Vincent Janssen overtuigd: "Zo kunnen we niet verliezen"

349 stemmen
Vincent Janssen overtuigd:

Royal Antwerp FC zit in de goede flow en kijkt vol vertrouwen uit naar een goede afloop van de Champions' Play-Off. Dat gevoel leeft ook bij de Antwerpse topschutter Vincent Janssen: "Na de eerste play-off wedstrijd tegen Union voelden we dat het echt begon te leven".

Het Antwerp van Vincent Janssen lijkt goed om te gaan met de hoge verwachtingen die er dit seizoen rond het team bestaan. Met twee zeges in evenveel play-off wedstrijden nemen de Reds de koppositie over van Racing Genk. Zelfverzekerd lichtte Janssen in de podcast Koolcast Sport toe waaraan het team dat te danken heeft. "Ik heb denk ik nog nooit in een team gezeten waar de sfeer zo top is. Iedereen kan het goed met elkaar vinden." Maar ook de sfeer in de tribunes is volgens de Nederlandse aanvaller een bepalende factor: "Zeker nu we drie wedstrijden per week moeten spelen, voel je dat het laatste kwartier van de wedstrijd erg zwaar wordt. Als je dan die gasten op die tribunes zo ziet supporteren, loop je net iets verder. Het helpt echt."

Of de bekerwinst een grote morele boost betekende in de aanloop naar de Champions' Play-Offs? "Natuurlijk wil je voor die dubbel gaan. Maar ik denk dat vooral de wedstrijd tegen Union ons een extra boost gegeven heeft. We hadden zo gefocust op die bekerfinale, dat we toch nog maar moesten kijken hoe die eerste wedstrijd in de play-offs zouden verlopen. Maar we begonnen zo goed aan die wedstrijd... Toen wisten we dat het echt zou gaan leven."

Droomtransfer naar de Verenigde Staten?
Gevraagd naar zijn grote doelen, is Janssen resoluut: "Ik wil kampioen worden. Is het niet dit jaar, dan wel volgend jaar". Of dat lukt, weten we binnen vier wedstrijden. De eerstvolgende horde is de thuiswedstrijd tegen Club Brugge nu zondag. Mogelijks betekent een titel met Antwerp meteen het einde van Janssens verblijf in België. "Ik wil graag nog eens in de MLS spelen", besluit hij.

LEES OOK: Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Zal Vincent Janssen kampioen worden met Antwerp?

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

9
9
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

38
38
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

144
144
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

102
102
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

56
56
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

190
190
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

71
71
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

226
226
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

87
87
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

58
58
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

16
16
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

39
39
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

97
97
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

465
465
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

94
94
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

79
79
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

223
223
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

86
86
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

75
75
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

139
139
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

44
44
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

406
406
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

71
71

Meer sportnieuws