'Xavi kent opvolger Busquets: transfer van 60 miljoen'

door
'Xavi kent opvolger Busquets: transfer van 60 miljoen'

FC Barcelona neemt na het huidige seizoen afscheid van één van zijn absolute boegbeelden. Zo maakte de leider uit La Liga deze week bekend dat Sergio Busquets afzwaait op Camp Nou. De aanvoerder zal zijn aflopende contract niet verlengen en dus moet er vervanging volgen.


De inmiddels 34-jarige middenvelder is al jarenlang een vaste waarde bij de Catalanen. Op zijn palmares staan inmiddels 3 keer de Champions League, 8 landstitels, 8 Copa's del Rey, 3 wereldtitels voor club en nog tal van andere trofeeën. Inmiddels heeft hij ook meer dan 700 wedstrijden afgewerkt namens Barça, waar hij momenteel ook de aanvoerdersband draagt. En terwijl hij andere boegbeelden zoals Xavi, Andres Iniesta, Lionel Messi en Gerard Piqué doorheen de jaren zag vertrekken of afhaken, bleef hij Barça telkens trouw.

LEES OOK: Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

De wens van Xavi

Maar daar komt nu dus verandering in. Voorlopig is het afwachten waar de toekomst van de middenvelder ligt, verschillende clubs buiten Europa worden al genoemd. En uiteraard moet Barça een geschikte vervanger voorzien. Ondanks zijn leeftijd is Busquets immers een vaste basispion onder het bewind van coach Xavi. Maar de trainer heeft inmiddels al een opvolger op het oog. Volgens Mundo Deportivo heeft hij zijn zinnen gezet op Martin Zubimendi.

Clausule van 60 miljoen

De 24-jarige Bask is momenteel aan de slag bij Real Sociedad, waar hij eerder dit seizoen nog bijtekende tot medio 2027. Volgens Xavi heeft hij de ideale kwaliteiten om het stokje van Busquets over te nemen. Maar dan zal Barça wel met de nodige miljoenen over de brug moeten komen. In zijn contract staat een afkoopclausule van 60 miljoen euro en voor minder lijkt Zubimendi niet te vertrekken. De Catalanen zullen dus een stevige inspanning moeten doen, sowieso zal er eerst flink bespaard moeten worden. Maar men zou in Zubimendi een speler zien die de komende tien jaar nog kan dienen als sterkhouder en dus lijkt hij de investering waard.

Busquets hoort bij de 10 beste middenvelders van het voorbije decennium ...

Meest recent

'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

10
10
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

16
16
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

39
39
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

210
210
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

32
32
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

27
27
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

77
77
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

78
78
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

126
126
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

32
32
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

129
129
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

326
326
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

101
101
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

183
183
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

47
47
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

46
46
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

209
209
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

345
345
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

141
141
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

390
390
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

165
165
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

86
86
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

361
361
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

125
125

Meer sportnieuws