Vincent Janssen overtuigd: "Zo kunnen we niet verliezen"

door
Vincent Janssen overtuigd:

Royal Antwerp FC zit in de goede flow en kijkt vol vertrouwen uit naar een goede afloop van de Champions' Play-Off. Dat gevoel leeft ook bij de Antwerpse topschutter Vincent Janssen: "Na de eerste play-off wedstrijd tegen Union voelden we dat het echt begon te leven".

Het Antwerp van Vincent Janssen lijkt goed om te gaan met de hoge verwachtingen die er dit seizoen rond het team bestaan. Met twee zeges in evenveel play-off wedstrijden nemen de Reds de koppositie over van Racing Genk. Zelfverzekerd lichtte Janssen in de podcast Koolcast Sport toe waaraan het team dat te danken heeft. "Ik heb denk ik nog nooit in een team gezeten waar de sfeer zo top is. Iedereen kan het goed met elkaar vinden." Maar ook de sfeer in de tribunes is volgens de Nederlandse aanvaller een bepalende factor: "Zeker nu we drie wedstrijden per week moeten spelen, voel je dat het laatste kwartier van de wedstrijd erg zwaar wordt. Als je dan die gasten op die tribunes zo ziet supporteren, loop je net iets verder. Het helpt echt."

Of de bekerwinst een grote morele boost betekende in de aanloop naar de Champions' Play-Offs? "Natuurlijk wil je voor die dubbel gaan. Maar ik denk dat vooral de wedstrijd tegen Union ons een extra boost gegeven heeft. We hadden zo gefocust op die bekerfinale, dat we toch nog maar moesten kijken hoe die eerste wedstrijd in de play-offs zouden verlopen. Maar we begonnen zo goed aan die wedstrijd... Toen wisten we dat het echt zou gaan leven."

Droomtransfer naar de Verenigde Staten?
Gevraagd naar zijn grote doelen, is Janssen resoluut: "Ik wil kampioen worden. Is het niet dit jaar, dan wel volgend jaar". Of dat lukt, weten we binnen vier wedstrijden. De eerstvolgende horde is de thuiswedstrijd tegen Club Brugge nu zondag. Mogelijks betekent een titel met Antwerp meteen het einde van Janssens verblijf in België. "Ik wil graag nog eens in de MLS spelen", besluit hij.

LEES OOK: “Ik denk er élke dag aan”: Alderweireld verrast fans

Zal Vincent Janssen kampioen worden met Antwerp?

Meest recent

Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

25
25
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

23
23
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

20
20
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

86
86
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

100
100
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

256
256
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

55
55
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

196
196
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

273
273
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

302
302
Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Komende weekend gaat de bal níét aan het rollen op de Belgische (amateur)velden. Door ...

172
172
Nainggolan richting Patro: "Radja en Stijnen? Vuurwerk!"

Een week voor de tweede seizoenshelft van start gaat, is de Challenger Pro League in de ban van een ...

127
127
Titelstrijd blijft leven: Arsenal ontsnapt tegen Liverpool

In Engeland waren de ogen donderdagavond op het Emirates Stadium gericht voor het duel tussen de ...

93
93
Hasi doet Anderlecht-fans vrezen met transferstatement

RSC Anderlecht begint binnen exact één week aan de tweede seizoenshelft met een ...

254
254
Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

De Supercopa de España krijgt komend weekend een gedroomde finale. Daags na FC Barcelona wist ...

75
75
Vanaken of Tzolis? Gouden Schoen verdeelt Club-kleedkamer

Aanstaande zondag vormt het Silt in Middelkerke het schouwtoneel voor de uitereiking van de 72ste ...

150
150
"Onmenselijk" - onthutsende getuigenis Essevee en Vandenbroeck

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

268
268
Nieuwe miljoenendeal Genk: "Maar níét in de winter"

KRC Genk lijkt in 2026 opnieuw afscheid te moeten nemen van enkele smaakmakers. Zo is de kans ...

716
716
'Conte schrikt zich hoedje: nieuwe wending De Bruyne'

SSC Napoli raakte woensdagavond niet voorbij Hellas Verona (2-2) en liep zo opnieuw averij op in de ...

743
743
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht wil deze winter geen tijd verliezen. Maar terwijl iedereen op een grote naam wacht, duikt ...

570
570
Westerlo casht op Rommens, prijskaartje Gandelman bekend

De wintermercato is sinds afgelopen dinsdag ook officieel geopend voor de Belgische clubs. Een ...

138
138
Club-spelers kijken plots op: onverwachte gast bij oefenpot

Ook bij Club Brugge zit de winterstage er bijna op, vrijdag keert de vicekampioen terug vanuit ...

449
449
'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

In de Engelse Premier League is Manchester City tegenvallend aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. ...

152
152
'Kompany wordt verwend: Bayern grijpt fors in met Kane'

Voor Bayern München zit de winterstop er zo goed als op, aanstaande zondag hervatten de troepen ...

136
136
Enorm verrassende Gouden Schoen? Burgess reageert héérlijk

Aanstaande zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. Club Brugge-aanvaller Christos Tzolis wordt op ...

366
366

Meer sportnieuws