Club Brugge krijgt boodschap uit VS: "Hij is overal succesvol"

728 stemmen
Club Brugge krijgt boodschap uit VS:

Club Brugge heeft in zijn tweede laatste duels van het seizoen niets meer te winnen en dus wordt op Jan Breydel al volop toegewerkt naar komend seizoen. Donderdag werd bijvoorbeeld de nieuwe hoofdtrainer gepresenteerd. Zo slaagde Blauw-Zwart erin om Ronny Deila bij Standard los te wringen.


Club was jarenlang bijzonder stabiel wat betreft zijn trainerskeuzes. Maar daar kwam begin 2022 verandering. Op zo'n anderhalf jaar stonden liefst 5 hoofdtrainers aan het roer bij Blauw-Zwart: Philippe Clement, Alfred Schreuder, Carl Hoefkens, Scott Parker en Rik De Mil. Vanaf komende zomer is het dus aan Deila aan Club te doen aanknopen met de successen van weleer. Geen gemakkelijke opdracht, maar het geloof in de Noor is erg groot. Niet in het minst bij Nick Cushing.

LEES OOK: 'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Garantie op succes

De 38-jarige Engelsman werkte destijds als assistent van Deila bij New York City FC en volgde hem daarna op als hoofdcoach. Volgens hem is zijn voormalige leermeester een garantie op succes. "Ronny is een excellente voetbaltrainer en zal overal waar hij gaat succesvol zijn", stelt Cushing met contentmaker Glenn Crooks. "Hij was succesvol hier, ik heb zoveel van hem geleerd. En ook dit seizoen was succesvol. Hij kreeg een team dat 14de was geworden en onder grote druk stond. Maar hij won veel matchen, hij veranderde het gevoel en de speelwijze bij Standard. Ik heb veel van hun wedstrijden gezien. Ronny verdient ook alle succes want hij werkt enorm hard."

Titel en indruk maken in Europa

Cushing twijfelt er dan ook niet aan dat Deila het helemaal zal waarmaken bij Club. "Hij en Efrain Juarez (zijn vaste assistent, red.) zullen succes boeken in Brugge, daar ben ik zeker van. Zij hebben nu deze stap gezet om de Belgische competitie te gaan winnen. Ze willen ook competitief zijn in de Conference League. En op termijn willen ze in de Europa League of Champions League gaan spelen. Volgens mij is het een uitstekende aanstelling voor Club Brugge want die twee gasten zullen hun team pushen en verbeteren, daar ben ik zeker van."

Club is nu al dé titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

86
86
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

51
51
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

135
135
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

25
25
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

35
35
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

174
174
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

69
69
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

532
532
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

190
190
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1029
1029
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws