KRC Genk rekent zich rijk met astronomische transferwinst

door
KRC Genk rekent zich rijk met astronomische transferwinst

Na de 2-1 nederlaag tegen Antwerp FC afgelopen weekend is KRC Genk voor het eerst sinds 18 oktober niet meer de leider in de Jupiler Pro League. Hoewel Dimitri de Condé gelooft dat de Limburgers nog steeds kans maken op het kampioenschap, is de Head of Football van mening dat het seizoen van Genk al succesvol zou zijn, zelfs zonder het behalen van de titel. De prestaties van het team waren dit seizoen buitengewoon positief en er hebben ook verschillende winstgevende transfers plaatsgevonden. Dit seizoen heeft Genk al voor 60 miljoen euro aan uitgaande transfers gerealiseerd, en het is zeer waarschijnlijk dat dit bedrag in de komende maanden verder zal toenemen.

LEES OOK: Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

SEIZOEN NU AL GESLAAGD?

Voorafgaand aan de start van de Champions' play-offs verklaarde Dimitri de Condé aan Het Laatste Nieuws dat het seizoen van KRC Genk ook geslaagd zou zijn zonder het behalen van de titel. Die uitspraak kon echter niet op veel bijval rekenen van Johan Boskamp, huidig analist en ex-coach van onder meer Genk. De Nederlander schrok van de woorden van De Condé en hij was het daar niet mee eens. “Als Genk geen prijs pakt, dan is hun seizoen wat mij betreft niet geslaagd. Kom nou, ze staan al het hele seizoen op kop en spelen het beste voetbal in België. Dan mag je met niets minder tevreden zijn dan die eerste plaats”, zei Boskamp aan Het Belang van Limburg.



60 MILJOEN… AND COUNTING

De uitspraak van Dimitri de Condé vereist enige nuance. Ten eerste helpt de Head of Football op deze manier om de druk weg te nemen bij zowel de spelers als de coach, wat een bevrijd gevoel kan creëren met de gedachte ‘alles mag en niets moet’. Ten tweede legt de Condé daarmee de druk bij de andere titelkandidaten, zoals Union SG en de nieuwe leider Antwerp FC, hoewel zij ook proberen de druk van zich af te schuiven. Ten derde is het belangrijk om te benadrukken dat Genk dit seizoen voor in totaal 60 miljoen euro aan spelers heeft verkocht, met een positieve transferbalans van +35 miljoen euro. En dat is zeker niet onbelangrijk als zogenaamde ‘verkoopclub’.

De gerealiseerde uitgaande transfers van KRC Genk dit seizoen (cijfers via de gespecialiseerde website Transfermarkt.com: Paul Onuachu (Southampton, 18 miljoen euro), Kristian Thorstvedt (Sassuolo, 10,15 miljoen euro), Junya Ito (Stade Reims, 10 miljoen euro), Jhon Lucumi (Bologna, 8 miljoen euro), Cyriel Dessers (Cremonese, 6,5 miljoen euro), Theo Bongonda (FC Cádiz, 3 miljoen euro), Iké Ugbo (Troyes, 3 miljoen euro), Andras Nemeth (Hamburger SV, 750 duizend euro) en Stephen Odey (Randers FC, 672 duizend euro): totaal 59,07 miljoen euro.

VERKOOPCLUB GENK

KRC Genk is een club die spelers verkoopt als onderdeel van haar strategie, waardoor transfers van levensbelang zijn voor de Limburgers. “Je moet weten vanwaar we komen. We hebben heel wat spelers verkocht. Ik denk aan Lucumi, Thorstvedt en Onuachu. Die zijn weg, dus in dat opzicht is ons seizoen al geslaagd”, gaf Dimitri de Condé duiding in datzelfde interview met Het Laatste Nieuws. Het feit dat Genk nog steeds een vzw (vereniging zonder winstoogmerk) is, maakt het op dit gebied niet altijd gemakkelijker op, omdat de club geen geldschieter heeft in geval van nood. Om te overleven, competitief te blijven en te kunnen groeien, is Genk als 'verkoopclub' afhankelijk van uitgaande transfers.



PREMIER LEAGUE WILD VAN TRESOR

Het is zeer waarschijnlijk dat er tijdens de komende zomertransferperiode opnieuw enkele lucratieve verkopen zullen plaatsvinden bij KRC Genk. Verschillende sleutelspelers maken kans op een buitenlandse transfer, maar Dimitri de Condé zal er natuurlijk ook op toezien dat niet te veel van het huidige sterke team de club zal verlaten. Een van de spelers die veel interesse opwekt op de transfermarkt is Mike Trésor, de huidige assistenkoning van de Jupiler Pro League met een marktwaarde van 13 miljoen euro. Vooral Engelse clubs tonen stevige interesse, zoals Burnley FC, Brighton & Hove Albion, Leicester City, Brentford, Wolverhampton, Nottingham Forest en Newcastle. Er waren eerder dit jaar ook geruchten over Franse interesse, waarbij Stade Reims en Stade Rennais werden genoemd als geïnteresseerde clubs.

RECORDTRANSFER EL KHANNOUSS?

Hoewel er een officieus akkoord bestaat tussen KRC Genk en Bilal El Khannouss dat de Marokkaanse aanvallende middenvelder ook volgend seizoen bij de club zal blijven, houdt de speler zelf alle opties open. In een recent interview met Het Belang van Limburg zei El Khannouss: “In voetbal weet je nooit. Kijk naar Onuachu. Op de allerlaatste dag van de transferperiode moesten hij en de club plotseling een beslissing nemen. Als er een aanbieding komt die je niet kunt weigeren…” Zijn naam staat in ieder geval genoteerd in de lijstjes van elke Europese grootmacht, waarbij Manchester City, Manchester United, Real Madrid, Napoli en Fiorentina in de afgelopen weken en maanden concreet genoemd werden als geïnteresseerde clubs.



KRC Genk hoopt van Bilal El Khannouss (marktwaarde 11 miljoen euro) de duurste uitgaande transfer ooit te maken in België en Rik De Mil denkt dat dat ook zal gebeuren. Het Nieuwsblad vroeg aan de coach van Club Brugge welke speler in België het transferrecord kan verbreken (dat momenteel 32 miljoen euro bedraagt) en De Mil antwoordde volmondig met El Khannouss. “Als hij het geduld kan opbrengen en nog een paar stappen zet.” De jonge Marokkaanse international sprak in een gesprek met Eleven Sports in februari over zijn transferplannen en op de lange termijn wil hij naar zijn droomclub Real Madrid verhuizen. “Maar een transfer van KRC Genk naar Real Madrid afronden wordt een beetje moeilijk. Ik ga eerst een tussenstap maken, maar mijn volgende bestemming weet ik nog niet.”

ONVERMIJDELIJKE TRANSFER MUNOZ?

Ook Joseph Paintsil (marktwaarde 9 miljoen euro) speelde zich dit seizoen in de schijnwerpers door zijn ongelooflijke snelheid, talrijke doelpunten en assists. Zijn contract werd in september alvast met 4 jaar verlengd, maar dat neemt niet weg dat Brentford, Fulham en Brighton & Hove Albion hem graag willen aantrekken met het oog op het volgende seizoen. Het vertrek van Daniel Munoz (marktwaarde 9 miljoen euro) lijkt daarentegen realistischer, aangezien de rechtsback al geruime tijd boven het niveau van de Jupiler Pro League uitsteekt. De 26-jarige wordt bijna elke transferperiode gelinkt aan een vertrek uit Limburg, en in februari verklaarde hij opnieuw dat hij openstaat voor een mooie transfer. In een gesprek met Het Belang van Limburg gaf Munoz ook al aan dat hij een transfer zoals Paul Onuachu ambieert.

NU OF NOOIT VOOR HEYNEN?

Bryan Heynen, de onmisbare leider in het team van coach Wouter Vrancken, bevindt zich op 26-jarige leeftijd op een punt in zijn carrière waar een buitenlandse transfer een logische stap zou zijn. Een transfer naar een buitenlandse competitie zou tevens gunstig zijn voor zijn kansen op een selectie bij de Rode Duivels. Op dit moment richt Heynen (marktwaarde 11 miljoen euro) zich echter niet actief op een transfer, maar in een interview met Het Belang van Limburg laat hij de mogelijkheid open. Hij benadrukt echter dat een transfer alleen zal plaatsvinden als alle aspecten kloppen: “Een transfer wordt alleen gemaakt als het complete plaatje juist is. Ik voel me erg goed bij Genk en zal niet zomaar vertrekken.”



Angelo Preciado (marktwaarde van 4 miljoen euro) heeft dit seizoen op verschillende posities gespeeld, maar zelden op zijn natuurlijke positie als rechtsback. Dit komt doordat Daniel Munoz dit jaar een onbetwiste kracht is gebleken op de rechtsbackpositie, die juist de meest natuurlijke positie van Preciado is. Hierdoor heeft Preciado slechts sporadisch als rechtsback gespeeld dit seizoen. Na zijn sterke prestaties (als rechtsback) tijdens het Wereldkampioenschap met Ecuador, heeft Preciado de interesse gewekt van clubs zoals Internazionale, Lyon, Strasbourg, Flamengo en Atlético Mineiro.

Wie zal Genk zeker verlaten komende zomer?

Meest recent

'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

25
25
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

57
57
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

42
42
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

162
162
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

200
200
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

35
35
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

107
107
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

56
56
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

180
180
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

184
184
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

184
184
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

23
23
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

186
186
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

261
261
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

275
275
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

145
145
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

48
48
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

105
105
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

274
274
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

60
60
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

99
99
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

41
41
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

73
73
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

320
320

Meer sportnieuws