'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

door
'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

De Play-Offs in de Jupiler Pro League leverden de voorbije weken al enkele fraaie wedstrijden op, bij RSC Anderlecht moest men deze echter vanuit een zetel volgen. De Brusselaars grepen zelf immers naast een ticket voor de nacompetities. En die tegenvallende resultaten kunnen mogelijk zware gevolgen hebben op langere termijn.


Paars-Wit zorgde voor een degelijke campagne in de Conference League, maar in eigen land liet de recordkampioen het wederom afweten. Zo beëindigde Anderlecht de reguliere competitie op de elfde plaats. Goed voor de slechtste eindnotering sinds 1937. De neerwaartse spiraal van de voorbije seizoenen wordt voorlopig dus voort gezet. Bijgevolg moet RSCA stilaan beginnen vrezen voor een noodscenario.

LEES OOK: Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

G5-statuut in gevaar

Zo meldt Het Nieuwsblad dat Paars-Wit zijn status als G5-club dreigt kwijt te spelen. Zo'n G5-statuut geeft onder meer het recht op de hoogste televisiegelden en wordt bepaald aan de hand van de eindklassementen van de voorbije vijf jaar. En die resultaten zijn voor RSCA behoorlijk matig. Vorig seizoen werd weliswaar nog de 3de plaats behaald, daarvoor eindigden de Brusselaars 4de, 8ste en 6de. En nu komt daar dus een 11de plaats bij.

Opmars Union

Bovendien zijn er andere clubs die tijdens die periode net een flinke opmars hebben gemaakt. Antwerp FC wist bijvoorbeeld al Standard uit de G5 te knikkeren en nu vormt Union SG een groot gevaar voor Anderlecht. De Unionisten lijken voor het tweede seizoen aan de haal te gaan met een top 2-notering. Indien ze die goede prestaties in de komende seizoen kunnen blijven bevestigen, zou RSCA wel eens uit de G5 kunnen vallen door zijn eigen stadsgenoot.

Union wordt een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

50
50
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

15
15
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

31
31
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

140
140
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

195
195
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

168
168
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

258
258
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

75
75
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

171
171
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

173
173
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

946
946
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

114
114
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

336
336
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

482
482
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

201
201
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

238
238
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

271
271
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

172
172
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

426
426
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

710
710

Meer sportnieuws