Vrancken wordt helemaal gek van toptransfer

634
Vrancken wordt helemaal gek van toptransfer

KRC Genk beschikt over een uitgebreide verlanglijst aan potentiële transfers met onder meer Bryan Reynolds (AS Roma, uitgeleend aan KVC Westerlo), Jean-Philippe Krasso (AS Saint-Etienne), Alan Issifou (Paris FC), Connor Barron (Aberdeen), Igor Thiago (Ludogorets) en Alieu Fadera (Zulte Waregem). Maar het meest concrete doelwit lijkt op dit moment Joris Kayembe van Sporting Charleroi te zijn. Johan Boskamp is al veel langer wild van de aanvallende linksback, die recentelijk ook als centrale verdediger een grote meerwaarde levert voor de Carolo’s. Op die manier zijn de gelijkenissen tussen hem en Clinton Mata (ex-Charleroi en Genk) niet veraf.

LEES OOK: ‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Stevige concurrentiestrijd op til bij KRC Genk

KRC Genk toont sterke interesse om Joris Kayembe aan te trekken als versterking voor het komende seizoen. De 28-jarige aanvallende linksback staat momenteel al drie jaar onder contract bij Sporting Charleroi, waar hij zich heeft ontwikkeld tot een nog betere versie van zijn voorganger Nurio (AA Gent), en hij vindt zich stilaan rijp voor een stap hogerop in zijn carrière. Volgens Le Soir zijn de gesprekken tussen Genk, Charleroi en Kayembe in een vergevorderd stadium en werken ze samen om tot een gunstig resultaat in dit transferdossier te komen. Indien Kayembe de overstap maakt naar Genk, zal hij daar de concurrentie moeten aangaan met de huidige basisspeler Gerardo Arteaga. Dit seizoen heeft Genk geen adequaat alternatief beschikbaar voor Arteaga op de linksbackpositie en daarom zou de komst van Kayembe een welkome aanvulling betekenen voor de Genkse selectie en aldus de concurrentie in het team stevig aanscherpen.


Rode Duivel met een uniek profiel

Joris Kayembe heeft de afgelopen seizoenen veel indruk gemaakt als aanvallende linksback en zijn uitstekende prestaties hebben geleid tot twee A-caps voor de Belgische nationale ploeg in 2020, waarin hij speelde tegen Ivoorkust en Zwitserland. Hij was de eerste speler van Sporting Charleroi sinds Geoffrey Mujangi Bia in 2009 die werd opgeroepen voor de Rode Duivels. Roberto Martinez, de toenmalige bondscoach van de Belgische nationale ploeg, selecteerde Kayembe vanwege zijn unieke profiel dat moeilijk te vinden is. Kayembe staat bekend om zijn sterke defensieve en fysieke kwaliteiten, gedurfde aanvallende spelstijl, dribbelvaardigheden, techniek en snelheid. Leiderschap ook, want bij Sporting Charleroi is hij een van de bazen van de kleedkamer.

Johan Boskamp is en wordt gek van Kayembe

Dankzij deze kwaliteiten heeft Joris Kaymenbe zich ontwikkeld tot een van de beste linksbacks in de Jupiler Pro League en schopte hij het tot Rode Duivel. Johan Boskamp is een grote fan en de Nederlander heeft in het verleden meermaals zijn bewondering voor Kayembe uitgesproken. “Normaal kijk ik niet naar Charleroi, maar ik doe dat wel voor hem, omdat hij als linksback altijd wil voetballen. Als trainer word je gek van hem, want hij pakt zoveel risico’s. In zijn eigen 16 meter wil hij de tegenstander nóg door de benen spelen. Niemand spreekt over hem, maar ik ben gek op hem”, zei Johan Boskamp twee jaar geleden over Kayembe in Het Laatste Nieuws. “Die gozer heeft vijf longen. Je kan met hem ook omschakelen naar een ander systeem, want hij pakt heel die linkerkant.”


Zoals Meunier en Mata

Joris Kayembe heeft zich qua speelstijl laten inspireren door spelers als Thomas Meunier (Borussia Dortmund), maar in de afgelopen jaren vertoont hij steeds meer overeenkomsten met Clinton Mata van Club Brugge. Net als de Angolees is Kayembe geëvolueerd van een aanvallende back naar een centrale verdediger. Door verschillende omstandigheden heeft Kayembe dit seizoen meermaals als centrale verdediger gespeeld, terwijl Isaac Mbenza zijn plaats innam als offensieve linksback. De rol van centrale verdediger biedt Kayembe nieuwe perspectieven en stelt hem in staat om zijn voetballende kwaliteiten te benutten, waardoor hij tegenstanders kan verrassen. Hij vergelijkt deze evolutie met die van zijn goede vriend Mata, die een vergelijkbare ontwikkeling heeft doorgemaakt.



“Ze zeggen dat we een beetje dezelfde profielen hebben”, verklaarde Kayembe eerder dit seizoen. Nochtans was het niet zo lang geleden volledig ondenkbaar dat Joris Kayembe zou spelen als centrale verdediger. Het was Edward Still, de voormalige coach van Sporting Charleroi die in november werd ontslagen, die begon te experimenteren met Kayembe als centrale verdediger. Dit gebeurde eerst tijdens de voorbereiding en later ook in competitiewedstrijden, voornamelijk vanwege een tekort aan beschikbare centrale verdedigers. Door de goede coaching van Still, die eerder bij Club Brugge met Ivan Leko werkte aan het omscholen van Clinton Mata van de rechterflank naar de centrale verdediging, wist Kayembe uiteindelijk uit te groeien tot een van de steunpilaren van de verdediging van Sporting Charleroi. Na zijn periode bij Charleroi vertrok Clinton Mata in 2017 naar KRC Genk. Ook op die manier kan Kayembe dus in Mata’s voetsporen treden.

Kayembe zou een toptransfer zijn voor Genk

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

10
10
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

45
45
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

42
42
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

434
434
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

66
66
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

95
95
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

60
60
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

301
301
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

343
343
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

306
306
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

280
280
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

322
322
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

304
304
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

198
198
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1184
1184

Meer sportnieuws