Vrancken wordt helemaal gek van toptransfer

634 stemmen
Vrancken wordt helemaal gek van toptransfer

KRC Genk beschikt over een uitgebreide verlanglijst aan potentiële transfers met onder meer Bryan Reynolds (AS Roma, uitgeleend aan KVC Westerlo), Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne), Alan Issifou (Paris FC), Connor Barron (Aberdeen), Igor Thiago (Ludogorets) en Alieu Fadera (Zulte Waregem). Maar het meest concrete doelwit lijkt op dit moment Joris Kayembe van Sporting Charleroi te zijn. Johan Boskamp is al veel langer wild van de aanvallende linksback, die recentelijk ook als centrale verdediger een grote meerwaarde levert voor de Carolo’s. Op die manier zijn de gelijkenissen tussen hem en Clinton Mata (ex-Charleroi en Genk) niet veraf.

LEES OOK: 'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Stevige concurrentiestrijd op til bij KRC Genk

KRC Genk toont sterke interesse om Joris Kayembe aan te trekken als versterking voor het komende seizoen. De 28-jarige aanvallende linksback staat momenteel al drie jaar onder contract bij Sporting Charleroi, waar hij zich heeft ontwikkeld tot een nog betere versie van zijn voorganger Nurio (AA Gent), en hij vindt zich stilaan rijp voor een stap hogerop in zijn carrière. Volgens Le Soir zijn de gesprekken tussen Genk, Charleroi en Kayembe in een vergevorderd stadium en werken ze samen om tot een gunstig resultaat in dit transferdossier te komen. Indien Kayembe de overstap maakt naar Genk, zal hij daar de concurrentie moeten aangaan met de huidige basisspeler Gerardo Arteaga. Dit seizoen heeft Genk geen adequaat alternatief beschikbaar voor Arteaga op de linksbackpositie en daarom zou de komst van Kayembe een welkome aanvulling betekenen voor de Genkse selectie en aldus de concurrentie in het team stevig aanscherpen.


Rode Duivel met een uniek profiel

Joris Kayembe heeft de afgelopen seizoenen veel indruk gemaakt als aanvallende linksback en zijn uitstekende prestaties hebben geleid tot twee A-caps voor de Belgische nationale ploeg in 2020, waarin hij speelde tegen Ivoorkust en Zwitserland. Hij was de eerste speler van Sporting Charleroi sinds Geoffrey Mujangi Bia in 2009 die werd opgeroepen voor de Rode Duivels. Roberto Martinez, de toenmalige bondscoach van de Belgische nationale ploeg, selecteerde Kayembe vanwege zijn unieke profiel dat moeilijk te vinden is. Kayembe staat bekend om zijn sterke defensieve en fysieke kwaliteiten, gedurfde aanvallende spelstijl, dribbelvaardigheden, techniek en snelheid. Leiderschap ook, want bij Sporting Charleroi is hij een van de bazen van de kleedkamer.

Johan Boskamp is en wordt gek van Kayembe

Dankzij deze kwaliteiten heeft Joris Kaymenbe zich ontwikkeld tot een van de beste linksbacks in de Jupiler Pro League en schopte hij het tot Rode Duivel. Johan Boskamp is een grote fan en de Nederlander heeft in het verleden meermaals zijn bewondering voor Kayembe uitgesproken. “Normaal kijk ik niet naar Charleroi, maar ik doe dat wel voor hem, omdat hij als linksback altijd wil voetballen. Als trainer word je gek van hem, want hij pakt zoveel risico’s. In zijn eigen 16 meter wil hij de tegenstander nóg door de benen spelen. Niemand spreekt over hem, maar ik ben gek op hem”, zei Johan Boskamp twee jaar geleden over Kayembe in Het Laatste Nieuws. “Die gozer heeft vijf longen. Je kan met hem ook omschakelen naar een ander systeem, want hij pakt heel die linkerkant.”


Zoals Meunier en Mata

Joris Kayembe heeft zich qua speelstijl laten inspireren door spelers als Thomas Meunier (Borussia Dortmund), maar in de afgelopen jaren vertoont hij steeds meer overeenkomsten met Clinton Mata van Club Brugge. Net als de Angolees is Kayembe geëvolueerd van een aanvallende back naar een centrale verdediger. Door verschillende omstandigheden heeft Kayembe dit seizoen meermaals als centrale verdediger gespeeld, terwijl Isaac Mbenza zijn plaats innam als offensieve linksback. De rol van centrale verdediger biedt Kayembe nieuwe perspectieven en stelt hem in staat om zijn voetballende kwaliteiten te benutten, waardoor hij tegenstanders kan verrassen. Hij vergelijkt deze evolutie met die van zijn goede vriend Mata, die een vergelijkbare ontwikkeling heeft doorgemaakt.



“Ze zeggen dat we een beetje dezelfde profielen hebben”, verklaarde Kayembe eerder dit seizoen. Nochtans was het niet zo lang geleden volledig ondenkbaar dat Joris Kayembe zou spelen als centrale verdediger. Het was Edward Still, de voormalige coach van Sporting Charleroi die in november werd ontslagen, die begon te experimenteren met Kayembe als centrale verdediger. Dit gebeurde eerst tijdens de voorbereiding en later ook in competitiewedstrijden, voornamelijk vanwege een tekort aan beschikbare centrale verdedigers. Door de goede coaching van Still, die eerder bij Club Brugge met Ivan Leko werkte aan het omscholen van Clinton Mata van de rechterflank naar de centrale verdediging, wist Kayembe uiteindelijk uit te groeien tot een van de steunpilaren van de verdediging van Sporting Charleroi. Na zijn periode bij Charleroi vertrok Clinton Mata in 2017 naar KRC Genk. Ook op die manier kan Kayembe dus in Mata’s voetsporen treden.

Kayembe zou een toptransfer zijn voor Genk

Meest recent

Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

8
8
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

29
29
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

56
56
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

32
32
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

156
156
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

205
205
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

361
361
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

313
313
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

395
395
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

227
227
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

465
465
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

321
321
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

335
335
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

161
161
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

58
58
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

271
271
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

333
333
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

468
468
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

253
253
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1661
1661
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

628
628
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

265
265
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

164
164
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

366
366

Meer sportnieuws