'Jackpot voor Gent: Orban op weg naar knaltransfer'

968 stemmen
'Jackpot voor Gent: Orban op weg naar knaltransfer'

In de Europe Play-Offs heeft AA Gent zaterdagnamiddag een enorme stap richting de eindwinst gezet door met 0-4 te winnen op het veld van directe concurrent Cercle Brugge. Bij de Buffalo's liet Gift Orban andermaal van zich spreken met een nieuwe hattrick. De Nigeriaanse sensatie lijkt dan ook op weg naar een fraaie transfer.


Gent haalde de Nigeriaanse spits in het slot van de winterse transferperiode naar de Ghelamco Arena met de opbrengsten van de aan Stade Rennais verkochte Ibrahim Salah. En Orban groeide al snel uit tot één van de sensaties op de Belgische velden. Inmiddels heeft hij 19 duels afgewerkt in Gentse loondienst, daarin was hij goed voor 19 goals en 2 assists. En in de Conference League-partij op Basaksehir tekende hij voor de snelste hattrick ooit in een Europese competitie.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Financiële realiteit

Orban maakte dus al snel naam en meteen circuleerden geruchten over interesse vanuit de absolute topcompetities. Manager Michel Louwagie liet echter al snel verstaan dat het niet de bedoeling is om hem komende zomer al van de hand te doen. Maar door de financiële realiteit van de club, lijkt een bliksemvertrek toch niet uitgesloten. Volgens Het Nieuwsblad zal Orban zelfs onhoudbaar worden nu de interesse aanzienlijk begint toe te nemen.

Europese top aanwezig

Zo weet de krant dat zaterdag weer heel wat scouts in de tribunes zaten om hem aan het werk te zien. Onder meer Manchester United, Lille OSC, Tottenham Hotspur, Sevilla FC, Internazionale en Borussia Dortmund waren naar verluidt vertegenwoordigd. Zijn makelaar zou dan weer goede banden hebben bij Chelsea FC. De kans lijkt dus klein dat Orban volgend seizoen nog in de Ghelamco Arena te bewonderen zal zijn. Maar als hij vertrekt, zal Gent wel de jackpot vangen. Een bedrag dat de recordsom van Jonathan David (zo'n 32 miljoen euro) benadert, is volgens HNB niet uitgesloten.

🚀

Orban vertrekt in de zomer bij Gent ...

Meest recent

Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

20
20
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

17
17
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

156
156
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

282
282
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

250
250
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

445
445
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

192
192
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

312
312
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

146
146
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

501
501
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

570
570
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

380
380
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

617
617
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

133
133
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

258
258
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

442
442
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

480
480
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

435
435
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

511
511
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

888
888
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

204
204
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

206
206
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

395
395

Meer sportnieuws