'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

522 stemmen
'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

Union SG maakt zich momenteel op voor zijn seizoensclimax en wil aanstaande zondag de titelstrijd naar zich toe trekken op het veld van directe concurrent Antwerp FC. Ondertussen zijn de Brusselaars ook al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Zo lijkt een nieuwe spelmaker onderweg.


De Unionisten bewezen in de voorbije maanden dat de knappe prestaties van een jaartje eerder geen toeval waren. Zowel in eigen land als in de Europa League maakte de ploeg van coach Karel Geraerts. En het behalen van de landstitel zit er dus nog steeds in. Die successen hebben echter ook een keerzijde. Zo is een aantal spelers van Union momenteel grof wild op de transfermarkt. Komende zomer dreigen dan ook verschillende sterkhouders te vertrekken.

LEES OOK: 'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Versterking in aanvalslinie

Maar de club maakt zich daarover nog geen grote zorgen. De scoutingscel bewees eerder al dat het in staat is om met beperkte middelen geschikte vervangers aan te trekken. Om de aanvalslinie te versterken na het verwachte vertrek van Victor Boniface, Yorbe Vertessen en Simon Adingra, zou men bijvoorbeeld zijn uitgekomen in de Nederlandse tweede divisie. Zo geraakte onlangs bekend dat Union zijn zinnen heeft gezet op Younes Taha. En het dossier van de 20-jarige spelmaker gaat blijkbaar de goede richting uit.

Akkoord op clubniveau

De Marokkaanse jeugd-international speelt sinds vorige zomer bij het Nederlandse PEC Zwolle. Daar groeide hij uit tot één van de grote seizoensrevelaties. Met onder meer 14 goals in 33 wedstrijden hielp hij zijn ploeg aan de tweede plaats in de eindstand van de Keuken Kampioen Divisie, de Nederlandse tweede klasse. Verschillende ploegen toonden dan ook interesse in Taha, onder meer RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke bestemming. Maar volgens Voetbal International zal Union aan het langste einde trekken. Beide clubs zouden immers dichtbij een akkoord staan over de transfersom, die rond één miljoen euro zou schommelen.

Union speelt volgend seizoen opnieuw mee aan de top ...

Meest recent

Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

89
89
'Anderlecht komt te laat: De Cat tekent voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

158
158
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

51
51
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

145
145
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

281
281
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

339
339
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

413
413
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

450
450
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

198
198
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

514
514
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

163
163
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

221
221
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

218
218
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

106
106
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

240
240
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

549
549
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

163
163
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

225
225
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

411
411
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

100
100
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

682
682
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

56
56
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

70
70
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

274
274

Meer sportnieuws