar Anderlecht?

Het heeft er alle schijn van dat Romelu Lukaku op vertrekken staat bij SSC Napoli. Waar zijn ...

579
579
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

253
253
Club op voorhand al kampioen? Boeckx ziet twéé valkuilen

Het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League staat voor de deur. Het belooft een interessante ...

789
789
Charleroi vangt vette jackpot; Standard blokt Lazio af

Het aftellen tot de start van het seizoen in de Jupiler Pro League is nu ook echt begonnen. Maar de ...

131
131
Lukaku niet welkom: ‘We willen hem absoluut niet’

Romelu Lukaku wordt opnieuw gelinkt aan een bijzonder gevoelige transfer. De supporters van zijn ...

334
334
'Leko grijpt al in: drastische wissel in basiself Club'

Club Brugge krijgt als landskampioen de eer om het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang ...

819
819
'Genk nog niet klaar: nieuwe topdossiers voor De Condé'

KRC Genk heeft een woelige voorbereiding afgesloten met een opsteker en won in zijn laatste ...

821
821
'Anderlecht draaft door: Sibierski gaat strijd met Rigaux aan'

Daags voor de start van de competitie telt RSC Anderlecht een viertal directe aanwinsten in de ...

591
591
'Pikante transferwending Noa Lang: prijskaartje bekend'

Ondanks een degelijke huurbeurt aan Galatasaray, zit een nieuwe kans er vooralsnog niet in voor Noa ...

203
203
'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

537
537
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

597
597
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

1255
1255
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1486
1486

Meer sportnieuws