Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

door
Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

Hij moest de opvolger worden van Sergio Busquets bij FC Barcelona en qua speelstijl wordt hij vergeleken met de legendarische Juan Roman Riquelme. Matias Galarza (21) werd vorige zomer met hoge verwachtingen aangetrokken door KRC Genk, waar hij vandaag de derde duurste transfer ooit is. De Argentijnse middenvelder heeft alle kwaliteiten om een bepalende speler te zijn en hij belichaamt de speelstijl van Wouter Vrancken volledig, maar door aanpassingsproblemen en een gebrek aan de juiste mentaliteit maakt hij zich stilaan helemaal onmogelijk bij Genk. Hij werd onlangs voor de tweede keer dit seizoen naar Jong Genk gestuurd en zijn toekomst in Limburg ziet er allerminst rooskleurig uit.

LEES OOK: Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Flinke bolwassing in januari

KRC Genk heeft aanzienlijke financiële inspanningen geleverd om Matias Galarza naar de club te halen. De Limburgers betaalden maar liefst zes miljoen euro voor de Argentijnse middenvelder, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is. Bij het aantrekken van Galarza waren Dimitri de Condé en Wouter Vrancken zich ervan bewust dat de jonge speler tijd nodig zou hebben om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Galarza kwam uit een heel andere cultuur en hij was niet bekend met de Engelse taal. Daarnaast was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn acclimatisatie vergrootte. De club gaf hem de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verloopt veel moeizamer dan aanvankelijk gedacht.



Matias Galarza neemt (verplicht) Engelse lessen om zich beter te kunnen uitdrukken, maar de grootste problemen lijken voornamelijk van mentale aard te zijn. Het Belang van Limburg meldde dat hij onprofessioneel gedrag vertoont, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere afspraken. In januari kreeg Galarza daarom al een stevige berisping van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken, waarna hij prompt werd teruggezet naar Jong Genk. Daar kreeg hij de kans om zich weer in de gratie te spelen bij de sportieve leiding, maar het lijkt erop dat Galarza weinig heeft geleerd van deze degradatie.

Mentaal niet klaar voor de A-kern

Na een positief gesprek tussen Wouter Vrancken, Matias Galarza en zijn begeleider, leek er een nieuwe kans te komen voor Galarza in het eerste team, maar die zou niet uit de lucht komen vallen. Vrancken benadrukte dat de getalenteerde Argentijn hard moet werken, geduld moet tonen en ook moet presteren bij Jong Genk om speelminuten in de eerste ploeg af te dwingen. “Daarvoor heeft hij absoluut de kwaliteiten”, aldus de coach van KRC Genk. Dimitri de Condé omschreef Galarza’s situatie als speciaal, maar dat het bij Joseph Paintsil eveneens even heeft geduurd vooraleer hij ontploft is.



In maart kreeg Matias Galarza vervolgens een nieuwe kans bij de A-kern, maar twee maanden later heeft hij deze kans volledig verspeeld. Na een gesprek tussen Dimitri de Condé en Wouter Vrancken heeft KRC Genk begin mei aangekondigd dat Galarza het seizoen zal afmaken bij Jong Genk. De sportieve leiders hebben besloten om de 21-jarige speler individueel verder te laten groeien bij Jong Genk en hen te ondersteunen in hun strijd om het behoud. Zijn situatie zal opnieuw worden bekeken in aanloop naar het volgende seizoen. “Hij is mentaal nog niet klaar om mee te stappen in het verhaal van de A-kern”, luidde het.

Galarza loopt over van talent en kwaliteit

KRC Genk bevindt zich langzamerhand in een lastige situatie met Matias Galarza, aangezien de club hem al twee keer naar de tweede ploeg stuurde binnen één seizoen, wat kan leiden tot een enorme kapitaalvernietiging van 6 miljoen euro. De Argentijn heeft dit seizoen slechts 162 minuten gespeeld in het eerste team, wat een zeer teleurstellend rendement op deze immense investering betekent. Nochtans staat zijn talent buiten alle discussie. Galarza telt slechts basisplaats voor Genk, tijdens de bekerwedstrijd tegen Westerlo, waarin hij een goede en veelbelovende indruk achterliet. “Krijger Galarza, zijn naam begint met de G van Grinta”, schreef Het Belang van Limburg toen. Zelfs Wouter Vrancken beschouwde hem als een van de betere spelers.



Matias Galarza is een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende techniek en positionering. Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en hij heeft het vermogen om op het juiste moment diep te gaan en zo een numeriek overwicht op het middenveld te creëren. Galarza bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, een goede dribbel, kan goed passen op de korte ruimte en beschikt over uitstekende positionering. Bovendien heeft hij de feeling om dieper in het veld te schuiven. “Galarza heeft enorm goeie voetjes”, bevestigde Wouter Vrancken begin dit seizoen. Daarnaast brengt de Argentijn ook energie en een gezonde dosis Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee.

Een echte ‘Vrancken’-speler

Matias Galarza was een van de beste spelers in de Argentijnse competitie bij zijn vorige club, Argentinos Juniors. De voormalige Franse international Robert Pires zag Galarza live in actie, en de middenvelder maakte een diepe indruk op hem. Pires prees met name de techniek en balbehandeling van Galarza, die hij zelfs vergeleek met de legendarische Juan Roman Riquelme. Galarza floreerde in het systeem van coach Gabriel Milito, die een attractieve en aanvallende visie predikt, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Hoewel de voetbalfilosofie van Wouter Vrancken en KRC Genk ook goed aansluit bij het profiel van Matias Galarza, heeft zijn gebrek aan discipline ervoor gezorgd dat zijn immense talent maar zelden tot uiting is gekomen in België. Ondanks interesse van clubs zoals FC Barcelona en Atlético Madrid, koos de Argentijn vorige zomer resoluut voor KRC Genk, mede vanwege zijn bewondering voor zijn grote voorbeeld Kevin De Bruyne. Maar om succesvol te zijn bij Genk, zal Galarza dringend stappen moeten ondernemen om zijn discipline en professionele mentaliteit te verbeteren.

Is dit einde verhaal voor Galarza bij Genk?

Meest recent

Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

13
13
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

10
10
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

27
27
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

33
33
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

69
69
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

80
80
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

32
32
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

32
32
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

55
55
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

397
397
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

93
93
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

89
89
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

99
99
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

155
155
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

33
33
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

230
230
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

58
58
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

57
57
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

231
231
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

93
93
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

51
51
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

67
67
Stijnen dolgelukkig: "Hij is JPL-materiaal, zonder discussie"

Patro Eisden won met 4-0 van Francs Borains en plaatste zich zo voor het derde jaar op rij voor de ...

101
101
El Hadj verrast iedereen met deze transferboodschap

Bij Union SG verloren ze de afgelopen jaren veel aanvallende kwaliteit. De Brusselaars rekenen voor ...

144
144
Taravel krijgt signaal: herstelt hij fout tegen KV Mechelen?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen KV Mechelen. Jérémy Taravel maakte de ...

124
124

Meer sportnieuws