'Xavi kent opvolger Busquets: transfer van 60 miljoen'

door
'Xavi kent opvolger Busquets: transfer van 60 miljoen'

FC Barcelona neemt na het huidige seizoen afscheid van één van zijn absolute boegbeelden. Zo maakte de leider uit La Liga deze week bekend dat Sergio Busquets afzwaait op Camp Nou. De aanvoerder zal zijn aflopende contract niet verlengen en dus moet er vervanging volgen.


De inmiddels 34-jarige middenvelder is al jarenlang een vaste waarde bij de Catalanen. Op zijn palmares staan inmiddels 3 keer de Champions League, 8 landstitels, 8 Copa's del Rey, 3 wereldtitels voor club en nog tal van andere trofeeën. Inmiddels heeft hij ook meer dan 700 wedstrijden afgewerkt namens Barça, waar hij momenteel ook de aanvoerdersband draagt. En terwijl hij andere boegbeelden zoals Xavi, Andres Iniesta, Lionel Messi en Gerard Piqué doorheen de jaren zag vertrekken of afhaken, bleef hij Barça telkens trouw.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

De wens van Xavi

Maar daar komt nu dus verandering in. Voorlopig is het afwachten waar de toekomst van de middenvelder ligt, verschillende clubs buiten Europa worden al genoemd. En uiteraard moet Barça een geschikte vervanger voorzien. Ondanks zijn leeftijd is Busquets immers een vaste basispion onder het bewind van coach Xavi. Maar de trainer heeft inmiddels al een opvolger op het oog. Volgens Mundo Deportivo heeft hij zijn zinnen gezet op Martin Zubimendi.

Clausule van 60 miljoen

De 24-jarige Bask is momenteel aan de slag bij Real Sociedad, waar hij eerder dit seizoen nog bijtekende tot medio 2027. Volgens Xavi heeft hij de ideale kwaliteiten om het stokje van Busquets over te nemen. Maar dan zal Barça wel met de nodige miljoenen over de brug moeten komen. In zijn contract staat een afkoopclausule van 60 miljoen euro en voor minder lijkt Zubimendi niet te vertrekken. De Catalanen zullen dus een stevige inspanning moeten doen, sowieso zal er eerst flink bespaard moeten worden. Maar men zou in Zubimendi een speler zien die de komende tien jaar nog kan dienen als sterkhouder en dus lijkt hij de investering waard.

Busquets hoort bij de 10 beste middenvelders van het voorbije decennium ...

Meest recent

Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

9
9
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

88
88
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

28
28
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

255
255
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

17
17
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

308
308
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

107
107
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

226
226
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

389
389
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

253
253
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

266
266
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

467
467
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

491
491
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

277
277
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

242
242
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

296
296
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

155
155
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

335
335
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

82
82
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

249
249
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

393
393
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

315
315
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

324
324
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

312
312
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

408
408

Meer sportnieuws