RWDM stuurt Anderlecht en Union stevige waarschuwing

door
RWDM stuurt Anderlecht en Union stevige waarschuwing

Volgend seizoen krijgen we maar liefst drie Brusselse clubs in de Jupiler Pro League. Anderlecht en Union krijgen immers het gezelschap van RWDM, dat vorig weekend met een zege in de derby tegen RSCA Futures zich verzekerde van de titel in de Challenger Pro League en bijhorende promotie naar het hoogste niveau. Daar willen ze geen mal figuur slaan.


De voorbije seizoenen deden de nieuwkomers in 1A het telkens uitstekend. Union pakte vorig seizoen ei zo na meteen de titel en dit seizoen draaide Westerlo ook het hele seizoen mee in de subtop. RWDM wil ook stunten en eigenaar John Textor steekt dat niet onder stoelen of banken. "We zullen ambitieus zijn. We willen Anderlecht en Tony Bloom bij Union kittelen", verklaart de sterke man bij La Dernière Heure.

Daarvoor zal RWDM wel nog wat versterking kunnen gebruiken. Textor geeft de transferplannen alvast prijs. "We willen in de eerste plaats een ploeg met Belgische spelers bouwen, want België is één van de beste voetballanden ter wereld. Als we dan nog iets missen, dan hebben we een beetje overal ter wereld onze bronnen om dat te vinden."

Leger Brazilianen

Het lijkt er dus op dat RWDM volgend seizoen weer de nodige spelers zal kunnen huren uit de andere clubs in de portefeuille van Textor, met name Crystal Palace, Lyon en Botafogo. Dit seizoen was er daardoor al een legertje Brazilianen aan de slag in Molenbeek. Voor komend seizoen hebben ze alvast één aanwinst beet, want Alexis De Sart komt definitief over van Antwerp.

Zal RWDM een meerwaarde zijn voor de Jupiler Pro League?

Meest recent

'Club Brugge trekt bleek weg: megabod Liverpool in januari'

Club Brugge wil dit seizoen de (voorlopig?) laatste editie van de Champions' Play-Offs winnen ...

20
20
DAZN-affaire escaleert: Belgisch voetbal vreest 'kleine ramp'

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League is inmiddels van start gegaan en nog steeds is er geen ...

62
62
Wilmots haalt snoeihard uit naar refs: "Ze verpesten alles"

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League heeft meteen heel wat voer voor ...

376
376
Standard ontsnapt: toch geen forfaitnederlaag

De openingswedstrijd van de elfde speeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaid op een fiasco. De ...

421
421
Keeperskwestie laait weer op bij Cercle: Cinel duidelijk

Cercle Brugge staat dit weekend voor een stevige uitdaging. Zondag krijgt het immers het bezoek van ...

83
83
Sclessin brandt en ziet wedstrijd gestaakt worden na wangedrag

Standard leek vanavond lange tijd op weg naar een heroïsche overwinning. De Rouches stonden al ...

386
386
Strasbourg kan na fout Penders stunt niet vasthouden

RC Strasbourg heeft vrijdagavond in de Ligue 1 net naast een enorme stunt gegrepen. Het slaagde er ...

60
60
Ophef over rode kaart Standard: "Het is héél streng"

De elfde speeldag van de Jupiler Pro League werd vrijdagavond afgetrapt met een interessante ...

231
231
Beerschot zorgt voor primeur in CPL na intense topper

Na een spannende topper heeft Beerschot voor een primeur gezorgd. De Ratten hielden SK Beveren in ...

183
183
'Zweden verrast vriend en vijand met nieuwe bondscoach'

Vorige week wist Engeland zich als eerste Europese land te plaatsen voor het WK van volgende zomer. ...

50
50
'Genk verliest man in vorm maar krijgt ook goed nieuws'

KRC Genk kende een zeer lastig seizoensbegin, maar pakte in de laatste competitiewedstrijden voor de ...

194
194
Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

De komende weken zal Nicky Hayen knopen moeten doorhakken bij Club Brugge. Dat zal onder meer moeten ...

136
136
Grote veranderingen bij Union? Hubert schept duidelijkheid

Union neemt zaterdag een nieuwe start. Niet omdat het hun eerste wedstrijd na de interlandbreak is, ...

70
70
'Knaltransfer in de maak: Onyedika kent voorwaarde'

Het lijkt in de komende mercato's voor Club Brugge weer een helse klus te worden om een uittocht te ...

154
154
De Mil waarschuwt Charleroi na mislukte flirt met Union

Komend weekend staan er enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Op ...

154
154
Hasi voorspelt nu al: "Kan eerste spits worden bij RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag op Stayen tegen STVV. Dat belooft een zware dobber te worden voor de ...

313
313
KV Mechelen overweegt toptransfer: terugkeer cultheld?

Bij KV Mechelen gaan ze misschien nog een aanwinst voorstellen. Trainer Frederik Vanderbiest was op ...

186
186
Fink zet puntjes op de i: "Anders kan je beter zwijgen"

Bij KRC Genk moesten ze vorig week nog een officiële boodschap meedelen omtrent een onjuist ...

236
236
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

RSC Anderlecht maakte van de interlandbreak niet alleen gebruik om een nieuwe structuur op poten te ...

124
124
Opvolger Mignolet? Club Brugge legt jonge doelman vast

Simon Mignolet lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, waar Nordin Jackers vervolgens ...

180
180
'Schokeffect bij Anderlecht: killer in de box op komst'

Anderlecht wil in januari knallen met een pure afwerker: geen Dolberg-kopie, wel een diepte- en ...

334
334
Pro League bibbert: DAZN dreigt met drastische stappen

De soap omtrent de mediarechten blijft de gemoederen beroeren. Zo geraakte vrijdag bekend dat de Pro ...

354
354
Club Brugge fel gehavend: volgende sterkhouder valt uit

Club Brugge geeft zaterdag in Leuven het startschot voor een razend drukke periode, waarin de ...

646
646
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

181
181
Mannaert negeert Hasi: Anderlecht op ramkoers met KBVB

RSC Anderlecht hervat de competitie na de interlandbreak met een verplaatsing naar STVV. Ook op het ...

385
385

Meer sportnieuws