'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

door
'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

De Play-Offs in de Jupiler Pro League leverden de voorbije weken al enkele fraaie wedstrijden op, bij RSC Anderlecht moest men deze echter vanuit een zetel volgen. De Brusselaars grepen zelf immers naast een ticket voor de nacompetities. En die tegenvallende resultaten kunnen mogelijk zware gevolgen hebben op langere termijn.


Paars-Wit zorgde voor een degelijke campagne in de Conference League, maar in eigen land liet de recordkampioen het wederom afweten. Zo beëindigde Anderlecht de reguliere competitie op de elfde plaats. Goed voor de slechtste eindnotering sinds 1937. De neerwaartse spiraal van de voorbije seizoenen wordt voorlopig dus voort gezet. Bijgevolg moet RSCA stilaan beginnen vrezen voor een noodscenario.

LEES OOK: KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

G5-statuut in gevaar

Zo meldt Het Nieuwsblad dat Paars-Wit zijn status als G5-club dreigt kwijt te spelen. Zo'n G5-statuut geeft onder meer het recht op de hoogste televisiegelden en wordt bepaald aan de hand van de eindklassementen van de voorbije vijf jaar. En die resultaten zijn voor RSCA behoorlijk matig. Vorig seizoen werd weliswaar nog de 3de plaats behaald, daarvoor eindigden de Brusselaars 4de, 8ste en 6de. En nu komt daar dus een 11de plaats bij.

Opmars Union

Bovendien zijn er andere clubs die tijdens die periode net een flinke opmars hebben gemaakt. Antwerp FC wist bijvoorbeeld al Standard uit de G5 te knikkeren en nu vormt Union SG een groot gevaar voor Anderlecht. De Unionisten lijken voor het tweede seizoen aan de haal te gaan met een top 2-notering. Indien ze die goede prestaties in de komende seizoen kunnen blijven bevestigen, zou RSCA wel eens uit de G5 kunnen vallen door zijn eigen stadsgenoot.

Union wordt een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

17
17
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

120
120
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

33
33
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

307
307
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

244
244
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

128
128
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

123
123
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

58
58
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

74
74
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

107
107
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

217
217
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

60
60
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

80
80
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

605
605
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

183
183
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

334
334
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

46
46
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

150
150
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

55
55
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

570
570
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

173
173
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

295
295
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

435
435

Meer sportnieuws