Groot titelwapen Antwerp: "Het wordt een explosie"

372 stemmen
Groot titelwapen Antwerp:

Aanstaande zondag is het zover, dan kan het doek vallen over de spannende titelstrijd in de Jupiler Pro League. Indien Antwerp FC op eigen veld wint van Union SG, is de Great Old verzekerd van het kampioenschap. En dus belooft de Bosuil in vuur en vlam te staan voor deze clash.


Antwerp liet afgelopen weekend zijn eerste steken vallen in de nacompetitie: de Great Old verloor met 2-0 op het veld van Club Brugge. Desondanks blijft RAFC het klassement aanvoeren. Later op de dag hielden KRC Genk en Union SG het namelijk op een 1-1-gelijkspel. Antwerp en Union tellen nu elk 45 punten, maar het stamnummer één is in het voordeel wegens de afronding bij de puntenhalvering na de reguliere competitie.

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Bomvol stadion

En RAFC heeft nog een groot voordeel ten opzichte van de Unionisten. Zo kunnen coach Mark van Bommel en zijn spelers zondag rekenen op de steun van een kolkende Bosuil. En dat zal ongetwijfeld een invloed hebben op de spelers. "Het kan niet anders dan dat het een explosie wordt. De Bosuil zal bomvol zitten. Dan voel je als speler echt een extra steun in je rug", stelt oud-speler Patrick Goots tegenover Sporza.

Verlammend effect

Maar de heksenketel kan ook een tegengesteld effect hebben. Zo wordt de druk hierdoor extra groot en niet alle spelers kunnen daar even goed mee omgaan. "Het is soms tricky. De gekte kan zomaar een verlammend effect hebben op de spelers. Dan gaat de adrenaline de benen afremmen in plaats van een impuls van energie te geven", aldus televisiemaker en diehard-supporter Luc Wyns.

🚀

Antwerp wordt zondag kampioen ...

Meest recent

"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

0
0
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

30
30
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

46
46
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

177
177
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

271
271
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

39
39
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

132
132
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

218
218
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

720
720
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

101
101
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

262
262
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

153
153
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

561
561
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

509
509
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

19
19
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

154
154
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

325
325
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

48
48
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

207
207
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

501
501
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

654
654
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

64
64
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

152
152
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

406
406
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58

Meer sportnieuws