'Kogel door de kerk: Deila verlaat Standard meteen'

door
'Kogel door de kerk: Deila verlaat Standard meteen'

De voorbije weken hing het al in de lucht en het kreeg de allures van een rasechte soap, maar nu lijkt de kogel door de kerk te zijn: Ronny Deila wordt volgend seizoen de trainer van Club Brugge. Na dagen van onzekerheid heeft hij de knoop eindelijk doorgehakt en Deila stapt meteen ook met onmiddellijke ingang op bij Standard, melden La Dernière Heure en Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Deila naar Club Brugge

Op die manier is meteen ook duidelijk waarom Standard de traditionele persconferentie van donderdagmiddag afgelast heeft. Donderdagochtend zou Deila het bestuur en de spelers van Standard op de hoogte gebracht hebben voor zijn keuze voor een overstap naar Club Brugge. Dat betekend ook dat hij meteen opstapt als trainer van de Rouches. Enkele dagen geleden hadden zij immers al beslist dat Deila zaterdag tegen Cercle niet meer op de bank zou zitten als hij voor Club zou kiezen.

Naast Deila verlaat ook zijn assistent Efrain Juarez meteen de club, want de Mexicaan zal hem naar Club volgen. Dat betekent dat T3 Geoffrey Valenne donderdag de training zal leiden en mogelijk ook tegen Cercle de honneurs zal waarnemen. Een opvolger voor Deila is er immers nog niet. Standard heeft wel al een lijst met kandidaten klaar en kan zijn zoektocht naar een nieuwe trainer meteen beginnen.

Wachten op officiële aankondiging

Het is nu enkel nog wachten op de officiële aankondigingen van zowel Standard als Club Brugge over de nakende overgang. Deila was amper één seizoen aan de slag op Sclessin, maar maakte wel indruk. Met een beperkte kern streed hij tot het einde mee voor de top vier, maar de manier waarop zijn vertrek zich afwikkelde zal toch een zure nasmaak achterlaten bij alle betrokken partijen.


Zal hij een goede trainer zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

57
57
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

135
135
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

24
24
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

107
107
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

46
46
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

105
105
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

142
142
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

363
363
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

114
114
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

39
39
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

130
130
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

239
239
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

76
76
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

120
120
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

178
178
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

133
133
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

268
268
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

244
244
'Union heeft volgende knaltransfer al in vizier'

Union heeft zich dinsdagavond nog maar eens aan Europa laten zien. De landskampioen stuntte door met ...

142
142
Enorm contrast bij Club NXT: Preud'homme geeft verklaring

Woensdagavond gaat Club Brugge op zoek naar puntenwinst in de Champions League tegen Sporting CP. ...

268
268
'Genk krijgt enorme opsteker uit ziekenboeg voor Basel'

Het blijft voor KRC Genk een wisselvallig seizoen. Het ging vorig weekend nog maar eens onderuit, ...

182
182
'Pro League wijst voorstel DAZN af: plan-B ligt klaar'

DAZN deed dinsdag een bom ontploffen in het Belgische voetbal door het televisiecontract op te ...

860
860

Meer sportnieuws