Grote favoriet in titelstrijd? "Ze zijn een heel volwassen ploeg"

307
Grote favoriet in titelstrijd?

Nog twee speeldagen te gaan en de Jupiler Pro League zit er helemaal op. En in de Champions' Play-Offs blijft de titelstrijd voorlopig razend spannend. Al kan komende zondag de beslissing al vallen, dan nemen de twee overgebleven favorieten Antwerp FC en Union SG het tegen mekaar op.


Leider Antwerp liet zondagmiddag zijn eerste steken vallen in de nacompetitie. De Great Old verloor immers met 2-0 op het veld van Club Brugge. Desondanks blijft RAFC het klassement aanvoeren. Later op de dag hielden KRC Genk en Union SG het namelijk op een 1-1-gelijkspel. Antwerp en Union tellen nu elk 45 punten, maar het stamnummer één is in het voordeel wegens de afronding bij de puntenhalvering na de reguliere competitie. Indien RAFC thuis wint, is de titel een feit.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Antwerps blok

En volgens Guido Brepoels, momenteel hoofdtrainer bij de damesploeg van KRC Genk, ziet het er ook goed uit voor de Great Old. Al ligt de druk wel in het kamp van de Antwerpenaren. "Als je Antwerp zondag zag, dat was niet top. Maar ik heb ze toevallig zien spelen op Union en het is wel een team dat echt als een blok speelt", klonk het bij TVL Sportcafé. "Ze kunnen goed vooruit verdedigen, nemen de juiste beslissingen in de omschakeling en weten waar de ruimte ligt. Ze zijn een heel volwassen ploeg. Maar nu komt er wel een bepaalde druk. En op Antwerp spelen ... je mag er vanuit gaan dat daar iets te gebeuren staat zondag."

Details beslissend

Bovendien zal de ploeg van coach Mark van Bommel moeten afrekenen met een erg lastige tegenstander. Union toonde dit seizoen al meermaals dat het perfect kan terug knokken vanuit een lastige positie en is een ploeg met erg veel métier. "Het zal een wedstrijd worden op leven en dood. Union is een ploeg die echt goed kan verdedigen en er snel kan uitkomen. Antwerp wil dan weer hoog druk zetten, dus kan er ruimte in de rug komen. Het zal aan de details liggen", aldus Brepoels.

Wie is jouw persoonlijke titelfavoriet?

Meest recent

Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

76
76
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

78
78
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

47
47
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

21
21
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

75
75
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

21
21
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

123
123
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

356
356
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

40
40
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

364
364
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

160
160
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

183
183
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

500
500
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

155
155
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

161
161
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

717
717
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

182
182
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

108
108
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

149
149
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

38
38
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

86
86
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

352
352
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

52
52
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

64
64

Meer sportnieuws