'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

983 stemmen
'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

Kampioen zullen ze wellicht niet meer worden, maar toch kan KRC Genk terugblikken op een zeer fraai seizoen. Dat de Limburgers bijna het hele seizoen aan de leiding zouden staan en tot het einde voor de titel zouden strijden, had niemand immers zien aankomen. In de zomer leek Genk met het vertrek van spelers als Lucumi, Thorstvedt, Bongonda, Ito en Dessers een pak kwaliteit te verliezen, maar dat werd vrijwel zonder problemen opgevangen.


Sportief directeur Dimitri de Condé gaf zo nog maar eens zijn visitekaartje af. Sinds zijn aanstelling in 2015 maakte hij er een handelsmerk van om jonge, onbekende talenten in het buitenland op te halen en na enkele jaren ontwikkelen voor een flinke meerwaarde door te verkopen. Daarmee haalde hij al meer dan 300 miljoen euro op voor Genk.

Maar dat blijft niet onopgemerkt in het buitenland en Genk lijkt nu een vertrek van zijn sportieve baas te moeten vrezen. Het Nieuwsblad meldt dat er vooral vanuit Engeland aan de mouw van De Condé getrokken wordt. Hij zou op het lijstje staan bij Tottenham, Leeds United en Southampton, die allemaal een nieuwe technisch directeur zoeken. Die twee eerste clubs zagen recent respectievelijk Fabio Paratici en Victor Orta vertrekken, terwijl Southampton na de degradatie uit de Premier League een frisse start wil nemen. Ze leerden De Condé in januari al kennen toen ze Paul Onuachu bij Genk kwamen weghalen.

LEES OOK: Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Wordt hij deze keer wel verleid?

Het is lang niet de eerste keer dat De Condé interesse uit het buitenland geniet. Zijn naam viel de voorbije jaren ook al bij clubs als Ajax, AS Roma en Athletic Bilbao, maar tot dusver bleef hij telkens in Genk. Daar zullen ze ongetwijfeld hopen dat hij niet verleid wordt door het prestige en de centen van de Premier League, want het zal allesbehalve evident worden om een gedegen vervanger te vinden.

Zou De Condé in Engeland ook hoge ogen kunnen gooien?

Meest recent

Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

4
4
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

65
65
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

45
45
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

132
132
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

508
508
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

15
15
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

408
408
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

76
76
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

192
192
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

722
722
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

109
109
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

197
197
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

204
204
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

539
539
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

457
457
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

905
905
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

320
320
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

507
507
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

292
292
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

183
183
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

434
434
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

48
48
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

521
521
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

110
110
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

345
345

Meer sportnieuws