Gouden zet Club Brugge: "Precies wat ze nodig hebben"

925
Gouden zet Club Brugge:

Club Brugge heeft in zijn tweede laatste duels van de Champions' Play-Offs niets meer te winnen en dus wordt op Jan Breydel al volop toegewerkt naar komend seizoen. Donderdag werd bijvoorbeeld de nieuwe hoofdtrainer gepresenteerd. Zo slaagde Blauw-Zwart erin om Ronny Deila bij Standard los te wringen.


Club was jarenlang bijzonder stabiel wat betreft zijn trainerskeuzes. Maar daar kwam begin 2022 verandering. Philippe Clement koos toen voor een avontuur bij AS Monaco en zijn opvolger Alfred Schreuder vertrok na een halfjaar alweer richting Ajax. Vervolgens kreeg Carl Hoefkens zijn kans, na enkele maanden werd die op zijn beurt aan de kant geschoven. Diens opvolger Scott Parker bleek een miscast van jewelste en Rik De Mil was louter een tussenpaus tot eind dit seizoen. Vanaf komende zomer is het dus aan Deila aan Club te doen aanknopen met de successen van weleer.

LEES OOK: Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Spelers reanimeren

En volgens analist Peter Vandenbempt is de Noor daarvoor ook de geknipte man. Zo vindt hij dat Blauw-Zwart een goede zet heeft gedaan met zijn aanstelling. "Misschien moet ik mezelf corrigeren ergens begin november, maar ik heb de indruk dat hij precies is wat Club op dit moment nodig heeft", klinkt het bij Sporza. "Hij kan de discipline aanscherpen binnen een groep en vooral: hij kan er vuur in steken en spelers motiveren. Spelers die niet meer mee zijn in het verhaal zal hij doorsturen of reanimeren."

Comateus Standard

Vandenbempt raakte dan ook onder de indruk van het werk dat Deila de voorbije maanden bij Standard verrichte. "Hij kwam er terecht in een ploeg die comateus was na de voorbije jaren. Vanaf dag één stond er een levendig elftal, dat met veel dezelfde spelers als vorig seizoen. De ploeg speelde een heel ander voetbal en speelde overrompelend. Hij heeft het publiek verzoend met het team en bouwde weer aan een thuisreputatie. Ook de manier waarop hij topwedstrijden benaderde, vol gas vooruit, was knap. Hij durfde knopen door te hakken bij Standard."

Deila wordt een succes bij Club ...

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

28
28
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

22
22
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

46
46
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

77
77
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

227
227
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

74
74
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

65
65
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

159
159
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

41
41
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

154
154
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

706
706
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

59
59
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

99
99
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

69
69
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

355
355
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

164
164
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

191
191
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

234
234
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

121
121
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

229
229
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

44
44
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

145
145

Meer sportnieuws