Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

335 stemmen
Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

Dit seizoen mochten voor de eerste keer vier U23-teams aantreden in de Challenger Pro League. Zij wisten uiteindelijk allemaal het behoud te verzekeren, al liep dat voor de ene ploeg al makkelijker dan de andere. Club NXT en RSCA Futures deden het goed en haalden zelfs de top zes, terwijl SL16 en Jong Genk tot het bittere einde moesten knokken.


Vooral van Jong Genk werd misschien wel meer verwacht, maar de jonge Limburgers bleken toch nog wat te groen. Bovendien slaagden de beste spelers er niet in om de stap naar de A-kern te zetten zoals bijvoorbeeld in Brugge en Anderlecht wel gebeurde. Integendeel zelfs, want Genk zag in januari nog Mika Godts (Ajax) en Andras Nemeth (Hamburg) vertrekken.

Het moeizame seizoen blijft niet zonder gevolgen, want Genk kondigt aan dat het afscheid neemt van trainer Hans Somers en zijn assistent Hans Visser. "De rest van de technische staf van Jong Genk blijft volgend seizoen wel op post. De komende weken gaat de club opzoek naar twee opvolgers om de voorbereiding van het seizoen 2023-2024 aan te vatten. De volledige club wil beide coaches bedanken voor hun inzet en het geleverde werk", klinkt het.

LEES OOK: KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

Ex-speler van Lierse

Voor Somers komt zo na vijf jaar een einde aan zijn periode bij Genk. De 45-jarige kende als speler een vruchtbare carrière bij Lierse, Trabzonspor en FC Utrecht en ging in 2018 aan de slag als trainer van de Genkse U18, om twee jaar later naar de beloften door te stromen. Visser moet dan weer na één jaar alweer vertrekken, nadat hij vorige zomer teruggekeerd was. Tussen 2008 en 2015 was de Nederlander al zeven jaar assistent bij de Genkse A-ploeg geweest.


Was een trainerswissel nodig?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

18
18
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

36
36
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

171
171
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

62
62
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

72
72
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

134
134
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

170
170
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

176
176
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

61
61
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

144
144
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

287
287
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

365
365
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

534
534
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

73
73
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

443
443
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

638
638
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

247
247
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

302
302
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

915
915
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

493
493
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

150
150
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

459
459
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

610
610

Meer sportnieuws