Gouden zet Club Brugge: "Precies wat ze nodig hebben"

925
Gouden zet Club Brugge:

Club Brugge heeft in zijn tweede laatste duels van de Champions' Play-Offs niets meer te winnen en dus wordt op Jan Breydel al volop toegewerkt naar komend seizoen. Donderdag werd bijvoorbeeld de nieuwe hoofdtrainer gepresenteerd. Zo slaagde Blauw-Zwart erin om Ronny Deila bij Standard los te wringen.


Club was jarenlang bijzonder stabiel wat betreft zijn trainerskeuzes. Maar daar kwam begin 2022 verandering. Philippe Clement koos toen voor een avontuur bij AS Monaco en zijn opvolger Alfred Schreuder vertrok na een halfjaar alweer richting Ajax. Vervolgens kreeg Carl Hoefkens zijn kans, na enkele maanden werd die op zijn beurt aan de kant geschoven. Diens opvolger Scott Parker bleek een miscast van jewelste en Rik De Mil was louter een tussenpaus tot eind dit seizoen. Vanaf komende zomer is het dus aan Deila aan Club te doen aanknopen met de successen van weleer.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

Spelers reanimeren

En volgens analist Peter Vandenbempt is de Noor daarvoor ook de geknipte man. Zo vindt hij dat Blauw-Zwart een goede zet heeft gedaan met zijn aanstelling. "Misschien moet ik mezelf corrigeren ergens begin november, maar ik heb de indruk dat hij precies is wat Club op dit moment nodig heeft", klinkt het bij Sporza. "Hij kan de discipline aanscherpen binnen een groep en vooral: hij kan er vuur in steken en spelers motiveren. Spelers die niet meer mee zijn in het verhaal zal hij doorsturen of reanimeren."

Comateus Standard

Vandenbempt raakte dan ook onder de indruk van het werk dat Deila de voorbije maanden bij Standard verrichte. "Hij kwam er terecht in een ploeg die comateus was na de voorbije jaren. Vanaf dag één stond er een levendig elftal, dat met veel dezelfde spelers als vorig seizoen. De ploeg speelde een heel ander voetbal en speelde overrompelend. Hij heeft het publiek verzoend met het team en bouwde weer aan een thuisreputatie. Ook de manier waarop hij topwedstrijden benaderde, vol gas vooruit, was knap. Hij durfde knopen door te hakken bij Standard."

Deila wordt een succes bij Club ...

Meest recent

Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

48
48
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

12
12
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

16
16
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

49
49
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

144
144
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

27
27
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

59
59
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

88
88
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

13
13
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

52
52
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

332
332
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

163
163
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

177
177
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

82
82
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

49
49
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

126
126
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

86
86
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

69
69
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

137
137
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

299
299
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

66
66
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

217
217
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

131
131

Meer sportnieuws