Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

door
Genk kondigt grote veranderingen aan bij Jong Genk

Dit seizoen mochten voor de eerste keer vier U23-teams aantreden in de Challenger Pro League. Zij wisten uiteindelijk allemaal het behoud te verzekeren, al liep dat voor de ene ploeg al makkelijker dan de andere. Club NXT en RSCA Futures deden het goed en haalden zelfs de top zes, terwijl SL16 en Jong Genk tot het bittere einde moesten knokken.


Vooral van Jong Genk werd misschien wel meer verwacht, maar de jonge Limburgers bleken toch nog wat te groen. Bovendien slaagden de beste spelers er niet in om de stap naar de A-kern te zetten zoals bijvoorbeeld in Brugge en Anderlecht wel gebeurde. Integendeel zelfs, want Genk zag in januari nog Mika Godts (Ajax) en Andras Nemeth (Hamburg) vertrekken.

Het moeizame seizoen blijft niet zonder gevolgen, want Genk kondigt aan dat het afscheid neemt van trainer Hans Somers en zijn assistent Hans Visser. "De rest van de technische staf van Jong Genk blijft volgend seizoen wel op post. De komende weken gaat de club opzoek naar twee opvolgers om de voorbereiding van het seizoen 2023-2024 aan te vatten. De volledige club wil beide coaches bedanken voor hun inzet en het geleverde werk", klinkt het.

LEES OOK: Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

Ex-speler van Lierse

Voor Somers komt zo na vijf jaar een einde aan zijn periode bij Genk. De 45-jarige kende als speler een vruchtbare carrière bij Lierse, Trabzonspor en FC Utrecht en ging in 2018 aan de slag als trainer van de Genkse U18, om twee jaar later naar de beloften door te stromen. Visser moet dan weer na één jaar alweer vertrekken, nadat hij vorige zomer teruggekeerd was. Tussen 2008 en 2015 was de Nederlander al zeven jaar assistent bij de Genkse A-ploeg geweest.


Was een trainerswissel nodig?

Meest recent

Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

14
14
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

83
83
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

15
15
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

84
84
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

31
31
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

117
117
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

60
60
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

87
87
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

164
164
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

183
183
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

16
16
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

217
217
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

86
86
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

384
384
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

39
39
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

228
228
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

102
102
Ilaimaharitra emotioneel: enorm drama voor Standard-pion

Standard Luik speelde vrijdagavond 1-1 gelijk tegen laagvlieger La Louvière. De Rouches ...

109
109
Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

92
92
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

25
25
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

253
253
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

277
277
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

306
306
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

107
107

Meer sportnieuws