'Jordi Alba verlaat Barcelona met dikke tas geld op zak'

door
'Jordi Alba verlaat Barcelona met dikke tas geld op zak'

In navolging van Sergio Busquets neemt FC Barcelona weldra opnieuw afscheid van een clubboegbeeld. Zo geraakte woensdag bekend dat ook Jordi Alba na dit seizoen afzwaait op Camp Nou. De linkervleugelback krijgt wel de nodige miljoenen mee als 'afscheidscadeau' van de Catalaanse grootmacht.


Alba werkte destijds een groot deel van zijn jeugdopleiding af in La Masia, maar zijn doorbraak bij grote jongens volgde uiteindelijk in loondienst van Valencia CF. Daar groeide hij na enkele geslaagde huurbeurten uit tot een vaste sterkhouder. Door zijn goede prestaties bij Los Che, werd Alba in 2012 beloond met een terugkeer naar Barcelona. En op Camp Nou wist hij een indrukwekkend palmares uit te bouwen.

LEES OOK: 'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

Rijkgevulde prijzenkast

De linkervleugelback, die op het veld een goede klik had met Lionel Messi, won met Barça bijvoorbeeld zes landstitels. Ook pakte hij er 5 keer de Copa del Rey, 1 keer de Champions League, 1 keer het WK voor clubs en nog verschillende Supercups. In totaal speelde hij er inmiddels ruim 400 wedstrijden. En ondertussen werd Alba ook een vaste waarde in de Spaanse selectie, waarmee hij in 2012 het EK wist te winnen. Maar nu kiest de 34-jarige dus voor een nieuw avontuur.

Miljoenenbedrag

Waar Alba zijn carrière zal voortzetten, is voorlopig niet geweten. In ieder geval kan hij als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Zo liet hij zijn resterende contract bij Barça in samenspraak met de club ontbinden. Maar de Spanjaard vertrekt niet met lege handen. Volgens Mundo Deportivo krijgt hij nog een slordige 20 miljoen euro mee. Het gaat daarbij niet enkel om resterend loon, maar ook over uitgestelde betalingen die hij nog tegoed had vanwege salarisoffers tijdens onder meer de corona-crisis. Een aardig 'afscheidscadeau' dus, al had Alba nog veel meer kunnen verdienen indien hij zijn contract volledig had uitgezeten.

Alba hoort bij de beste backs van het voorbije decennium ...

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

63
63
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

10
10
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

30
30
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

51
51
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

354
354
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

295
295
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

252
252
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

77
77
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

593
593
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

567
567
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

300
300
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

105
105
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

155
155
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

54
54
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

81
81
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

421
421
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

56
56
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

140
140
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

201
201
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

46
46
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

177
177
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

379
379
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws