'Kompany reserveert miljoenen voor oude JPL-bekende'

door
'Kompany reserveert miljoenen voor oude JPL-bekende'

Vincent Kompany gaat komend seizoen als hoofdcoach aan de slag in de Premier League. De Belgische trainer leidde Burnley FC naar de titel in de Championship en wil die gaan verzilveren in de Engelse hoogste divisie. Maar dan zal er komende zomer wel de nodige versterking moeten volgen.


Kompany heeft een puik eerste seizoen achter de rug op Turf Moor. Al snel kon hij de degradant uit de Premier League reanimeren tot een titelkandidaat in de Championship, die ook nog eens aantrekkelijk voetbal brengt. De resultaten spraken vervolgens voor zich. Eind vorige maand werd beslag gelegd op de titel, waardoor Burnley al na één seizoen zijn rentree kan vieren in de PL. Als beloning voor zijn werk kreeg de trainer inmiddels een verlengd contract tot medio 2028.

LEES OOK: Crisis United duurt voort: nieuwe slipper bij voorlaatste

Versterking op komst

De voormalige Rode Duivel is bij Burnley dus bezig aan een lange termijn-project, zijn eerstvolgende doelstelling wordt om het behoud in de Premier League te gaan verzekeren. Om die ambitie waar te maken zal hij wel eerst zijn selectie verder moeten versterken. En de kans is groot dat Kompany daarvoor opnieuw enkele bekende gezichten vanuit het Belgische clubvoetbal polst. Albert Sambi Lokonga werd bijvoorbeeld al genoemd. En ook Georges Mikautadze zou op de verlanglijst staan.

Miljoenenbod AC Milan

De 22-jarige Georgiër maakte in ons land indruk op huurbasis bij RFC Seraing, alvorens hij dit seizoen bij moederclub FC Metz aan de slag ging. Ook daar deed hij het uitstekend: Mikautadze was in 35 Ligue 2-wedstrijden goed voor 23 goals en 8 assists. Die knappe prestaties hebben hem nu de nodige interesse opgeleverd. Zo meldt Footmercato dat naast Burnley ook AC Milan zijn zinnen heeft gezet op de spits. De Rossoneri zouden zelfs al op een bod van 10 miljoen euro broeden. Kompany en co zullen financieel gezien dus van goede huize moeten komen.

Kompany gaat het meteen maken in de Premier League ...

Meest recent

'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

0
0
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

140
140
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

103
103
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

89
89
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

63
63
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

214
214
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

67
67
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

125
125
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

219
219
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

694
694
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

514
514
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

540
540
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

127
127
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

407
407
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

146
146
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

124
124
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

341
341
Hayen gerustgesteld: Genk haalt directe vervanger

KRC Genk vertoeft momenteel in Marbella. Daar stoomt coach Nicky Hayen zijn manschappen klaar voor ...

393
393
“Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve voetbalcarrière de wereld verbazen. Momenteel is ...

72
72
Tzolis redt meubelen: gruwelijke blunder bij Club Brugge

Daags voor de terugreis naar België stond er voor Club Brugge nog een oefenmatch tegen Sturm ...

453
453
'Done deal: AA Gent neemt afscheid van goalgetter'

AA Gent heeft een teleurstellende eerste helft van het seizoen achter de rug, en dus lijkt een ...

337
337
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht begon met een valse noot aan het nieuwe jaar, want op het oefenkamp in Spanje ...

336
336
'KRC Genk laat Hrosovsky gaan: exacte details bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, en de laatste handtekeningen moeten nog worden gezet, ...

436
436
Ruben Van Gucht breekt met verleden: dit verandert alles

Ruben Van Gucht is geen figuur die zich laat vastpinnen op één verhaal of ...

178
178
'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

In januari hoopt Club Brugge geen sterkhouders te verliezen, maar volgende zomer zal de kassa ...

585
585

Meer sportnieuws