'Jackpot voor Gent: Orban op weg naar knaltransfer'

door
'Jackpot voor Gent: Orban op weg naar knaltransfer'

In de Europe Play-Offs heeft AA Gent zaterdagnamiddag een enorme stap richting de eindwinst gezet door met 0-4 te winnen op het veld van directe concurrent Cercle Brugge. Bij de Buffalo's liet Gift Orban andermaal van zich spreken met een nieuwe hattrick. De Nigeriaanse sensatie lijkt dan ook op weg naar een fraaie transfer.


Gent haalde de Nigeriaanse spits in het slot van de winterse transferperiode naar de Ghelamco Arena met de opbrengsten van de aan Stade Rennais verkochte Ibrahim Salah. En Orban groeide al snel uit tot één van de sensaties op de Belgische velden. Inmiddels heeft hij 19 duels afgewerkt in Gentse loondienst, daarin was hij goed voor 19 goals en 2 assists. En in de Conference League-partij op Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie.

LEES OOK: Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Financiële realiteit

Orban maakte dus al snel naam en meteen circuleerden geruchten over interesse vanuit de absolute topcompetities. Manager Michel Louwagie liet echter al snel verstaan dat het niet de bedoeling is om hem komende zomer al van de hand te doen. Maar door de financiële realiteit van de club, lijkt een bliksemvertrek toch niet uitgesloten. Volgens Het Nieuwsblad zal Orban zelfs onhoudbaar worden nu de interesse aanzienlijk begint toe te nemen.

Europese top aanwezig

Zo weet de krant dat zaterdag weer heel wat scouts in de tribunes zaten om hem aan het werk te zien. Onder meer Manchester United, Lille OSC, Tottenham Hotspur, Sevilla FC, Internazionale en Borussia Dortmund waren naar verluidt vertegenwoordigd. Zijn makelaar zou dan weer goede banden hebben bij Chelsea FC. De kans lijkt dus klein dat Orban volgend seizoen nog in de Ghelamco Arena te bewonderen zal zijn. Maar als hij vertrekt, zal Gent wel de jackpot vangen. Een bedrag dat de recordsom van Jonathan David (zo'n 32 miljoen euro) benadert, is volgens HNB niet uitgesloten.

Orban vertrekt in de zomer bij Gent ...

Meest recent

9 GOALS! PSG klopt Bayern na waanzinnig kijkstuk

De hele voetbalwereld keek uit naar de clash tussen PSG en Bayern München in de halve finale ...

33
33
'Standard stuurt oude bekende weer wandelen'

Bij Standard belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. De Rouches moeten op ...

21
21
Kerkhofs benoemt het probleem voor licentie Sporting Hasselt

Vorig weekend kon Sporting Hasselt een stevig feestje bouwen, want het veroverde de titel in eerste ...

44
44
Sensatie in PSG-Bayern, maar was penalty wel terecht?

De voetbalwereld zit dinsdagavond op het puntje van zijn stoel voor de kraker tussen Paris ...

68
68
'Club vist op bekend terrein: nieuw parel op komst'

Bij Club Brugge kunnen ze trots zijn op de prestaties van NXT dit seizoen. In 1B beleefden de ...

66
66
Om deze reden liet Stijnen plots zijn assistent invallen

Patro Eisden sneuvelde maandagavond in de halve finale van de play-offs in de Challenger Pro League ...

53
53
'Club moet stevig dokken voor droomaanwinst'

Bij Club Brugge lijken ze stilaan te beginnen aan hun zomermercato. De eerste transfertargets ...

161
161
'Cercle Brugge ruikt plots miljoenen voor Belgische invaller'

Bij Cercle Brugge zullen er in de zomer ook wel de nodige spelers het team gaan verlaten. Eén ...

101
101
KRC Genk met énorm probleem: cijfers spreken boekdelen

KRC Genk speelde 1-1 tegen Standard. Net als tegen Sporting Charleroi misten de Limburgers een ...

131
131
Genadeklap voor Club-lieveling: één blunder werd hem fataal

Bij Club Brugge volstaat één moment om een heel seizoen te veranderen. Een speler die ...

207
207
'Club Brugge gaat voor nieuwe transferdeal à la Forbs'

Club Brugge gaat een heel drukke zomermeracto tegemoet. Blauw-Zwart zal in elke sector stevig moeten ...

223
223
'Anderlecht neemt standpunt in: Sardella mist deze duels'

Killian Sardella kreeg afgelopen weekend een veelbesproken rode kaart tegen Union SG. De verdediger ...

122
122
Verhuurde JPL-spelers: goals en assists bij de vleet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

37
37
Club Brugge deelt groot nieuws: record aan diggelen

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in de nek hijgen van Union. ...

210
210
'Anderlecht hakt knoop door over comeback huurlingen'

Wie de nieuwe sportief directeur moet worden blijft voorlopig een vraagteken, maar dat er komende ...

374
374
Paspoortbom barst: Hoefkens midden in Nederlandse storm

Een paspoortschandaal bij onze noorderburen zet het Nederlandse voetbal op scherp. Hoofdrolspelers ...

108
108
'Club Brugge plukt Antwerp kaal: details lekken uit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp tegenwoordig meer dan ooit de kaart van de jeugd. ...

610
610
'Bommetje bij Club Brugge: jackpot voor bankzitter?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

297
297
'Leegloop in Anderlecht: nieuwkomer laat kassa rinkelen'

RSC Anderlecht kan maar beter snel een sportieve baas aanstellen, want de Brusselaars stevenen ...

491
491
'Dilemma bij Club Brugge: play-offheld richting exit'

Dankzij een zes op zes tegen KV Mechelen en AA Gent blijft Club Brugge in het spoor van koploper ...

406
406
'Klopjacht op De Cat: drie grootmachten duwen door'

RSC Anderlecht heeft geen tijd om stil te staan bij de nul op zes tegen STVV en Union, want zondag ...

424
424
Mulder haalt uit naar bondscoach: "Om stil van te worden"

Jan Mulder weet nog altijd hoe hij een bal moet raken, maar tegenwoordig treft hij vooral met ...

77
77
‘Knaltransfer STVV-sterkhouder: twee clubs dringen aan’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

71
71
'Mourinho naar Real Madrid? Sensationele comeback lonkt'

Het seizoen loopt in de grote competities ten einde en de spanning begint te stijgen. Verschillende ...

102
102
Pfaff snapt niets van Anderlecht: “Zal ik nooit begrijpen”

RSC Anderlecht zoekt al acht jaar naar een prijs. Paars-Wit leek met Vincent Kompany de ambitieuze ...

249
249

Meer sportnieuws