'Everton verkoopt Onana voor gepeperde transfersom'

328 stemmen
'Everton verkoopt Onana voor gepeperde transfersom'

Binnen een tweetal weken maakt bondscoach Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor de EK-kwalificatieduels van juni. Na zijn sterke prestaties in de voorbije interland-periode, wordt Amadou Onana uiteraard terug bij de groep verwacht. Ondertussen wordt volop gespeculeerd over de toekomst van de boomlange middenvelder.


De 21-jarige Onana werkte tot dusver een opmerkelijke carrièrepad af. Nadat hij als jeugdspeler even aan de slag was bij een aantal Belgische clubs, belandde hij uiteindelijk bij het Duitse TSG Hoffenheim. Zijn definitieve doorbraak bij de grote jongens volgde echter pas na een overstap naar Hamburg SV. Daar werd hij in de zomer van 2021 weggeplukt door Lille OSC. En ook bij de Franse subtopper kon hij al snel indruk maken.

LEES OOK: Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Degradatiegevaar niet geweken

Na amper één seizoen in Rijsel, werd Onana dan ook opnieuw beloond met een fraaie transfer. Zo trok hij vorige zomer voor de nodige miljoenen naar Everton FC. En in Goodison Park wist hij eveneens al snel zijn stempel te drukken. Maar in teamverband vielen de resultaten van de Toffee's dik tegen. Met nog één speeldag te gaan is Everton immers nog altijd niet verzekerd van het behoud. De club staat momenteel 17de met slechts twee puntjes boven de degradatiezone.

Pittige vraagprijs

Die tegenvallende resultaten blijven niet zonder gevolgen, komende zomer moet er opnieuw gesleuteld worden aan de spelersselectie. Maar daar zijn wel de nodige middelen voor nodig en dus zullen bepaalde spelers verkocht moeten worden. Volgens Football Insider is Everton dan ook bereid om mee te werken aan een transfer van Onana, die op de lijstjes staat bij verschillende grote clubs. Al verlangen de Toffee's wel een pittige som: zo zou de Rode Duivel liefst 60 miljoen pond, net geen 70 miljoen euro, moeten kosten.

Onana heeft het potentieel voor de Europese top ...

Meest recent

Waarom Karetsas méér is dan een groot transferdossier

KRC Genk is een club die Belgische top is inzake uitgaande transfers. Het dossier van Konstantinos ...

12
12
‘Club Brugge vreest: droomtransfer lonkt voor Vermant’

Club Brugge wil Romeo Vermant langer vastleggen, maar de spits twijfelt. Hij wil meer spelen en ...

219
219
‘Grote Anderlecht-transferstunt valt plots in duigen’

De transferpiste rond Luca Langoni leek het bewijs dat Anderlecht eindelijk wilde doorpakken op de ...

97
97
Van Bommel wordt bondscoach en grote rel barst al los

Mark van Bommel staat op het punt om bondscoach van de Rode Duivels te worden. De voetbalbond heeft ...

141
141
Onana kent waanzinnig lange revalidatieperiode

Voor Amadou Onana eindigde het WK op een grote ontgoocheling. De middenvelder pendelde tussen bank ...

68
68
Horrorstart voor Vrancken: Hearts krijgt meteen slaag

Wouter Vrancken trok na het einde van het seizoen de deur van STVV achter zich dicht. Ondanks ...

117
117
Chelsea kaapt transfer van 137 miljoen weg voor Arsenal

Arsenal veroverde afgelopen seizoen de titel in de Premier League en haalde de finale van de ...

62
62
'Openda geeft jawoord aan club: Juve ligt dwars'

Loïs Openda heeft een rustige zomer beleefd, want hij moest niet mee naar het WK na een ...

63
63
Charleroi laat spits én aanvoerder vertrekken

Charleroi hoopt in het komende seizoen stabiliteit te vinden na een woelig seizoen. Ze kozen er ...

30
30
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club

Standard was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Er streken al zes nieuwe spelers neer op ...

53
53
'Club nadert akkoord: bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge heeft tot dusver een vrij rustige mercato beleefd, maar daar lijkt snel verandering in ...

496
496
Westerlo heeft Belg beet, volgende aanwinst op komst

Westerlo heeft nog heel veel werk aan de winkel om een competitieve kern klaar te hebben voor de ...

72
72
Sporting Hasselt slaat transferslag bij Zulte Waregem

Sporting Hasselt was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. De club van BV-voorzitters Sam ...

74
74
Hoe Westerlo in drie jaar tijd nieuwe norm vastlegde

KVC Westerlo verkocht deze zomer al voor ongeveer 27 miljoen euro, maar de verwachting is dat dit ...

253
253
‘Opvolger Garcia: Van Bommel tekent’

De kogel is door de kerk. Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Hij tekent ...

962
962
Anderlecht trekt naar Zweden: pers 'lacht' met Paars-Wit

RSC Anderlecht kende twee jaar geleden een degelijke Europese campagne, maar het is in zijn ...

949
949
Paniek breekt uit bij Club Brugge na recorddeal rond Tzolis

Christos Tzolis trekt voor een recordbedrag naar Arsenal, maar Club Brugge zit meteen met een groot ...

938
938
Bezorgt Kompany Anderlecht fikse miljoenenboost?

Bij RSC Anderlecht incasseerden ze al ruim 45 miljoen euro en daar komen deze mercato ongetwijfeld ...

346
346
Aalborg verrast met ex-speler van Club Brugge

Het Deense Aalborg heeft een opvallende transfer weten af te ronden. De Deense club heeft een ...

67
67
'Charleroi wijst absoluut monsterbod af'

Sporting Charleroi heeft volgens buitenlandse bronnen een zeer hoog bod geweigerd. Spelen de ...

86
86
'Sibierski mikt hoog: RSCA breekt bank voor toptarget'

RSC Anderlecht moet donderdag vol aan de bak in de tweede voorronde van de Europa League. Vitor ...

611
611
'Gegokt en verloren: Club Brugge smijt miljoenen weg'

Club Brugge doet nu al jaren gouden zaken op de transfermarkt, al liet de landskampioen het uit ...

552
552
Bruno verrast met Europese spelerslijst Anderlecht

Donderdag is het al meteen D-Day voor RSC Anderlecht, dat in de tweede voorronde van de Europa ...

356
356
'Nieuw toptarget voor Club Brugge: bod van 9 miljoen'

Niet alleen staat er nog veel uitgaand verkeer op til, ook op inkomend gebied heeft Club Brugge nog ...

618
618
'Mannaert hakt knoop door: Van Bommel of Vanhaezebrouck?'

Nu het huwelijk tussen Rudi Garcia en de Belgische voetbalbond officieel afgelopen is, wordt er ...

706
706

Meer sportnieuws