'Grote kuis Anderlecht: jeugdig drietal naar uitgang'

1411 stemmen
'Grote kuis Anderlecht: jeugdig drietal naar uitgang'

Terwijl de titelontknoping in de Jupiler Pro League nadert, wordt bij RSC Anderlecht al volop richting het komende seizoen toegewerkt. Sportieve baas Jesper Fredberg is bijvoorbeeld druk bezig met de voorbereidingen op de komende transferperiode. Want niet alleen aan inkomende zijde zal er één en ander gebeuren bij Paars-Wit.


Om volgend seizoen weer een rol van betekenis te spelen, zal er sowieso versterking moeten volgen. Vers bloed bij op de back-posities geldt daarbij als een prioriteit. Daarnaast mikt RSCA op een nieuwe spits, een veelzijdige spelmaker op het middenveld en ook op de flanken mag er nog wat versterking bij. Daar tegenover zal de club eveneens een aantal spelers laten vertrekken. Bepaalde sterkhouders zullen de clubkas immers moeten spijzen en ook het merendeel van de terugkerende huurlingen heeft geen toekomst meer bij Paars-Wit.

LEES OOK: Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Vertrouwen in Kana

Volgens La Dernière Heure heeft men inmiddels ook een beslissing genomen over verschillende jeugdproducten in de selectie. Théo Leoni verlengde deze week alvast zijn contract, Mario Stroeykens moet dat voorbeeld gaan volgen. En bij LDH weet men dat coach Brian Riemer ook op Marco Kana blijft rekenen. Door blessureleed heeft de verdediger/middenvelder een pover seizoen achter de rug, maar intern blijft er voldoende vertrouwen in hem heersen. Ook Zeno Debast wil men zeker nog een jaartje houden, al zal het moeilijk worden om een hoog bod op de Rode Duivel te weigeren.

Vraagteken achter Stassin

Daarnaast dreigen enkele jeugdproducten voor een uitweg te kiezen. Noah Sadiki bijvoorbeeld, zou voor een som van 1.5 miljoen euro kunnen beschikken. Ook een vertrek van Killian Sardella is hij een goed bod niet uitgesloten. Hij zou zo'n 3 miljoen euro moeten opbrengen. Tot slot is er nog Lucas Stassin. Die speelde een uitstekende seizoen bij RSCA Futures, maar Riemer zou andere profielen verkiezen. Met nog één jaar op zijn contract, zouden beide partijen dan ook aan een transfer denken. Aan interesse vanuit binnen- en buitenland alvast geen gebrek.

Wiet moet RSCA zeker zien te houden?

Meest recent

Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

24
24
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

179
179
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

224
224
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

270
270
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

158
158
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

57
57
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

170
170
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

65
65
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

68
68
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

110
110
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

71
71
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

117
117
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

86
86
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

284
284
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

80
80
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

50
50
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

121
121
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

823
823
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

76
76
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

489
489
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

29
29
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

46
46
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

441
441
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

338
338

Meer sportnieuws