Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

1101
Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

Hij moest de opvolger worden van Sergio Busquets bij FC Barcelona en qua speelstijl wordt hij vergeleken met de legendarische Juan Roman Riquelme. Matias Galarza (21) werd vorige zomer met hoge verwachtingen aangetrokken door KRC Genk, waar hij vandaag de derde duurste transfer ooit is. De Argentijnse middenvelder heeft alle kwaliteiten om een bepalende speler te zijn en hij belichaamt de speelstijl van Wouter Vrancken volledig, maar door aanpassingsproblemen en een gebrek aan de juiste mentaliteit maakt hij zich stilaan helemaal onmogelijk bij Genk. Hij werd onlangs voor de tweede keer dit seizoen naar Jong Genk gestuurd en zijn toekomst in Limburg ziet er allerminst rooskleurig uit.

LEES OOK: 'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

Flinke bolwassing in januari

KRC Genk heeft aanzienlijke financiële inspanningen geleverd om Matias Galarza naar de club te halen. De Limburgers betaalden maar liefst zes miljoen euro voor de Argentijnse middenvelder, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is. Bij het aantrekken van Galarza waren Dimitri de Condé en Wouter Vrancken zich ervan bewust dat de jonge speler tijd nodig zou hebben om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Galarza kwam uit een heel andere cultuur en hij was niet bekend met de Engelse taal. Daarnaast was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn acclimatisatie vergrootte. De club gaf hem de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verloopt veel moeizamer dan aanvankelijk gedacht.



Matias Galarza neemt (verplicht) Engelse lessen om zich beter te kunnen uitdrukken, maar de grootste problemen lijken voornamelijk van mentale aard te zijn. Het Belang van Limburg meldde dat hij onprofessioneel gedrag vertoont, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere afspraken. In januari kreeg Galarza daarom al een stevige berisping van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken, waarna hij prompt werd teruggezet naar Jong Genk. Daar kreeg hij de kans om zich weer in de gratie te spelen bij de sportieve leiding, maar het lijkt erop dat Galarza weinig heeft geleerd van deze degradatie.

Mentaal niet klaar voor de A-kern

Na een positief gesprek tussen Wouter Vrancken, Matias Galarza en zijn begeleider, leek er een nieuwe kans te komen voor Galarza in het eerste team, maar die zou niet uit de lucht komen vallen. Vrancken benadrukte dat de getalenteerde Argentijn hard moet werken, geduld moet tonen en ook moet presteren bij Jong Genk om speelminuten in de eerste ploeg af te dwingen. “Daarvoor heeft hij absoluut de kwaliteiten”, aldus de coach van KRC Genk. Dimitri de Condé omschreef Galarza’s situatie als speciaal, maar dat het bij Joseph Paintsil eveneens even heeft geduurd vooraleer hij ontploft is.



In maart kreeg Matias Galarza vervolgens een nieuwe kans bij de A-kern, maar twee maanden later heeft hij deze kans volledig verspeeld. Na een gesprek tussen Dimitri de Condé en Wouter Vrancken heeft KRC Genk begin mei aangekondigd dat Galarza het seizoen zal afmaken bij Jong Genk. De sportieve leiders hebben besloten om de 21-jarige speler individueel verder te laten groeien bij Jong Genk en hen te ondersteunen in hun strijd om het behoud. Zijn situatie zal opnieuw worden bekeken in aanloop naar het volgende seizoen. “Hij is mentaal nog niet klaar om mee te stappen in het verhaal van de A-kern”, luidde het.

Galarza loopt over van talent en kwaliteit

KRC Genk bevindt zich langzamerhand in een lastige situatie met Matias Galarza, aangezien de club hem al twee keer naar de tweede ploeg stuurde binnen één seizoen, wat kan leiden tot een enorme kapitaalvernietiging van 6 miljoen euro. De Argentijn heeft dit seizoen slechts 162 minuten gespeeld in het eerste team, wat een zeer teleurstellend rendement op deze immense investering betekent. Nochtans staat zijn talent buiten alle discussie. Galarza telt slechts basisplaats voor Genk, tijdens de bekerwedstrijd tegen Westerlo, waarin hij een goede en veelbelovende indruk achterliet. “Krijger Galarza, zijn naam begint met de G van Grinta”, schreef Het Belang van Limburg toen. Zelfs Wouter Vrancken beschouwde hem als een van de betere spelers.



Matias Galarza is een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende techniek en positionering. Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en hij heeft het vermogen om op het juiste moment diep te gaan en zo een numeriek overwicht op het middenveld te creëren. Galarza bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, een goede dribbel, kan goed passen op de korte ruimte en beschikt over uitstekende positionering. Bovendien heeft hij de feeling om dieper in het veld te schuiven. “Galarza heeft enorm goeie voetjes”, bevestigde Wouter Vrancken begin dit seizoen. Daarnaast brengt de Argentijn ook energie en een gezonde dosis Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee.

Een echte ‘Vrancken’-speler

Matias Galarza was een van de beste spelers in de Argentijnse competitie bij zijn vorige club, Argentinos Juniors. De voormalige Franse international Robert Pires zag Galarza live in actie, en de middenvelder maakte een diepe indruk op hem. Pires prees met name de techniek en balbehandeling van Galarza, die hij zelfs vergeleek met de legendarische Juan Roman Riquelme. Galarza floreerde in het systeem van coach Gabriel Milito, die een attractieve en aanvallende visie predikt, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Hoewel de voetbalfilosofie van Wouter Vrancken en KRC Genk ook goed aansluit bij het profiel van Matias Galarza, heeft zijn gebrek aan discipline ervoor gezorgd dat zijn immense talent maar zelden tot uiting is gekomen in België. Ondanks interesse van clubs zoals FC Barcelona en Atlético Madrid, koos de Argentijn vorige zomer resoluut voor KRC Genk, mede vanwege zijn bewondering voor zijn grote voorbeeld Kevin De Bruyne. Maar om succesvol te zijn bij Genk, zal Galarza dringend stappen moeten ondernemen om zijn discipline en professionele mentaliteit te verbeteren.

Is dit einde verhaal voor Galarza bij Genk?

Meest recent

Wilmots gecharmeerd: bekertransfer bij Standard in de maak?

Standard heeft zich na enkele tegenvallende resultaten kunnen herpakken in de Croky Cup. De Rouches ...

20
20
Leger topscouts in Jan Breydel: vijftal op Europese radars

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

69
69
Kritiek op Croky Cup: drastische verandering op komst?

De 1/16de finales van de Croky Cup zijn achter de rug. Om de publieke belangstelling aan te wakkeren ...

269
269
'Nervositeit bij Anderlecht: grote irritatie in bestuurskamer'

RSC Anderlecht staat deze week voor cruciale duels tegen Jagiellonia Bialystok en AA Gent. Het kan ...

253
253
'Comeback Conte: opzienbarende trainerswissel nabij'

Manchester United liet afgelopen weekend andermaal punten liggen in de Premier League. Stilaan komt ...

184
184
Happy Hour in gevaar? Van Gucht opent vol de aanval

Ruben Van Gucht heeft er met Happy Hour een opvallend avontuur bij, maar het nieuwe VTM-programma ...

22
22
Champions League op TV: hier kijk je PSG-Barça en Club-Lens

De derde speeldag in de League Phase van de Champions League wordt deze week afgewerkt. En er staan ...

78
78
‘PSG schrikt: droomclub maakt einde aan avontuur Godts’

Mika Godts zit nog maar enkele maanden bij PSG, maar zijn Parijse avontuur kan sneller voorbij zijn ...

406
406
"Deal with it" - Bruno onder vuur na bedenkelijk discours

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

176
176
'Monstertransfer Tresoldi: Club hakt eerste knoop door'

Na zijn hattrick tegen Internazionale is Nicolo Tresoldi meer dan ooit grof wild op de ...

248
248
Bekerfiasco AA Gent: De Mil tot de orde geroepen na uithaal

Union Rochefortoise heeft zondag voor een bekersprookje gezorgd door zich te plaatsen voor de 1/8ste ...

213
213
Ondanks keepersfout: Tottenham boekt eindelijk eerste zege

Het is ondertussen al eind oktober, maar het is Tottenham Hotspur dan toch gelukt zijn eerste ...

39
39
Titularis gooit eigen ruiten in: wissel op til bij RSCA

RSC Anderlecht ging zondag met de billen bloot op bezoek bij Beerschot, waar vooral heel wat ...

347
347
Leko in dubio: twee twijfelgevallen bij Club Brugge

Een week na de stunt tegen Inter wacht er alweer een nieuwe opdracht in de Champions League voor ...

290
290
Bruno maakt brokken: rampscenario voor Anderlecht

Het bekeravontuur zit er na één ronde al op voor RSC Anderlecht, dat in de zestiende ...

252
252
Transfersoap bij AA Gent: pikante details lekken uit

Tegen derdeklasser Rochefort achtte Rik De Mil de tijd rijp om eens grondig te roteren bij AA Gent, ...

263
263
'Racing Genk bezorgt fans plots schok van hun leven'

Voor Racing Genk klaart de lucht stilaan weer helemaal op. De Limburgers vierden afgelopen weekend ...

259
259
De Mil vernietigend na bekerdrama: "Hij was ongelofelijk"

AA Gent staat weer stevig met de voeten op de grond. De Buffalo's zagen hun ongeslagen status ...

310
310
Van Bommel onder druk: gloednieuwe naam in selectie Duivels

Nog geen maand na zijn debuut is Mark van Bommel alweer druk in de weer met het vormen van zijn ...

302
302
Portugese soap: Ronaldo krijgt 'ronduit lachwekkende' sanctie

Cristiano Ronaldo zorgde tijdens de voorbije interland-break voor een heuse rol door op eigen houtje ...

77
77
Nieuwe Europese stunt bij Club? Leko ziet gigantische troef

Bij Club Brugge werd de knop na de bekerzege tegen KSC Lokeren snel weer omgedraaid. Aanstaande ...

599
599
Alarm in Anderlecht: analisten duiden nieuwe zondebok aan

RSC Anderlecht hoopte zo lang mogelijk op drie fronten actief te blijven, maar na de bekerblamage ...

397
397
'Club Brugge bindt transferstrijd aan met Barcelona'

Club Brugge haalde afgelopen zomer met Wisdom Mike, Samba Coulibaly, Andrej Vasovic en Cheveyo Tsawa ...

367
367
Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

Olivier Deschacht heeft het als Anderlecht-supporter momenteel niet onder de markt. Paars-wit ...

491
491
'KRC Genk richt pijlen op vermeend target AA Gent'

AA Gent is de fiere leider in de Jupiler Pro League, maar liep wel meteen een blauwtje in de Croky ...

194
194

Meer sportnieuws