'Kogel door de kerk: Deila verlaat Standard meteen'

door
'Kogel door de kerk: Deila verlaat Standard meteen'

De voorbije weken hing het al in de lucht en het kreeg de allures van een rasechte soap, maar nu lijkt de kogel door de kerk te zijn: Ronny Deila wordt volgend seizoen de trainer van Club Brugge. Na dagen van onzekerheid heeft hij de knoop eindelijk doorgehakt en Deila stapt meteen ook met onmiddellijke ingang op bij Standard, melden La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws.

Deila naar Club Brugge

Op die manier is meteen ook duidelijk waarom Standard de traditionele persconferentie van donderdagmiddag afgelast heeft. Donderdagochtend zou Deila het bestuur en de spelers van Standard op de hoogte gebracht hebben voor zijn keuze voor een overstap naar Club Brugge. Dat betekend ook dat hij meteen opstapt als trainer van de Rouches. Enkele dagen geleden hadden zij immers al beslist dat Deila zaterdag tegen Cercle niet meer op de bank zou zitten als hij voor Club zou kiezen.

Naast Deila verlaat ook zijn assistent Efrain Juarez meteen de club, want de Mexicaan zal hem naar Club volgen. Dat betekent dat T3 Geoffrey Valenne donderdag de training zal leiden en mogelijk ook tegen Cercle de honneurs zal waarnemen. Een opvolger voor Deila is er immers nog niet. Standard heeft wel al een lijst met kandidaten klaar en kan zijn zoektocht naar een nieuwe trainer meteen beginnen.

Wachten op officiële aankondiging

Het is nu enkel nog wachten op de officiële aankondigingen van zowel Standard als Club Brugge over de nakende overgang. Deila was amper één seizoen aan de slag op Sclessin, maar maakte wel indruk. Met een beperkte kern streed hij tot het einde mee voor de top vier, maar de manier waarop zijn vertrek zich afwikkelde zal toch een zure nasmaak achterlaten bij alle betrokken partijen.


POLL: Zal hij een goede trainer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

'Tielemans in running voor onverwachte transferschok'

Momenteel ligt hij in de lappenmand, maar Youri Tielemans kan voorts terugblikken op puik seizoen ...

4
4
Gent ziet steunpilaar uitvallen, Antwerp vindt vervanger Odoi

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een sleutelduel op het programma binnen de strijd om ...

46
46
TU: 'Juventus wil Club-uitblinker, laatste droomtransfer Ronaldo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
Kampioenen van het hart: KV Mechelen ontroert met prachtactie

KV Mechelen kwam gisteren slechts tot een gelijkspel in de wedstrijd tegen Standard. Hierdoor is ...

34
34
Pocognoli zet mentale oorlog na Anderlecht verder

Union SG is nog steeds op titelkoers. Na de 0-1 overwinning tegen RSC Anderlecht is het verschil met ...

135
135
JPL-smaakmaker flirt met Kompany: “Hij heeft mijn nummer”

Vincent Kompany heeft als speler én trainer een verleden bij RSC Anderlecht. De Belgische ...

36
36
Coosemans maakt brandhout van Anderlecht-ploegmakkers

RSC Anderlecht verloor van grote rivaal Union SG. Paars-Wit ging met het kleinste verschil onderuit ...

456
456
Fink geeft Genk-fans hoop: “Die zijn volgend jaar nog hier”

KRC Genk zit in de Champions Play-Offs in de hoek waar de klappen vallen. De Limburgers stonden heel ...

126
126
‘Hasi zet ultiem charmeoffensief in bij Anderlecht’

Blijft Besnik Hasi ook volgend seizoen als hoofdtrainer aan het roer staan bij RSC Anderlecht. Het ...

230
230
Anti-voetbal? Stijn Stijnen geeft criticasters lik op stuk

Patro Eisden neemt het zondag om 16u op tegen Lokeren-Temse in de terugmatch van de finale van de ...

105
105
Geen Tielemans, geen probleem: straffe Onana bejubeld

Youri Tielemans moest geblesseerd toekijken bij de wedstrijd tussen Aston Villa en Bournemouth. De ...

28
28
Drama in Hamburg: Feestelijke promotie verandert in ware horror

Feest gisterenavond in Hamburg: na zeven magere jaren is het de club eindelijk gelukt om terug te ...

283
283
Anderlecht vloekt: dit zei Wim Smet na afgekeurde goal

De titelstrijd begint meer en meer in het voordeel van Union SG te kantelen. De Unionisten blijven ...

466
466
Dolberg breekt stilte over Anderlecht-vertrek na derbyslipper

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd om de derby tegen Union SG naar zijn hand te zetten. ...

596
596
'Arsenal grijpt drastisch in met 'sleutelspeler' Trossard'

Het einde van het seizoen nadert en dus zijn heel wat clubs al druk in de weer met de ...

176
176
3 op 10 - Kranten sparen 'zwakke schakel' Anderlecht niet

RSC Anderlecht blijft voorlopig puntenloos achter tegen de top drie uit het Champions' ...

444
444
Opstellingen: Hayen beslist over keeper, Genk zonder smaakmaker?

Na de zege van Union SG op Anderlecht, kan Club Brugge KV zich zondagavond geen fouten permitteren ...

183
183
Scheidsrechtersbaas reageert: één vraagteken na afgekeurde goal Anderlecht

Union SG heeft zaterdagavond andermaal een grote stap richting de landstitel gezet. De koploper won ...

896
896
Hasi trekt harde conclusie over verliezend Anderlecht

Vorige week zag Anderlecht zijn droom om een trofee te pakken in rook opgaan na de nederlaag in de ...

543
543
Ontsnapt aan rood? Burgess reageert laconiek

Union heeft de landstitel nu stilaan helemaal binnen handbereik. Het zette zaterdag een nieuwe stap ...

478
478

Meer sportnieuws