'De Bruyne kent voorwaarde voor Ballon d'Or-winst'

373
'De Bruyne kent voorwaarde voor Ballon d'Or-winst'

Manchester City blijft in de running om dit seizoen eindelijk de Champions League te winnen. Woensdagavond plaatste de Engelse kampioen zich voor de finale door titelverdediger Real Madrid op een 4-0-pandoering te trakteren. En daarin speelde Kevin De Bruyne opnieuw een belangrijke rol.


De Belgische spelmaker heeft op clubniveau al bijna alles gewonnen wat er te winnen valt, maar het ontbreken van de Champions League is toch een smet op zijn indrukwekkende palmares. Dat hiaat moet dit seizoen weggewerkt worden. Volgens heel wat kenners en waarnemers heeft hij die trofee ook nodig om definitief te kunnen toetreden tot het pantheon van beste voetballers uit de geschiedenis.

LEES OOK: 'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Illustere voorbeelden

Die mening wordt ook gedeeld door analist Jan Mulder. "Al die grote spelers zoals Cruijff, Van Basten, Charlton, Di Stefano, ... hebben de Europacup I of Champions League gewonnen. Dan hoor je er wel bij, dat vind ik ook wel", liet de Nederlander verstaan in de studio's van VTM 2. Bovendien zou het winnen van het Kampioenenbal ook andere deuren kunnen openen.

Gouden Bal

Indien City en KDB in hun queeste slagen, zou hij immers een grote kanshebber kunnen worden op de meest prestigieuze individuele prijs in het voetbal: de Ballon d'Or. "Vorig jaar was hij al derde. Als hij dit jaar de Champions League kan winnen, hij wordt kampioen en pakt waarschijnlijk ook de FA Cup ... dan gaat hij van drie naar één. Er is ook Haaland, maar die is tien jaar jonger. Dan gaan de mensen toch op De Bruyne stemmen", aldus Marc Degryse.

Aan wie zou u de Ballon d'Or geven indien City de treble wint?

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

20
20
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

74
74
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

15
15
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

43
43
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

61
61
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

144
144
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

55
55
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

188
188
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

256
256
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

345
345
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

274
274
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

175
175
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

520
520
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

86
86

Meer sportnieuws