Courtois plakt termijn op afscheid bij Rode Duivels

150
Courtois plakt termijn op afscheid bij Rode Duivels

Op dinsdag 6 juni maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor EK-kwalificatiematchen tegen Oostenrijk en Estland. De groep spelers waaruit hij kan kiezen is alvast kleiner geworden na het afhaken van Axel Witsel en Nacer Chadli. Thibaut Courtois is echter niet van plan om hun voorbeeld snel te volgen.


De voorbije jaren besloten heel wat spelers uit de zogenaamde 'Gouden Generatie' een punt te zetten achter hun spelerscarrière. Vincent Kompany, Thomas Vermaelen en Mousa Dembélé hebben hun kicksen bijvoorbeeld al aan de haak gehangen. Na het WK in Qatar kozen een aantal Duivels er dan weer om af te zwaaien als international om zich in de herfst van hun loopbaan te focussen op het clubvoetbal. Zo werd Witsel vooraf gegaan door Eden Hazard en Toby Alderweireld.

LEES OOK: Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

WK 2026

Courtois daarentegen denkt nog niet aan stoppen met de nationale ploeg. De doelman wil nog minstens één WK afwerken. "In mijn hoofd wil ik nog één wereldkampioenschap spelen", klinkt het bij Sporza. "Ik wil niet eindigen met het toernooi in Qatar. Het WK in de VS, Canada en Mexico lijkt mij een bijzonder fijne ervaring. Daarna zien we wel hoe het is met de motivatie en fysiek. Of misschien staat er dan al een nieuw talent klaar in doel."

Belasting voor lichaam

Al toont de steunpilaar van Real Madrid wel begrip voor de beslissing van bepaalde collega's om uit te zwaaien als international. "Alle factoren van zo'n interlandperiode samen zijn een belasting voor je lichaam. Weet je, als wij 2 à 3 procent minder goed zijn, voel je dat meteen op het hoogste niveau. Een pijntje in kuit, arm, been... Maar in juni wachten er weer twee matchen. Die belasting kan je er moeilijk uit halen."

Courtois is de beste Belgische doelman ooit ...

Meest recent

"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

6
6
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

2
2
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

29
29
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

33
33
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

56
56
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

90
90
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

199
199
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

399
399
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

182
182
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

149
149
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

368
368
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

63
63
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

363
363
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

46
46
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

66
66
De Winter-situatie escaleert: Van Bommel verliest pedalen

De situatie van Koni De Winter bij de Rode Duivels staat plots op ontploffen. Mark van Bommel dropte ...

116
116
Van Bommel onthult: Genk en Club-talenten nét niet

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor komende interlandperiode. ...

273
273
Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

29
29
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

80
80
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

151
151
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

21
21
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

63
63
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

382
382
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

226
226
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206

Meer sportnieuws