Courtois plakt termijn op afscheid bij Rode Duivels

door
Courtois plakt termijn op afscheid bij Rode Duivels

Op dinsdag 6 juni maakt Domenico Tedesco zijn selectie bekend voor EK-kwalificatiematchen tegen Oostenrijk en Estland. De groep spelers waaruit hij kan kiezen is alvast kleiner geworden na het afhaken van Axel Witsel en Nacer Chadli. Thibaut Courtois is echter niet van plan om hun voorbeeld snel te volgen.


De voorbije jaren besloten heel wat spelers uit de zogenaamde 'Gouden Generatie' een punt te zetten achter hun spelerscarrière. Vincent Kompany, Thomas Vermaelen en Mousa Dembélé hebben hun kicksen bijvoorbeeld al aan de haak gehangen. Na het WK in Qatar kozen een aantal Duivels er dan weer om af te zwaaien als international om zich in de herfst van hun loopbaan te focussen op het clubvoetbal. Zo werd Witsel vooraf gegaan door Eden Hazard en Toby Alderweireld.

LEES OOK: ‘Grote Tielemans-vrees: Garcia huivert, Villa grijpt in’

WK 2026

Courtois daarentegen denkt nog niet aan stoppen met de nationale ploeg. De doelman wil nog minstens één WK afwerken. "In mijn hoofd wil ik nog één wereldkampioenschap spelen", klinkt het bij Sporza. "Ik wil niet eindigen met het toernooi in Qatar. Het WK in de VS, Canada en Mexico lijkt mij een bijzonder fijne ervaring. Daarna zien we wel hoe het is met de motivatie en fysiek. Of misschien staat er dan al een nieuw talent klaar in doel."

Belasting voor lichaam

Al toont de steunpilaar van Real Madrid wel begrip voor de beslissing van bepaalde collega's om uit te zwaaien als international. "Alle factoren van zo'n interlandperiode samen zijn een belasting voor je lichaam. Weet je, als wij 2 à 3 procent minder goed zijn, voel je dat meteen op het hoogste niveau. Een pijntje in kuit, arm, been... Maar in juni wachten er weer twee matchen. Die belasting kan je er moeilijk uit halen."

Courtois is de beste Belgische doelman ooit ...

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

93
93
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

28
28
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

64
64
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

20
20
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

85
85
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

171
171
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

151
151
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

61
61
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

133
133
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

60
60
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

49
49
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

103
103
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

293
293
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

254
254
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

142
142
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

497
497
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

382
382
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1309
1309
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

697
697
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

252
252
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

183
183
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

390
390
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

176
176
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

349
349

Meer sportnieuws