'Jackpot voor Gent: Orban op weg naar knaltransfer'

968 stemmen
'Jackpot voor Gent: Orban op weg naar knaltransfer'

In de Europe Play-Offs heeft AA Gent zaterdagnamiddag een enorme stap richting de eindwinst gezet door met 0-4 te winnen op het veld van directe concurrent Cercle Brugge. Bij de Buffalo's liet Gift Orban andermaal van zich spreken met een nieuwe hattrick. De Nigeriaanse sensatie lijkt dan ook op weg naar een fraaie transfer.


Gent haalde de Nigeriaanse spits in het slot van de winterse transferperiode naar de Ghelamco Arena met de opbrengsten van de aan Stade Rennais verkochte Ibrahim Salah. En Orban groeide al snel uit tot één van de sensaties op de Belgische velden. Inmiddels heeft hij 19 duels afgewerkt in Gentse loondienst, daarin was hij goed voor 19 goals en 2 assists. En in de Conference League-partij op Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie.

LEES OOK: Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Financiële realiteit

Orban maakte dus al snel naam en meteen circuleerden geruchten over interesse vanuit de absolute topcompetities. Manager Michel Louwagie liet echter al snel verstaan dat het niet de bedoeling is om hem komende zomer al van de hand te doen. Maar door de financiële realiteit van de club, lijkt een bliksemvertrek toch niet uitgesloten. Volgens Het Nieuwsblad zal Orban zelfs onhoudbaar worden nu de interesse aanzienlijk begint toe te nemen.

Europese top aanwezig

Zo weet de krant dat zaterdag weer heel wat scouts in de tribunes zaten om hem aan het werk te zien. Onder meer Manchester United, Lille OSC, Tottenham Hotspur, Sevilla FC, Internazionale en Borussia Dortmund waren naar verluidt vertegenwoordigd. Zijn makelaar zou dan weer goede banden hebben bij Chelsea FC. De kans lijkt dus klein dat Orban volgend seizoen nog in de Ghelamco Arena te bewonderen zal zijn. Maar als hij vertrekt, zal Gent wel de jackpot vangen. Een bedrag dat de recordsom van Jonathan David (zo'n 32 miljoen euro) benadert, is volgens HNB niet uitgesloten.

Orban vertrekt in de zomer bij Gent ...

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

109
109
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

85
85
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

99
99
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

25
25
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

47
47
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

181
181
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

44
44
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

191
191
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

79
79
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

353
353
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

342
342
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

151
151
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

196
196
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

374
374
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

49
49
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

195
195
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

417
417
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

413
413
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

645
645
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

761
761
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

296
296
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

458
458
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws