'De Bruyne kent voorwaarde voor Ballon d'Or-winst'

door
'De Bruyne kent voorwaarde voor Ballon d'Or-winst'

Manchester City blijft in de running om dit seizoen eindelijk de Champions League te winnen. Woensdagavond plaatste de Engelse kampioen zich voor de finale door titelverdediger Real Madrid op een 4-0-pandoering te trakteren. En daarin speelde Kevin De Bruyne opnieuw een belangrijke rol.


De Belgische spelmaker heeft op clubniveau al bijna alles gewonnen wat er te winnen valt, maar het ontbreken van de Champions League is toch een smet op zijn indrukwekkende palmares. Dat hiaat moet dit seizoen weggewerkt worden. Volgens heel wat kenners en waarnemers heeft hij die trofee ook nodig om definitief te kunnen toetreden tot het pantheon van beste voetballers uit de geschiedenis.

LEES OOK: Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Illustere voorbeelden

Die mening wordt ook gedeeld door analist Jan Mulder. "Al die grote spelers zoals Cruijff, Van Basten, Charlton, Di Stefano, ... hebben de Europacup I of Champions League gewonnen. Dan hoor je er wel bij, dat vind ik ook wel", liet de Nederlander verstaan in de studio's van VTM 2. Bovendien zou het winnen van het Kampioenenbal ook andere deuren kunnen openen.

Gouden Bal

Indien City en KDB in hun queeste slagen, zou hij immers een grote kanshebber kunnen worden op de meest prestigieuze individuele prijs in het voetbal: de Ballon d'Or. "Vorig jaar was hij al derde. Als hij dit jaar de Champions League kan winnen, hij wordt kampioen en pakt waarschijnlijk ook de FA Cup ... dan gaat hij van drie naar één. Er is ook Haaland, maar die is tien jaar jonger. Dan gaan de mensen toch op De Bruyne stemmen", aldus Marc Degryse.

Aan wie zou u de Ballon d'Or geven indien City de treble wint?

Meest recent

Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

6
6
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

10
10
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

379
379
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

84
84
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

30
30
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

29
29
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

63
63
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

245
245
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

43
43
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

192
192
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

65
65
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

63
63
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

259
259
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

443
443
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

407
407
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

116
116
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

394
394
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

56
56
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

150
150
Grote WK-verrassing? De Cat doet boekje open over Duivels

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Stilaan wordt er al ...

125
125
De Mil doet vreemde uitspraken: meteen zwaar onder druk

KAA Gent zag Ivan Leko naar Club Brugge trekken na het ontslag van Nicky Hayen en de Buffalo’s ...

278
278
Knaltransfer voor Duranville? ‘Plannen Kompany bekend'

Julien Duranville maakte op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund, ...

159
159
Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

156
156
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

58
58

Meer sportnieuws