'Toptarget slaagt met onderscheiding voor Camp Nou-examen'

door
'Toptarget slaagt met onderscheiding voor Camp Nou-examen'

FC Barcelona neemt na het huidige seizoen afscheid van één van zijn absolute boegbeelden. Aanvoerder Sergio Busquets maakte immers bekend dat hij zijn aflopende contract niet verlengd. Barça zal dus een vervanger moeten aantrekken en coach Xavi Hernandez heeft al een ideaal target in het vizier.


Voorlopig is het niet duidelijk waar de toekomst van Busquets, die meer dan 700 wedstrijden heeft afgewerkt namens Barça, ligt. Verschillende clubs buiten Europa worden al genoemd. En uiteraard moet Barça een geschikte opvolger voorzien. Ondanks zijn leeftijd was de Spanjaard immers een vaste basispion onder het bewind van Xavi. Maar de trainer heeft inmiddels al een opvolger op het oog. Zo heeft hij zijn zinnen gezet op Martin Zubimendi.

LEES OOK: Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

Afkoopsom van 60 miljoen

De 24-jarige Bask is momenteel aan de slag bij Real Sociedad, waar hij eerder dit seizoen nog bijtekende tot medio 2027. Volgens Xavi heeft hij de ideale kwaliteiten om het stokje van Busquets over te nemen. Maar dan zal Barça wel met de nodige miljoenen over de brug moeten komen. In zijn contract staat een afkoopclausule van 60 miljoen euro en voor minder lijkt Zubimendi niet te vertrekken. De Catalanen zullen dus een stevige inspanning moeten doen, sowieso zal er eerst flink bespaard moeten worden.

Indruk op Camp Nou

Maar Zubimendi lijkt zo'n inspanning wel waard. Afgelopen zaterdag kwam hij immers met Sociedad winnen op Camp Nou en volgens Mundo Deportivo slaagde hij toen 'met onderscheiding voor zijn examen'. De middenvelder werkte hard in balverlies en toonde zijn technische kwaliteiten aan de bal, waardoor hij het evenwicht binnen zijn ploeg kon bewaren. Kortom de ideale kwaliteiten voor de positie die Busquets momenteel bekleedt bij Barça. Afwachten nu of de Catalanen voldoende middelen kunnen verzamelen om een concreet bod uit te brengen op Zubimendi.

Barça speelt volgend seizoen weer mee aan de top van Europa ...

Meest recent

'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

41
41
'Sibierski verbaast: Anderlecht dumpt steunpilaar'

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

90
90
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

52
52
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

72
72
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

21
21
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

48
48
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

95
95
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

45
45
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

183
183
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

18
18
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

75
75
Franky Van der Elst compleet verrast: woorden raken diep

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

139
139
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

173
173
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

122
122
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

77
77
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

64
64
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

115
115
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

81
81
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

341
341
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

396
396
Lukaku biedt zichzelf aan: pikante toptransfer lonkt

Romelu Lukaku werkt nog steeds in België aan zijn terugkeer, nadat eind maart een nieuwe ...

361
361
Zlatan Ibrahimović zet sociale media in brand

Zlatan Ibrahimović heeft opnieuw van zich laten horen op sociale media, en zoals zo vaak deed hij ...

25
25
'Standard 'baalt': geen toptransfer naar Rusland'

Bij Standard gaat er deze zomer sowieso volk vertrekken. De Rouches moeten zoals elke Belgische ...

113
113
'Antwerp hakt knoop door over Janssen en Kerk'

Royal Antwerp FC kent alweer een pover seizoen en heeft de rol aan de Belgische top al even moeten ...

258
258

Meer sportnieuws