'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

door
'Genk bibbert: bliksemvertrek De Condé mogelijk'

Kampioen zullen ze wellicht niet meer worden, maar toch kan KRC Genk terugblikken op een zeer fraai seizoen. Dat de Limburgers bijna het hele seizoen aan de leiding zouden staan en tot het einde voor de titel zouden strijden, had niemand immers zien aankomen. In de zomer leek Genk met het vertrek van spelers als Lucumi, Thorstvedt, Bongonda, Ito en Dessers een pak kwaliteit te verliezen, maar dat werd vrijwel zonder problemen opgevangen.


Sportief directeur Dimitri de Condé gaf zo nog maar eens zijn visitekaartje af. Sinds zijn aanstelling in 2015 maakte hij er een handelsmerk van om jonge, onbekende talenten in het buitenland op te halen en na enkele jaren ontwikkelen voor een flinke meerwaarde door te verkopen. Daarmee haalde hij al meer dan 300 miljoen euro op voor Genk.

Maar dat blijft niet onopgemerkt in het buitenland en Genk lijkt nu een vertrek van zijn sportieve baas te moeten vrezen. Het Nieuwsblad meldt dat er vooral vanuit Engeland aan de mouw van De Condé getrokken wordt. Hij zou op het lijstje staan bij Tottenham, Leeds United en Southampton, die allemaal een nieuwe technisch directeur zoeken. Die twee eerste clubs zagen recent respectievelijk Fabio Paratici en Victor Orta vertrekken, terwijl Southampton na de degradatie uit de Premier League een frisse start wil nemen. Ze leerden De Condé in januari al kennen toen ze Paul Onuachu bij Genk kwamen weghalen.

LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Wordt hij deze keer wel verleid?

Het is lang niet de eerste keer dat De Condé interesse uit het buitenland geniet. Zijn naam viel de voorbije jaren ook al bij clubs als Ajax, AS Roma en Athletic Bilbao, maar tot dusver bleef hij telkens in Genk. Daar zullen ze ongetwijfeld hopen dat hij niet verleid wordt door het prestige en de centen van de Premier League, want het zal allesbehalve evident worden om een gedegen vervanger te vinden.

Zou De Condé in Engeland ook hoge ogen kunnen gooien?

Meest recent

AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

40
40
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

44
44
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

144
144
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

196
196
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

137
137
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

86
86
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

365
365
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

89
89
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

142
142
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

139
139
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

71
71
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

78
78
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

216
216
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

189
189
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

322
322
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

473
473
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

209
209
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

393
393
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

56
56
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

187
187
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

173
173
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

93
93
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

213
213
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63

Meer sportnieuws