'Grote kuis Anderlecht: jeugdig drietal naar uitgang'

1411 stemmen
'Grote kuis Anderlecht: jeugdig drietal naar uitgang'

Terwijl de titelontknoping in de Jupiler Pro League nadert, wordt bij RSC Anderlecht al volop richting het komende seizoen toegewerkt. Sportieve baas Jesper Fredberg is bijvoorbeeld druk bezig met de voorbereidingen op de komende transferperiode. Want niet alleen aan inkomende zijde zal er één en ander gebeuren bij Paars-Wit.


Om volgend seizoen weer een rol van betekenis te spelen, zal er sowieso versterking moeten volgen. Vers bloed bij op de back-posities geldt daarbij als een prioriteit. Daarnaast mikt RSCA op een nieuwe spits, een veelzijdige spelmaker op het middenveld en ook op de flanken mag er nog wat versterking bij. Daar tegenover zal de club eveneens een aantal spelers laten vertrekken. Bepaalde sterkhouders zullen de clubkas immers moeten spijzen en ook het merendeel van de terugkerende huurlingen heeft geen toekomst meer bij Paars-Wit.

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Vertrouwen in Kana

Volgens La Dernière Heure heeft men inmiddels ook een beslissing genomen over verschillende jeugdproducten in de selectie. Théo Leoni verlengde deze week alvast zijn contract, Mario Stroeykens moet dat voorbeeld gaan volgen. En bij LDH weet men dat coach Brian Riemer ook op Marco Kana blijft rekenen. Door blessureleed heeft de verdediger/middenvelder een pover seizoen achter de rug, maar intern blijft er voldoende vertrouwen in hem heersen. Ook Zeno Debast wil men zeker nog een jaartje houden, al zal het moeilijk worden om een hoog bod op de Rode Duivel te weigeren.

Vraagteken achter Stassin

Daarnaast dreigen enkele jeugdproducten voor een uitweg te kiezen. Noah Sadiki bijvoorbeeld, zou voor een som van 1.5 miljoen euro kunnen beschikken. Ook een vertrek van Killian Sardella is hij een goed bod niet uitgesloten. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten opbrengen. Tot slot is er nog Lucas Stassin. Die speelde een uitstekende seizoen bij RSCA Futures, maar Riemer zou andere profielen verkiezen. Met nog één jaar op zijn contract, zouden beide partijen dan ook aan een transfer denken. Aan interesse vanuit binnen- en buitenland alvast geen gebrek.

Wiet moet RSCA zeker zien te houden?

Meest recent

Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

1
1
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

36
36
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

37
37
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

39
39
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

66
66
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

90
90
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

24
24
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

114
114
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

34
34
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

174
174
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

49
49
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

266
266
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

199
199
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

673
673
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

183
183
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

77
77
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

67
67
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

358
358
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

684
684
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

57
57
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

520
520
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

142
142
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

272
272
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

44
44

Meer sportnieuws