'Club Brugge en Anderlecht nek aan nek voor Liverpool-product'

552 stemmen
'Club Brugge en Anderlecht nek aan nek voor Liverpool-product'

De Jupiler Pro League zit er binnen een tiental dagen helemaal op, de meeste clubs zijn dan ook druk in de weer met de voorbereidingen op de komende mercato. En daarbij komen ze ook in mekaars vaarwater terecht. Dat is naar verluidt het geval bij RSC Anderlecht en Club Brugge.


Ondanks de nipte kwalificatie voor de Champions' Play-Offs heeft Blauw-Zwart in eigen land een rotseizoen achter de rug. En dus moet er komende zomer opnieuw aan de selectie gesleuteld worden. Met de Poolse winger Michal Skoras werd alvast een eerste inkomende transfer afgerond. Maar er wordt nog meer versterking gezocht. Naar verluidt zouden de Bruggelingen onder andere mikken op een extra spelmaker die als doublure, en op langere termijn eventueel als opvolger, voor Hans Vanaken kan renderen.

LEES OOK: 'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Vervanger Verschaeren

Maar ook Anderlecht kan zo'n profiel goed gebruiken. De Brusselaars zagen Yari Verschaeren immers uitvallen met een blessure aan de kruisbanden en het paars-witte jeugdproduct wordt pas tegen begin 2024 terug fit verwacht. En omdat Lior Refaelov inmiddels is vertrokken, zal RSCA een directe vervanger voor Verschaeren moeten aantrekken om de komende maanden te overbruggen. Beide Belgische club zouden in hun respectievelijke zoektochten nu bij dezelfde speler zijn uitgekomen.

Sterk seizoensslot

Volgens Bosnische media hebben Club en Anderlecht immers hun oog laten vallen op Dal Varesanovic. Deze 22-jarige Bosniër trok destijds op jonge leeftijd naar Liverpool FC, waar hij zijn jeugdopleiding voltooide. Sinds oktober 2020 speelt hij echter terug in eigen land voor FK Sarajevo. En daar groeide hij inmiddels uit tot een vaste sterkhouder. Vooral in de laatste weken van het seizoen maakte hij indruk met onder meer 4 goals en 3 assists in 5 matchen. Afwachten nu of één van de Belgische gegadigden beslist om door te drukken voor zijn komst.

Bij welke club verwacht u de drukste zomermercato?

Meest recent

Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

68
68
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

55
55
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

132
132
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

82
82
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

62
62
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

417
417
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

171
171
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

367
367
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

344
344
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

154
154
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

658
658
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

209
209
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

566
566
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

151
151
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

786
786
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

261
261
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

917
917
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

540
540
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

393
393
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1462
1462
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

506
506
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

341
341
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

511
511
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

422
422

Meer sportnieuws