Standard bijt van zich af na Deila-soap

door
Standard bijt van zich af na Deila-soap

De soap is afgelopen: Ronny Deila verlaat Standard en trekt naar Club Brugge, dat de deal volgens de Luikenaars wel correct heeft afgehandeld. Ondanks hun ontgoocheling over zijn vertrek weigerde het bestuur van de Rouches ook om na te trappen richting hun ex-coach zelf. Al beten technisch directeur Fergal Harkin en CEO Pierre Locht tijdens hun persbabbel wel van zich af.


"Ik ben het niet eens met zijn beslissing. Hij verlaat de grootste club van België", vertelt Harkin, die naar eigen zeggen tot gisteren nog overtuigd was dat hij Deila alsnog kon overhalen om te blijven, bijvoorbeeld. "Wij gaan nu op zoek naar een andere en nog betere trainer voor ons project. We hebben een lijst met potentiële opvolgers, maar op namen wil ik nu nog niet ingaan."

Ondanks de kritiek van de achterban was Deila zijn opstapclausule van twee miljoen nog volgens de TD marktconform, al had hij niet verwacht dat de optie nu al wordt gelicht. "We worden financieel gecompenseerd, maar dat is bijzaak", vond Locht dan weer. "Net als de spelers delen wij de teleurstelling van de supporters. Of we hun reactie vrezen? Daar gaan wij ons niet mee moeien."

LEES OOK: Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

GEEN SPIJT BIJ STANDARD

Harkin, die dus geen spijt heeft van de cijfertjes in Deila zijn contract, benadrukt wel het goede werk dat de Noor leverde in Sclessin. "We hebben er gedurende de laatste weken en dagen alles aan gedaan om Ronny aan boord te houden",  vinden hij en Locht dat hen alleszins niets te verwijten valt. Zij verkiezen nu om de bladzijde om te draaien en zich te focussen op de toekomst.

Denkt u dat Standard zelf iets te verwijten valt?

Meest recent

Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

11
11
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

39
39
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

16
16
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

416
416
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

19
19
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

29
29
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

194
194
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

84
84
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

130
130
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

188
188
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

43
43
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

188
188
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

329
329
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

772
772
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

143
143
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

43
43
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

394
394
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

107
107
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

574
574
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

633
633
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

439
439
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

67
67
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1112
1112
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

329
329
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

454
454

Meer sportnieuws