Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

1101 stemmen
Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

Hij moest de opvolger worden van Sergio Busquets bij FC Barcelona en qua speelstijl wordt hij vergeleken met de legendarische Juan Roman Riquelme. Matias Galarza (21) werd vorige zomer met hoge verwachtingen aangetrokken door KRC Genk, waar hij vandaag de derde duurste transfer ooit is. De Argentijnse middenvelder heeft alle kwaliteiten om een bepalende speler te zijn en hij belichaamt de speelstijl van Wouter Vrancken volledig, maar door aanpassingsproblemen en een gebrek aan de juiste mentaliteit maakt hij zich stilaan helemaal onmogelijk bij Genk. Hij werd onlangs voor de tweede keer dit seizoen naar Jong Genk gestuurd en zijn toekomst in Limburg ziet er allerminst rooskleurig uit.

LEES OOK: Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Flinke bolwassing in januari

KRC Genk heeft aanzienlijke financiële inspanningen geleverd om Matias Galarza naar de club te halen. De Limburgers betaalden maar liefst zes miljoen euro voor de Argentijnse middenvelder, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is. Bij het aantrekken van Galarza waren Dimitri de Condé en Wouter Vrancken zich ervan bewust dat de jonge speler tijd nodig zou hebben om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Galarza kwam uit een heel andere cultuur en hij was niet bekend met de Engelse taal. Daarnaast was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn acclimatisatie vergrootte. De club gaf hem de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verloopt veel moeizamer dan aanvankelijk gedacht.



Matias Galarza neemt (verplicht) Engelse lessen om zich beter te kunnen uitdrukken, maar de grootste problemen lijken voornamelijk van mentale aard te zijn. Het Belang van Limburg meldde dat hij onprofessioneel gedrag vertoont, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere afspraken. In januari kreeg Galarza daarom al een stevige berisping van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken, waarna hij prompt werd teruggezet naar Jong Genk. Daar kreeg hij de kans om zich weer in de gratie te spelen bij de sportieve leiding, maar het lijkt erop dat Galarza weinig heeft geleerd van deze degradatie.

Mentaal niet klaar voor de A-kern

Na een positief gesprek tussen Wouter Vrancken, Matias Galarza en zijn begeleider, leek er een nieuwe kans te komen voor Galarza in het eerste team, maar die zou niet uit de lucht komen vallen. Vrancken benadrukte dat de getalenteerde Argentijn hard moet werken, geduld moet tonen en ook moet presteren bij Jong Genk om speelminuten in de eerste ploeg af te dwingen. “Daarvoor heeft hij absoluut de kwaliteiten”, aldus de coach van KRC Genk. Dimitri de Condé omschreef Galarza’s situatie als speciaal, maar dat het bij Joseph Paintsil eveneens even heeft geduurd vooraleer hij ontploft is.



In maart kreeg Matias Galarza vervolgens een nieuwe kans bij de A-kern, maar twee maanden later heeft hij deze kans volledig verspeeld. Na een gesprek tussen Dimitri de Condé en Wouter Vrancken heeft KRC Genk begin mei aangekondigd dat Galarza het seizoen zal afmaken bij Jong Genk. De sportieve leiders hebben besloten om de 21-jarige speler individueel verder te laten groeien bij Jong Genk en hen te ondersteunen in hun strijd om het behoud. Zijn situatie zal opnieuw worden bekeken in aanloop naar het volgende seizoen. “Hij is mentaal nog niet klaar om mee te stappen in het verhaal van de A-kern”, luidde het.

Galarza loopt over van talent en kwaliteit

KRC Genk bevindt zich langzamerhand in een lastige situatie met Matias Galarza, aangezien de club hem al twee keer naar de tweede ploeg stuurde binnen één seizoen, wat kan leiden tot een enorme kapitaalvernietiging van 6 miljoen euro. De Argentijn heeft dit seizoen slechts 162 minuten gespeeld in het eerste team, wat een zeer teleurstellend rendement op deze immense investering betekent. Nochtans staat zijn talent buiten alle discussie. Galarza telt slechts basisplaats voor Genk, tijdens de bekerwedstrijd tegen Westerlo, waarin hij een goede en veelbelovende indruk achterliet. “Krijger Galarza, zijn naam begint met de G van Grinta”, schreef Het Belang van Limburg toen. Zelfs Wouter Vrancken beschouwde hem als een van de betere spelers.



Matias Galarza is een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende techniek en positionering. Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en hij heeft het vermogen om op het juiste moment diep te gaan en zo een numeriek overwicht op het middenveld te creëren. Galarza bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, een goede dribbel, kan goed passen op de korte ruimte en beschikt over uitstekende positionering. Bovendien heeft hij de feeling om dieper in het veld te schuiven. “Galarza heeft enorm goeie voetjes”, bevestigde Wouter Vrancken begin dit seizoen. Daarnaast brengt de Argentijn ook energie en een gezonde dosis Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee.

Een echte ‘Vrancken’-speler

Matias Galarza was een van de beste spelers in de Argentijnse competitie bij zijn vorige club, Argentinos Juniors. De voormalige Franse international Robert Pires zag Galarza live in actie, en de middenvelder maakte een diepe indruk op hem. Pires prees met name de techniek en balbehandeling van Galarza, die hij zelfs vergeleek met de legendarische Juan Roman Riquelme. Galarza floreerde in het systeem van coach Gabriel Milito, die een attractieve en aanvallende visie predikt, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Hoewel de voetbalfilosofie van Wouter Vrancken en KRC Genk ook goed aansluit bij het profiel van Matias Galarza, heeft zijn gebrek aan discipline ervoor gezorgd dat zijn immense talent maar zelden tot uiting is gekomen in België. Ondanks interesse van clubs zoals FC Barcelona en Atlético Madrid, koos de Argentijn vorige zomer resoluut voor KRC Genk, mede vanwege zijn bewondering voor zijn grote voorbeeld Kevin De Bruyne. Maar om succesvol te zijn bij Genk, zal Galarza dringend stappen moeten ondernemen om zijn discipline en professionele mentaliteit te verbeteren.

Is dit einde verhaal voor Galarza bij Genk?

Meest recent

Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

28
28
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

28
28
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

219
219
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

210
210
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

63
63
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

136
136
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

116
116
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

265
265
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

214
214
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

74
74
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

147
147
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

259
259
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

272
272
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

462
462
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

344
344
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

253
253
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

457
457
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

150
150
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

60
60
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

271
271
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

271
271
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

600
600
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

336
336
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

490
490
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

134
134

Meer sportnieuws