Standard bijt van zich af na Deila-soap

door
Standard bijt van zich af na Deila-soap

De soap is afgelopen: Ronny Deila verlaat Standard en trekt naar Club Brugge, dat de deal volgens de Luikenaars wel correct heeft afgehandeld. Ondanks hun ontgoocheling over zijn vertrek weigerde het bestuur van de Rouches ook om na te trappen richting hun ex-coach zelf. Al beten technisch directeur Fergal Harkin en CEO Pierre Locht tijdens hun persbabbel wel van zich af.


"Ik ben het niet eens met zijn beslissing. Hij verlaat de grootste club van België", vertelt Harkin, die naar eigen zeggen tot gisteren nog overtuigd was dat hij Deila alsnog kon overhalen om te blijven, bijvoorbeeld. "Wij gaan nu op zoek naar een andere en nog betere trainer voor ons project. We hebben een lijst met potentiële opvolgers, maar op namen wil ik nu nog niet ingaan."

Ondanks de kritiek van de achterban was Deila zijn opstapclausule van twee miljoen nog volgens de TD marktconform, al had hij niet verwacht dat de optie nu al wordt gelicht. "We worden financieel gecompenseerd, maar dat is bijzaak", vond Locht dan weer. "Net als de spelers delen wij de teleurstelling van de supporters. Of we hun reactie vrezen? Daar gaan wij ons niet mee moeien."

LEES OOK: D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

GEEN SPIJT BIJ STANDARD

Harkin, die dus geen spijt heeft van de cijfertjes in Deila zijn contract, benadrukt wel het goede werk dat de Noor leverde in Sclessin. "We hebben er gedurende de laatste weken en dagen alles aan gedaan om Ronny aan boord te houden",  vinden hij en Locht dat hen alleszins niets te verwijten valt. Zij verkiezen nu om de bladzijde om te draaien en zich te focussen op de toekomst.

Denkt u dat Standard zelf iets te verwijten valt?

Meest recent

Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

7
7
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

26
26
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

82
82
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

61
61
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

250
250
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

84
84
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

53
53
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

73
73
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

27
27
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

113
113
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

215
215
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

445
445
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

154
154
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

132
132
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

34
34
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

75
75
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

277
277
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

87
87
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

215
215
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

315
315
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

181
181
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

602
602
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

25
25
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

124
124

Meer sportnieuws