'Grote kuis Anderlecht: jeugdig drietal naar uitgang'

1411 stemmen
'Grote kuis Anderlecht: jeugdig drietal naar uitgang'

Terwijl de titelontknoping in de Jupiler Pro League nadert, wordt bij RSC Anderlecht al volop richting het komende seizoen toegewerkt. Sportieve baas Jesper Fredberg is bijvoorbeeld druk bezig met de voorbereidingen op de komende transferperiode. Want niet alleen aan inkomende zijde zal er één en ander gebeuren bij Paars-Wit.


Om volgend seizoen weer een rol van betekenis te spelen, zal er sowieso versterking moeten volgen. Vers bloed bij op de back-posities geldt daarbij als een prioriteit. Daarnaast mikt RSCA op een nieuwe spits, een veelzijdige spelmaker op het middenveld en ook op de flanken mag er nog wat versterking bij. Daar tegenover zal de club eveneens een aantal spelers laten vertrekken. Bepaalde sterkhouders zullen de clubkas immers moeten spijzen en ook het merendeel van de terugkerende huurlingen heeft geen toekomst meer bij Paars-Wit.

LEES OOK: Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

Vertrouwen in Kana

Volgens La Dernière Heure heeft men inmiddels ook een beslissing genomen over verschillende jeugdproducten in de selectie. Théo Leoni verlengde deze week alvast zijn contract, Mario Stroeykens moet dat voorbeeld gaan volgen. En bij LDH weet men dat coach Brian Riemer ook op Marco Kana blijft rekenen. Door blessureleed heeft de verdediger/middenvelder een pover seizoen achter de rug, maar intern blijft er voldoende vertrouwen in hem heersen. Ook Zeno Debast wil men zeker nog een jaartje houden, al zal het moeilijk worden om een hoog bod op de Rode Duivel te weigeren.

Vraagteken achter Stassin

Daarnaast dreigen enkele jeugdproducten voor een uitweg te kiezen. Noah Sadiki bijvoorbeeld, zou voor een som van 1.5 miljoen euro kunnen beschikken. Ook een vertrek van Killian Sardella is hij een goed bod niet uitgesloten. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten opbrengen. Tot slot is er nog Lucas Stassin. Die speelde een uitstekende seizoen bij RSCA Futures, maar Riemer zou andere profielen verkiezen. Met nog één jaar op zijn contract, zouden beide partijen dan ook aan een transfer denken. Aan interesse vanuit binnen- en buitenland alvast geen gebrek.

Wiet moet RSCA zeker zien te houden?

Meest recent

‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

116
116
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

29
29
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

62
62
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

16
16
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

53
53
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

41
41
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

301
301
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

188
188
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

440
440
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

143
143
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

92
92
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

122
122
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

150
150
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

180
180
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

159
159
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

140
140
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

483
483
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

566
566
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

870
870
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

257
257
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

209
209
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

549
549
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

188
188
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

318
318
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1062
1062

Meer sportnieuws