Mathijssen selecteert opmerkelijke namen voor EK U21

351 stemmen
Mathijssen selecteert opmerkelijke namen voor EK U21

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, maar daarna breekt nog een interessante periode in het interland-voetbal aan. Zo willen de Rode Duivels tegen Oostenrijk en Estland een nieuwe stap richting het EK 2024 zetten. Daarnaast staan de nationale beloften voor hun deelname aan het EK U21.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen willen tijdens dat toernooi in Georgië een goede beurt maken en indien mogelijk beslag leggen op een ticket voor de Olympische Spelen van een jaar later. Gemakkelijk zal dat evenwel niet worden. Zo zitten de mini-Duivels in een lastige poule met naast het gastland ook Jong Oranje en Portugal. Maar Mathijssen kan beroep doen op een interessante selectie.

LEES OOK: Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Twee WK-gangers

De definitieve spelersgroep staat weliswaar nog niet vast, inmiddels werd wel al een ruime voorselectie opgemaakt. En bij Het Nieuwsblad kon men daar al eens inkijken. Zo blijkt dat Mathijssen hoopt te kunnen rekenen op twee WK-gangers: Charles De Ketelaere (AC Milan) en Zeno Debast (RSC Anderlecht). Mogelijk zal het duo zich wel eerst melden bij de A-ploeg, alvorens ze zich bij hun generatiegenoten voegen.

JPL goed vertegenwoordigd

En Mathijssen nam ook heel wat spelers uit de vaderlandse competitie op in zijn voorselectie. Naast Debast werd Anderlecht-ploegmaat Killian Sardella eveneens opgeroepen. Antwerp FC (Arthur Vermeeren, Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha) en Club Brugge (Senne Lammens, Nick Shinton en Jorne Spileers) kunnen elk liefst drie spelers zien meegaan naar het EK U21. Daarnaast ontvingen minstens nog 8 spelers uit de Jupiler Pro League een oproepingsbrief. Clubs kunnen hun spelers wel nog weigeren om deel te nemen aan het toernooi, maar die kans lijkt klein.

Mathijssen moet een zo sterk mogelijke selectie krijgen van Tedesco ...

Meest recent

Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

19
19
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

56
56
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

354
354
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

31
31
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

42
42
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

286
286
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

403
403
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

485
485
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

806
806
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

106
106
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

519
519
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

52
52
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

97
97
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

137
137
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

94
94
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

146
146
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

392
392
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

711
711
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

299
299
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

499
499
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

405
405
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

229
229
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

108
108
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

102
102
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

172
172

Meer sportnieuws