Deila helemaal ondermijnd: "We waren al weken op de hoogte"

door
Deila helemaal ondermijnd:

De voorbije weken was de toekomst van Ronny Deila gespreksonderwerp nummer één in Luik, maar nu is de kogel ook definitief door de kerk. Donderdagnamiddag kwam immers de officiële bevestiging dat de Noorse trainer volgend seizoen aan de slag gaat bij Club Brugge. Als gevolg daarvan moet hij met onmiddellijke ingang opstappen bij Standard.


Dat zorgt voor grote ontgoocheling bij de Rouches en hun fans. Het zit velen vooral dwars dat Deila vorig weekend na de nederlaag in Westerlo nog staalhard ontkende dat hij iets wist over onderhandelingen met Club Brugge en dat er al zeker geen akkoord was, om enkele dagen later toch de overstap te maken. Velen oordeelden dan ook snel dat Deila zaterdag zat te liegen en zijn geloofwaardigheid wordt nu alleen maar verder ondergraven door Pierre Locht.

De CEO van Standard gaf donderdagnamiddag op een persconferentie toelichting bij het vertrek van Deila en stelde daarbij dat Standard al wekenlang op de hoogte was van de Brugse interesse. "Ronny heeft ons toen op de hoogte gebracht", tekende Het Nieuwsblad op. "Gisteren heeft hij de knoop definitief doorgehakt. Club heeft gisterenavond contact met ons opgenomen. Tussen gisterenavond en deze ochtend zijn alle details afgehandeld."

LEES OOK: 'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Alles verliep correct

Deila blijkt dus niet de waarheid gesproken te hebben naar de media en het publiek toe, maar binnenskamers hebben ze bij Standard geen slecht woord over de handelswijze van de trainer én van Club Brugge. Locht benadrukt dat alles correct verlopen is en dat Club ook een vergoeding zal betalen om Deila en zijn assistent Efrain Juarez weg te halen. Al zijn ze natuurlijk wel zeer ontgoocheld dat Deila al na één jaar weer vertrekt, want ze hoopten een project van minstens drie jaar met hem in te zetten.

Kan je begrijpen dat Deila vorig weekend nog de interesse ontkende?

Meest recent

'Club Brugge lacht tanden bloot: nieuwe megatransfer'

Over het algemeen heeft Club Brugge een geslaagde transferperiode achter de rug, al werd het wel een ...

45
45
'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

De Rode Duivels nemen het zondagavond op tegen Kazachstan. Of Thibaut Courtois dan meer in actie zal ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Anderlecht, vuurwerk Antwerp en KVM'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

253
253
Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

136
136
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

92
92
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

374
374
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

332
332
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

191
191
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

393
393
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

279
279
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

116
116
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

53
53
'Transferbommetje dreigt rond Bart Verbruggen'

RSC Anderlecht won de afgelopen jaren geen prijzen, maar wist wel heel wat spelers te laten ...

275
275
Garcia op ramkoers: blunder met Vanaken in de maak

Hans Vanaken bewees tegen Liechtenstein opnieuw zijn waarde: rust, inzicht en een natuurlijke klik ...

1308
1308
Volgende knaltransfer Club Brugge: "Bundesliga!"

Club Brugge is goed aan het seizoen begonnen door zich vooral te plaatsen voor de League Phase in de ...

819
819
Terugkeer naar het Lotto Park: Anderlecht in extase

RSC Anderlecht heeft een van de beste jeugdopleidingen van Europa. Een indrukwekkend lijstje dat ...

292
292
Genk misloopt monsterbedrag: deal op de valreep geklapt

Bij KRC Genk rinkelde de kassa weer stevig. Head of Football Dimitri De Condé verkocht al ...

432
432
Explosieve situatie Anderlecht: twee dossiers op kookpunt

RSC Anderlecht heeft geld nodig en zal de komende mercato’s moeten verkopen. Jan-Carlo Simic ...

437
437
'Garcia wisselt: deze elf aan de aftrap tegen Kazachstan'

De Rode Duivels spelen vandaag in het Lotto Park tegen Kazachstan. Rudi Garcia kondigde al aan dat ...

472
472
Pijnlijke klap: Anderlecht grijpt naast miljoenenregen

In een zoektocht naar geld moest RSC Anderlecht Kasper Dolberg verkopen. Sportief een enorm verlies, ...

583
583
'Carrasco krijgt alsnog zijn knaltransfer'

Bij de Rode Duivels is er deze maand opnieuw geen spoor van Yannick Carrasco. De flankaanvaller is ...

178
178
'Club Brugge krijgt nieuws over vertrek Nilsson'

Een dik jaar geleden legde Club Brugge nog 6,5 miljoen euro op tafel om Gustaf Nilsson weg te kapen ...

559
559
Eerste stunt in Croky Cup een feit: 2 profclubs sneuvelen

Er wordt dit weekend niet gevoetbald in de Challenger Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

343
343
Garcia stuurt Duivels stevige waarschuwing voor Kazachstan

Zondag moeten de Rode Duivels alweer aan de bak. Dan staat al hun vierde kwalificatiewedstrijd voor ...

103
103
'Standard wil nog transfervrije slag slaan'

Standard beleefde een opmerkelijke zomer. Met Marc Wilmots kwam er een nieuwe sportief directeur die ...

182
182

Meer sportnieuws