AA Gent gaat helemaal los met driedubbele transferbom

1918
AA Gent gaat helemaal los met driedubbele transferbom

Het huidige voetbalseizoen mag dan nog niet afgelopen zijn, maar Hein Vanhaezebrouck is druk bezig met de voorbereidingen voor de komende zomermercato. En dat moet ook, want de aanstaande transferwindow belooft opnieuw erg complex en uitdagend te worden voor de club. Vanhaezebrouck is nauw betrokken bij het transferbeleid van de Buffalo’s, maar uiteraard moet hij ook rekening houden met de financiële realiteit waarin de club zich bevindt. Vanhaezebrouck heeft alvast grootse plannen voor het volgende seizoen want dan wil hij een energieke speelstijl hanteren. Hij droomt alvast van drie toptransfers die perfect passen in die tactiek.

LEES OOK: Standard Luik krijgt serieuze tik: “Heel pijnlijk”

Vanhaezebrouck wil volgend seizoen energiek voetbal brengen

AA Gent leed in de laatste drie boekjaren telkens verlies, en in het meest recente boekjaar 2021/22 bedroeg het tekort maar liefst 7,5 miljoen euro. Om het businessmodel in evenwicht te houden, het exploitatietekort weg te werken, en een gezonde club te blijven, zijn de Buffalo’s genoodzaakt om in de komende zomermercato enkele spelers te verkopen. Dat zal zeker en vast moeten, want de financiële prognoses voor het volgende boekjaar 2022-23 zouden ook al niet erg rooskleurig zijn. “Michel Louwagie draait elke euro om, maar zelfs dan dreigt er eind dit seizoen opnieuw een verlies”, schreef Het Nieuwsblad eerder dit seizoen over de situatie in Gent.

Vanwege de financiële situatie van de club hebben Michel Louwagie en Hein Vanhaezebrouck besloten om dit seizoen een kleinere selectie samen te stellen, waarbij kwaliteit voorop staat boven kwantiteit. De coach van AA Gent is niet van plan om elk jaar opnieuw te moeten bouwen en wil koste wat het kost voorkomen dat belangrijke spelers verkocht moeten worden want “zo lukt het niet.” Vanhaezebrouck zal daarom een nieuw accent leggen op het aankoopbeleid en is zich bewust van de evolutie in het voetbal. “Als we ons opnieuw willen meten met de Belgische topclubs, dan moeten we enkele knopen doorhakken en voor meer energiek voetbal gaan.”



Als gevolg van de gewenste energieke voetbalstijl die Hein Vanhaezebrouck voor AA Gent nastreeft, zal de club zich dus richten op actieve en dynamische spelers. Zo zal de coach er alles aan doen om Kamil Piatkowski definitief aan de club te binden, momenteel wordt de Poolse verdediger gehuurd van Red Bull Salzburg zonder aankoopoptie. Een andere droomversterking waar Vanhaezebrouck naar uitkijkt, is Tsuyoshi Watanabe. Het Nieuwsblad stelt dat de coach Tsuyoshi Watanabe ziet als de ideale verdediger voor Gent. En ook het nieuwste target Pieter Gerkens (Antwerp FC) past perfect in dat plaatje van Vanhaezebrouck.

Kamil Piatkowski: de Poolse muur

De jonge Poolse verdediger past perfect binnen de visie van Hein Vanhaezebrouck,want zowel de speler als de coach houden ervan om vooruit te verdedigen en om hoog druk te zetten in de defensie. Kamil Piatkowski is een groot talent en daarom is het geen toeval dat Salzburg geen aankoopoptie opnam in de huurdeal met AA Gent. De grote sterktes van de 22-jarige liggen in zijn snelheid, tackelen, positionering, anticipatie, passing en koppen. Met zijn imposante gestalte van 1 meter 91 is hij ook fysiek robuust. “Loop ertegen en alleen wat pleisterwerk brokkelt af, zo stevig is de Poolse muur”, schreef Het Nieuwsblad over hem. Piatkowski wordt daarom omschreven als ‘een strijder’.



“Piatkowski speelt met de maturiteit van een 30-jarige, wat een topaanwinst”, benadrukte schaduwcoach Wim De Coninck in dezelfde krant. Naast zijn volwassenheid op het veld, is Piatkowski ook technisch onderlegd, heeft hij het lef om in te dribbelen en neemt hij vaak zelf initiatief. Sinds zijn komst in januari heeft de sterke beer met goede voeten meteen en altijd gespeeld, behalve wanneer hij geblesseerd was. Piatkowski brengt dynamiek in het spel en gaat altijd met de borst vooruit in de strijd, maar eveneens maakt hij ook een beheerste indruk, is hij verdedigend alert, solide en betrouwbaar Kortom, hij is een speler die perfect past binnen de energieke speelstijl die Hein Vanhaezebrouck voor ogen heeft.

Pieter Gerkens: onvermoeibare en infiltrerende middenvelder

Als infiltrerende middenvelder bezit Pieter Gerkens het vermogen om precies te begrijpen waar hij moet zijn en welke ruimtes hij moet benutten. Hij is constant aanwezig op het veld, zowel in balbezit als bij balverlies, en zodoende vormt hij de ideale schakel tussen de verdediging en de aanval. Gerkens evolueerde dit seizoen bij Antwerp FC van een nummer tien naar de nummer acht positie, wat perfect past bij zijn uitstekende uithoudingsvermogen en groot loopvermogen. In het begin van dit seizoen was Gerkens zelfs een van de meest gebruikte spelers onder Mark van Bommel en werd hij omschreven als de ‘favoriet’ van de coach.

Maar als gevolg van aanhoudende blessures is Pieter Gerkens al maanden niet in actie gekomen en lijkt hij uit beeld te zijn geraakt bij Antwerp, waardoor zijn aflopend contract niet verlengd zal worden. Gerkens kampte met een spierblessure en hij onderging in maart een operatie aan de hamstring, waardoor hij gedurende het kalenderjaar 2023 in totaal slechts 27 minuten heeft kunnen spelen. Naar verluidt zal Gerkens pas weer volledig fit zijn voor de voorbereiding van het nieuwe seizoen. Op dit moment is er geen sprake meer van een contractverlenging en na drie seizoenen lijkt het erop dat het verhaal tussen Gerkens en Antwerp FC ten einde loopt.



Vanwege zijn sterke kwaliteiten als infiltrerende en onvermoeibare middenvelder zou hij perfect passen in de beoogde nieuwe speelstijl van AA Gent-trainer Hein Vanhaezebrouck, maar net om die reden is ook Ronny Deila een grote fan van Pieter Gerkens. De Rouches zien Gerkens als een mogelijke vervanger van huurling Steven Alzate, die naar alle waarschijnlijkheid zal terugkeren naar Brighton. In januari toonde Standard interesse om Pieter Gerkens aan te trekken, maar de onzekere situatie rond Deila (die nadrukkelijk genoemd wordt bij Club Brugge) kan een invloed hebben op de Luikse interesse in Gerkens. En daarvan kunnen de Buffalo’s misschien profiteren.

Tsuyoshi Watanabe: snelle en sterke kamikaze-verdediger

Tsuyoshi Watanabe is de rots in de branding bij KV Kortrijk en hij is de onbetwiste leider van de defensie. De Japanner is misschien ook wel de voornaamste reden waarom Veekaa de degradatie naar de Proximus Challenger League kon vermijden. In een aflevering van de podcast 90 minutes omschreef Tuur Dierckx hem als een super onderschatte speler, die weinig in het duel gaat, maar altijd juist staat. Filip Joos was het met deze lof eens en de analist prees ook Watanabe's anticiperend vermogen. “Hij heeft op voorhand al door wat er gaat gebeuren.”

Het is duidelijk dat Watanabe nog weinig te leren heeft in het Guldensporenstadion. Zijn prestaties hebben de aandacht getrokken van zowel binnenlandse als buitenlandse clubs, naast AA Gent wordt ook Club Brugge genoemd, en het lijkt slechts een kwestie van tijd voordat hij de club verlaat. Volgens Krant van West-Vlaanderen is Watanabe simpelweg te goed voor KV Kortrijk en heeft hij in het afgelopen wisselvallige seizoen bewezen dat hij de enige speler is die consistent op hoog niveau presteert. “Kortrijk kan hem deze zomer toch onmogelijk vasthouden?”



Tsuyoshi Watanabe is een betrouwbare verdediger die het spel simpel houdt en hij beschikt over een goede mentaliteit. Door zijn detente is hij ook sterk in de luchtduels en door zijn snelheid kan hij hoog verdedigen met veel ruimte in de rug en man-op-man dekking bieden - ideaal voor Hein Vanhaezebrouck. Zijn prestaties maken hem een verdediger waar je als coach op kunt rekenen. Rik Foulon, de sportief directeur van KV Kortrijk, beschrijft Tsuyoshi Watanabe als een moderne verdediger, maar hij is ook een vechter. Hij schuwt niet om het op te nemen tegen grote jongens en gaat de duels zeker niet uit de weg. Tijdens de wedstrijd tegen KRC Genk werd er zelfs geschreven over “Kamikaze Watanabe” vanwege zijn harde spel.

Wie moet volgend seizoen zeker bij AA Gent voetballen?

Meest recent

Vossen spreekt duidelijke taal na hartverscheurend nieuws

Jelle Vossen kreeg zaterdag een stevige domper te verwerken. De 37-jarige aanvaller hoopte bij ...

11
11
Fans Beerschot en KV clashen: "Zelfs doodsbedreigingen"

De rivaliteit tussen Beerschot en KV Mechelen gaat al enkele jaren terug. In het seizoen 2018-2019 ...

50
50
Dender zet opmars verder, Patro moet wonden likken na 0/15

Dender blijft op positieve wijze verbazen in de Challenger Pro League. De degradant uit de JPL kende ...

29
29
Kerels leven weer: KV Kortrijk verlost van rode lantaarn

Na zeven speeldagen weet ook KV Kortrijk weer wat winnen is in de Jupiler Pro League. De Kerels ...

31
31
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

Michiel Jonckheere heeft KV Kortrijk al verlaten. Het eerste trainersontslag in de Jupiler Pro ...

113
113
Topper baart een muis: Club haalt Genk door gehaktmolen

Club Brugge mag met een zalig gevoel richting de interlandbreak. Blauw-Zwart haalde een defensief ...

167
167
'Ito op weg naar spraakmakende terugkeer in JPL'

Ryotaro Ito wordt nog steeds gesignaleerd in Sint-Truiden. De Japanse smaakmaker wacht in Haspengouw ...

147
147
'Nieuw stadion bezorgt Club-fans stevige mokerslag'

Club Brugge droomt al jaren van een nieuw stadion, maar voor de supporters komt daar ook een minder ...

994
994
Compper maakt ref met de grond gelijk na nieuw verlies

Royal Antwerp FC is ronduit matig aan het seizoen begonnen. Een 7 op 21 zijn de cijfers. Trainer ...

89
89
Man Utd verliest weer punten: knullige tegengoal nekt Lammens

Manchester United is alweer slecht begonnen aan het seizoen. Ze moesten vanavond op bezoek gaan bij ...

32
32
Club Brugge op rozen tegen Genk: "Hij is te goed voor JPL"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen KRC Genk. De eerste 45 minuten liggen achter de ...

251
251
Lukaku slikt: concurrent scoort 4 keer in immense afstraffing

Romelu Lukaku kan met een overwinning op zak naar de nationale ploeg afzakken. Maar op individueel ...

63
63
Optater Courtois en co: rode kaart hypothekeert pittige derby

Real Madrid heeft daags voor het ingaan van de interland-periode een flinke opdoffer moeten slikken. ...

67
67
Lokeren bijt tanden stuk op stevig blok van Virton in CPL

Na de indrukwekkende 2-6 overwinning op het veld van Anderlecht wilde Lokeren ook tegen promovendus ...

28
28
Hubert krijgt extra wapen: "Wou alleen maar naar Union"

Union SG heeft zijn ijzersterke reeks van de laatste weken bevestigd. Op het veld van Antwerp FC ...

58
58
Westelse machine draait overuren: Kanaries kind van rekening

Wat een machine is Westerlo geworden de laatste weken! De Kemphanen speelden ook op Stayen een ...

45
45
Opstellingen: drie wissels bij Club, Genk met Adedeji-Sternberg

Daags voor de start van een lange interland-periode staat in de Jupiler Pro League nog een affiche ...

81
81
City leider na doelpuntenfeest; opvallende koploper Eredivisie

Manchester City mag de interland-break inzetten als enige leider in de Premier League. De ...

29
29
Drastische wissel bij Duivels: "Van Bommel start met hem"

Maandag is het zover, dan blazen de Rode Duivels een eerste keer dit seizoen verzamelen. En er wacht ...

163
163
Nieuwe lieveling bij Anderlecht: tweetal krijgt klappen

RSC Anderlecht won zaterdagavond op overtuigende wijze van Zulte Waregem: 3-0. Daarbij scoorde ...

335
335
Union bevoordeeld? Antwerp-coach haalt uit naar arbitrage

Antwerp FC blijft in de hoek waar de klappen vallen. De Great Old zette zondagmiddag bij momenten ...

280
280
Wéér averij De Bruyne en co; Feyenoord haalt sloophamer uit

In de Serie A heeft SSC Napoli al voor de derde keer op vijf speeldagen tijd averij opgelopen. Kevin ...

40
40
Cercle Brugge in vieze papieren: "Dit komt hard aan"

Cercle Brugge is er niet in geslaagd om de interland-periode al winnend in te zetten. Groen-Zwart ...

281
281
Dominant Union bezorgt dolend Antwerp nieuwe mokerslag

Union is andermaal aan een ijzersterk seizoen bezig. Het team van David Hubert won nu ook ...

55
55
Real Madrid-icoon Guti dropt sensationele Courtois-uitspraak

Bondscoach Mark van Bommel zal tijdens de komende Nations League-campagne geen beroep kunnen doen op ...

108
108

Meer sportnieuws