'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

983 stemmen
'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

Kampioen zullen ze wellicht niet meer worden, maar toch kan KRC Genk terugblikken op een zeer fraai seizoen. Dat de Limburgers bijna het hele seizoen aan de leiding zouden staan en tot het einde voor de titel zouden strijden, had niemand immers zien aankomen. In de zomer leek Genk met het vertrek van spelers als Lucumi, Thorstvedt, Bongonda, Ito en Dessers een pak kwaliteit te verliezen, maar dat werd vrijwel zonder problemen opgevangen.


Sportief directeur Dimitri de Condé gaf zo nog maar eens zijn visitekaartje af. Sinds zijn aanstelling in 2015 maakte hij er een handelsmerk van om jonge, onbekende talenten in het buitenland op te halen en na enkele jaren ontwikkelen voor een flinke meerwaarde door te verkopen. Daarmee haalde hij al meer dan 300 miljoen euro op voor Genk.

Maar dat blijft niet onopgemerkt in het buitenland en Genk lijkt nu een vertrek van zijn sportieve baas te moeten vrezen. Het Nieuwsblad meldt dat er vooral vanuit Engeland aan de mouw van De Condé getrokken wordt. Hij zou op het lijstje staan bij Tottenham, Leeds United en Southampton, die allemaal een nieuwe technisch directeur zoeken. Die twee eerste clubs zagen recent respectievelijk Fabio Paratici en Victor Orta vertrekken, terwijl Southampton na de degradatie uit de Premier League een frisse start wil nemen. Ze leerden De Condé in januari al kennen toen ze Paul Onuachu bij Genk kwamen weghalen.

LEES OOK: 'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Wordt hij deze keer wel verleid?

Het is lang niet de eerste keer dat De Condé interesse uit het buitenland geniet. Zijn naam viel de voorbije jaren ook al bij clubs als Ajax, AS Roma en Athletic Bilbao, maar tot dusver bleef hij telkens in Genk. Daar zullen ze ongetwijfeld hopen dat hij niet verleid wordt door het prestige en de centen van de Premier League, want het zal allesbehalve evident worden om een gedegen vervanger te vinden.

Zou De Condé in Engeland ook hoge ogen kunnen gooien?

Meest recent

'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

99
99
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

78
78
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

144
144
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

200
200
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

215
215
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

332
332
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

76
76
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

628
628
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

686
686
Daags voor openingsmatch: FIFA voert drastische WK-verandering door

Aanstaande donderdag is het eindelijk zover: dan wordt het wereldkampioenschap 2026 op gang getrapt. ...

363
363
Anderlecht aast op bekerheld: 'Vragen om problemen'

Anderlecht speurt opnieuw naar snelheid op de flank en komt uit bij een jonge bekerheld. Hij past in ...

461
461
Eriksen komt zelf met update: wat met toekomst?

Christian Eriksen maakte in 2020 al een hartstilstand mee tijdens het EK en sindsdien speelt de ...

73
73
‘Alarm vlak voor WK: openingsmatch plots op losse schroeven’

Het WK gaat donderdagavond van start, maar de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika zorgt plots ...

220
220
Tielemans maakt fans warm voor WK met erg straffe taal

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder van de Rode Duivels én de ...

79
79
KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

123
123
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

564
564
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

734
734
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

236
236
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

179
179
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

193
193
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

448
448
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

118
118
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

128
128
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

200
200
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

643
643

Meer sportnieuws