Standard bijt van zich af na Deila-soap

door
Standard bijt van zich af na Deila-soap

De soap is afgelopen: Ronny Deila verlaat Standard en trekt naar Club Brugge, dat de deal volgens de Luikenaars wel correct heeft afgehandeld. Ondanks hun ontgoocheling over zijn vertrek weigerde het bestuur van de Rouches ook om na te trappen richting hun ex-coach zelf. Al beten technisch directeur Fergal Harkin en CEO Pierre Locht tijdens hun persbabbel wel van zich af.


"Ik ben het niet eens met zijn beslissing. Hij verlaat de grootste club van België", vertelt Harkin, die naar eigen zeggen tot gisteren nog overtuigd was dat hij Deila alsnog kon overhalen om te blijven, bijvoorbeeld. "Wij gaan nu op zoek naar een andere en nog betere trainer voor ons project. We hebben een lijst met potentiële opvolgers, maar op namen wil ik nu nog niet ingaan."

Ondanks de kritiek van de achterban was Deila zijn opstapclausule van twee miljoen nog volgens de TD marktconform, al had hij niet verwacht dat de optie nu al wordt gelicht. "We worden financieel gecompenseerd, maar dat is bijzaak", vond Locht dan weer. "Net als de spelers delen wij de teleurstelling van de supporters. Of we hun reactie vrezen? Daar gaan wij ons niet mee moeien."

GEEN SPIJT BIJ STANDARD

Harkin, die dus geen spijt heeft van de cijfertjes in Deila zijn contract, benadrukt wel het goede werk dat de Noor leverde in Sclessin. "We hebben er gedurende de laatste weken en dagen alles aan gedaan om Ronny aan boord te houden",  vinden hij en Locht dat hen alleszins niets te verwijten valt. Zij verkiezen nu om de bladzijde om te draaien en zich te focussen op de toekomst.

Denkt u dat Standard zelf iets te verwijten valt?

Meest recent

Nieuw Italiaans drama zorgt voor waanzinnige statistieken

Het valt bijna niet te geloven, maar Italië is dinsdagavond wéér tegen een ...

8
8
WK: Nieuw trauma voor Italië, ook drama voor Riemer

De Europese barragematchen van dinsdagavond hebben nog voor heel wat spanning gezorgd. In twee van ...

79
79
Engeland onderuit, Oranje en Spanje stellen ook teleur

Naast de WK-barrages stonden er dinsdagavond ook nog de nodige oefeninterlands op het programma. ...

42
42
Zweden mag na thriller naar WK, Turkije boekt ook ticket

Dinsdagavond worden de laatste Europese tickets voor het WK uitgedeeld. Verlengingen moeten de ...

53
53
'Garcia hakt knopen door: WK-basiself bekend'

De Rode Duivels kunnen voorlopig een goed gevoel overhouden aan hun stage na de klinkende 2-5-zege ...

75
75
'Lukaku reageert na dreigementen van Napoli'

Terwijl de Rode Duivels in de nacht van dinsdag op woensdag in de clinch gaan met Mexico, gaat ...

118
118
'Bornauw staat voor terugkeer op oude nest'

Er blijven de nodige vraagtekens heersen rond de defensie van de Rode Duivels. Rudi Garcia testte ...

55
55
Infantino komt met belangrijk nieuws voor Rode Duivels

Dat de Rode Duivels voor hun oefeninterlands van deze maand afzakten naar de Verenigde Staten, heeft ...

63
63
'Paspoortschandaal in Nederland: ook Chery getroffen'

De laatste weken is in Nederland een zeer opmerkelijk schandaal losgebarsten. Alles begon met de ...

64
64
Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

442
442
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

27
27
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

58
58
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

177
177
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

187
187
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

62
62
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

76
76
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

239
239
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

202
202
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

70
70
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

298
298
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

488
488
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

205
205
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

175
175
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

591
591
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

118
118

Meer sportnieuws