Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

1101
Zorgen nemen toe bij Genk: opdoffer van jewelste

Hij moest de opvolger worden van Sergio Busquets bij FC Barcelona en qua speelstijl wordt hij vergeleken met de legendarische Juan Roman Riquelme. Matias Galarza (21) werd vorige zomer met hoge verwachtingen aangetrokken door KRC Genk, waar hij vandaag de derde duurste transfer ooit is. De Argentijnse middenvelder heeft alle kwaliteiten om een bepalende speler te zijn en hij belichaamt de speelstijl van Wouter Vrancken volledig, maar door aanpassingsproblemen en een gebrek aan de juiste mentaliteit maakt hij zich stilaan helemaal onmogelijk bij Genk. Hij werd onlangs voor de tweede keer dit seizoen naar Jong Genk gestuurd en zijn toekomst in Limburg ziet er allerminst rooskleurig uit.

LEES OOK: Verrassende international Genk is slecht nieuws voor Duivels

Flinke bolwassing in januari

KRC Genk heeft aanzienlijke financiële inspanningen geleverd om Matias Galarza naar de club te halen. De Limburgers betaalden maar liefst zes miljoen euro voor de Argentijnse middenvelder, waarmee hij de op twee na duurste aankoop in de clubgeschiedenis is. Bij het aantrekken van Galarza waren Dimitri de Condé en Wouter Vrancken zich ervan bewust dat de jonge speler tijd nodig zou hebben om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Galarza kwam uit een heel andere cultuur en hij was niet bekend met de Engelse taal. Daarnaast was het zijn eerste ervaring in het buitenland, wat de uitdagingen van zijn acclimatisatie vergrootte. De club gaf hem de nodige tijd om zich aan te passen, maar zijn integratieproces verloopt veel moeizamer dan aanvankelijk gedacht.



Matias Galarza neemt (verplicht) Engelse lessen om zich beter te kunnen uitdrukken, maar de grootste problemen lijken voornamelijk van mentale aard te zijn. Het Belang van Limburg meldde dat hij onprofessioneel gedrag vertoont, zoals het missen van een afspraak voor een MRI-scan van zijn hamstring, te laat terugkeren uit Argentinië en het niet nakomen van andere afspraken. In januari kreeg Galarza daarom al een stevige berisping van Dimitri de Condé en Wouter Vrancken, waarna hij prompt werd teruggezet naar Jong Genk. Daar kreeg hij de kans om zich weer in de gratie te spelen bij de sportieve leiding, maar het lijkt erop dat Galarza weinig heeft geleerd van deze degradatie.

Mentaal niet klaar voor de A-kern

Na een positief gesprek tussen Wouter Vrancken, Matias Galarza en zijn begeleider, leek er een nieuwe kans te komen voor Galarza in het eerste team, maar die zou niet uit de lucht komen vallen. Vrancken benadrukte dat de getalenteerde Argentijn hard moet werken, geduld moet tonen en ook moet presteren bij Jong Genk om speelminuten in de eerste ploeg af te dwingen. “Daarvoor heeft hij absoluut de kwaliteiten”, aldus de coach van KRC Genk. Dimitri de Condé omschreef Galarza’s situatie als speciaal, maar dat het bij Joseph Paintsil eveneens even heeft geduurd vooraleer hij ontploft is.



In maart kreeg Matias Galarza vervolgens een nieuwe kans bij de A-kern, maar twee maanden later heeft hij deze kans volledig verspeeld. Na een gesprek tussen Dimitri de Condé en Wouter Vrancken heeft KRC Genk begin mei aangekondigd dat Galarza het seizoen zal afmaken bij Jong Genk. De sportieve leiders hebben besloten om de 21-jarige speler individueel verder te laten groeien bij Jong Genk en hen te ondersteunen in hun strijd om het behoud. Zijn situatie zal opnieuw worden bekeken in aanloop naar het volgende seizoen. “Hij is mentaal nog niet klaar om mee te stappen in het verhaal van de A-kern”, luidde het.

Galarza loopt over van talent en kwaliteit

KRC Genk bevindt zich langzamerhand in een lastige situatie met Matias Galarza, aangezien de club hem al twee keer naar de tweede ploeg stuurde binnen één seizoen, wat kan leiden tot een enorme kapitaalvernietiging van 6 miljoen euro. De Argentijn heeft dit seizoen slechts 162 minuten gespeeld in het eerste team, wat een zeer teleurstellend rendement op deze immense investering betekent. Nochtans staat zijn talent buiten alle discussie. Galarza telt slechts basisplaats voor Genk, tijdens de bekerwedstrijd tegen Westerlo, waarin hij een goede en veelbelovende indruk achterliet. “Krijger Galarza, zijn naam begint met de G van Grinta”, schreef Het Belang van Limburg toen. Zelfs Wouter Vrancken beschouwde hem als een van de betere spelers.



Matias Galarza is een creatieve nummer zes, dankzij zijn uitstekende techniek en positionering. Vanuit die positie kan de Argentijn aanvallen opzetten en hij heeft het vermogen om op het juiste moment diep te gaan en zo een numeriek overwicht op het middenveld te creëren. Galarza bezit alle vereiste kwaliteiten die belangrijk zijn in het moderne voetbal. Hij heeft een uitstekend spelinzicht, een goede dribbel, kan goed passen op de korte ruimte en beschikt over uitstekende positionering. Bovendien heeft hij de feeling om dieper in het veld te schuiven. “Galarza heeft enorm goeie voetjes”, bevestigde Wouter Vrancken begin dit seizoen. Daarnaast brengt de Argentijn ook energie en een gezonde dosis Zuid-Amerikaanse grinta met zich mee.

Een echte ‘Vrancken’-speler

Matias Galarza was een van de beste spelers in de Argentijnse competitie bij zijn vorige club, Argentinos Juniors. De voormalige Franse international Robert Pires zag Galarza live in actie, en de middenvelder maakte een diepe indruk op hem. Pires prees met name de techniek en balbehandeling van Galarza, die hij zelfs vergeleek met de legendarische Juan Roman Riquelme. Galarza floreerde in het systeem van coach Gabriel Milito, die een attractieve en aanvallende visie predikt, die sterk de nadruk legt op het positiespel en op het balbezit. Hoewel de voetbalfilosofie van Wouter Vrancken en KRC Genk ook goed aansluit bij het profiel van Matias Galarza, heeft zijn gebrek aan discipline ervoor gezorgd dat zijn immense talent maar zelden tot uiting is gekomen in België. Ondanks interesse van clubs zoals FC Barcelona en Atlético Madrid, koos de Argentijn vorige zomer resoluut voor KRC Genk, mede vanwege zijn bewondering voor zijn grote voorbeeld Kevin De Bruyne. Maar om succesvol te zijn bij Genk, zal Galarza dringend stappen moeten ondernemen om zijn discipline en professionele mentaliteit te verbeteren.

Is dit einde verhaal voor Galarza bij Genk?

Meest recent

Ontluisterende statistiek voor Duivels tegen Frankrijk

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels hun interlandluik af met een pittige uitwedstrijd in Frankrijk. Het ...

8
8
Goudhaantje Anderlecht maakt indruk: "Hij is onze toekomst"

Bij Anderlecht moesten ze tijdens deze interlandbreak heel wat spelers afstaan, maar verschillenden ...

46
46
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

17
17
'Crisis bij topland: bondscoach na vier matchen alweer weg?'

Dinsdagavond worden de laatste wedstrijden afgewerkt van deze extra lange interlandperiode, waarin ...

33
33
Verrassende international Genk is slecht nieuws voor Duivels

Ook bij KRC Genk moesten ze het de voorbije weken stellen met een stevig gereduceerde spelersgroep, ...

54
54
'Anderlecht en AA Gent blijven azen op peperdure spits'

Het duurt nog drie maanden voor de transfermarkt zijn deuren opent, maar heel wat clubs speuren toch ...

123
123
Van Bommel ongenadig: Duivels trio wéér in tribune

Om 20u45 sluiten de Rode Duivels een ongezien vierluik in de Nations League af met een trip naar ...

252
252
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt van 60 miljoen, Barça bepaalt toekomst'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

184
184
Waarom de Rode Duivels best punten pakken tegen Frankrijk

De Rode Duivels nemen het vanavond op tegen Frankrijk. In de Nations League staan de Belgen op een ...

159
159
Grote BOM rond Ronaldo: plots duiken deze beelden op

Cristiano Ronaldo beleeft een bewogen periode bij de Portugese nationale ploeg. Nadat de superster ...

225
225
Lukaku krijgt Fenerbahçe-boodschap na duidelijke taal

Romelu Lukaku zit momenteel bij de Rode Duivels ter voorbereiding van de laatste Nations ...

355
355
Kritiek op Nations League neemt toe: clubs grijpen in

De spelers van Noorwegen hebben na de nederlaag tegen Portugal meteen het trainingskamp van de ...

276
276
Nederland trekt harde conclusie: "Dat zijn we niét meer"

Nederland boekte dinsdag een 2-1-zege tegen Servië, maar overtuigen deed Oranje allerminst. In ...

87
87
Witsel velt oordeel over België en Frankrijk

Mark van Bommel was van oordeel dat België een punt verdiende tegen Frankrijk, maar dat was ...

108
108
Albert ziet verrassende Duivel: "Heeft iedereen overtuigd"

Iedereen praat over Mika Godts, die een goede indruk achterlaat. Maar er is een andere Rode Duivel ...

103
103
'Verloren zoon' staat op bij Oranje: "Had ik niet verwacht"

Joshua Zirkzee kroonde zich dinsdag tot matchwinnaar voor Nederland. De aanvaller maakte het ...

48
48
Transfer voor De Bruyne? "Is een gigantische club"

De afgelopen jaren leek Kevin De Bruyne in een negatieve spiraal te zitten bij club en land. De ...

222
222
Nieuwe kapitein bij Duivels: L'Equipe tipt opvallende naam

De Rode Duivels moeten het maandagavond tegen Frankrijk doen zonder de geschorste Kevin De Bruyne en ...

395
395
Club lacht tanden bloot: Virgili doet Spanjaarden zwijmelen

Club Brugge heeft de laatste jaren heel wat spelers voor riante sommen aan buitenlandse ploegen ...

315
315
Verbazende optie bij Duivels: experiment met Zeno Debast?

De Rode Duivels gaan een lastige avond tegemoet. In de Nations League wacht immers een bezoek aan ...

213
213
'Kane kiest club volgend seizoen: doorbraak rond salaris'

Eind deze maand wordt in Londen de Ballon d'Or uitgereikt. Eén van de topfavorieten voor deze ...

161
161
Dít gedrag van Vanaken pikt Van Bommel niet

Sclessin veerde vrijdag recht voor Kevin De Bruyne. Over Hans Vanaken schreef de Franstalige pers ...

633
633
Zidane roteert: nachtmerrie voor Duivelse defensie

België kan maandagavond een gouden zaak doen in de Nations League. Maar dan moeten ze voor het ...

155
155
'Keihard: sterkhouder Duivels degradeert tot bankzitter'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

291
291
Opstelling Duivels: Van Bommel knutselt nieuw middenveld

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

271
271

Meer sportnieuws