Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

door
Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

Dit seizoen heeft Bryan Heynen buitengewoon sterke prestaties laten zien bij KRC Genk. De middenvelder bevond zich in de beste vorm van zijn leven, en door zijn sterke spel werd hij door media en analisten gezien als mogelijke Rode Duivel. Helaas werd Heynen echter keer op keer genegeerd door zowel Roberto Martinez als Domenico Tedesco, al beloofde de nieuwe bondscoach beloofde wel om hem in de gaten te houden tijdens de belangrijke Champions' Play-offs, met het oog op een mogelijke selectie in juni. Heynen, teleurgesteld maar vastberaden, zou zijn prestaties op het veld laten spreken, maar hij heeft het echter bijzonder moeilijk tijdens de nacompetitie.

LEES OOK: Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

Een van de beste spelers (in de reguliere competitie)

Bryan Heynen is dit seizoen een uiterst belangrijke pion voor KRC Genk. Hij is een zeer complete centrale middenvelder met een goede passing, kopspel, fysieke présence, leiderschap, werkethiek, actieradius en spelinzicht. Bovendien is hij ook bepalend met tien doelpunten en vier assists. Samen met Patrik Hrosovsky vormt hij een ijzersterk en complementair duo op het centrale middenveld. Heynen handelt en denkt snel onder druk, hij scoort en laat scoren. Hij is het type-speler dat in de beoordelingen altijd wel een zesje of een zeven haalt, maar zelden of nooit een onvoldoende. In het systeem van Wouter Vrancken is Heynen bijgevolg de perfecte ‘acht’.



Bryan Heynen is een speler die altijd betrokken is in het spel en zich kan wegcijferen voor de ploeg. Franky Van der Elst vergeleek hem met Lorenzo Staelens wat betreft zijn speelstijl. “Spectaculair is het niet, hij gaat geen drie spelers dribbelen. Maar hij is wel vaardig aan de bal. Ik denk dat iedereen hem wel in de ploeg wil”, zei de Fox in Het Nieuwsblad. “Dat zijn zo van die stille krachten waar je iets mee bereikt, de perfecte aanvulling voor de El Khannoussen, de Paintsils, de Trésors. Die heb je nodig om iets te winnen.” Bij KRC Genk is Heynen onmisbaar en van groot belang, maar het lijkt erop dat hij nog net iets te kort komt om in aanmerking te komen voor de Rode Duivels.

Een van de meest onderschatte spelers in de JPL

Bryan Heynen werd door Roberto Martinez niet opgenomen in de definitieve selectie van 26 spelers voor het Wereldkampioenschap in Qatar, want hij gaf de voorkeur aan gevestigde namen zoals Axel Witsel, Youri Tielemans, Amadou Onana, Kevin De Bruyne en Hans Vanaken op het centrale middenveld. Heynen werd wel opgenomen in de reservelijst, maar dat was enkel een troostprijs. Martinez legde uit aan Dimitri de Condé dat Heynen een enorm hoog niveau haalde, maar dat de voorbereidingstijd voor het WK te beperkt was. Daarom besloot de toenmalige bondscoach Heynen (en Mike Trésor) niet mee te nemen naar Qatar.



Roberto Martinez kende Bryan Heynen bovendien onvoldoende en hij zou (samen met Mike Trésor) mogelijk niet snel genoeg het systeem volledig onder de knie krijgen. Deze beslissing van Martinez viel echter niet in goede aarde bij Peter Croonen. De Genk-voorzitter noemde Heynen een van de meest onderschatte spelers in België tijdens een interview op Eleven Sports, en hij was teleurgesteld en gefrustreerd dat Heynen nog niet de kans had gekregen om zich te bewijzen. Johan Boskamp deelde deze mening en vond het onvoorstelbaar dat Martinez Heynen niet had meegenomen naar Qatar.

Nieuwe trainer, nieuwe kans

Bryan Heynen was zeer teleurgesteld dat hij niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap, vooral omdat hij zich op dat moment in de beste vorm van zijn leven bevond. Na het vertrek van Roberto Martinez hoopte Heynen op een nieuwe kans onder de nieuwe bondscoach, Domenico Tedesco. Een nieuwe trainer betekent nieuwe kansen, en aldus leefde Heynen met een ander gevoel toe naar de eerste selectie van de Italiaanse Duitser, maar opnieuw werd hij niet opgenomen in de nationale ploeg. Dit was opnieuw een grote teleurstelling voor Heynen, die een cruciale speler is bij KRC Genk, maar vandaag nog steeds wacht op zijn eerste oproep voor de Rode Duivels.



De nieuwe beslissing om Bryan Heynen (en Mike Trésor) niet op te nemen in de selectie van de nationale ploeg zorgde voor een ongeziene ontevredenheid bij KRC Genk. Dimitri de Condé, Head of Football, was gedegouteerd en sprak over een gebrek aan respect. Hij gaf zelfs aan dat de club de samenwerking met de federatie intern zou evalueren. Aan de andere kant koos bondscoach Domenico Tedesco ervoor om een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) samen te stellen voor de wedstrijden tegen Zweden en Duitsland. Het hoofddoel was spelers het gevoel te geven dat ze altijd speeltijd kunnen krijgen. Tedesco verklaarde op een persconferentie: “Hoe minder spelers we hebben, hoe beter.” Hierdoor maken Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie.

Onder het vergrootglas tijdens de Champions’ Play-offs

Dat betekent zeker niet dat het hoofdstuk van de Rode Duivels afgesloten is voor Bryan Heynen. Domenico Tedesco bevestigde in april dat de leider van KRC Genk op zijn lijst blijft staan en dat hij hem samen met zijn team zal blijven observeren. “Ik zal hem zeker in de gaten houden”, zei de bondscoach aan Het Belang van Limburg. “Net als vele andere, interessante spelers.” Tedesco benadrukte dat hij Heynen zeker zal scouten omdat er belangrijke wedstrijden aankomen in de Champions’ Play-offs. “Het zal een moeilijke keuze worden in juni”, voorspelde de bondscoach.



Na zijn teleurstelling in maart besloot Bryan Heynen om zijn prestaties op het veld te laten spreken, in de hoop zijn uitstekende vorm uit de reguliere competitie voort te zetten tijdens de Champions' Play-offs. Hij gaf aan dat dit de wedstrijden zijn waar je als voetballer naar uitkijkt. Maar tijdens de nacompetitie is de vorm van Heynen zwaar afgenomen. Dit is pijnlijk voor zowel hem als KRC Genk, omdat het team als geheel minder presteert en de landstitel lijkt te ontglippen. Bovendien wordt de prestatie van Heynen extra nauwlettend in de gaten gehouden door Domenico Tedesco en zijn team tijdens de Champions' Play-offs, wat de situatie extra pijnlijk maakt.

Teleurstellende Heynen in de Champions’ Play-offs

In de openingswedstrijd van de Champions' Play-offs tegen Club Brugge liet Bryan Heynen zien dat hij volop in de strijd kon gaan en leverde hij een degelijke prestatie in de 3-1 overwinning. Echter, in de daaropvolgende belangrijke wedstrijden was zijn impact erg beperkt. Tegen Antwerp FC (2-1 nederlaag) leverde hij een matige prestatie en was hij vaak te voorzichtig in de opbouw. In de wedstrijd tegen Union SG (3-0 verlies) werd zijn vorm nog duidelijker minder, met veel slordigheden in de opbouw.



En ook vorig weekend thuis tegen de Brusselaars (1-1) bleef Heynen hard zoeken naar zijn beste vorm. Bovendien heeft Heynen in de nacompetitie nog geen doelpunten of assists weten te produceren. Op basis van deze prestaties - onder het strenge oog van Domenico Tedesco - lijkt de kans op een selectie voor de Rode Duivels in juni, voor de komende EK-kwalificatiewedstrijden tegen Oostenrijk en Estland, wel zeer klein te worden.

Had je meer verwacht van Heynen in de Champions' Play-offs?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

50
50
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

26
26
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

143
143
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

116
116
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

179
179
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

107
107
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

207
207
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

297
297
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

509
509
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

236
236
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws