Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

door
Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

Dit seizoen mochten voor de eerste keer vier U23-teams aantreden in de Challenger Pro League. Zij wisten uiteindelijk allemaal het behoud te verzekeren, al liep dat voor de ene ploeg al makkelijker dan de andere. Club NXT en RSCA Futures deden het goed en haalden zelfs de top zes, terwijl SL16 en Jong Genk tot het bittere einde moesten knokken.


Vooral van Jong Genk werd misschien wel meer verwacht, maar de jonge Limburgers bleken toch nog wat te groen. Bovendien slaagden de beste spelers er niet in om de stap naar de A-kern te zetten zoals bijvoorbeeld in Brugge en Anderlecht wel gebeurde. Integendeel zelfs, want Genk zag in januari nog Mika Godts (Ajax) en Andras Nemeth (Hamburg) vertrekken.

Het moeizame seizoen blijft niet zonder gevolgen, want Genk kondigt aan dat het afscheid neemt van trainer Hans Somers en zijn assistent Hans Visser. "De rest van de technische staf van Jong Genk blijft volgend seizoen wel op post. De komende weken gaat de club opzoek naar twee opvolgers om de voorbereiding van het seizoen 2023-2024 aan te vatten. De volledige club wil beide coaches bedanken voor hun inzet en het geleverde werk", klinkt het.

Ex-speler van Lierse

Voor Somers komt zo na vijf jaar een einde aan zijn periode bij Genk. De 45-jarige kende als speler een vruchtbare carrière bij Lierse, Trabzonspor en FC Utrecht en ging in 2018 aan de slag als trainer van de Genkse U18, om twee jaar later naar de beloften door te stromen. Visser moet dan weer na één jaar alweer vertrekken, nadat hij vorige zomer teruggekeerd was. Tussen 2008 en 2015 was de Nederlander al zeven jaar assistent bij de Genkse A-ploeg geweest.


Was een trainerswissel nodig?

Meest recent

‘Klap voor Lukaku: Napoli kiest nieuwe aanval’

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand en een comeback op het veld zit er voorlopig nog niet ...

0
0
Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

89
89
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

63
63
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

19
19
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

57
57
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

88
88
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

58
58
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

840
840
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

224
224
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

583
583
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

176
176
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

60
60
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

135
135
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

300
300
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

119
119
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

356
356
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

113
113
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

281
281
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

117
117
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

655
655
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

1038
1038
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

462
462
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

235
235
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

90
90
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

263
263

Meer sportnieuws