'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

door
'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

Kampioen zullen ze wellicht niet meer worden, maar toch kan KRC Genk terugblikken op een zeer fraai seizoen. Dat de Limburgers bijna het hele seizoen aan de leiding zouden staan en tot het einde voor de titel zouden strijden, had niemand immers zien aankomen. In de zomer leek Genk met het vertrek van spelers als Lucumi, Thorstvedt, Bongonda, Ito en Dessers een pak kwaliteit te verliezen, maar dat werd vrijwel zonder problemen opgevangen.


Sportief directeur Dimitri de Condé gaf zo nog maar eens zijn visitekaartje af. Sinds zijn aanstelling in 2015 maakte hij er een handelsmerk van om jonge, onbekende talenten in het buitenland op te halen en na enkele jaren ontwikkelen voor een flinke meerwaarde door te verkopen. Daarmee haalde hij al meer dan 300 miljoen euro op voor Genk.

Maar dat blijft niet onopgemerkt in het buitenland en Genk lijkt nu een vertrek van zijn sportieve baas te moeten vrezen. Het Nieuwsblad meldt dat er vooral vanuit Engeland aan de mouw van De Condé getrokken wordt. Hij zou op het lijstje staan bij Tottenham, Leeds United en Southampton, die allemaal een nieuwe technisch directeur zoeken. Die twee eerste clubs zagen recent respectievelijk Fabio Paratici en Victor Orta vertrekken, terwijl Southampton na de degradatie uit de Premier League een frisse start wil nemen. Ze leerden De Condé in januari al kennen toen ze Paul Onuachu bij Genk kwamen weghalen.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

Wordt hij deze keer wel verleid?

Het is lang niet de eerste keer dat De Condé interesse uit het buitenland geniet. Zijn naam viel de voorbije jaren ook al bij clubs als Ajax, AS Roma en Athletic Bilbao, maar tot dusver bleef hij telkens in Genk. Daar zullen ze ongetwijfeld hopen dat hij niet verleid wordt door het prestige en de centen van de Premier League, want het zal allesbehalve evident worden om een gedegen vervanger te vinden.

Zou De Condé in Engeland ook hoge ogen kunnen gooien?

Meest recent

Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

30
30
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

107
107
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

83
83
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

68
68
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

208
208
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

126
126
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

240
240
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

127
127
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

73
73
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

543
543
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

252
252
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

621
621
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

434
434
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

288
288
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

170
170
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

119
119
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

117
117
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

100
100
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

71
71
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

172
172
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

183
183
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

395
395
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

121
121
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

363
363
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

125
125

Meer sportnieuws