'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

522 stemmen
'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

Union SG maakt zich momenteel op voor zijn seizoensclimax en wil aanstaande zondag de titelstrijd naar zich toe trekken op het veld van directe concurrent Antwerp FC. Ondertussen zijn de Brusselaars ook al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Zo lijkt een nieuwe spelmaker onderweg.


De Unionisten bewezen in de voorbije maanden dat de knappe prestaties van een jaartje eerder geen toeval waren. Zowel in eigen land als in de Europa League maakte de ploeg van coach Karel Geraerts. En het behalen van de landstitel zit er dus nog steeds in. Die successen hebben echter ook een keerzijde. Zo is een aantal spelers van Union momenteel grof wild op de transfermarkt. Komende zomer dreigen dan ook verschillende sterkhouders te vertrekken.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Versterking in aanvalslinie

Maar de club maakt zich daarover nog geen grote zorgen. De scoutingscel bewees eerder al dat het in staat is om met beperkte middelen geschikte vervangers aan te trekken. Om de aanvalslinie te versterken na het verwachte vertrek van Victor Boniface, Yorbe Vertessen en Simon Adingra, zou men bijvoorbeeld zijn uitgekomen in de Nederlandse tweede divisie. Zo geraakte onlangs bekend dat Union zijn zinnen heeft gezet op Younes Taha. En het dossier van de 20-jarige spelmaker gaat blijkbaar de goede richting uit.

Akkoord op clubniveau

De Marokkaanse jeugd-international speelt sinds vorige zomer bij het Nederlandse PEC Zwolle. Daar groeide hij uit tot één van de grote seizoensrevelaties. Met onder meer 14 goals in 33 wedstrijden hielp hij zijn ploeg aan de tweede plaats in de eindstand van de Keuken Kampioen Divisie, de Nederlandse tweede klasse. Verschillende ploegen toonden dan ook interesse in Taha, onder meer RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke bestemming. Maar volgens Voetbal International zal Union aan het langste einde trekken. Beide clubs zouden immers dichtbij een akkoord staan over de transfersom, die rond één miljoen euro zou schommelen.

Union speelt volgend seizoen opnieuw mee aan de top ...

Meest recent

‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

18
18
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

107
107
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

272
272
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

24
24
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

44
44
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

57
57
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

169
169
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

36
36
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

110
110
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

515
515
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

467
467
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

159
159
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

88
88
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

86
86
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

195
195
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

129
129
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

428
428
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

199
199
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

112
112

Meer sportnieuws