'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

689
'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

De Play-Offs in de Jupiler Pro League leverden de voorbije weken al enkele fraaie wedstrijden op, bij RSC Anderlecht moest men deze echter vanuit een zetel volgen. De Brusselaars grepen zelf immers naast een ticket voor de nacompetities. En die tegenvallende resultaten kunnen mogelijk zware gevolgen hebben op langere termijn.


Paars-Wit zorgde voor een degelijke campagne in de Conference League, maar in eigen land liet de recordkampioen het wederom afweten. Zo beëindigde Anderlecht de reguliere competitie op de elfde plaats. Goed voor de slechtste eindnotering sinds 1937. De neerwaartse spiraal van de voorbije seizoenen wordt voorlopig dus voort gezet. Bijgevolg moet RSCA stilaan beginnen vrezen voor een noodscenario.

LEES OOK: Antwerp benadeeld? Oud-ref dient Compper van antwoord

G5-statuut in gevaar

Zo meldt Het Nieuwsblad dat Paars-Wit zijn status als G5-club dreigt kwijt te spelen. Zo'n G5-statuut geeft onder meer het recht op de hoogste televisiegelden en wordt bepaald aan de hand van de eindklassementen van de voorbije vijf jaar. En die resultaten zijn voor RSCA behoorlijk matig. Vorig seizoen werd weliswaar nog de 3de plaats behaald, daarvoor eindigden de Brusselaars 4de, 8ste en 6de. En nu komt daar dus een 11de plaats bij.

Opmars Union

Bovendien zijn er andere clubs die tijdens die periode net een flinke opmars hebben gemaakt. Antwerp FC wist bijvoorbeeld al Standard uit de G5 te knikkeren en nu vormt Union SG een groot gevaar voor Anderlecht. De Unionisten lijken voor het tweede seizoen aan de haal te gaan met een top 2-notering. Indien ze die goede prestaties in de komende seizoen kunnen blijven bevestigen, zou RSCA wel eens uit de G5 kunnen vallen door zijn eigen stadsgenoot.

Union wordt een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Charai tevreden: "Dat lukte ons vorig jaar niet"

Westerlo heeft zondagavond met 0-2 gewonnen op het veld van STVV en boekte zo zijn derde overwinning ...

4
4
"Rode Duivels? Ik sprak niet met Van Bommel"

Lucas Stassin (21) is uitstekend begonnen aan zijn avontuur bij Sevilla FC. De jonge Belgische spits ...

26
26
Hoefkens: "Een bizarre beslissing van Bruno"

Vitor Bruno heeft de spelers van RSC Anderlecht acht dagen vrijaf gegeven. De Portugese coach van ...

85
85
Wie vervangt Courtois? Defour en Proto verschillen van mening

Wie wordt de nieuwe nummer één van de Rode Duivels? Bondscoach Mark van Bommel staat ...

82
82
'Mourinho verliest geduld: keiharde Vinicius-ingreep'

Real Madrid heeft de interland-break in mineur ingezet. De Koninklijke verloor in de stadsderby ...

82
82
Van Bommel-revolutie: zéven nieuwe namen in basiself Duivels?

Het Mark van Bommel-tijdperk is maandag van start gegaan bij de Rode Duivels. De Nederlander heeft ...

541
541
Huiswerk voor Club Brugge: volgende toptransfer al bepaald

Door een extra lange interland-break ligt het clubvoetbal bijna drie weken stil. Tijdig die nuttig ...

282
282
Straffe wending Vanderbiest: KVM lanceert publiekelijk statement

KV Mechelen is bezig aan een uiterst teleurstellend seizoen tot dusver. Onvermijdelijk nam de druk ...

181
181
KRC Genk aan het wankelen: twee immense mankementen

KRC Genk kan allerminst tevreden zijn over de start van de competitie. Na zeven speeldagen hebben de ...

473
473
‘Van Bommel gooit Vanaken per direct uit basis’

Hans Vanaken maakte tegen Genk een sterke comeback, maar bij de Rode Duivels begint hij opnieuw ...

748
748
Jonathan Lardot velt oordeel over rode kaart Antwerp

Royal Antwerp FC verloor afgelopen speeldag van Union SG. Vlak na rust kreeg Bahmed Deuff twee keer ...

152
152
Mancini roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels hebben een sterk WK achter de rug, maar het tijdperk onder Rudi Garcia is voorbij. ...

102
102
De Meyer vreest ontslag bij STVV: “Gevaarlijk moment”

Sint-Truiden verbaasde vorig seizoen vriend en vijand in de Jupiler Pro League onder Wouter ...

96
96
Eerste training van Bommel: Duivel geeft direct verstek

De Rode Duivels zijn aan het hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlandse oefenmeester ...

510
510
KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

KRC Genk ging afgelopen speeldag roemloos onderuit tegen Club Brugge. De Limburgers zijn onder Jess ...

429
429
Antwerp blijft inzetten op jeugd en bindt toptalent

Royal Antwerp FC richtte de blik de afgelopen jaren steeds vaker naar de eigen jeugd. The Great Old ...

72
72
Defour zet vraagtekens bij keuzes van Bruno

Steven Defour heeft vraagtekens geplaatst bij de keuzes van Anderlecht-trainer Vitor Bruno. Vooral ...

111
111
Stijnen en Nainggolan scheppen duidelijkheid over 'ruzie'

Géén Radja Nainggolan in de selectie van Patro Eisden afgelopen weekend. Achteraf ...

133
133
Alarmbellen op de Bosuil: Antwerp moet opletten

Royal Antwerp FC is niet goed bezig. De Great Old heeft amper 7 op 21 geboekt en ze moeten vooral ...

243
243
Sibierski en Bruno maken Anderlecht weer interessant

Bij RSC Anderlecht namen ze weer een nieuwe start. Voorlopig zijn we wel gecharmeerd door het werk ...

535
535
Croonen verklaart waarom Genk Burgess liet schieten

KRC Genk heeft puur individueel gekeken een zeer goede kern. Waarnemers zijn het er echter over eens ...

520
520
Vanwesemael geeft duidelijk aan wat er misloopt bij STVV

STVV leek op weg naar een goede start van het seizoen, maar de nul op zes tegen SK Beveren en KVC ...

63
63
Anderlecht zet trainer op straat

Een ontslag bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben Jelle Coene de deur gewezen. Die boekte zeer ...

482
482
KRC Genk met povere start: Thorup benoemt problemen

Jess Thorup is niet goed begonnen bij KRC Genk. De Limburgers mikken op de top drie, maar met een 9 ...

169
169
Bruno ziet drie absolute sterkhouders opstaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende een goede start van het seizoen. Ze haken aan bij de top in de klassering en ...

416
416

Meer sportnieuws