Standard bijt van zich af na Deila-soap

door
Standard bijt van zich af na Deila-soap

De soap is afgelopen: Ronny Deila verlaat Standard en trekt naar Club Brugge, dat de deal volgens de Luikenaars wel correct heeft afgehandeld. Ondanks hun ontgoocheling over zijn vertrek weigerde het bestuur van de Rouches ook om na te trappen richting hun ex-coach zelf. Al beten technisch directeur Fergal Harkin en CEO Pierre Locht tijdens hun persbabbel wel van zich af.


"Ik ben het niet eens met zijn beslissing. Hij verlaat de grootste club van België", vertelt Harkin, die naar eigen zeggen tot gisteren nog overtuigd was dat hij Deila alsnog kon overhalen om te blijven, bijvoorbeeld. "Wij gaan nu op zoek naar een andere en nog betere trainer voor ons project. We hebben een lijst met potentiële opvolgers, maar op namen wil ik nu nog niet ingaan."

Ondanks de kritiek van de achterban was Deila zijn opstapclausule van twee miljoen nog volgens de TD marktconform, al had hij niet verwacht dat de optie nu al wordt gelicht. "We worden financieel gecompenseerd, maar dat is bijzaak", vond Locht dan weer. "Net als de spelers delen wij de teleurstelling van de supporters. Of we hun reactie vrezen? Daar gaan wij ons niet mee moeien."

LEES OOK: ‘Standard slaat toe met grote transferslag’

GEEN SPIJT BIJ STANDARD

Harkin, die dus geen spijt heeft van de cijfertjes in Deila zijn contract, benadrukt wel het goede werk dat de Noor leverde in Sclessin. "We hebben er gedurende de laatste weken en dagen alles aan gedaan om Ronny aan boord te houden",  vinden hij en Locht dat hen alleszins niets te verwijten valt. Zij verkiezen nu om de bladzijde om te draaien en zich te focussen op de toekomst.

Denkt u dat Standard zelf iets te verwijten valt?

Meest recent

Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

14
14
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

44
44
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

35
35
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

123
123
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

96
96
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

219
219
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

123
123
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

226
226
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

193
193
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

119
119
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

88
88
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

157
157
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

44
44
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

176
176
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

71
71
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

288
288
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

93
93
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

81
81
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

125
125
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

65
65
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

59
59
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

57
57
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

316
316
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

161
161

Meer sportnieuws