Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

door
Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

Hij moest de opvolger worden van Sergio Busquets bij FC Barcelona en qua speelstijl wordt hij vergeleken met de legendarische Juan Roman Riquelme. Matias Galarza (21) werd vorige zomer met hoge verwachtingen aangetrokken door KRC Genk, waar hij vandaag de derde duurste transfer ooit is. De Argentijnse middenvelder heeft alle kwaliteiten om een bepalende speler te zijn en hij belichaamt de speelstijl van Wouter Vrancken volledig, maar door aanpassingsproblemen en een gebrek aan de juiste mentaliteit maakt hij zich stilaan helemaal onmogelijk bij Genk. Hij werd onlangs voor de tweede keer dit seizoen naar Jong Genk gestuurd en zijn toekomst in Limburg ziet er allerminst rooskleurig uit.

LEES OOK: Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

Flinke bolwassing in januari

KRC Genk heeft aanzienlijke financiële inspanningen geleverd om Matias Galarza naar de club te halen. De Limburgers betaalden maar liefst zes miljoen euro voor de Argentijnse middenvelder, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is. Bij het aantrekken van Galarza waren Dimitri de Condé en Wouter Vrancken zich ervan bewust dat de jonge speler tijd nodig zou hebben om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Galarza kwam uit een heel andere cultuur en hij was niet bekend met de Engelse taal. Daarnaast was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn acclimatisatie vergrootte. De club gaf hem de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verloopt veel moeizamer dan aanvankelijk gedacht.



Matias Galarza neemt (verplicht) Engelse lessen om zich beter te kunnen uitdrukken, maar de grootste problemen lijken voornamelijk van mentale aard te zijn. Het Belang van Limburg meldde dat hij onprofessioneel gedrag vertoont, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere afspraken. In januari kreeg Galarza daarom al een stevige berisping van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken, waarna hij prompt werd teruggezet naar Jong Genk. Daar kreeg hij de kans om zich weer in de gratie te spelen bij de sportieve leiding, maar het lijkt erop dat Galarza weinig heeft geleerd van deze degradatie.

Mentaal niet klaar voor de A-kern

Na een positief gesprek tussen Wouter Vrancken, Matias Galarza en zijn begeleider, leek er een nieuwe kans te komen voor Galarza in het eerste team, maar die zou niet uit de lucht komen vallen. Vrancken benadrukte dat de getalenteerde Argentijn hard moet werken, geduld moet tonen en ook moet presteren bij Jong Genk om speelminuten in de eerste ploeg af te dwingen. “Daarvoor heeft hij absoluut de kwaliteiten”, aldus de coach van KRC Genk. Dimitri de Condé omschreef Galarza’s situatie als speciaal, maar dat het bij Joseph Paintsil eveneens even heeft geduurd vooraleer hij ontploft is.



In maart kreeg Matias Galarza vervolgens een nieuwe kans bij de A-kern, maar twee maanden later heeft hij deze kans volledig verspeeld. Na een gesprek tussen Dimitri de Condé en Wouter Vrancken heeft KRC Genk begin mei aangekondigd dat Galarza het seizoen zal afmaken bij Jong Genk. De sportieve leiders hebben besloten om de 21-jarige speler individueel verder te laten groeien bij Jong Genk en hen te ondersteunen in hun strijd om het behoud. Zijn situatie zal opnieuw worden bekeken in aanloop naar het volgende seizoen. “Hij is mentaal nog niet klaar om mee te stappen in het verhaal van de A-kern”, luidde het.

Galarza loopt over van talent en kwaliteit

KRC Genk bevindt zich langzamerhand in een lastige situatie met Matias Galarza, aangezien de club hem al twee keer naar de tweede ploeg stuurde binnen één seizoen, wat kan leiden tot een enorme kapitaalvernietiging van 6 miljoen euro. De Argentijn heeft dit seizoen slechts 162 minuten gespeeld in het eerste team, wat een zeer teleurstellend rendement op deze immense investering betekent. Nochtans staat zijn talent buiten alle discussie. Galarza telt slechts basisplaats voor Genk, tijdens de bekerwedstrijd tegen Westerlo, waarin hij een goede en veelbelovende indruk achterliet. “Krijger Galarza, zijn naam begint met de G van Grinta”, schreef Het Belang van Limburg toen. Zelfs Wouter Vrancken beschouwde hem als een van de betere spelers.



Matias Galarza is een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende techniek en positionering. Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en hij heeft het vermogen om op het juiste moment diep te gaan en zo een numeriek overwicht op het middenveld te creëren. Galarza bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, een goede dribbel, kan goed passen op de korte ruimte en beschikt over uitstekende positionering. Bovendien heeft hij de feeling om dieper in het veld te schuiven. “Galarza heeft enorm goeie voetjes”, bevestigde Wouter Vrancken begin dit seizoen. Daarnaast brengt de Argentijn ook energie en een gezonde dosis Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee.

Een echte ‘Vrancken’-speler

Matias Galarza was een van de beste spelers in de Argentijnse competitie bij zijn vorige club, Argentinos Juniors. De voormalige Franse international Robert Pires zag Galarza live in actie, en de middenvelder maakte een diepe indruk op hem. Pires prees met name de techniek en balbehandeling van Galarza, die hij zelfs vergeleek met de legendarische Juan Roman Riquelme. Galarza floreerde in het systeem van coach Gabriel Milito, die een attractieve en aanvallende visie predikt, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Hoewel de voetbalfilosofie van Wouter Vrancken en KRC Genk ook goed aansluit bij het profiel van Matias Galarza, heeft zijn gebrek aan discipline ervoor gezorgd dat zijn immense talent maar zelden tot uiting is gekomen in België. Ondanks interesse van clubs zoals FC Barcelona en Atlético Madrid, koos de Argentijn vorige zomer resoluut voor KRC Genk, mede vanwege zijn bewondering voor zijn grote voorbeeld Kevin De Bruyne. Maar om succesvol te zijn bij Genk, zal Galarza dringend stappen moeten ondernemen om zijn discipline en professionele mentaliteit te verbeteren.

Is dit einde verhaal voor Galarza bij Genk?

Meest recent

Nipte zege Barça overschaduwd: groot alarm om Yamal

FC Barcelona heeft zijn voorsprong aan de top in het klassement van La Liga intact kunnen houden ...

19
19
Opvallende persconferentie Leko: "Zie ik er bang uit?"

Club Brugge heeft zijn dure nederlaag op het veld van Union SG enkele dagen later alweer rechtgezet. ...

67
67
Dure uitschuiver Union: sterkhouder krijgt 4 op 10

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

40
40
Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Vincent Kompany blijft met Bayern München op koers voor een historisch seizoen. Enkele dagen na ...

77
77
Titelstrijd volledig open: Club haalt fors uit, eerste slipper Union

Club Brugge heeft op de vierde speeldag van de Champions' Play-Off voor een nieuw keerpunt in de ...

215
215
Anderlecht-exit bevestigd: "Eindigen op mooie manier"

RSC Anderlecht zal na het seizoen afscheid nemen van één van de vaste waarden uit de ...

181
181
Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

196
196
PSG maakt titelstatement, nieuw gezichtsverlies Atlético

Enkele dagen dagen na de verloren finale van de Copa del Rey, heeft Atlético Madrid een ...

18
18
Geurtje aan cruciale goal Club: Vanhaezebrouck velt verdict

Club Brugge wou woensdagavond voor een gepaste reactie zorgen na de dure uitschuiver op Union SG. ...

473
473
Nieuwe kroonprins Anderlecht staat op: "Identiek Zanetti"

RSC Anderlecht heeft sportief en financieel gezien enkele moeilijke jaren achter de rug. Meer dan ...

363
363
"Heel zuur" - duidelijke oorzaak uitschuiver KRC Genk

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

249
249
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

379
379
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

101
101
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

80
80
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

54
54
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

161
161
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

55
55
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

101
101
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

76
76
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

82
82
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

50
50
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

118
118
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

250
250
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

48
48
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

325
325

Meer sportnieuws