TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

door
TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Géén Messi op WK? 'Bondscoach Scaloni dropt bommetje’

JUPILER PRO LEAGUE


Club Brugge lijkt zich op te maken voor een heuse leegloop. Tajon Buchanan, nadrukkelijk gelinkt aan Internazionale, en Noa Lang hebben hun zinnen gezet op een nieuwe stap. Volgens Het Nieuwsblad kunnen echter nog meer spelers beschikken. Zo zou ook een vertrek van Andreas Skov Olsen niet uitgesloten zijn. Daarnaast zou Blauw-Zwart af willen van enkele spelers met een zwaar contract, die voorlopig geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen: Kamal Sowah, Jack Hendry en Dedryck Boyata. De nieuwe trainer zou hun situatie eventueel nog kunnen keren, maar die kans lijkt klein. Owen Otasowie, die al maanden van de radar is verdwenen, moet sowieso weg.



Antwerp FC neemt komende zomer naar alle waarschijnlijkheid afscheid van Pieter Gerkens. Het aflopende contract van de 28-jarige middenvelder wordt normaal gezien niet verlengd. Toch hoeft Gerkens niet te wanhopen. Zo zou hij een fraaie binnenlandse transfer kunnen maken. Bij La Dernière Heure weet men dat Standard aan zijn mouw blijft trekken. Er zouden in maart zelfs al eerste gesprekken zijn gevoerd tussen beide partijen over een transfervrije overgang na het seizoen.



RSC Anderlecht

heeft een nieuw gezicht mogen verwelkomen, maar dit keer gaat het niet om versterking voor de spelerskern of de sportieve omkadering. Zo werd de Raad van Bestuur aangevuld met Thomas Van Den Spiegel, oud-basketter en CEO van Flanders Classic. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap die Wouter Vandenhaute oprichtte om zich in te kopen bij de Brusselse club.



OH Leuven gaat een drukke transferzomer tegemoet. Het Nieuwsblad weet alvast dat één smaakmaker volgend seizoen niet maar aan Den Dreef zal spelen. De krant laat weten dat Mario Gonzalez niet meer terugkeert. De aankoopoptie van 2,75 miljoen euro wordt niet gelicht. Dat is simpelweg te duur voor OHL, dat een 8-tal inkomende transfers wil afronden. De Spanjaard, die gehuurd werd van SC Braga, deed het nochtans goed met 15 goals en 2 assists in 24 wedstrijden.

Volgens ProSport heeft Cercle Brugge een contractvoorstel gedaan aan Mihai Popa. De 22-jarige doelman is einde contract bij FC Voluntari en is daardoor grof wild. Popa is immers de nummer één van de Roemeense nationale U21, met wie hij straks het EK voor beloften mag spelen. Italiaanse media meldden de voorbije dagen dat hij al bij Torino getekend had, maar dat wordt ontkend vanuit de entourage van de speler.

BUITENLAND
Om Sado Mané te vervangen zou Bayern München-trainer Thomas Tuchel zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Zo meldt Mundo Deportivo dat de trainer mikt op een hereniging met Ousmane Dembélé, die momenteel de kleuren van FC Barcelona verdedigt. In Catalonië zou hij over een clausule beschikken waardoor bij komende zomer voor een gelimiteerde som van zo'n 50 miljoen euro weg kan. Barça hoopt echter om Dembélé te verleiden tot een contractaanpassing, om zo de winstmarge te vergroten.



Het blijft onduidelijk waar de toekomst van Lionel Messi ligt. Volgens L'Equipe is Al-Hilal momenteel de enige club die al een concrete aanbieding neerlegde bij de Argentijn. Het zou gaan om een overeenkomst van twee seizoenen, mogelijk met optie tot een derde. Indien Messi hier zijn kribbel onder zet, zou hij liefst 500 à 600 miljoen euro kunnen gaan opstrijken. Desondanks wil de Argentijn zich voorlopig niet haasten. Zijn prioriteit is om nog enkele seizoenen in Europa blijven en dus wacht hij eerst andere voorstellen af.



Jude Bellingham lijkt komende zomer de langverwachte stap naar de Europese elite te zetten. Volgens informatie van BILD weigerde de smaakmaker van Borussia Dortmund immers een contractverlenging tot 2026 aan een fors verbeterd salaris van zo'n 14 miljoen euro. De algemene verwachtingen is dat de weg vrij ligt voor Real Madrid om de middenvelder weg te kapen. Zelfs het historisch hoge contractvoorstel van Borussia kan niet wedijveren met het financiële voorstel dat er in Madrid klaarligt: Bellingham kan zich verheugen op een jaarsalaris van maximaal 20 miljoen euro en een contract tot 2029.

Bij welke club verwacht u de meeste nieuwkomers komende zomer?

Meest recent

Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

4
4
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

11
11
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

57
57
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

29
29
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

70
70
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

73
73
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

24
24
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

93
93
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

167
167
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

233
233
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

119
119
Ito bezorgt Japan knappe zege, Canada wendt domper af

De Rode Duivels komen om 20u30 pas in actie, maar eerder op de avond kwamen ook enkele andere ...

25
25
'Monsterbod geweigerd: Club Brugge verrast'

Club Brugge weigerde in de winter een monsterbod en koos toen voor sportieve rust midden in de ...

364
364
'Klopp reikt Liverpool opvolger Salah op schoteltje aan'

Liverpool FC kondigde deze week aan dat Mohamed Salah na het seizoen vertrekt op Anfield. De Engelse ...

69
69
Basiself Duivels bekend: Garcia voorziet één grote verrassing

De Rode Duivels werken zaterdagavond in het Mercedes Benz-stadium te Atlanta een oefenwedstrijd af ...

184
184
Jonge Duivels U17 mogen na spektakelstuk naar WK én EK

Voor de Rode Duivels staat er in de komende dagen weinig op het spel, want zij spelen slechts twee ...

112
112
Club vs Union: Joos ziet belangrijk voordeel in titelstrijd

Na de interlandbreak is het tijd voor de laatste editie van de play-offs in de Jupiler Pro League. ...

77
77
'Kompany wil Man City enorme transferhak zetten'

De voorbije weken laaiden de geruchten weer op over een mogelijk vertrek van Vincent Kompany naar ...

74
74
Garcia kondigt opmerkelijk experiment aan bij Duivels

De Rode Duivels staan om 20u30 tegenover de Verenigde Staten. Het is de eerste oefenpartij die ze ...

99
99
U19: Tien Jonge Duivels doen geweldige zaak voor EK

Heel wat Belgische jeugdteams proberen in de komende dagen om een EK-ticket af te dwingen. De U19 ...

93
93
'Club eraan voor de moeite: transferplan Stankovic bekend'

Club Brugge staat voor alweer een zeer bewogen transferzomer. Net als een jaar geleden zal het weer ...

166
166
'PSV ziet kersverse Jonge Duivel naar België trekken'

Bij PSV lijken er weer enkele Belgen aan het doorbreken te zijn. Er wordt veel verwacht van de ...

178
178
'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

De Rode Duivels nemen het om 20u30 op tegen de Verenigde Staten. Dat zal met enkele nieuwe namen in ...

97
97
'Club Brugge beeft: eerste topploeg in actie voor Tresoldi'

Club Brugge dreigt zijn speerpunt Nicolo Tresoldi al na amper één seizoen kwijt te ...

267
267
Extra boost Cercle: publiekslieveling blijft aan boord

Cercle Brugge wil zich in de Relegation Play-Offs zo snel mogelijk verzekeren van het behoud. Na de ...

76
76

Meer sportnieuws