'Kogel door de kerk: Deila verlaat Standard meteen'

door
'Kogel door de kerk: Deila verlaat Standard meteen'

De voorbije weken hing het al in de lucht en het kreeg de allures van een rasechte soap, maar nu lijkt de kogel door de kerk te zijn: Ronny Deila wordt volgend seizoen de trainer van Club Brugge. Na dagen van onzekerheid heeft hij de knoop eindelijk doorgehakt en Deila stapt meteen ook met onmiddellijke ingang op bij Standard, melden La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

Deila naar Club Brugge

Op die manier is meteen ook duidelijk waarom Standard de traditionele persconferentie van donderdagmiddag afgelast heeft. Donderdagochtend zou Deila het bestuur en de spelers van Standard op de hoogte gebracht hebben voor zijn keuze voor een overstap naar Club Brugge. Dat betekend ook dat hij meteen opstapt als trainer van de Rouches. Enkele dagen geleden hadden zij immers al beslist dat Deila zaterdag tegen Cercle niet meer op de bank zou zitten als hij voor Club zou kiezen.

Naast Deila verlaat ook zijn assistent Efrain Juarez meteen de club, want de Mexicaan zal hem naar Club volgen. Dat betekent dat T3 Geoffrey Valenne donderdag de training zal leiden en mogelijk ook tegen Cercle de honneurs zal waarnemen. Een opvolger voor Deila is er immers nog niet. Standard heeft wel al een lijst met kandidaten klaar en kan zijn zoektocht naar een nieuwe trainer meteen beginnen.

Wachten op officiële aankondiging

Het is nu enkel nog wachten op de officiële aankondigingen van zowel Standard als Club Brugge over de nakende overgang. Deila was amper één seizoen aan de slag op Sclessin, maar maakte wel indruk. Met een beperkte kern streed hij tot het einde mee voor de top vier, maar de manier waarop zijn vertrek zich afwikkelde zal toch een zure nasmaak achterlaten bij alle betrokken partijen.


Zal hij een goede trainer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

177
177
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

40
40
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

35
35
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

142
142
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

39
39
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

46
46
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

47
47
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

146
146
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

79
79
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

100
100
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

594
594
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

117
117
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

462
462
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

65
65
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

591
591
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

78
78
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

143
143
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

260
260
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

122
122
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

112
112
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

61
61
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

135
135
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

205
205
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

267
267

Meer sportnieuws