'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

door
'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

De Play-Offs in de Jupiler Pro League leverden de voorbije weken al enkele fraaie wedstrijden op, bij RSC Anderlecht moest men deze echter vanuit een zetel volgen. De Brusselaars grepen zelf immers naast een ticket voor de nacompetities. En die tegenvallende resultaten kunnen mogelijk zware gevolgen hebben op langere termijn.


Paars-Wit zorgde voor een degelijke campagne in de Conference League, maar in eigen land liet de recordkampioen het wederom afweten. Zo beëindigde Anderlecht de reguliere competitie op de elfde plaats. Goed voor de slechtste eindnotering sinds 1937. De neerwaartse spiraal van de voorbije seizoenen wordt voorlopig dus voort gezet. Bijgevolg moet RSCA stilaan beginnen vrezen voor een noodscenario.

LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

G5-statuut in gevaar

Zo meldt Het Nieuwsblad dat Paars-Wit zijn status als G5-club dreigt kwijt te spelen. Zo'n G5-statuut geeft onder meer het recht op de hoogste televisiegelden en wordt bepaald aan de hand van de eindklassementen van de voorbije vijf jaar. En die resultaten zijn voor RSCA behoorlijk matig. Vorig seizoen werd weliswaar nog de 3de plaats behaald, daarvoor eindigden de Brusselaars 4de, 8ste en 6de. En nu komt daar dus een 11de plaats bij.

Opmars Union

Bovendien zijn er andere clubs die tijdens die periode net een flinke opmars hebben gemaakt. Antwerp FC wist bijvoorbeeld al Standard uit de G5 te knikkeren en nu vormt Union SG een groot gevaar voor Anderlecht. De Unionisten lijken voor het tweede seizoen aan de haal te gaan met een top 2-notering. Indien ze die goede prestaties in de komende seizoen kunnen blijven bevestigen, zou RSCA wel eens uit de G5 kunnen vallen door zijn eigen stadsgenoot.

Union wordt een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

The Last Dance: Nainggolan naar Jupiler Pro League?

Radja Nainggolan blijft vriend en vijand verbazen. De middenvelder maakte de overstap van Lokeren ...

23
23
‘Cercle Brugge pakt plots uit met miljoenentransfer’

Cercle Brugge is van plan om ferm uit te pakken op de wintermercato. Groen-Zwart vecht ook dit ...

71
71
Karetsas krijgt volle laag: KRC Genk de grote schuldige?

KRC Genk krijgt de trein ook onder Nicky Hayen niet op stoom. Toptalent Konstantinos Karetsas (18) ...

88
88
Meunier geeft Club gouden raad: “Dat moet Leko uitbuiten”

Club Brugge staat voor een belangrijke Europese clash tegen Marseille. In het Jan Breydelstadion ...

124
124
Het gaat snel: Anderlecht stelt nieuwe aanwinst voor

RSC Anderlecht werd eerder op de dag nog genoemd voor een nieuwe wintertransfer en op de ...

269
269
Winters vertrek Ordonez? Leko doet boekje open

Club Brugge focust zich volledig op de Europese clash tegen Olympique Marseille, maar achter de ...

111
111
‘Monstertransfer: entourage Haaland onthult grote droom’

Erling Haaland is één van de grote sterren van het huidige topvoetbal. De Noor staat ...

89
89
Club Brugge krijgt gigantisch nieuws over stadiondossier

Club Brugge en het stadiondossier is een ongeziene soap in het Belgische voetbal. Blauw-Zwart wil al ...

423
423
‘KV Mechelen rondt toptransfer af: akkoord gevonden’

KV Mechelen staat op een zucht van een uitgaande toptransfer. Journalist Nicolo Schira laat weten ...

139
139
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

106
106
‘Anderlecht heeft beet: Renard pakt uit met verrassing’

RSC Anderlecht wil nog toeslaan op de wintermercato en volgens Het Laatste Nieuws staat Paars-Wit op ...

606
606
‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

Youri Tielemans is onder bondscoach Rudi Garcia de aanvoerder bij de Rode Duivels. Dit seizoen is de ...

174
174
TRANSFERUURTJE: Club Brugge vreest, Hasi dumpt, jackpot Genk

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

395
395
Leko krijgt gigantische opsteker vlak voor Club-Marseille

Club Brugge kijkt woensdag Olympique Marseille recht in de ogen namens de Champions League. ...

332
332
Middenvelder Anderlecht kiest voor straffe Belgische transfer

Bij RSC Anderlecht gaan er ook dit jaar een aantal talenten vertrekken. Vanuit RSCA Futures is er ...

238
238
Vanhaezebrouck snoeihard: “Beschamend voor een topclub”

Naar goede gewoonte neemt Hein Vanhaezebrouck de Belgische clubs onder de loep. Deze keer keek de ...

222
222
‘Club Brugge geeft niet op: nieuw bod op toptarget’

Club Brugge wil deze mercato nog flink uitpakken. Blauw-Zwart kent dit seizoen wisselende resultaten ...

554
554
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

193
193
‘KAA Gent zit niet stil en lonkt naar verdediger'

KAA Gent is niet van plan om af te remmen op de wintermercato. De Buffalo’s willen op het slot ...

290
290
Frank Boeckx beleeft natte droom bij vrouwelijke collega

Frank Boeckx werd na zijn actieve carrière een meer dan gewaardeerd analist en ...

142
142
‘Olivier Deman verbaast en heeft knappe transfer beet’

Olivier Deman is op zoek naar een vaste basisstek. De Rode Duivel is volgens Het Nieuwsblad op weg ...

89
89
Club houdt hart vast: veelbesproken ref voor Marseille

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille. Blauw-Zwart kan zich nog ...

194
194
OM-coach De Zerbi dropt straffe Club Brugge-uitspraak

Woensdagavond is het zover, dan bereikt de League Phase van de Champions League zijn climax. Club ...

636
636
Trainersdebacle bij Anderlecht: "Kompany terughalen?"

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

289
289
'Club drukt door: tweede winteraanwinst in aantocht'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge afgelopen weekend zijn eerste winteraanwinst ...

876
876

Meer sportnieuws