'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

522 stemmen
'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

Union SG maakt zich momenteel op voor zijn seizoensclimax en wil aanstaande zondag de titelstrijd naar zich toe trekken op het veld van directe concurrent Antwerp FC. Ondertussen zijn de Brusselaars ook al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Zo lijkt een nieuwe spelmaker onderweg.


De Unionisten bewezen in de voorbije maanden dat de knappe prestaties van een jaartje eerder geen toeval waren. Zowel in eigen land als in de Europa League maakte de ploeg van coach Karel Geraerts. En het behalen van de landstitel zit er dus nog steeds in. Die successen hebben echter ook een keerzijde. Zo is een aantal spelers van Union momenteel grof wild op de transfermarkt. Komende zomer dreigen dan ook verschillende sterkhouders te vertrekken.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Versterking in aanvalslinie

Maar de club maakt zich daarover nog geen grote zorgen. De scoutingscel bewees eerder al dat het in staat is om met beperkte middelen geschikte vervangers aan te trekken. Om de aanvalslinie te versterken na het verwachte vertrek van Victor Boniface, Yorbe Vertessen en Simon Adingra, zou men bijvoorbeeld zijn uitgekomen in de Nederlandse tweede divisie. Zo geraakte onlangs bekend dat Union zijn zinnen heeft gezet op Younes Taha. En het dossier van de 20-jarige spelmaker gaat blijkbaar de goede richting uit.

Akkoord op clubniveau

De Marokkaanse jeugd-international speelt sinds vorige zomer bij het Nederlandse PEC Zwolle. Daar groeide hij uit tot één van de grote seizoensrevelaties. Met onder meer 14 goals in 33 wedstrijden hielp hij zijn ploeg aan de tweede plaats in de eindstand van de Keuken Kampioen Divisie, de Nederlandse tweede klasse. Verschillende ploegen toonden dan ook interesse in Taha, onder meer RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke bestemming. Maar volgens Voetbal International zal Union aan het langste einde trekken. Beide clubs zouden immers dichtbij een akkoord staan over de transfersom, die rond één miljoen euro zou schommelen.

Union speelt volgend seizoen opnieuw mee aan de top ...

Meest recent

Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

26
26
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

185
185
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

273
273
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

205
205
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

467
467
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

114
114
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

207
207
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

267
267
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

110
110
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

418
418
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

365
365
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

412
412
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

780
780
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

186
186
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

192
192
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

375
375
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1788
1788
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

170
170
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

183
183
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

89
89
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

52
52
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

232
232
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

344
344
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

31
31

Meer sportnieuws