Grote favoriet in titelstrijd? "Ze zijn een heel volwassen ploeg"

door
Grote favoriet in titelstrijd?

Nog twee speeldagen te gaan en de Jupiler Pro League zit er helemaal op. En in de Champions' Play-Offs blijft de titelstrijd voorlopig razend spannend. Al kan komende zondag de beslissing al vallen, dan nemen de twee overgebleven favorieten Antwerp FC en Union SG het tegen mekaar op.


Leider Antwerp liet zondagmiddag zijn eerste steken vallen in de nacompetitie. De Great Old verloor immers met 2-0 op het veld van Club Brugge. Desondanks blijft RAFC het klassement aanvoeren. Later op de dag hielden KRC Genk en Union SG het namelijk op een 1-1-gelijkspel. Antwerp en Union tellen nu elk 45 punten, maar het stamnummer één is in het voordeel wegens de afronding bij de puntenhalvering na de reguliere competitie. Indien RAFC thuis wint, is de titel een feit.

LEES OOK: Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Antwerps blok

En volgens Guido Brepoels, momenteel hoofdtrainer bij de damesploeg van KRC Genk, ziet het er ook goed uit voor de Great Old. Al ligt de druk wel in het kamp van de Antwerpenaren. "Als je Antwerp zondag zag, dat was niet top. Maar ik heb ze toevallig zien spelen op Union en het is wel een team dat echt als een blok speelt", klonk het bij TVL Sportcafé. "Ze kunnen goed vooruit verdedigen, nemen de juiste beslissingen in de omschakeling en weten waar de ruimte ligt. Ze zijn een heel volwassen ploeg. Maar nu komt er wel een bepaalde druk. En op Antwerp spelen ... je mag er vanuit gaan dat daar iets te gebeuren staat zondag."

Details beslissend

Bovendien zal de ploeg van coach Mark van Bommel moeten afrekenen met een erg lastige tegenstander. Union toonde dit seizoen al meermaals dat het perfect kan terug knokken vanuit een lastige positie en is een ploeg met erg veel métier. "Het zal een wedstrijd worden op leven en dood. Union is een ploeg die echt goed kan verdedigen en er snel kan uitkomen. Antwerp wil dan weer hoog druk zetten, dus kan er ruimte in de rug komen. Het zal aan de details liggen", aldus Brepoels.

Wie is jouw persoonlijke titelfavoriet?

Meest recent

Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

10
10
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

31
31
Union SG haalt opgelucht adem: "Geen behoefte om te vertrekken"

Bij Union SG zagen ze de afgelopen jaren héél veel volk vertrekken. Op en naast het ...

10
10
Club Brugge bevoordeeld op Genk? Hayen klaar en duidelijk

Nicky Hayen is er bij zijn debuut als hoofdcoach bij KRC Genk niet in geslaagd om zijn ex-ploeg een ...

197
197
'Kompany bezorgt Bayern eigenhandig enorme transferslag'

Vincent Kompany heeft een uitstekende eerste seizoenshelft achter de rug als hoofdcoach bij Bayern ...

117
117
Nieuwe vrouw duikt op bij Van Gucht: ‘Dit blijft nazinderen’

Ruben Van Gucht pronkte de laatste jaren al met veel vrouwen aan zijn zijde. Privé is de ...

79
79
Anderlecht-Charleroi stilgelegd: Hasi reageert op incident

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

195
195
'Club opent wintermercato: eerste vertrekker staat klaar'

Binnen minder dan een week opent de winterse transfermarkt officieel zijn deuren. Maar zowat alle ...

422
422
Jan Boskamp luidt alarmklok: "Dat er een einde aan komt!"

Jan Boskamp heeft nooit veel gehad met franjes, omwegen of mooie woorden om de mooie woorden. Als ...

62
62
'Flick vloekt: Barça neemt drastisch transferbesluit'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Club wil international, meubelstuk weg bij RSCA'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

295
295
‘Hasi smeekt en hoopt: winters wenslijstje Anderlecht’

RSC Anderlecht stond tegen Sporting Charleroi al snel 0-2 achter. Paars-Wit ging uiteindelijk ...

186
186
Furieuze Casper Nielsen maakt ploegmakker compleet af

Standard Luik ging pijnlijk onderuit tegen Sint-Truiden VV. Vooral de rode kaart van Timothé ...

146
146
'Bloedmooie Sydney Sweeney slaat topvoetballer aan de haak'

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

155
155
‘Verschaeren weg in januari: Anderlecht-vraagprijs bekend’

De wintertransferperiode komt eraan en de Belgische clubs zijn volop in de weer. Ook bij RSC ...

234
234
Hayen komt met duidelijk antwoord op Club Brugge-fans

Nicky Hayen kende grote successen bij Club Brugge, maar na een mindere periode werd hij genadeloos ...

647
647
Burgess haalt stevig uit na rode kaart: “En dan nog zeggen…”

Union SG speelde 1-1 gelijk op het veld van Cercle Brugge. In de wedstrijden trok Lothar ...

387
387
Woedende Vandenbroeck verwoest DAZN-journaliste

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen Royal Antwerp FC. Essevee kon al sinds oktober niet meer ...

434
434
Hasi: "Hij komt in januari niet naar Anderlecht"

Olivier Renard zal in januari de fouten van afgelopen zomer moeten rechtzetten. Daardoor is er ...

321
321
‘Duitsland verstomt: Anderlecht plant brutale winterdeal’

Bij Anderlecht durven ze opnieuw groot dromen, en dat merk je in de winterdossiers. De Brusselaars ...

263
263
Zorgen bij Standard: "Zo wordt het nog moeilijker"

Standard verloor vanavond met 1-2 van STVV. De Rouches blijven zeer wisselvallig voor de dag komen. ...

126
126
Chelsea in de markt voor STVV-ster? "Ik ga niet!"

Chelsea is een ploeg die van spelershandel een hobby heeft gemaakt. Sportief zit er geen groot plan ...

148
148
Hommeles bij Union: marktante beelden duiken plots op

Voor Union SG komt de winterstop geen moment te vroeg. De leider/titelverdediger liet vrijdag ook ...

330
330
'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

428
428
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

845
845

Meer sportnieuws