De grootste fouten tijdens het afvallen om te vermijden

door
De grootste fouten tijdens het afvallen om te vermijden

Menig Nederlander heeft zich aan het begin van het jaar allerlei goede voornemens voorgesteld. Eén veel voorkomende daarvan is afvallen, maar na drie maanden zien velen nog niet het gewenste resultaat. Tijd om de grootste fouten tijdens het afvallen op een rijtje te zetten. Zo ontdek je wellicht waar je de fout in gaat.


Laten we het nog maar even goed duidelijk maken. De onderstaande punten die we vermelden zijn dingen die je vooral NIET moet doen tijdens het afvallen. Het zijn valkuilen en fouten die veelal gemaakt worden, maar je alleen maar tegen gaan werken. Tijd om te beginnen.

1. Calorieën eten
Iedereen heeft calorieën nodig. Eten is de brandstof die je lichaam nodig heeft en de calorieën die daarbij horen zijn er nu eenmaal. Dat je ze binnenkrijgt is dan ook niet slecht. Waar je op moet letten is dat je meer calorieën verbrandt dan dat je binnenkrijgt. Het betekent echter niet dat je ineens heel veel minder moet gaan eten om maar zo weinig mogelijk calorieën binnen te krijgen.

Dat heeft een averechts effect, want je lichaam begint dan juist spiermassa af te breken en je stofwisseling aan te passen. Beide zijn niet goed voor je. In plaats daarvan moet je letten op de calorieën die je eet en ervoor zorgen dat je gezonde voeding binnenkrijgt die juist de stofwisseling bevordert en snel omgezet wordt in energie.



2. Niet trainen
Wie denkt dat afvallen simpelweg een kwestie is van minder eten, komt al snel bedrogen uit. Minder calorieën binnenkrijgen dan je lichaam nodig heeft, kan zeker helpen. Het is echter pas de eerste stap tijdens het afvallen om daadwerkelijk gezond gewicht te verliezen. Daarvoor moet je toch ook daadwerkelijk gaan trainen.

Dat hoeft niet per se in de vorm van krachttraining te zijn, al is dit wel de snelste manier om vet te verbranden. Cardiotraining kan ook goed helpen. Door zowel minder te eten en te sporten strijd je als het ware op twee manieren om vet te verbranden en bereik je dus sneller je gewenste doel.

3. Te weinig eiwitten
Een grote valkuil in veel diëten is dat je de verkeerde calorieën binnenkrijgt. Een dieet met weinig eiwitten is simpelweg geen goed dieet. Eiwitten zorgen er namelijk voor dat je minder hongergevoelens krijgt, want door eiwitten ga je snel vol zitten. Dat is alleen maar goed, want daardoor ben je niet geneigd om te snoepen.

Neem bijvoorbeeld magere kwark. Van een bakje van het zogeheten witte goud zit je al snel vol en dat terwijl je niet eens zoveel calorieën binnen krijgt. Daarbij helpt het eiwitrijke eten ook nog eens bij het herstellen van spieren en het groeien van de spiermassa. Dat is alleen maar goed, want zoals hierboven al aangegeven werd, is sporten alleen maar een extra goede manier om het afvallen te bevorderen.



4. Suiker drinken
Natuurlijk is het blijven drinken van suikerhoudende drankjes ook een enorme valkuil. Het is één van de grootste fouten tijdens het afvallen die je kunt maken. In zowel frisdrank als een vruchtensapje vind je enorm veel suiker. Dat is precies wat je niet binnen wil krijgen als je probeert af te vallen. Drink daarom juist alleen nog maar water, zelfs wanneer je snakt naar iets met suiker. Dat is veel beter voor je.

5. Focus op de weegschaal
We sluiten af met de grootste valkuil voor iedereen die aan een dieet begint. Je alleen maar focussen op de weegschaal is niet goed voor je. Dat maakt je alleen maar ongelukkig. Alleen maar kijken naar wat je weegt, helpt namelijk niet met het krijgen van een compleet beeld. Een weegschaal laat namelijk niet alle meetwaarden zien. Zo zie je niet wat je vetpercentage is, wat de vochtverhouding van je lichaam is of hoeveel spiermassa je hebt.

Een ander gegeven is het feit dat je gewicht op één dag bijna twee kilo kan verschillen. Het heeft dus helemaal geen zin om dagelijks op de weegschaal te staan. Wat veel belangrijker is, is om je gewicht op een vast punt in de week te meten en dan hoogstens twee keer per week.

Op die manier kun je over de maanden je voortgang bijhouden, waarbij het aan te raden valt om te kiezen voor een weegschaal die ook vetmassa kan meten. Zo krijg je ook een beter inzicht in de andere waarden die misschien nog wel belangrijker zijn dan puur en alleen het totale gewicht.

Wist jij van alle fouten?

Meest recent

Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

38
38
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

45
45
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

28
28
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

367
367
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

496
496
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

48
48
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

254
254
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

26
26
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

441
441
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

81
81
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

376
376
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

465
465
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

571
571
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

312
312
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

566
566
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

429
429
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

217
217
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

513
513
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

630
630
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

541
541
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

127
127
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

230
230
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

306
306
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

350
350
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

500
500

Meer sportnieuws