Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

door
Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

Club Brugge won zondag zijn eerste wedstrijd in de Champions' Play-offs, maar deze overwinning biedt slechts een beperkte troost voor de club uit West-Vlaanderen. Volgend seizoen wil Club weer mee strijden om de titel, maar dan moeten er intern enkele belangrijke beslissingen genomen worden. Financiële overwegingen dwingen Club om enkele spelers te laten vertrekken, maar ook op sportief gebied is er behoefte aan vernieuwing in de blauw-zwarte selectie. Het zou zelfs zomaar eens kunnen dat Club Brugge volgend seizoen met een compleet andere defensie zal spelen.

LEES OOK: ‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Cashen op assets en verliesposten laten vallen

Het mislopen van de Champions League heeft aanzienlijke financiële gevolgen voor Club Brugge. Het niet kwalificeren voor het Kampioenenbal betekent dat de club serieuze inkomsten misloopt, dit jaar leverde de succesvolle prestaties in de Champions League een recordopbrengst van maar liefst 50 miljoen euro op. Daarom mogen zware verliesposten zoals Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata beschikken in de komende zomermercato, en bovendien wordt er verwacht dat de verkoop van waardevolle assets zoals Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan aanzienlijke financiële middelen zal genereren.


De as is over zijn hoogtepunt heen

Club Brugge maakte in de vorige winter- en zomermercato enkele verkeerde keuzes in het transferbeleid. Er is onvoldoende rekening gehouden met het verzadigingsniveau van oudere spelers, wat heeft geleid tot nonchalance en soms zelfs onverschilligheid binnen de spelersgroep. Vincent Mannaert, de algemeen manager van Club Brugge, heeft onlangs benadrukt dat de as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar het is lastig om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is.



Het is goed mogelijk dat dit nu het geval is. Ondanks het feit dat Club Brugge de afgelopen drie seizoenen kampioen werd, was de onverwachte kwalificatie voor de Champions’ Play-offs dit seizoen een groot succes. Vincent Mannaert heeft in HUMO al gewaarschuwd dat er belangrijke beslissingen genomen moeten worden bij het samenstellen van de selectie voor het volgende seizoen. Er staan duidelijk veel veranderingen op stapel in de selectie van Club Brugge voor het komende seizoen, en het is zelfs mogelijk dat de club volgend seizoen met een volledig nieuwe verdediging zal spelen.

Mata, Mechele, Sylla en Meijer

Vorig weekend speelde Club Brugge tegen Antwerp FC met een verdediging bestaande uit Clinton Mata, Brandon Mechele, Abakar Sylla en Bjorn Meijer, maar er bestaat echter onzekerheid over hun toekomst in het Jan Breydelstadion voor volgend seizoen. Clinton Mata heeft dit seizoen zijn mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Bovendien heeft de Angolese verdediger al enige tijd te maken met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig fit. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich in HUMO afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Abakar Sylla speelt een wispelturig seizoen waarin zijn impulsieve gedrag voor de nodige frustraties heeft gezorgd bij Club Brugge. Ondanks dat is de 20-jarige Ivoriaan een enorm groot talent en staat hij op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, AS Monaco en FC Barcelona. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro vertegenwoordigt Sylla een aanzienlijk kapitaal, waarvan Club Brugge mogelijk wil profiteren tijdens de komende zomerse transferperiode. Daarnaast wordt Brandon Mechele, zijn centrale verdedigingspartner, het hof gemaakt door RC Lens, de verrassende nummer twee in de Ligue 1. Op 30-jarige leeftijd is het moment misschien wel aangebroken voor Mechele om zijn eerste buitenlandse transfer te maken.



Op de linkerflank bestaat de kans dat Bjorn Meijer een mooie buitenlandse transfer zal afdwingen. De 20-jarige Nederlander is veruit de meest consistente speler bij Club Brugge dit seizoen en zijn marktwaarde is in slechts één jaar tijd verdrievoudigd van drie miljoen naar negen miljoen euro, grotendeels dankzij zijn indrukwekkende optredens in de Champions League. Transferspecialist Fabrizio Romano heeft al gemeld dat Meijer op de radar staat van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool FC specifiek werd genoemd. In een interview met Het Nieuwsblad liet Meijer ook al doorschemeren dat hij een transfer niet uitsluit deze zomer. Hij zei: “Ik wil dat ook niet beloven, want belofte maakt schuld.”

Nieuwe lichting op komst

Vincent Mannaert is alvast actief bezig met het vinden van interessante versterkingen voor de defensie van Club Brugge. Een veelbelovende optie is Maxim De Cuyper, die na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo terugkeert en de rol van doublure of mogelijke vervanger van Bjorn Meijer kan vervullen. Voor het centrale verdedigingsduo heeft Mannaert zijn oog laten vallen op Tsuyoshi Watanabe, de sterke Japanse verdediger die momenteel uitkomt voor KV Kortrijk. Daarnaast prijkt ook de jonge Ruan Santos op het verlanglijstje van de CEO en sportief directeur.

De 19-jarige speler van Cruzeiro kan gezien worden als een veelbelovende investering voor de toekomst van Club Brugge. Ruan Santos speelde voorlopig slechts één wedstrijd in het eerste elftal van Cruzeiro, omdat blessures zijn streven naar een vaste plek in het basiselftal hebben belemmerd. Niettemin beschikt Santos over aanzienlijk potentieel, wat blijkt uit zijn recente oproepen voor het Braziliaanse nationale U20-team. Hij wordt omschreven als een klassieke 'stopper' met een goede inspeelpass, een vaardigheid die veel aandacht krijgt in de jeugdopleiding van Palmeiras.



Met zijn indrukwekkende gestalte van 1 meter 87 combineert Ruan Santos fysieke kracht, voetballend vermogen en snelheid. Naast de interesse van Club Brugge heeft de jonge verdediger ook de belangstelling gewekt van andere Europese clubs, waaronder het Bulgaarse Ludogorets en het Kroatische Dinamo Zagreb, volgens Braziliaanse media. Zoals gebruikelijk in het Zuid-Amerikaanse voetbal zal de transfer van Santos een complexe financiële situatie met zich meebrengen vanwege de verdeelde transferrechten. Cruzeiro bezit 60% van de economische rechten, zijn voormalige club Palmeiras heeft 30%, en de speler zelf en zijn management hebben 10% van de rechten in handen.

Wie moet volgend seizoen zeker nog bij Club spelen?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

49
49
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

232
232
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

139
139
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

370
370
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

166
166
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

104
104
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

489
489
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

79
79
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

284
284
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

266
266
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

542
542
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

808
808
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

872
872
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

353
353
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

47
47
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

303
303
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

652
652
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

358
358
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

374
374
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

260
260
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

368
368
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

734
734
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

413
413

Meer sportnieuws