Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

door
Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

Dit seizoen heeft Bryan Heynen buitengewoon sterke prestaties laten zien bij KRC Genk. De middenvelder bevond zich in de beste vorm van zijn leven, en door zijn sterke spel werd hij door media en analisten gezien als mogelijke Rode Duivel. Helaas werd Heynen echter keer op keer genegeerd door zowel Roberto Martinez als Domenico Tedesco, al beloofde de nieuwe bondscoach beloofde wel om hem in de gaten te houden tijdens de belangrijke Champions' Play-offs, met het oog op een mogelijke selectie in juni. Heynen, teleurgesteld maar vastberaden, zou zijn prestaties op het veld laten spreken, maar hij heeft het echter bijzonder moeilijk tijdens de nacompetitie.

LEES OOK: Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

Een van de beste spelers (in de reguliere competitie)

Bryan Heynen is dit seizoen een uiterst belangrijke pion voor KRC Genk. Hij is een zeer complete centrale middenvelder met een goede passing, kopspel, fysieke présence, leiderschap, werkethiek, actieradius en spelinzicht. Bovendien is hij ook bepalend met tien doelpunten en vier assists. Samen met Patrik Hrosovsky vormt hij een ijzersterk en complementair duo op het centrale middenveld. Heynen handelt en denkt snel onder druk, hij scoort en laat scoren. Hij is het type-speler dat in de beoordelingen altijd wel een zesje of een zeven haalt, maar zelden of nooit een onvoldoende. In het systeem van Wouter Vrancken is Heynen bijgevolg de perfecte ‘acht’.



Bryan Heynen is een speler die altijd betrokken is in het spel en zich kan wegcijferen voor de ploeg. Franky Van der Elst vergeleek hem met Lorenzo Staelens wat betreft zijn speelstijl. “Spectaculair is het niet, hij gaat geen drie spelers dribbelen. Maar hij is wel vaardig aan de bal. Ik denk dat iedereen hem wel in de ploeg wil”, zei de Fox in Het Nieuwsblad. “Dat zijn zo van die stille krachten waar je iets mee bereikt, de perfecte aanvulling voor de El Khannoussen, de Paintsils, de Trésors. Die heb je nodig om iets te winnen.” Bij KRC Genk is Heynen onmisbaar en van groot belang, maar het lijkt erop dat hij nog net iets te kort komt om in aanmerking te komen voor de Rode Duivels.

Een van de meest onderschatte spelers in de JPL

Bryan Heynen werd door Roberto Martinez niet opgenomen in de definitieve selectie van 26 spelers voor het Wereldkampioenschap in Qatar, want hij gaf de voorkeur aan gevestigde namen zoals Axel Witsel, Youri Tielemans, Amadou Onana, Kevin De Bruyne en Hans Vanaken op het centrale middenveld. Heynen werd wel opgenomen in de reservelijst, maar dat was enkel een troostprijs. Martinez legde uit aan Dimitri de Condé dat Heynen een enorm hoog niveau haalde, maar dat de voorbereidingstijd voor het WK te beperkt was. Daarom besloot de toenmalige bondscoach Heynen (en Mike Trésor) niet mee te nemen naar Qatar.



Roberto Martinez kende Bryan Heynen bovendien onvoldoende en hij zou (samen met Mike Trésor) mogelijk niet snel genoeg het systeem volledig onder de knie krijgen. Deze beslissing van Martinez viel echter niet in goede aarde bij Peter Croonen. De Genk-voorzitter noemde Heynen een van de meest onderschatte spelers in België tijdens een interview op Eleven Sports, en hij was teleurgesteld en gefrustreerd dat Heynen nog niet de kans had gekregen om zich te bewijzen. Johan Boskamp deelde deze mening en vond het onvoorstelbaar dat Martinez Heynen niet had meegenomen naar Qatar.

Nieuwe trainer, nieuwe kans

Bryan Heynen was zeer teleurgesteld dat hij niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap, vooral omdat hij zich op dat moment in de beste vorm van zijn leven bevond. Na het vertrek van Roberto Martinez hoopte Heynen op een nieuwe kans onder de nieuwe bondscoach, Domenico Tedesco. Een nieuwe trainer betekent nieuwe kansen, en aldus leefde Heynen met een ander gevoel toe naar de eerste selectie van de Italiaanse Duitser, maar opnieuw werd hij niet opgenomen in de nationale ploeg. Dit was opnieuw een grote teleurstelling voor Heynen, die een cruciale speler is bij KRC Genk, maar vandaag nog steeds wacht op zijn eerste oproep voor de Rode Duivels.



De nieuwe beslissing om Bryan Heynen (en Mike Trésor) niet op te nemen in de selectie van de nationale ploeg zorgde voor een ongeziene ontevredenheid bij KRC Genk. Dimitri de Condé, Head of Football, was gedegouteerd en sprak over een gebrek aan respect. Hij gaf zelfs aan dat de club de samenwerking met de federatie intern zou evalueren. Aan de andere kant koos bondscoach Domenico Tedesco ervoor om een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) samen te stellen voor de wedstrijden tegen Zweden en Duitsland. Het hoofddoel was spelers het gevoel te geven dat ze altijd speeltijd kunnen krijgen. Tedesco verklaarde op een persconferentie: “Hoe minder spelers we hebben, hoe beter.” Hierdoor maken Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie.

Onder het vergrootglas tijdens de Champions’ Play-offs

Dat betekent zeker niet dat het hoofdstuk van de Rode Duivels afgesloten is voor Bryan Heynen. Domenico Tedesco bevestigde in april dat de leider van KRC Genk op zijn lijst blijft staan en dat hij hem samen met zijn team zal blijven observeren. “Ik zal hem zeker in de gaten houden”, zei de bondscoach aan Het Belang van Limburg. “Net als vele andere, interessante spelers.” Tedesco benadrukte dat hij Heynen zeker zal scouten omdat er belangrijke wedstrijden aankomen in de Champions’ Play-offs. “Het zal een moeilijke keuze worden in juni”, voorspelde de bondscoach.



Na zijn teleurstelling in maart besloot Bryan Heynen om zijn prestaties op het veld te laten spreken, in de hoop zijn uitstekende vorm uit de reguliere competitie voort te zetten tijdens de Champions' Play-offs. Hij gaf aan dat dit de wedstrijden zijn waar je als voetballer naar uitkijkt. Maar tijdens de nacompetitie is de vorm van Heynen zwaar afgenomen. Dit is pijnlijk voor zowel hem als KRC Genk, omdat het team als geheel minder presteert en de landstitel lijkt te ontglippen. Bovendien wordt de prestatie van Heynen extra nauwlettend in de gaten gehouden door Domenico Tedesco en zijn team tijdens de Champions' Play-offs, wat de situatie extra pijnlijk maakt.

Teleurstellende Heynen in de Champions’ Play-offs

In de openingswedstrijd van de Champions' Play-offs tegen Club Brugge liet Bryan Heynen zien dat hij volop in de strijd kon gaan en leverde hij een degelijke prestatie in de 3-1 overwinning. Echter, in de daaropvolgende belangrijke wedstrijden was zijn impact erg beperkt. Tegen Antwerp FC (2-1 nederlaag) leverde hij een matige prestatie en was hij vaak te voorzichtig in de opbouw. In de wedstrijd tegen Union SG (3-0 verlies) werd zijn vorm nog duidelijker minder, met veel slordigheden in de opbouw.



En ook vorig weekend thuis tegen de Brusselaars (1-1) bleef Heynen hard zoeken naar zijn beste vorm. Bovendien heeft Heynen in de nacompetitie nog geen doelpunten of assists weten te produceren. Op basis van deze prestaties - onder het strenge oog van Domenico Tedesco - lijkt de kans op een selectie voor de Rode Duivels in juni, voor de komende EK-kwalificatiewedstrijden tegen Oostenrijk en Estland, wel zeer klein te worden.

Had je meer verwacht van Heynen in de Champions' Play-offs?

Meest recent

KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

0
0
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

131
131
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

95
95
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

575
575
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

100
100
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

148
148
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

295
295
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

65
65
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

578
578
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

383
383
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

515
515
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

500
500
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

262
262
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1261
1261
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

366
366
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

386
386
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

152
152
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

322
322
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

197
197
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

84
84
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

89
89
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

857
857
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

165
165
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

545
545
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

128
128

Meer sportnieuws