'Arsenal laat Xhaka gaan: fraaie vervanger op komst'

door
'Arsenal laat Xhaka gaan: fraaie vervanger op komst'

Het is Arsenal uiteindelijk toch niet gelukt om beslag te leggen op de Engelse titel. Maar de Gunners zagen hun goede prestaties in de Premier League wel beloond worden met een ticket voor de Champions League. Om daarin een rol van betekenis te spelen, zal er echter aan de selectie gesleuteld moeten worden.


Lange tijd zag het er naar uit dat de Gunners voor het eerst sinds 2004 nog eens beslag zouden leggen op de titel. Maar in de laatste fase van het seizoen werd te vaak met punten gesmodderd, terwijl de uiteindelijke kampioen Manchester City amper nog steken liet vallen. De Londense club moest dus vrede nemen met de tweede plaats. Het daarbij horende ticket voor de Champions League is echter een mooie troostprijs.

LEES OOK: City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

Terug naar Bundesliga

Om in het Kampioenenbal ook een rol van betekenis te kunnen spelen, zal er wel gesleuteld moeten worden aan de selectie van coach Mikel Arteta. Met name op het middenveld worden de nodige veranderingen verwacht. Zo is Granit Xhaka onderweg naar de uitgang. De Zwitserse middenvelder zou op de terugweg naar de Bundesliga zijn. Volgens BILD zit zijn transfer naar Bayer Leverkusen inmiddels in de afrondende fase.

Engelse international

Xhaka stond dit seizoen wel doorgaans in de basis bij Arsenal en dus moet een geschikte vervanger voorzien worden. Daarvoor zouden de Gunners hoog mikken. Volgens The Mirror zou men immers doordrukken voor Declan Rice. De sterkhouder gegeerde sterkhouder van West Ham United zou zelf ook een voorkeur hebben voor een overgang naar het Emirates Stadium, al zal hij wel een smak geld moeten kosten. Als alternatief voor Rice wordt Feyenoord-aanvoerder Orkun Kokcü dan weer genoemd.

Arsenal doet volgend seizoen weer mee voor de titel ...

Meest recent

Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

14
14
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

18
18
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

63
63
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

169
169
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

114
114
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

182
182
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

74
74
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

145
145
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

230
230
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

459
459
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

202
202
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

163
163
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

98
98
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

364
364
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

284
284
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

271
271
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

407
407
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

94
94
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

194
194
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1230
1230
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

99
99
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

138
138
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

448
448
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

176
176
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

584
584

Meer sportnieuws