'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

door
'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

Kampioen zullen ze wellicht niet meer worden, maar toch kan KRC Genk terugblikken op een zeer fraai seizoen. Dat de Limburgers bijna het hele seizoen aan de leiding zouden staan en tot het einde voor de titel zouden strijden, had niemand immers zien aankomen. In de zomer leek Genk met het vertrek van spelers als Lucumi, Thorstvedt, Bongonda, Ito en Dessers een pak kwaliteit te verliezen, maar dat werd vrijwel zonder problemen opgevangen.


Sportief directeur Dimitri de Condé gaf zo nog maar eens zijn visitekaartje af. Sinds zijn aanstelling in 2015 maakte hij er een handelsmerk van om jonge, onbekende talenten in het buitenland op te halen en na enkele jaren ontwikkelen voor een flinke meerwaarde door te verkopen. Daarmee haalde hij al meer dan 300 miljoen euro op voor Genk.

Maar dat blijft niet onopgemerkt in het buitenland en Genk lijkt nu een vertrek van zijn sportieve baas te moeten vrezen. Het Nieuwsblad meldt dat er vooral vanuit Engeland aan de mouw van De Condé getrokken wordt. Hij zou op het lijstje staan bij Tottenham, Leeds United en Southampton, die allemaal een nieuwe technisch directeur zoeken. Die twee eerste clubs zagen recent respectievelijk Fabio Paratici en Victor Orta vertrekken, terwijl Southampton na de degradatie uit de Premier League een frisse start wil nemen. Ze leerden De Condé in januari al kennen toen ze Paul Onuachu bij Genk kwamen weghalen.

LEES OOK: Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Wordt hij deze keer wel verleid?

Het is lang niet de eerste keer dat De Condé interesse uit het buitenland geniet. Zijn naam viel de voorbije jaren ook al bij clubs als Ajax, AS Roma en Athletic Bilbao, maar tot dusver bleef hij telkens in Genk. Daar zullen ze ongetwijfeld hopen dat hij niet verleid wordt door het prestige en de centen van de Premier League, want het zal allesbehalve evident worden om een gedegen vervanger te vinden.

Zou De Condé in Engeland ook hoge ogen kunnen gooien?

Meest recent

Leko houdt adem in: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

19
19
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

37
37
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

22
22
Union houdt adem in: Burgess geschorst in bekerfinale?

Union is leider af na de nederlaag tegen STVV, waar de Brusselaars zich benadeeeld voelden door de ...

185
185
Sleutelmoment in titelstrijd: Doku breekt de ban met pareltje

De titelstrijd in de Premier League is bezig aan een zinderende climax. Nadat leider Arsenal FC ...

104
104
'Pittig transfergevecht: Club slaat toe bij Anderlecht'

De transfermarkt opent pas binnen enkele weken zijn deuren, maar jeugdspelers zonder ...

363
363
Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

150
150
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

183
183
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

414
414
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

653
653
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

296
296
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

638
638
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

120
120
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

359
359
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

567
567
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

45
45
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

520
520
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

61
61
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

256
256
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

418
418
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

568
568
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

151
151
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

323
323
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

333
333
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

193
193

Meer sportnieuws