Alderweireld lanceert oproep: "Snap niet dat dit zolang duurt"

door
Alderweireld lanceert oproep:

Antwerp FC krijgt zondagmiddag de kans om zich tot Belgisch kampioen te kronen. Indien de bekerwinnaar op eigen veld wint van directe concurrent Union SG, is de landstitel binnen. Het zou wel eens een historische match kunnen worden en dus mag een kolkende Bosuil verwacht worden.


Het stamnummer één heeft uiteraard een prominente plek binnen de Belgische voetbalgeschiedenis, maar voor zo'n historische club oogt het palmares toch redelijk mager. Zo werd RAFC nog 'maar' vier keer landskampioen. En de laatste landstitel dateert alweer van in 1957. Zondag krijgen de Antwerpenaren echter een uitgelezen kans om een einde te maken aan die decennialange droogte.

LEES OOK: Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Toppunt van carrière

Aanvoerder Toby Alderweireld beseft maar al te goed dat hij en zijn ploegmaats geschiedenis kunnen schrijven. "Puur als prijs zou ik het helemaal bovenaan zetten in mijn carrière. De club zit 66 jaar lang zonder titel, haalde nog nooit de dubbel. Als we dat voor elkaar krijgen, zetten we hier iets speciaals neer", klinkt het bij Sporza.

Gesloten tribune

Aan de steun van de supporters zal het in ieder geval niet gelegen hebben, zo wordt zondag een heksenketel verwacht. Het had echter nog mooier geweest als de renovatiewerken aan tribune 2 eindelijk afgerond konden worden. "Ik snap niet dat zoiets zo lang kan duren. En dat ligt niet aan de club. Aan die mensen wil ik een oproep doen: laat het in orde komen, want er zijn heel wat mensen die er zondag graag willen bijzijn die we nu moeten teleurstellen", aldus Alderweireld.

De overheid moet de clubs meer steunen stadionplannen ...

Meest recent

Noa Lang bezorgt Galatasaray topavond tegen Juventus

De openingswedstrijd in de play-offs van de Champions League heeft meteen spektakel opgeleverd. ...

2
2
'Kink in de kabel: Schreuder niet naar Anderlecht?'

Het shockeffect van tussenpaus Jérémy Taravel lijkt al uitgewerkt, en dus hoopt RSC ...

148
148
Antwerp jaagt Gheysens weg: kandidaat-overnemers bekend

Door de nederlaag tegen Westerlo is de top zes ver weg voor Antwerp, dat plots zelfs weer achterom ...

312
312
‘Pijnlijke exit: Anderlecht zet speler brutaal buiten’

Anderlecht wil de kern verder afslanken, maar die operatie loopt niet zoals gepland — en ...

426
426
Commotie bij Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge hoopt zich straks voorbij Atlético Madrid naar de 1/8 finale van de Champions ...

244
244
Anderlecht speelt open kaart: De Cat richting uitgang?

Zowat de enige constante bij RSC Anderlecht dit seizoen zijn de straffe prestaties van Nathan De ...

282
282
Alarm bij Club Brugge: peperdure aankoop ontspoort

Club Brugge betaalde deze zomer een fortuin voor een nieuwe smaakmaker, maar het verhaal heeft meer ...

207
207
'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

528
528
Leko vist trio op: Club Brugge maakt CL-selectie bekend

In de play-offs van de Champions League krijgt Club Brugge woensdag Atlético Madrid over de ...

198
198
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

78
78
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

241
241
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

77
77
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

425
425
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

186
186
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

66
66
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

43
43
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

70
70
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

181
181
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

115
115
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

61
61
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

255
255
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

119
119
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

81
81
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

271
271
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

167
167

Meer sportnieuws