'Toptarget slaagt met onderscheiding voor Camp Nou-examen'

door
'Toptarget slaagt met onderscheiding voor Camp Nou-examen'

FC Barcelona neemt na het huidige seizoen afscheid van één van zijn absolute boegbeelden. Aanvoerder Sergio Busquets maakte immers bekend dat hij zijn aflopende contract niet verlengd. Barça zal dus een vervanger moeten aantrekken en coach Xavi Hernandez heeft al een ideaal target in het vizier.


Voorlopig is het niet duidelijk waar de toekomst van Busquets, die meer dan 700 wedstrijden heeft afgewerkt namens Barça, ligt. Verschillende clubs buiten Europa worden al genoemd. En uiteraard moet Barça een geschikte opvolger voorzien. Ondanks zijn leeftijd was de Spanjaard immers een vaste basispion onder het bewind van Xavi. Maar de trainer heeft inmiddels al een opvolger op het oog. Zo heeft hij zijn zinnen gezet op Martin Zubimendi.

LEES OOK: 'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

Afkoopsom van 60 miljoen

De 24-jarige Bask is momenteel aan de slag bij Real Sociedad, waar hij eerder dit seizoen nog bijtekende tot medio 2027. Volgens Xavi heeft hij de ideale kwaliteiten om het stokje van Busquets over te nemen. Maar dan zal Barça wel met de nodige miljoenen over de brug moeten komen. In zijn contract staat een afkoopclausule van 60 miljoen euro en voor minder lijkt Zubimendi niet te vertrekken. De Catalanen zullen dus een stevige inspanning moeten doen, sowieso zal er eerst flink bespaard moeten worden.

Indruk op Camp Nou

Maar Zubimendi lijkt zo'n inspanning wel waard. Afgelopen zaterdag kwam hij immers met Sociedad winnen op Camp Nou en volgens Mundo Deportivo slaagde hij toen 'met onderscheiding voor zijn examen'. De middenvelder werkte hard in balverlies en toonde zijn technische kwaliteiten aan de bal, waardoor hij het evenwicht binnen zijn ploeg kon bewaren. Kortom de ideale kwaliteiten voor de positie die Busquets momenteel bekleedt bij Barça. Afwachten nu of de Catalanen voldoende middelen kunnen verzamelen om een concreet bod uit te brengen op Zubimendi.

Barça speelt volgend seizoen weer mee aan de top van Europa ...

Meest recent

Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

7
7
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

23
23
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

16
16
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

122
122
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

5
5
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

60
60
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

353
353
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

44
44
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

70
70
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

205
205
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

213
213
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

157
157
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

126
126
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

159
159
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

279
279
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

283
283
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

77
77
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

34
34
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

179
179
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

450
450
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

353
353
Rood voor Sardella: Burgess met straf statement

RSC Anderlecht - Union SG was een leuke partij tot de rode kaart voor Killian Sardella. Nadien was ...

246
246
Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Union SG heeft zondagavond de generale repetitie op de bekerfinale naar zich toe getrokken en won ...

296
296
Vrancken grijpt krachtig in: "Hij zat niet in de wedstrijd"

Het Europese ticket komt steeds dichterbij voor STVV. De nummer drie in de Champions' Play-Offs kon ...

87
87

Meer sportnieuws