'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

door
'Anderlecht moet noodscenario vrezen na opmars Union'

De Play-Offs in de Jupiler Pro League leverden de voorbije weken al enkele fraaie wedstrijden op, bij RSC Anderlecht moest men deze echter vanuit een zetel volgen. De Brusselaars grepen zelf immers naast een ticket voor de nacompetities. En die tegenvallende resultaten kunnen mogelijk zware gevolgen hebben op langere termijn.


Paars-Wit zorgde voor een degelijke campagne in de Conference League, maar in eigen land liet de recordkampioen het wederom afweten. Zo beëindigde Anderlecht de reguliere competitie op de elfde plaats. Goed voor de slechtste eindnotering sinds 1937. De neerwaartse spiraal van de voorbije seizoenen wordt voorlopig dus voort gezet. Bijgevolg moet RSCA stilaan beginnen vrezen voor een noodscenario.

LEES OOK: Union komt met nieuws na noodlottige fase David

G5-statuut in gevaar

Zo meldt Het Nieuwsblad dat Paars-Wit zijn status als G5-club dreigt kwijt te spelen. Zo'n G5-statuut geeft onder meer het recht op de hoogste televisiegelden en wordt bepaald aan de hand van de eindklassementen van de voorbije vijf jaar. En die resultaten zijn voor RSCA behoorlijk matig. Vorig seizoen werd weliswaar nog de 3de plaats behaald, daarvoor eindigden de Brusselaars 4de, 8ste en 6de. En nu komt daar dus een 11de plaats bij.

Opmars Union

Bovendien zijn er andere clubs die tijdens die periode net een flinke opmars hebben gemaakt. Antwerp FC wist bijvoorbeeld al Standard uit de G5 te knikkeren en nu vormt Union SG een groot gevaar voor Anderlecht. De Unionisten lijken voor het tweede seizoen aan de haal te gaan met een top 2-notering. Indien ze die goede prestaties in de komende seizoen kunnen blijven bevestigen, zou RSCA wel eens uit de G5 kunnen vallen door zijn eigen stadsgenoot.

Union wordt een vaste waarde aan de Belgische top ...

Meest recent

'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

32
32
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

102
102
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

146
146
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

33
33
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

45
45
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

81
81
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

147
147
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

51
51
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

177
177
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

340
340
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

282
282
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

151
151
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

86
86
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

664
664
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

112
112
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

120
120
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

183
183
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

288
288
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

158
158
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

145
145
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

482
482
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

139
139
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

304
304
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

513
513
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

423
423

Meer sportnieuws