Mathijssen selecteert opmerkelijke namen voor EK U21

door
Mathijssen selecteert opmerkelijke namen voor EK U21

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, maar daarna breekt nog een interessante periode in het interland-voetbal aan. Zo willen de Rode Duivels tegen Oostenrijk en Estland een nieuwe stap richting het EK 2024 zetten. Daarnaast staan de nationale beloften voor hun deelname aan het EK U21.


De jongens van bondscoach Jacky Mathijssen willen tijdens dat toernooi in Georgië een goede beurt maken en indien mogelijk beslag leggen op een ticket voor de Olympische Spelen van een jaar later. Gemakkelijk zal dat evenwel niet worden. Zo zitten de mini-Duivels in een lastige poule met naast het gastland ook Jong Oranje en Portugal. Maar Mathijssen kan beroep doen op een interessante selectie.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Twee WK-gangers

De definitieve spelersgroep staat weliswaar nog niet vast, inmiddels werd wel al een ruime voorselectie opgemaakt. En bij Het Nieuwsblad kon men daar al eens inkijken. Zo blijkt dat Mathijssen hoopt te kunnen rekenen op twee WK-gangers: Charles De Ketelaere (AC Milan) en Zeno Debast (RSC Anderlecht). Mogelijk zal het duo zich wel eerst melden bij de A-ploeg, alvorens ze zich bij hun generatiegenoten voegen.

JPL goed vertegenwoordigd

En Mathijssen nam ook heel wat spelers uit de vaderlandse competitie op in zijn voorselectie. Naast Debast werd Anderlecht-ploegmaat Killian Sardella eveneens opgeroepen. Antwerp FC (Arthur Vermeeren, Mandela Keita en Michel-Ange Balikwisha) en Club Brugge (Senne Lammens, Nick Shinton en Jorne Spileers) kunnen elk liefst drie spelers zien meegaan naar het EK U21. Daarnaast ontvingen minstens nog 8 spelers uit de Jupiler Pro League een oproepingsbrief. Clubs kunnen hun spelers wel nog weigeren om deel te nemen aan het toernooi, maar die kans lijkt klein.

Mathijssen moet een zo sterk mogelijke selectie krijgen van Tedesco ...

Meest recent

Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

6
6
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

163
163
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

41
41
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

91
91
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

176
176
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

96
96
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

87
87
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

44
44
'Anderlecht schuwt risico's: comeback uitgesteld?'

De zenuwen staan strakgespannen in het Lotto Park, waar RSC Anderlecht zondag AA Gent ontvangt. Mits ...

85
85
Leko hakt knopen door: vier wissels bij Club Brugge

Club Brugge gaat zaterdag op bezoek bij STVV, waar het de kloof met de nummer drie in de stand kan ...

234
234
Taravel spuwt gal over Tzolis-relletje: "Onacceptabel"

Op de eerste speeldag van de play-offs won Club Brugge met 4-2 de topper tegen RSC Anderlecht. ...

193
193
Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

136
136
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

110
110
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

153
153
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

229
229
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

32
32
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

153
153
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

396
396
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

183
183
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

89
89
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

46
46
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

413
413
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

89
89
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

204
204

Meer sportnieuws