'Jordi Alba verlaat Barcelona met dikke tas geld op zak'

161
'Jordi Alba verlaat Barcelona met dikke tas geld op zak'

In navolging van Sergio Busquets neemt FC Barcelona weldra opnieuw afscheid van een clubboegbeeld. Zo geraakte woensdag bekend dat ook Jordi Alba na dit seizoen afzwaait op Camp Nou. De linkervleugelback krijgt wel de nodige miljoenen mee als 'afscheidscadeau' van de Catalaanse grootmacht.


Alba werkte destijds een groot deel van zijn jeugdopleiding af in La Masia, maar zijn doorbraak bij grote jongens volgde uiteindelijk in loondienst van Valencia CF. Daar groeide hij na enkele geslaagde huurbeurten uit tot een vaste sterkhouder. Door zijn goede prestaties bij Los Che, werd Alba in 2012 beloond met een terugkeer naar Barcelona. En op Camp Nou wist hij een indrukwekkend palmares uit te bouwen.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Rijkgevulde prijzenkast

De linkervleugelback, die op het veld een goede klik had met Lionel Messi, won met Barça bijvoorbeeld zes landstitels. Ook pakte hij er 5 keer de Copa del Rey, 1 keer de Champions League, 1 keer het WK voor clubs en nog verschillende Supercups. In totaal speelde hij er inmiddels ruim 400 wedstrijden. En ondertussen werd Alba ook een vaste waarde in de Spaanse selectie, waarmee hij in 2012 het EK wist te winnen. Maar nu kiest de 34-jarige dus voor een nieuw avontuur.

Miljoenenbedrag

Waar Alba zijn carrière zal voortzetten, is voorlopig niet geweten. In ieder geval kan hij als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Zo liet hij zijn resterende contract bij Barça in samenspraak met de club ontbinden. Maar de Spanjaard vertrekt niet met lege handen. Volgens Mundo Deportivo krijgt hij nog een slordige 20 miljoen euro mee. Het gaat daarbij niet enkel om resterend loon, maar ook over uitgestelde betalingen die hij nog tegoed had vanwege salarisoffers tijdens onder meer de corona-crisis. Een aardig 'afscheidscadeau' dus, al had Alba nog veel meer kunnen verdienen indien hij zijn contract volledig had uitgezeten.

Alba hoort bij de beste backs van het voorbije decennium ...

Meest recent

Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

8
8
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

49
49
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

22
22
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

185
185
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

24
24
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

35
35
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

70
70
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

184
184
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

22
22
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

28
28
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

64
64
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

114
114
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

16
16
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

54
54
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

352
352
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

178
178
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

193
193
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

91
91
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

51
51
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

130
130
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

88
88
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

71
71
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

146
146
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

306
306

Meer sportnieuws