Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

door
Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

Club Brugge won zondag zijn eerste wedstrijd in de Champions' Play-offs, maar deze overwinning biedt slechts een beperkte troost voor de club uit West-Vlaanderen. Volgend seizoen wil Club weer mee strijden om de titel, maar dan moeten er intern enkele belangrijke beslissingen genomen worden. Financiële overwegingen dwingen Club om enkele spelers te laten vertrekken, maar ook op sportief gebied is er behoefte aan vernieuwing in de blauw-zwarte selectie. Het zou zelfs zomaar eens kunnen dat Club Brugge volgend seizoen met een compleet andere defensie zal spelen.

LEES OOK: Club Brugge meldt grote verrassing voor Sporting

Cashen op assets en verliesposten laten vallen

Het mislopen van de Champions League heeft aanzienlijke financiële gevolgen voor Club Brugge. Het niet kwalificeren voor het Kampioenenbal betekent dat de club serieuze inkomsten misloopt, dit jaar leverde de succesvolle prestaties in de Champions League een recordopbrengst van maar liefst 50 miljoen euro op. Daarom mogen zware verliesposten zoals Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata beschikken in de komende zomermercato, en bovendien wordt er verwacht dat de verkoop van waardevolle assets zoals Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan aanzienlijke financiële middelen zal genereren.


De as is over zijn hoogtepunt heen

Club Brugge maakte in de vorige winter- en zomermercato enkele verkeerde keuzes in het transferbeleid. Er is onvoldoende rekening gehouden met het verzadigingsniveau van oudere spelers, wat heeft geleid tot nonchalance en soms zelfs onverschilligheid binnen de spelersgroep. Vincent Mannaert, de algemeen manager van Club Brugge, heeft onlangs benadrukt dat de as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar het is lastig om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is.



Het is goed mogelijk dat dit nu het geval is. Ondanks het feit dat Club Brugge de afgelopen drie seizoenen kampioen werd, was de onverwachte kwalificatie voor de Champions’ Play-offs dit seizoen een groot succes. Vincent Mannaert heeft in HUMO al gewaarschuwd dat er belangrijke beslissingen genomen moeten worden bij het samenstellen van de selectie voor het volgende seizoen. Er staan duidelijk veel veranderingen op stapel in de selectie van Club Brugge voor het komende seizoen, en het is zelfs mogelijk dat de club volgend seizoen met een volledig nieuwe verdediging zal spelen.

Mata, Mechele, Sylla en Meijer

Vorig weekend speelde Club Brugge tegen Antwerp FC met een verdediging bestaande uit Clinton Mata, Brandon Mechele, Abakar Sylla en Bjorn Meijer, maar er bestaat echter onzekerheid over hun toekomst in het Jan Breydelstadion voor volgend seizoen. Clinton Mata heeft dit seizoen zijn mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Bovendien heeft de Angolese verdediger al enige tijd te maken met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig fit. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich in HUMO afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Abakar Sylla speelt een wispelturig seizoen waarin zijn impulsieve gedrag voor de nodige frustraties heeft gezorgd bij Club Brugge. Ondanks dat is de 20-jarige Ivoriaan een enorm groot talent en staat hij op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, AS Monaco en FC Barcelona. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro vertegenwoordigt Sylla een aanzienlijk kapitaal, waarvan Club Brugge mogelijk wil profiteren tijdens de komende zomerse transferperiode. Daarnaast wordt Brandon Mechele, zijn centrale verdedigingspartner, het hof gemaakt door RC Lens, de verrassende nummer twee in de Ligue 1. Op 30-jarige leeftijd is het moment misschien wel aangebroken voor Mechele om zijn eerste buitenlandse transfer te maken.



Op de linkerflank bestaat de kans dat Bjorn Meijer een mooie buitenlandse transfer zal afdwingen. De 20-jarige Nederlander is veruit de meest consistente speler bij Club Brugge dit seizoen en zijn marktwaarde is in slechts één jaar tijd verdrievoudigd van drie miljoen naar negen miljoen euro, grotendeels dankzij zijn indrukwekkende optredens in de Champions League. Transferspecialist Fabrizio Romano heeft al gemeld dat Meijer op de radar staat van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool FC specifiek werd genoemd. In een interview met Het Nieuwsblad liet Meijer ook al doorschemeren dat hij een transfer niet uitsluit deze zomer. Hij zei: “Ik wil dat ook niet beloven, want belofte maakt schuld.”

Nieuwe lichting op komst

Vincent Mannaert is alvast actief bezig met het vinden van interessante versterkingen voor de defensie van Club Brugge. Een veelbelovende optie is Maxim De Cuyper, die na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo terugkeert en de rol van doublure of mogelijke vervanger van Bjorn Meijer kan vervullen. Voor het centrale verdedigingsduo heeft Mannaert zijn oog laten vallen op Tsuyoshi Watanabe, de sterke Japanse verdediger die momenteel uitkomt voor KV Kortrijk. Daarnaast prijkt ook de jonge Ruan Santos op het verlanglijstje van de CEO en sportief directeur.

De 19-jarige speler van Cruzeiro kan gezien worden als een veelbelovende investering voor de toekomst van Club Brugge. Ruan Santos speelde voorlopig slechts één wedstrijd in het eerste elftal van Cruzeiro, omdat blessures zijn streven naar een vaste plek in het basiselftal hebben belemmerd. Niettemin beschikt Santos over aanzienlijk potentieel, wat blijkt uit zijn recente oproepen voor het Braziliaanse nationale U20-team. Hij wordt omschreven als een klassieke 'stopper' met een goede inspeelpass, een vaardigheid die veel aandacht krijgt in de jeugdopleiding van Palmeiras.



Met zijn indrukwekkende gestalte van 1 meter 87 combineert Ruan Santos fysieke kracht, voetballend vermogen en snelheid. Naast de interesse van Club Brugge heeft de jonge verdediger ook de belangstelling gewekt van andere Europese clubs, waaronder het Bulgaarse Ludogorets en het Kroatische Dinamo Zagreb, volgens Braziliaanse media. Zoals gebruikelijk in het Zuid-Amerikaanse voetbal zal de transfer van Santos een complexe financiële situatie met zich meebrengen vanwege de verdeelde transferrechten. Cruzeiro bezit 60% van de economische rechten, zijn voormalige club Palmeiras heeft 30%, en de speler zelf en zijn management hebben 10% van de rechten in handen.

Wie moet volgend seizoen zeker nog bij Club spelen?

Meest recent

Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

0
0
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

31
31
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

75
75
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

172
172
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

134
134
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

156
156
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

27
27
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

32
32
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

568
568
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

667
667
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

96
96
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

285
285
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

345
345
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

454
454
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

363
363
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

347
347
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

502
502
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

395
395
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

442
442
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

225
225
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

124
124
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

354
354
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

176
176
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

231
231

Meer sportnieuws