Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

door
Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

Dit seizoen mochten voor de eerste keer vier U23-teams aantreden in de Challenger Pro League. Zij wisten uiteindelijk allemaal het behoud te verzekeren, al liep dat voor de ene ploeg al makkelijker dan de andere. Club NXT en RSCA Futures deden het goed en haalden zelfs de top zes, terwijl SL16 en Jong Genk tot het bittere einde moesten knokken.


Vooral van Jong Genk werd misschien wel meer verwacht, maar de jonge Limburgers bleken toch nog wat te groen. Bovendien slaagden de beste spelers er niet in om de stap naar de A-kern te zetten zoals bijvoorbeeld in Brugge en Anderlecht wel gebeurde. Integendeel zelfs, want Genk zag in januari nog Mika Godts (Ajax) en Andras Nemeth (Hamburg) vertrekken.

Het moeizame seizoen blijft niet zonder gevolgen, want Genk kondigt aan dat het afscheid neemt van trainer Hans Somers en zijn assistent Hans Visser. "De rest van de technische staf van Jong Genk blijft volgend seizoen wel op post. De komende weken gaat de club opzoek naar twee opvolgers om de voorbereiding van het seizoen 2023-2024 aan te vatten. De volledige club wil beide coaches bedanken voor hun inzet en het geleverde werk", klinkt het.

LEES OOK: Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Ex-speler van Lierse

Voor Somers komt zo na vijf jaar een einde aan zijn periode bij Genk. De 45-jarige kende als speler een vruchtbare carrière bij Lierse, Trabzonspor en FC Utrecht en ging in 2018 aan de slag als trainer van de Genkse U18, om twee jaar later naar de beloften door te stromen. Visser moet dan weer na één jaar alweer vertrekken, nadat hij vorige zomer teruggekeerd was. Tussen 2008 en 2015 was de Nederlander al zeven jaar assistent bij de Genkse A-ploeg geweest.


Was een trainerswissel nodig?

Meest recent

'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

0
0
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

43
43
Nieuw bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

163
163
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

330
330
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

250
250
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

314
314
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

357
357
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

46
46
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

376
376
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

65
65
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

64
64
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

68
68
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

217
217
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

246
246
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

404
404
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

89
89
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

178
178
Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

KRC Genk en RSC Anderlecht nemen het om 13u30 op tegen elkaar. In de Cegeka Arena is het voor beide ...

300
300
Rangers lyrisch over Belg, Celtic zet landgenoot op zijspoor

Rangers FC en Celtic Glasgow zijn de twee grote clubs in Schotland. Al is het dit seizoen Hearts dat ...

181
181
Westerlo doet boekje open over interesse Club en Anderlecht

KVC Westerlo verkocht afgelopen wintermercato voor ruim 5 miljoen euro aan spelers. De Kemphanen ...

73
73
Straffe JPL-club net achter Club: miljoenenbedrag als statement

Cercle Brugge pakte stevig uit op de wintermercato. De Bruggelingen willen de komende weken verder ...

165
165
Anderlecht hakt twee transferknopen door: club geeft uitleg

Bij RSC Anderlecht lieten ze vooral spelers vertrekken in januari. Ook bij RSCA Futures vertrokken ...

165
165
Brandon Mechele deelt nieuws dat Club-fans diep raakt

Brandon Mechele straalt de laatste weken meer dan ooit. Op en naast het veld lijkt alles samen te ...

362
362
Zulte Waregem compleet verrast met gouden transfer

Zulte Waregem kende een pittige transfermercato. Ze trokken een blik buitenlanders open. Daarnaast ...

178
178
‘Transferbom naast het veld: Mannaert naar Anderlecht?’

Bij Anderlecht is de storm niet gaan liggen na het ontslag van Besnik Hasi: nu staat vooral Olivier ...

1290
1290

Meer sportnieuws