Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

2005 stemmen
Drama voor Genk: sterspeler gooit eigen ruiten in

Dit seizoen heeft Bryan Heynen buitengewoon sterke prestaties laten zien bij KRC Genk. De middenvelder bevond zich in de beste vorm van zijn leven, en door zijn sterke spel werd hij door media en analisten gezien als mogelijke Rode Duivel. Helaas werd Heynen echter keer op keer genegeerd door zowel Roberto Martinez als Domenico Tedesco, al beloofde de nieuwe bondscoach beloofde wel om hem in de gaten te houden tijdens de belangrijke Champions' Play-offs, met het oog op een mogelijke selectie in juni. Heynen, teleurgesteld maar vastberaden, zou zijn prestaties op het veld laten spreken, maar hij heeft het echter bijzonder moeilijk tijdens de nacompetitie.

LEES OOK: Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

Een van de beste spelers (in de reguliere competitie)

Bryan Heynen is dit seizoen een uiterst belangrijke pion voor KRC Genk. Hij is een zeer complete centrale middenvelder met een goede passing, kopspel, fysieke présence, leiderschap, werkethiek, actieradius en spelinzicht. Bovendien is hij ook bepalend met tien doelpunten en vier assists. Samen met Patrik Hrosovsky vormt hij een ijzersterk en complementair duo op het centrale middenveld. Heynen handelt en denkt snel onder druk, hij scoort en laat scoren. Hij is het type-speler dat in de beoordelingen altijd wel een zesje of een zeven haalt, maar zelden of nooit een onvoldoende. In het systeem van Wouter Vrancken is Heynen bijgevolg de perfecte ‘acht’.



Bryan Heynen is een speler die altijd betrokken is in het spel en zich kan wegcijferen voor de ploeg. Franky Van der Elst vergeleek hem met Lorenzo Staelens wat betreft zijn speelstijl. “Spectaculair is het niet, hij gaat geen drie spelers dribbelen. Maar hij is wel vaardig aan de bal. Ik denk dat iedereen hem wel in de ploeg wil”, zei de Fox in Het Nieuwsblad. “Dat zijn zo van die stille krachten waar je iets mee bereikt, de perfecte aanvulling voor de El Khannoussen, de Paintsils, de Trésors. Die heb je nodig om iets te winnen.” Bij KRC Genk is Heynen onmisbaar en van groot belang, maar het lijkt erop dat hij nog net iets te kort komt om in aanmerking te komen voor de Rode Duivels.

Een van de meest onderschatte spelers in de JPL

Bryan Heynen werd door Roberto Martinez niet opgenomen in de definitieve selectie van 26 spelers voor het Wereldkampioenschap in Qatar, want hij gaf de voorkeur aan gevestigde namen zoals Axel Witsel, Youri Tielemans, Amadou Onana, Kevin De Bruyne en Hans Vanaken op het centrale middenveld. Heynen werd wel opgenomen in de reservelijst, maar dat was enkel een troostprijs. Martinez legde uit aan Dimitri de Condé dat Heynen een enorm hoog niveau haalde, maar dat de voorbereidingstijd voor het WK te beperkt was. Daarom besloot de toenmalige bondscoach Heynen (en Mike Trésor) niet mee te nemen naar Qatar.



Roberto Martinez kende Bryan Heynen bovendien onvoldoende en hij zou (samen met Mike Trésor) mogelijk niet snel genoeg het systeem volledig onder de knie krijgen. Deze beslissing van Martinez viel echter niet in goede aarde bij Peter Croonen. De Genk-voorzitter noemde Heynen een van de meest onderschatte spelers in België tijdens een interview op Eleven Sports, en hij was teleurgesteld en gefrustreerd dat Heynen nog niet de kans had gekregen om zich te bewijzen. Johan Boskamp deelde deze mening en vond het onvoorstelbaar dat Martinez Heynen niet had meegenomen naar Qatar.

Nieuwe trainer, nieuwe kans

Bryan Heynen was zeer teleurgesteld dat hij niet werd geselecteerd voor het Wereldkampioenschap, vooral omdat hij zich op dat moment in de beste vorm van zijn leven bevond. Na het vertrek van Roberto Martinez hoopte Heynen op een nieuwe kans onder de nieuwe bondscoach, Domenico Tedesco. Een nieuwe trainer betekent nieuwe kansen, en aldus leefde Heynen met een ander gevoel toe naar de eerste selectie van de Italiaanse Duitser, maar opnieuw werd hij niet opgenomen in de nationale ploeg. Dit was opnieuw een grote teleurstelling voor Heynen, die een cruciale speler is bij KRC Genk, maar vandaag nog steeds wacht op zijn eerste oproep voor de Rode Duivels.



De nieuwe beslissing om Bryan Heynen (en Mike Trésor) niet op te nemen in de selectie van de nationale ploeg zorgde voor een ongeziene ontevredenheid bij KRC Genk. Dimitri de Condé, Head of Football, was gedegouteerd en sprak over een gebrek aan respect. Hij gaf zelfs aan dat de club de samenwerking met de federatie intern zou evalueren. Aan de andere kant koos bondscoach Domenico Tedesco ervoor om een kleine selectie van 24 spelers (waaronder 20 veldspelers) samen te stellen voor de wedstrijden tegen Zweden en Duitsland. Het hoofddoel was spelers het gevoel te geven dat ze altijd speeltijd kunnen krijgen. Tedesco verklaarde op een persconferentie: “Hoe minder spelers we hebben, hoe beter.” Hierdoor maken Heynen en Mike Trésor geen deel uit van de huidige selectie.

Onder het vergrootglas tijdens de Champions’ Play-offs

Dat betekent zeker niet dat het hoofdstuk van de Rode Duivels afgesloten is voor Bryan Heynen. Domenico Tedesco bevestigde in april dat de leider van KRC Genk op zijn lijst blijft staan en dat hij hem samen met zijn team zal blijven observeren. “Ik zal hem zeker in de gaten houden”, zei de bondscoach aan Het Belang van Limburg. “Net als vele andere, interessante spelers.” Tedesco benadrukte dat hij Heynen zeker zal scouten omdat er belangrijke wedstrijden aankomen in de Champions’ Play-offs. “Het zal een moeilijke keuze worden in juni”, voorspelde de bondscoach.



Na zijn teleurstelling in maart besloot Bryan Heynen om zijn prestaties op het veld te laten spreken, in de hoop zijn uitstekende vorm uit de reguliere competitie voort te zetten tijdens de Champions' Play-offs. Hij gaf aan dat dit de wedstrijden zijn waar je als voetballer naar uitkijkt. Maar tijdens de nacompetitie is de vorm van Heynen zwaar afgenomen. Dit is pijnlijk voor zowel hem als KRC Genk, omdat het team als geheel minder presteert en de landstitel lijkt te ontglippen. Bovendien wordt de prestatie van Heynen extra nauwlettend in de gaten gehouden door Domenico Tedesco en zijn team tijdens de Champions' Play-offs, wat de situatie extra pijnlijk maakt.

Teleurstellende Heynen in de Champions’ Play-offs

In de openingswedstrijd van de Champions' Play-offs tegen Club Brugge liet Bryan Heynen zien dat hij volop in de strijd kon gaan en leverde hij een degelijke prestatie in de 3-1 overwinning. Echter, in de daaropvolgende belangrijke wedstrijden was zijn impact erg beperkt. Tegen Antwerp FC (2-1 nederlaag) leverde hij een matige prestatie en was hij vaak te voorzichtig in de opbouw. In de wedstrijd tegen Union SG (3-0 verlies) werd zijn vorm nog duidelijker minder, met veel slordigheden in de opbouw.



En ook vorig weekend thuis tegen de Brusselaars (1-1) bleef Heynen hard zoeken naar zijn beste vorm. Bovendien heeft Heynen in de nacompetitie nog geen doelpunten of assists weten te produceren. Op basis van deze prestaties - onder het strenge oog van Domenico Tedesco - lijkt de kans op een selectie voor de Rode Duivels in juni, voor de komende EK-kwalificatiewedstrijden tegen Oostenrijk en Estland, wel zeer klein te worden.

Had je meer verwacht van Heynen in de Champions' Play-offs?

Meest recent

'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

15
15
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

20
20
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

26
26
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

24
24
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

69
69
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

94
94
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

70
70
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

220
220
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

120
120
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

275
275
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

192
192
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

146
146
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

56
56
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

141
141
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

153
153
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

518
518
Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

Terwijl Raheem Sterling al jaren worstelt om zijn carrière nieuw leven in te blazen, duikt ...

55
55
'Wouter Vrancken heeft gedroomde bestemming te pakken'

Wouter Vrancken heeft ondertussen zijn laatste wedstrijd als trainer van STVV al achter de rug, maar ...

696
696
Dubbele Jackpot voor Courtois? Duizelingwekkende WK-zet

Thibaut Courtois staat deze zomer opnieuw in de schijnwerpers met de Rode Duivels op het WK, maar ...

61
61
TRANSFERUURTJE: ‘Club strijdt met Antwerp, Anderlecht vreest’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

248
248
Jan Mulder serveert dwingend advies richting Nathan De Cat

Nathan De Cat wordt al maanden genoemd als één van de grootste talenten die Anderlecht ...

246
246
Champions League-chaos: zware rellen in Boedapest

De Champions League-finale wordt om 18u afgetrapt, maar in Boedapest zijn de supporters uiteraard al ...

194
194
Bayat laat bommetje vallen over nieuw stadion

Verschillende clubs in de Jupiler Pro League willen een nieuw stadion bouwen, maar dat is geen ...

113
113
CL-finale: Vandenbempt haalt genadeloos uit naar Trossard

Zaterdagavond om 18u staat de finale van de Champions League op het programma. Arsenal en PSG nemen ...

222
222
Evenepoel haalt verrassend hard uit naar Anderlecht

RSC Anderlecht wist ook dit seizoen weer geen prijs binnen te halen. De supporters snakken al acht ...

202
202

Meer sportnieuws