'Kompany reserveert miljoenen voor oude JPL-bekende'

door
'Kompany reserveert miljoenen voor oude JPL-bekende'

Vincent Kompany gaat komend seizoen als hoofdcoach aan de slag in de Premier League. De Belgische trainer leidde Burnley FC naar de titel in de Championship en wil die gaan verzilveren in de Engelse hoogste divisie. Maar dan zal er komende zomer wel de nodige versterking moeten volgen.


Kompany heeft een puik eerste seizoen achter de rug op Turf Moor. Al snel kon hij de degradant uit de Premier League reanimeren tot een titelkandidaat in de Championship, die ook nog eens aantrekkelijk voetbal brengt. De resultaten spraken vervolgens voor zich. Eind vorige maand werd beslag gelegd op de titel, waardoor Burnley al na één seizoen zijn rentree kan vieren in de PL. Als beloning voor zijn werk kreeg de trainer inmiddels een verlengd contract tot medio 2028.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Versterking op komst

De voormalige Rode Duivel is bij Burnley dus bezig aan een lange termijn-project, zijn eerstvolgende doelstelling wordt om het behoud in de Premier League te gaan verzekeren. Om die ambitie waar te maken zal hij wel eerst zijn selectie verder moeten versterken. En de kans is groot dat Kompany daarvoor opnieuw enkele bekende gezichten vanuit het Belgische clubvoetbal polst. Albert Sambi Lokonga werd bijvoorbeeld al genoemd. En ook Georges Mikautadze zou op de verlanglijst staan.

Miljoenenbod AC Milan

De 22-jarige Georgiër maakte in ons land indruk op huurbasis bij RFC Seraing, alvorens hij dit seizoen bij moederclub FC Metz aan de slag ging. Ook daar deed hij het uitstekend: Mikautadze was in 35 Ligue 2-wedstrijden goed voor 23 goals en 8 assists. Die knappe prestaties hebben hem nu de nodige interesse opgeleverd. Zo meldt Footmercato dat naast Burnley ook AC Milan zijn zinnen heeft gezet op de spits. De Rossoneri zouden zelfs al op een bod van 10 miljoen euro broeden. Kompany en co zullen financieel gezien dus van goede huize moeten komen.

Kompany gaat het meteen maken in de Premier League ...

Meest recent

OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

19
19
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

64
64
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

72
72
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

231
231
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

35
35
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

733
733
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

46
46
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

339
339
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

247
247
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

126
126
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

302
302
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

179
179
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

522
522
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

53
53
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

177
177
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

154
154
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

52
52
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

166
166
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

175
175
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

124
124
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

192
192
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

104
104
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

43
43
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

101
101
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

58
58

Meer sportnieuws