Alderweireld lanceert oproep: "Snap niet dat dit zolang duurt"

322 stemmen
Alderweireld lanceert oproep:

Antwerp FC krijgt zondagmiddag de kans om zich tot Belgisch kampioen te kronen. Indien de bekerwinnaar op eigen veld wint van directe concurrent Union SG, is de landstitel binnen. Het zou wel eens een historische match kunnen worden en dus mag een kolkende Bosuil verwacht worden.


Het stamnummer één heeft uiteraard een prominente plek binnen de Belgische voetbalgeschiedenis, maar voor zo'n historische club oogt het palmares toch redelijk mager. Zo werd RAFC nog 'maar' vier keer landskampioen. En de laatste landstitel dateert alweer van in 1957. Zondag krijgen de Antwerpenaren echter een uitgelezen kans om een einde te maken aan die decennialange droogte.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Toppunt van carrière

Aanvoerder Toby Alderweireld beseft maar al te goed dat hij en zijn ploegmaats geschiedenis kunnen schrijven. "Puur als prijs zou ik het helemaal bovenaan zetten in mijn carrière. De club zit 66 jaar lang zonder titel, haalde nog nooit de dubbel. Als we dat voor elkaar krijgen, zetten we hier iets speciaals neer", klinkt het bij Sporza.

Gesloten tribune

Aan de steun van de supporters zal het in ieder geval niet gelegen hebben, zo wordt zondag een heksenketel verwacht. Het had echter nog mooier geweest als de renovatiewerken aan tribune 2 eindelijk afgerond konden worden. "Ik snap niet dat zoiets zo lang kan duren. En dat ligt niet aan de club. Aan die mensen wil ik een oproep doen: laat het in orde komen, want er zijn heel wat mensen die er zondag graag willen bijzijn die we nu moeten teleurstellen", aldus Alderweireld.

De overheid moet de clubs meer steunen stadionplannen ...

Meest recent

Imke Courtois geeft basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

35
35
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

37
37
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

172
172
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

65
65
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

265
265
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

44
44
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

301
301
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

533
533
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

207
207
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

265
265
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

85
85
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

804
804
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

453
453
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

133
133
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

419
419
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

532
532
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

74
74
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

102
102
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

199
199
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

55
55
'Anderlecht vangt minder dan gehoopt voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

468
468
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

461
461
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

136
136
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

248
248
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

158
158

Meer sportnieuws