'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

door
'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

Union SG maakt zich momenteel op voor zijn seizoensclimax en wil aanstaande zondag de titelstrijd naar zich toe trekken op het veld van directe concurrent Antwerp FC. Ondertussen zijn de Brusselaars ook al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Zo lijkt een nieuwe spelmaker onderweg.


De Unionisten bewezen in de voorbije maanden dat de knappe prestaties van een jaartje eerder geen toeval waren. Zowel in eigen land als in de Europa League maakte de ploeg van coach Karel Geraerts. En het behalen van de landstitel zit er dus nog steeds in. Die successen hebben echter ook een keerzijde. Zo is een aantal spelers van Union momenteel grof wild op de transfermarkt. Komende zomer dreigen dan ook verschillende sterkhouders te vertrekken.

LEES OOK: Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

Versterking in aanvalslinie

Maar de club maakt zich daarover nog geen grote zorgen. De scoutingscel bewees eerder al dat het in staat is om met beperkte middelen geschikte vervangers aan te trekken. Om de aanvalslinie te versterken na het verwachte vertrek van Victor Boniface, Yorbe Vertessen en Simon Adingra, zou men bijvoorbeeld zijn uitgekomen in de Nederlandse tweede divisie. Zo geraakte onlangs bekend dat Union zijn zinnen heeft gezet op Younes Taha. En het dossier van de 20-jarige spelmaker gaat blijkbaar de goede richting uit.

Akkoord op clubniveau

De Marokkaanse jeugd-international speelt sinds vorige zomer bij het Nederlandse PEC Zwolle. Daar groeide hij uit tot één van de grote seizoensrevelaties. Met onder meer 14 goals in 33 wedstrijden hielp hij zijn ploeg aan de tweede plaats in de eindstand van de Keuken Kampioen Divisie, de Nederlandse tweede klasse. Verschillende ploegen toonden dan ook interesse in Taha, onder meer RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke bestemming. Maar volgens Voetbal International zal Union aan het langste einde trekken. Beide clubs zouden immers dichtbij een akkoord staan over de transfersom, die rond één miljoen euro zou schommelen.

Union speelt volgend seizoen opnieuw mee aan de top ...

Meest recent

'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Club, Hasi out bij Anderlecht'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

78
78
‘KAA Gent slaat op de valreep toe: toptalent binnen’

KAA Gent zal op het slot van de wintermercato nog toeslaan. Journalist Rudy Galetti laat weten dat ...

54
54
Gert Verheyen achterna: Defour verrast vriend en vijand

Hij was jarenlang een vaste waarde op voetbalvelden en in TV-studio's, scherp van tong en ...

23
23
Club Brugge vreest: last minute-vertrek Ordonez?

Joel Ordonez wordt al een tijdje in verband gebracht met een toptransfer. Verschillende Europese ...

144
144
‘Hasi neemt afscheid: Anderlecht-profiel onthuld’

Besnik Hasi is de laan uitgestuurd bij RSC Anderlecht. Na de nederlaag tegen grote rivaal Standard ...

201
201
'Transfervuurwerk bij Anderlecht: Ndiaye weg, winger in'

RSC Anderlecht gaat dan mogelijk toch nog een drukke transferdag kennen. Plots duiken er geruchten ...

264
264
AA Gent slaat toe met twee transfers bij KRC Genk

AA Gent heeft op de laatste dag van de transfermarkt nog twee spelers weggehaald. Ze gingen shoppen ...

64
64
Zorgen bij Club Brugge: Vandenbempt ziet groot probleem

De fans van Club Brugge zijn niet bepaald gelukkig. Ze zijn boos dat het bestuur geen nieuwe ...

354
354
'Pure waanzin: KRC Genk weigert astronomisch aanbod'

KRC Genk staat voor een héél pittige laatste dag op de transfermarkt. Dimitri De ...

280
280
Anderlecht zoekt opvolger Hasi: fans kiezen topkandidaat

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Besnik Hasi. Een zeer logisch ontslag, want de coach bakte er ...

390
390
Mignolet en Vanaken balen: dit liep er mis bij Club

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Union SG. Blauw-Zwart blijft te matig voor de dag komen in ...

190
190
Jan Boskamp laat iedereen slikken: "Het is allemaal weg"

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste een fenomeen dat tot de verbeelding spreekt. Het Nederlandse ...

85
85
Het brokkenparcours van Renard: positie onhoudbaar?

RSC Anderlecht likt zijn wonden. Het nieuwe bestuur heeft (weer) bergen werk te verzetten. Besnik ...

188
188
STVV met straffe transfer: Champions League-clubs afgetroefd

STVV kende al een zeer opvallende mercato. De Truienaars lijken versterkt te zijn, maar dat moet nog ...

72
72
'Club Brugge speelt met vuur na ongezien monsterbod'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

381
381
Crisis Anderlecht compleet: ook Renard op straat gezet?

RSC Anderlecht heeft zondagavond zoals verwacht afscheid genomen van Besnik Hasi als hoofdcoach. ...

569
569
Atlético pakt uit met knaltransfer, Liverpool dokt 70 miljoen

Het einde van de winterse transferperiode is in zicht, dinsdagnacht sluit de mercato in ...

88
88
'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

295
295
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

243
243
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

513
513
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

454
454
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

715
715
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

594
594
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

160
160

Meer sportnieuws