'Xavi kent opvolger Busquets: transfer van 60 miljoen'

door
'Xavi kent opvolger Busquets: transfer van 60 miljoen'

FC Barcelona neemt na het huidige seizoen afscheid van één van zijn absolute boegbeelden. Zo maakte de leider uit La Liga deze week bekend dat Sergio Busquets afzwaait op Camp Nou. De aanvoerder zal zijn aflopende contract niet verlengen en dus moet er vervanging volgen.


De inmiddels 34-jarige middenvelder is al jarenlang een vaste waarde bij de Catalanen. Op zijn palmares staan inmiddels 3 keer de Champions League, 8 landstitels, 8 Copa's del Rey, 3 wereldtitels voor club en nog tal van andere trofeeën. Inmiddels heeft hij ook meer dan 700 wedstrijden afgewerkt namens Barça, waar hij momenteel ook de aanvoerdersband draagt. En terwijl hij andere boegbeelden zoals Xavi, Andres Iniesta, Lionel Messi en Gerard Piqué doorheen de jaren zag vertrekken of afhaken, bleef hij Barça telkens trouw.

LEES OOK: Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

De wens van Xavi

Maar daar komt nu dus verandering in. Voorlopig is het afwachten waar de toekomst van de middenvelder ligt, verschillende clubs buiten Europa worden al genoemd. En uiteraard moet Barça een geschikte vervanger voorzien. Ondanks zijn leeftijd is Busquets immers een vaste basispion onder het bewind van coach Xavi. Maar de trainer heeft inmiddels al een opvolger op het oog. Volgens Mundo Deportivo heeft hij zijn zinnen gezet op Martin Zubimendi.

Clausule van 60 miljoen

De 24-jarige Bask is momenteel aan de slag bij Real Sociedad, waar hij eerder dit seizoen nog bijtekende tot medio 2027. Volgens Xavi heeft hij de ideale kwaliteiten om het stokje van Busquets over te nemen. Maar dan zal Barça wel met de nodige miljoenen over de brug moeten komen. In zijn contract staat een afkoopclausule van 60 miljoen euro en voor minder lijkt Zubimendi niet te vertrekken. De Catalanen zullen dus een stevige inspanning moeten doen, sowieso zal er eerst flink bespaard moeten worden. Maar men zou in Zubimendi een speler zien die de komende tien jaar nog kan dienen als sterkhouder en dus lijkt hij de investering waard.

Busquets hoort bij de 10 beste middenvelders van het voorbije decennium ...

Meest recent

'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

81
81
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

112
112
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

189
189
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

98
98
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

56
56
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

37
37
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

210
210
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

369
369
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

218
218
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

127
127
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

364
364
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

194
194
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

367
367
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

162
162
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

92
92
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

644
644
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

308
308
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

727
727
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

503
503
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

305
305
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

192
192
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

160
160
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

121
121
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

109
109

Meer sportnieuws