Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

door
Mannaert gooit volledige Club-defensie op de schop

Club Brugge won zondag zijn eerste wedstrijd in de Champions' Play-offs, maar deze overwinning biedt slechts een beperkte troost voor de club uit West-Vlaanderen. Volgend seizoen wil Club weer mee strijden om de titel, maar dan moeten er intern enkele belangrijke beslissingen genomen worden. Financiële overwegingen dwingen Club om enkele spelers te laten vertrekken, maar ook op sportief gebied is er behoefte aan vernieuwing in de blauw-zwarte selectie. Het zou zelfs zomaar eens kunnen dat Club Brugge volgend seizoen met een compleet andere defensie zal spelen.

LEES OOK: Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Cashen op assets en verliesposten laten vallen

Het mislopen van de Champions League heeft aanzienlijke financiële gevolgen voor Club Brugge. Het niet kwalificeren voor het Kampioenenbal betekent dat de club serieuze inkomsten misloopt, dit jaar leverde de succesvolle prestaties in de Champions League een recordopbrengst van maar liefst 50 miljoen euro op. Daarom mogen zware verliesposten zoals Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata beschikken in de komende zomermercato, en bovendien wordt er verwacht dat de verkoop van waardevolle assets zoals Noa Lang, Andreas Skov Olsen en Tajon Buchanan aanzienlijke financiële middelen zal genereren.


De as is over zijn hoogtepunt heen

Club Brugge maakte in de vorige winter- en zomermercato enkele verkeerde keuzes in het transferbeleid. Er is onvoldoende rekening gehouden met het verzadigingsniveau van oudere spelers, wat heeft geleid tot nonchalance en soms zelfs onverschilligheid binnen de spelersgroep. Vincent Mannaert, de algemeen manager van Club Brugge, heeft onlangs benadrukt dat de as van de ploeg Simon Mignolet, Brandon Mechele, Hans Vanaken en Clinton Mata lange tijd uitstekend heeft gepresteerd, maar het is lastig om precies te voorspellen wanneer zo'n as over zijn hoogtepunt heen is.



Het is goed mogelijk dat dit nu het geval is. Ondanks het feit dat Club Brugge de afgelopen drie seizoenen kampioen werd, was de onverwachte kwalificatie voor de Champions’ Play-offs dit seizoen een groot succes. Vincent Mannaert heeft in HUMO al gewaarschuwd dat er belangrijke beslissingen genomen moeten worden bij het samenstellen van de selectie voor het volgende seizoen. Er staan duidelijk veel veranderingen op stapel in de selectie van Club Brugge voor het komende seizoen, en het is zelfs mogelijk dat de club volgend seizoen met een volledig nieuwe verdediging zal spelen.

Mata, Mechele, Sylla en Meijer

Vorig weekend speelde Club Brugge tegen Antwerp FC met een verdediging bestaande uit Clinton Mata, Brandon Mechele, Abakar Sylla en Bjorn Meijer, maar er bestaat echter onzekerheid over hun toekomst in het Jan Breydelstadion voor volgend seizoen. Clinton Mata heeft dit seizoen zijn mindere vorm laten zien en het lijkt erop dat hij zijn vroegere topniveau niet meer zal bereiken. Bovendien heeft de Angolese verdediger al enige tijd te maken met fysieke ongemakken en lijkt hij niet meer volledig fit. Op 30-jarige leeftijd is er weinig ruimte voor verdere ontwikkeling, en hij moet zich zeker aangesproken voelen nadat Vincent Mannaert zich in HUMO afvraagt of de as van de ploeg over zijn hoogtepunt heen is.

Abakar Sylla speelt een wispelturig seizoen waarin zijn impulsieve gedrag voor de nodige frustraties heeft gezorgd bij Club Brugge. Ondanks dat is de 20-jarige Ivoriaan een enorm groot talent en staat hij op de radar van verschillende Europese topclubs, waaronder Ajax, Benfica, AS Monaco en FC Barcelona. Met een marktwaarde van 9 miljoen euro vertegenwoordigt Sylla een aanzienlijk kapitaal, waarvan Club Brugge mogelijk wil profiteren tijdens de komende zomerse transferperiode. Daarnaast wordt Brandon Mechele, zijn centrale verdedigingspartner, het hof gemaakt door RC Lens, de verrassende nummer twee in de Ligue 1. Op 30-jarige leeftijd is het moment misschien wel aangebroken voor Mechele om zijn eerste buitenlandse transfer te maken.



Op de linkerflank bestaat de kans dat Bjorn Meijer een mooie buitenlandse transfer zal afdwingen. De 20-jarige Nederlander is veruit de meest consistente speler bij Club Brugge dit seizoen en zijn marktwaarde is in slechts één jaar tijd verdrievoudigd van drie miljoen naar negen miljoen euro, grotendeels dankzij zijn indrukwekkende optredens in de Champions League. Transferspecialist Fabrizio Romano heeft al gemeld dat Meijer op de radar staat van verschillende topclubs in Engeland, Spanje en Duitsland, waarbij Liverpool FC specifiek werd genoemd. In een interview met Het Nieuwsblad liet Meijer ook al doorschemeren dat hij een transfer niet uitsluit deze zomer. Hij zei: “Ik wil dat ook niet beloven, want belofte maakt schuld.”

Nieuwe lichting op komst

Vincent Mannaert is alvast actief bezig met het vinden van interessante versterkingen voor de defensie van Club Brugge. Een veelbelovende optie is Maxim De Cuyper, die na een succesvolle uitleenperiode bij KVC Westerlo terugkeert en de rol van doublure of mogelijke vervanger van Bjorn Meijer kan vervullen. Voor het centrale verdedigingsduo heeft Mannaert zijn oog laten vallen op Tsuyoshi Watanabe, de sterke Japanse verdediger die momenteel uitkomt voor KV Kortrijk. Daarnaast prijkt ook de jonge Ruan Santos op het verlanglijstje van de CEO en sportief directeur.

De 19-jarige speler van Cruzeiro kan gezien worden als een veelbelovende investering voor de toekomst van Club Brugge. Ruan Santos speelde voorlopig slechts één wedstrijd in het eerste elftal van Cruzeiro, omdat blessures zijn streven naar een vaste plek in het basiselftal hebben belemmerd. Niettemin beschikt Santos over aanzienlijk potentieel, wat blijkt uit zijn recente oproepen voor het Braziliaanse nationale U20-team. Hij wordt omschreven als een klassieke 'stopper' met een goede inspeelpass, een vaardigheid die veel aandacht krijgt in de jeugdopleiding van Palmeiras.



Met zijn indrukwekkende gestalte van 1 meter 87 combineert Ruan Santos fysieke kracht, voetballend vermogen en snelheid. Naast de interesse van Club Brugge heeft de jonge verdediger ook de belangstelling gewekt van andere Europese clubs, waaronder het Bulgaarse Ludogorets en het Kroatische Dinamo Zagreb, volgens Braziliaanse media. Zoals gebruikelijk in het Zuid-Amerikaanse voetbal zal de transfer van Santos een complexe financiële situatie met zich meebrengen vanwege de verdeelde transferrechten. Cruzeiro bezit 60% van de economische rechten, zijn voormalige club Palmeiras heeft 30%, en de speler zelf en zijn management hebben 10% van de rechten in handen.

Wie moet volgend seizoen zeker nog bij Club spelen?

Meest recent

'Anderlecht denkt aan verrassende Belgische transfer'

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

1
1
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

0
0
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

88
88
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

138
138
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

123
123
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

457
457
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

138
138
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

637
637
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

592
592
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

111
111
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

326
326
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

476
476
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

163
163
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

118
118
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

640
640
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

261
261
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

226
226
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

421
421
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

84
84
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

292
292
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

93
93
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

98
98
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

82
82
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

79
79
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

136
136

Meer sportnieuws