Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

door
Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

Club Brugge won zondag zijn eerste wedstrijd in de Champions' Play-offs, maar deze overwinning biedt slechts een beperkte troost voor de club uit West-Vlaanderen. Volgend seizoen wil Club weer mee strijden om de titel, maar dan moeten er intern enkele belangrijke beslissingen genomen worden. Financiële overwegingen dwingen Club om enkele spelers te laten vertrekken, maar ook op sportief gebied is er behoefte aan vernieuwing in de blauw-zwarte selectie. Het zou zelfs zomaar eens kunnen dat Club Brugge volgend seizoen met een compleet andere defensie zal spelen.

LEES OOK: Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Cashen op assets en verliesposten laten vallen

Het mislopen van de Champions League heeft aanzienlijke financiële gevolgen voor Club Brugge. Het niet kwalificeren voor het Kampioenenbal betekent dat de club serieuze inkomsten misloopt, dit jaar leverde de succesvolle prestaties in de Champions League een recordopbrengst van maar liefst 50 miljoen euro op. Daarom mogen zware verliesposten zoals Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata beschikken in de komende zomermercato, en bovendien wordt er verwacht dat de verkoop van waardevolle assets zoals Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan aanzienlijke financiële middelen zal genereren.


De as is over zijn hoogtepunt heen

Club Brugge maakte in de vorige winter- en zomermercato enkele verkeerde keuzes in het transferbeleid. Er is onvoldoende rekening gehouden met het verzadigingsniveau van oudere spelers, wat heeft geleid tot nonchalance en soms zelfs onverschilligheid binnen de spelersgroep. Vincent Mannaert, de algemeen manager van Club Brugge, heeft onlangs benadrukt dat de as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar het is lastig om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is.



Het is goed mogelijk dat dit nu het geval is. Ondanks het feit dat Club Brugge de afgelopen drie seizoenen kampioen werd, was de onverwachte kwalificatie voor de Champions’ Play-offs dit seizoen een groot succes. Vincent Mannaert heeft in HUMO al gewaarschuwd dat er belangrijke beslissingen genomen moeten worden bij het samenstellen van de selectie voor het volgende seizoen. Er staan duidelijk veel veranderingen op stapel in de selectie van Club Brugge voor het komende seizoen, en het is zelfs mogelijk dat de club volgend seizoen met een volledig nieuwe verdediging zal spelen.

Mata, Mechele, Sylla en Meijer

Vorig weekend speelde Club Brugge tegen Antwerp FC met een verdediging bestaande uit Clinton Mata, Brandon Mechele, Abakar Sylla en Bjorn Meijer, maar er bestaat echter onzekerheid over hun toekomst in het Jan Breydelstadion voor volgend seizoen. Clinton Mata heeft dit seizoen zijn mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Bovendien heeft de Angolese verdediger al enige tijd te maken met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig fit. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich in HUMO afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Abakar Sylla speelt een wispelturig seizoen waarin zijn impulsieve gedrag voor de nodige frustraties heeft gezorgd bij Club Brugge. Ondanks dat is de 20-jarige Ivoriaan een enorm groot talent en staat hij op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, AS Monaco en FC Barcelona. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro vertegenwoordigt Sylla een aanzienlijk kapitaal, waarvan Club Brugge mogelijk wil profiteren tijdens de komende zomerse transferperiode. Daarnaast wordt Brandon Mechele, zijn centrale verdedigingspartner, het hof gemaakt door RC Lens, de verrassende nummer twee in de Ligue 1. Op 30-jarige leeftijd is het moment misschien wel aangebroken voor Mechele om zijn eerste buitenlandse transfer te maken.



Op de linkerflank bestaat de kans dat Bjorn Meijer een mooie buitenlandse transfer zal afdwingen. De 20-jarige Nederlander is veruit de meest consistente speler bij Club Brugge dit seizoen en zijn marktwaarde is in slechts één jaar tijd verdrievoudigd van drie miljoen naar negen miljoen euro, grotendeels dankzij zijn indrukwekkende optredens in de Champions League. Transferspecialist Fabrizio Romano heeft al gemeld dat Meijer op de radar staat van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool FC specifiek werd genoemd. In een interview met Het Nieuwsblad liet Meijer ook al doorschemeren dat hij een transfer niet uitsluit deze zomer. Hij zei: “Ik wil dat ook niet beloven, want belofte maakt schuld.”

Nieuwe lichting op komst

Vincent Mannaert is alvast actief bezig met het vinden van interessante versterkingen voor de defensie van Club Brugge. Een veelbelovende optie is Maxim De Cuyper, die na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo terugkeert en de rol van doublure of mogelijke vervanger van Bjorn Meijer kan vervullen. Voor het centrale verdedigingsduo heeft Mannaert zijn oog laten vallen op Tsuyoshi Watanabe, de sterke Japanse verdediger die momenteel uitkomt voor KV Kortrijk. Daarnaast prijkt ook de jonge Ruan Santos op het verlanglijstje van de CEO en sportief directeur.

De 19-jarige speler van Cruzeiro kan gezien worden als een veelbelovende investering voor de toekomst van Club Brugge. Ruan Santos speelde voorlopig slechts één wedstrijd in het eerste elftal van Cruzeiro, omdat blessures zijn streven naar een vaste plek in het basiselftal hebben belemmerd. Niettemin beschikt Santos over aanzienlijk potentieel, wat blijkt uit zijn recente oproepen voor het Braziliaanse nationale U20-team. Hij wordt omschreven als een klassieke 'stopper' met een goede inspeelpass, een vaardigheid die veel aandacht krijgt in de jeugdopleiding van Palmeiras.



Met zijn indrukwekkende gestalte van 1 meter 87 combineert Ruan Santos fysieke kracht, voetballend vermogen en snelheid. Naast de interesse van Club Brugge heeft de jonge verdediger ook de belangstelling gewekt van andere Europese clubs, waaronder het Bulgaarse Ludogorets en het Kroatische Dinamo Zagreb, volgens Braziliaanse media. Zoals gebruikelijk in het Zuid-Amerikaanse voetbal zal de transfer van Santos een complexe financiële situatie met zich meebrengen vanwege de verdeelde transferrechten. Cruzeiro bezit 60% van de economische rechten, zijn voormalige club Palmeiras heeft 30%, en de speler zelf en zijn management hebben 10% van de rechten in handen.

Wie moet volgend seizoen zeker nog bij Club spelen?

Meest recent

‘Transferstrijd Vermeeren barst los: 30 miljoen euro’

Arthur Vermeeren krijgt amper tot geen kansen meer bij Olympique Marseille. Het ziet er dan ook naar ...

76
76
Boskamp maakt Anderlecht af: “Bende dooie vogeltjes”

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-2 onderuit tegen Club Brugge. In de eerste helft werd ...

66
66
Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

184
184
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

26
26
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

228
228
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

82
82
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

182
182
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

108
108
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

15
15
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

39
39
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

264
264
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

198
198
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

199
199
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

68
68
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

37
37
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

61
61
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

39
39
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

35
35
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

66
66
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

85
85
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

32
32
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

101
101
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

81
81
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

125
125
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

178
178

Meer sportnieuws