Gouden zet Club Brugge: "Precies wat ze nodig hebben"

925 stemmen
Gouden zet Club Brugge:

Club Brugge heeft in zijn tweede laatste duels van de Champions' Play-Offs niets meer te winnen en dus wordt op Jan Breydel al volop toegewerkt naar komend seizoen. Donderdag werd bijvoorbeeld de nieuwe hoofdtrainer gepresenteerd. Zo slaagde Blauw-Zwart erin om Ronny Deila bij Standard los te wringen.


Club was jarenlang bijzonder stabiel wat betreft zijn trainerskeuzes. Maar daar kwam begin 2022 verandering. Philippe Clement koos toen voor een avontuur bij AS Monaco en zijn opvolger Alfred Schreuder vertrok na een halfjaar alweer richting Ajax. Vervolgens kreeg Carl Hoefkens zijn kans, na enkele maanden werd die op zijn beurt aan de kant geschoven. Diens opvolger Scott Parker bleek een miscast van jewelste en Rik De Mil was louter een tussenpaus tot eind dit seizoen. Vanaf komende zomer is het dus aan Deila aan Club te doen aanknopen met de successen van weleer.

LEES OOK: Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

Spelers reanimeren

En volgens analist Peter Vandenbempt is de Noor daarvoor ook de geknipte man. Zo vindt hij dat Blauw-Zwart een goede zet heeft gedaan met zijn aanstelling. "Misschien moet ik mezelf corrigeren ergens begin november, maar ik heb de indruk dat hij precies is wat Club op dit moment nodig heeft", klinkt het bij Sporza. "Hij kan de discipline aanscherpen binnen een groep en vooral: hij kan er vuur in steken en spelers motiveren. Spelers die niet meer mee zijn in het verhaal zal hij doorsturen of reanimeren."

Comateus Standard

Vandenbempt raakte dan ook onder de indruk van het werk dat Deila de voorbije maanden bij Standard verrichte. "Hij kwam er terecht in een ploeg die comateus was na de voorbije jaren. Vanaf dag één stond er een levendig elftal, dat met veel dezelfde spelers als vorig seizoen. De ploeg speelde een heel ander voetbal en speelde overrompelend. Hij heeft het publiek verzoend met het team en bouwde weer aan een thuisreputatie. Ook de manier waarop hij topwedstrijden benaderde, vol gas vooruit, was knap. Hij durfde knopen door te hakken bij Standard."

Deila wordt een succes bij Club ...

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

65
65
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

38
38
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

106
106
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

308
308
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

80
80
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

428
428
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

288
288
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

607
607
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

133
133
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

361
361
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

162
162
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

67
67
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

109
109
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

104
104
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

282
282
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

306
306
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

428
428
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

457
457
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

469
469
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

171
171
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

208
208
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

86
86
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

458
458
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

510
510
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

39
39

Meer sportnieuws