'Arsenal laat Xhaka gaan: fraaie vervanger op komst'

door
'Arsenal laat Xhaka gaan: fraaie vervanger op komst'

Het is Arsenal uiteindelijk toch niet gelukt om beslag te leggen op de Engelse titel. Maar de Gunners zagen hun goede prestaties in de Premier League wel beloond worden met een ticket voor de Champions League. Om daarin een rol van betekenis te spelen, zal er echter aan de selectie gesleuteld moeten worden.


Lange tijd zag het er naar uit dat de Gunners voor het eerst sinds 2004 nog eens beslag zouden leggen op de titel. Maar in de laatste fase van het seizoen werd te vaak met punten gesmodderd, terwijl de uiteindelijke kampioen Manchester City amper nog steken liet vallen. De Londense club moest dus vrede nemen met de tweede plaats. Het daarbij horende ticket voor de Champions League is echter een mooie troostprijs.

LEES OOK: 'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

Terug naar Bundesliga

Om in het Kampioenenbal ook een rol van betekenis te kunnen spelen, zal er wel gesleuteld moeten worden aan de selectie van coach Mikel Arteta. Met name op het middenveld worden de nodige veranderingen verwacht. Zo is Granit Xhaka onderweg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder zou op de terugweg naar de Bundesliga zijn. Volgens BILD zit zijn transfer naar Bayer Leverkusen inmiddels in de afrondende fase.

Engelse international

Xhaka stond dit seizoen wel doorgaans in de basis bij Arsenal en dus moet een geschikte vervanger voorzien worden. Daarvoor zouden de Gunners hoog mikken. Volgens The Mirror zou men immers doordrukken voor Declan Rice. De sterkhouder gegeerde sterkhouder van West Ham United zou zelf ook een voorkeur hebben voor een overgang naar het Emirates Stadium, al zal hij wel een smak geld moeten kosten. Als alternatief voor Rice wordt Feyenoord-aanvoerder Orkun Kokcü dan weer genoemd.

Arsenal doet volgend seizoen weer mee voor de titel ...

Meest recent

Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

0
0
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

9
9
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

45
45
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

22
22
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

39
39
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

40
40
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

285
285
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

20
20
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

47
47
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

160
160
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

166
166
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

54
54
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

61
61
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

218
218
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

189
189
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

66
66
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

279
279
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

463
463
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

202
202
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

168
168
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

558
558
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

116
116
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

406
406
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

121
121
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

48
48

Meer sportnieuws