5 makkelijke oefeningen om veel calorieën te verbranden

door
5 makkelijke oefeningen om veel calorieën te verbranden

Met het warmere weer op komst beginnen velen het zwaar te krijgen om hun goede voornemens van begin 2023 voort te zetten. Een middagje op het terras klinkt simpelweg aantrekkelijker dan een middag pijn lijden in de sportschool. Een keertje de gym overslaan moet kunnen, maar dan raden we wel aan om de volgende vijf makkelijke oefeningen te doen om alsnog veel calorieën te verbranden.


Een goede sportsessie waarmee je lekker veel calorieën verbrandt, hoeft niet enorm veel tijd te kosten. Met een half uurtje actieve beweging kun jij prima je lichaam goed aan het werk zetten om vet te verbranden. Met de volgende vijf oefeningen heb je dat al helemaal zo gedaan, dus sla dit artikel op en gebruik onze tips voor als je een keer de sportschool wil overslaan en het met een korte sportsessie wil doen.

Voor we met de oefeningen beginnen is het belangrijk om te weten dat leeftijd, geslacht en lichaamsgewicht allemaal invloed hebben op hoeveel calorieën je daadwerkelijk verbrandt. Ook het aantal herhalingen en het gewicht van sommige van de benodigde instrumenten heeft invloed. Daarom hebben we gemiddelden genomen voor de onderstaande oefeningen.



1. Kettlebell Swings - 600 kcal per 30 minuten
We trappen af met de Kettlebell Swings. Met het bekende gewicht dat je in huis kunt halen of in iedere sportschool kunt vinden, heb je al snel een pittige workout gevonden. Door middel van de zogeheten Kettlebell Swings kun je na een half uurtje al 600 kilocalorieën verbrand hebben. Na tien minuten slingeren met het gewicht heb je dus al 200 kilocalorieën verbrand.

De oefening zelf is dan ook vrij gemakkelijk. Zet je voeten stevig op de grond en breng je heupen wat naar achteren, maar boven je knieën. Recht je rug terwijl je met een kettlebell in je handen wat naar beneden zakt. Duw vervolgens vanuit je heupen de kettlebell van je af en houd je armen recht terwijl je de kettlebell boven je hoofd lift. Laat het gewicht vervolgens zakken op dezelfde manier en herhaal.

2. Burpees - 360 kcal per 30 minuten
Ook door middel van burpees kun je flink wat kilocalorieën verbranden in slechts een half uurtje. Deze oefening die je conditie bevordert, traint verschillende spiergroepen en houdt je lichaam daarmee gezond. Door tien minuten burpees te doen, kun je al zo 120 kcal verbranden.

De oefening zelf is ook niet moeilijk uit te voeren. Je hebt geen eens sportmaterialen nodig. Je hebt simpelweg een stabiele vloer onder je voeten nodig, waarna je rustig met je handen naar de grond komt om een plank te maken. Vervolgens spring je op waarbij je met je handen naar het plafond en herhaal je de oefening.



3. Wandelen - 123 kcal per 30 minuten
Ook via wandelen kun je prima kilocalorieën verbranden. Door pakweg een uur te lopen verbrand je namelijk 246 kcal. Dat is ten opzichte van de andere gemakkelijke oefeningen om veel calorieën te verbranden in dit lijstje, wat weinig, maar het is wel de makkelijkste optie. Je gaat er namelijk niet eens van zweten, tenzij je ervoor kiest om een flinke helling op te lopen. Dan kunnen de zweetdruppeltjes relatief snel ontstaan op je voorhoofd.

4. Jumping Jacks - 300 kcal per 30 minuten
Natuurlijk kun je ook gaan voor de Jumping Jacks. De bekende oefening is zeer goed als warming up voor je lichaam en je verbrand er ook nog eens tal van kilocalorieën mee. Elke tien minuten dat je er volop mee bezig bent, verbrand je zo 100 kcal en dat is toch best lekker. De oefening zelf heeft ook geen uitleg nodig, maar is toch één die vaak overgeslagen wordt. Probeer bij je volgende sportsessie zowel als warming up als afsluiter voor de Jumping Jacks te gaan om nog even dat laatste zetje aan je workout toe te voegen.

5. Touwtjespringen - 483 per 30 minuten
Als laatste gemakkelijke oefening om veel calorieën mee te verbranden, is er ook nog het touwtjespringen. Het is een oefening waarbij menig professioneel sporter zweert en met goede reden. De oefening helpt met je hand-oog coördinatie, is een heerlijke warming-up en verbrand ook nog eens flink wat calorieën. Iedere tien minuten kun je zo’n 161 kcal verbranden. Let er alleen wel goed op dat je op je voorvoeten springt, want dan train je je kuiten pas echt goed.

Welke van deze oefeningen doe jij vaak?

Meest recent

Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

18
18
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

106
106
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

19
19
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

183
183
Garcia spreekt zich uit over WK-kansen van Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

20
20
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

7
7
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

76
76
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

212
212
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

144
144
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

684
684
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

125
125
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

176
176
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

380
380
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

69
69
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

586
586
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

419
419
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

618
618
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

512
512
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

276
276
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1303
1303
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

377
377
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

399
399
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

162
162
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

332
332
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

208
208

Meer sportnieuws