Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

2005 stemmen
Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

Dit seizoen heeft Bryan Heynen buitengewoon sterke prestaties laten zien bij KRC Genk. De middenvelder bevond zich in de beste vorm van zijn leven, en door zijn sterke spel werd hij door media en analisten gezien als mogelijke Rode Duivel. Helaas werd Heynen echter keer op keer genegeerd door zowel Roberto Martinez als Domenico Tedesco, al beloofde de nieuwe bondscoach beloofde wel om hem in de gaten te houden tijdens de belangrijke Champions' Play-offs, met het oog op een mogelijke selectie in juni. Heynen, teleurgesteld maar vastberaden, zou zijn prestaties op het veld laten spreken, maar hij heeft het echter bijzonder moeilijk tijdens de nacompetitie.

LEES OOK: Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

Een van de beste spelers (in de reguliere competitie)

Bryan Heynen is dit seizoen een uiterst belangrijke pion voor KRC Genk. Hij is een zeer complete centrale middenvelder met een goede passing, kopspel, fysieke présence, leiderschap, werkethiek, actieradius en spelinzicht. Bovendien is hij ook bepalend met tien doelpunten en vier assists. Samen met Patrik Hrosovsky vormt hij een ijzersterk en complementair duo op het centrale middenveld. Heynen handelt en denkt snel onder druk, hij scoort en laat scoren. Hij is het type-speler dat in de beoordelingen altijd wel een zesje of een zeven haalt, maar zelden of nooit een onvoldoende. In het systeem van Wouter Vrancken is Heynen bijgevolg de perfecte ‘acht’.



Bryan Heynen is een speler die altijd betrokken is in het spel en zich kan wegcijferen voor de ploeg. Franky Van der Elst vergeleek hem met Lorenzo Staelens wat betreft zijn speelstijl. “Spectaculair is het niet, hij gaat geen drie spelers dribbelen. Maar hij is wel vaardig aan de bal. Ik denk dat iedereen hem wel in de ploeg wil”, zei de Fox in Het Nieuwsblad. “Dat zijn zo van die stille krachten waar je iets mee bereikt, de perfecte aanvulling voor de El Khannoussen, de Paintsils, de Trésors. Die heb je nodig om iets te winnen.” Bij KRC Genk is Heynen onmisbaar en van groot belang, maar het lijkt erop dat hij nog net iets te kort komt om in aanmerking te komen voor de Rode Duivels.

Een van de meest onderschatte spelers in de JPL

Bryan Heynen werd door Roberto Martinez niet opgenomen in de definitieve selectie van 26 spelers voor het Wereldkampioenschap in Qatar, want hij gaf de voorkeur aan gevestigde namen zoals Axel Witsel, Youri Tielemans, Amadou Onana, Kevin De Bruyne en Hans Vanaken op het centrale middenveld. Heynen werd wel opgenomen in de reservelijst, maar dat was enkel een troostprijs. Martinez legde uit aan Dimitri de Condé dat Heynen een enorm hoog niveau haalde, maar dat de voorbereidingstijd voor het WK te beperkt was. Daarom besloot de toenmalige bondscoach Heynen (en Mike Trésor) niet mee te nemen naar Qatar.



Roberto Martinez kende Bryan Heynen bovendien onvoldoende en hij zou (samen met Mike Trésor) mogelijk niet snel genoeg het systeem volledig onder de knie krijgen. Deze beslissing van Martinez viel echter niet in goede aarde bij Peter Croonen. De Genk-voorzitter noemde Heynen een van de meest onderschatte spelers in België tijdens een interview op Eleven Sports, en hij was teleurgesteld en gefrustreerd dat Heynen nog niet de kans had gekregen om zich te bewijzen. Johan Boskamp deelde deze mening en vond het onvoorstelbaar dat Martinez Heynen niet had meegenomen naar Qatar.

Nieuwe trainer, nieuwe kans

Bryan Heynen was zeer teleurgesteld dat hij niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap, vooral omdat hij zich op dat moment in de beste vorm van zijn leven bevond. Na het vertrek van Roberto Martinez hoopte Heynen op een nieuwe kans onder de nieuwe bondscoach, Domenico Tedesco. Een nieuwe trainer betekent nieuwe kansen, en aldus leefde Heynen met een ander gevoel toe naar de eerste selectie van de Italiaanse Duitser, maar opnieuw werd hij niet opgenomen in de nationale ploeg. Dit was opnieuw een grote teleurstelling voor Heynen, die een cruciale speler is bij KRC Genk, maar vandaag nog steeds wacht op zijn eerste oproep voor de Rode Duivels.



De nieuwe beslissing om Bryan Heynen (en Mike Trésor) niet op te nemen in de selectie van de nationale ploeg zorgde voor een ongeziene ontevredenheid bij KRC Genk. Dimitri de Condé, Head of Football, was gedegouteerd en sprak over een gebrek aan respect. Hij gaf zelfs aan dat de club de samenwerking met de federatie intern zou evalueren. Aan de andere kant koos bondscoach Domenico Tedesco ervoor om een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) samen te stellen voor de wedstrijden tegen Zweden en Duitsland. Het hoofddoel was spelers het gevoel te geven dat ze altijd speeltijd kunnen krijgen. Tedesco verklaarde op een persconferentie: “Hoe minder spelers we hebben, hoe beter.” Hierdoor maken Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie.

Onder het vergrootglas tijdens de Champions’ Play-offs

Dat betekent zeker niet dat het hoofdstuk van de Rode Duivels afgesloten is voor Bryan Heynen. Domenico Tedesco bevestigde in april dat de leider van KRC Genk op zijn lijst blijft staan en dat hij hem samen met zijn team zal blijven observeren. “Ik zal hem zeker in de gaten houden”, zei de bondscoach aan Het Belang van Limburg. “Net als vele andere, interessante spelers.” Tedesco benadrukte dat hij Heynen zeker zal scouten omdat er belangrijke wedstrijden aankomen in de Champions’ Play-offs. “Het zal een moeilijke keuze worden in juni”, voorspelde de bondscoach.



Na zijn teleurstelling in maart besloot Bryan Heynen om zijn prestaties op het veld te laten spreken, in de hoop zijn uitstekende vorm uit de reguliere competitie voort te zetten tijdens de Champions' Play-offs. Hij gaf aan dat dit de wedstrijden zijn waar je als voetballer naar uitkijkt. Maar tijdens de nacompetitie is de vorm van Heynen zwaar afgenomen. Dit is pijnlijk voor zowel hem als KRC Genk, omdat het team als geheel minder presteert en de landstitel lijkt te ontglippen. Bovendien wordt de prestatie van Heynen extra nauwlettend in de gaten gehouden door Domenico Tedesco en zijn team tijdens de Champions' Play-offs, wat de situatie extra pijnlijk maakt.

Teleurstellende Heynen in de Champions’ Play-offs

In de openingswedstrijd van de Champions' Play-offs tegen Club Brugge liet Bryan Heynen zien dat hij volop in de strijd kon gaan en leverde hij een degelijke prestatie in de 3-1 overwinning. Echter, in de daaropvolgende belangrijke wedstrijden was zijn impact erg beperkt. Tegen Antwerp FC (2-1 nederlaag) leverde hij een matige prestatie en was hij vaak te voorzichtig in de opbouw. In de wedstrijd tegen Union SG (3-0 verlies) werd zijn vorm nog duidelijker minder, met veel slordigheden in de opbouw.



En ook vorig weekend thuis tegen de Brusselaars (1-1) bleef Heynen hard zoeken naar zijn beste vorm. Bovendien heeft Heynen in de nacompetitie nog geen doelpunten of assists weten te produceren. Op basis van deze prestaties - onder het strenge oog van Domenico Tedesco - lijkt de kans op een selectie voor de Rode Duivels in juni, voor de komende EK-kwalificatiewedstrijden tegen Oostenrijk en Estland, wel zeer klein te worden.

Had je meer verwacht van Heynen in de Champions' Play-offs?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

90
90
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

80
80
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

163
163
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

160
160
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

322
322
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

316
316
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

51
51
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

913
913
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws