TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

1048
TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

JUPILER PRO LEAGUE


Club Brugge lijkt zich op te maken voor een heuse leegloop. Tajon Buchanan, nadrukkelijk gelinkt aan Internazionale, en Noa Lang hebben hun zinnen gezet op een nieuwe stap. Volgens Het Nieuwsblad kunnen echter nog meer spelers beschikken. Zo zou ook een vertrek van Andreas Skov Olsen niet uitgesloten zijn. Daarnaast zou Blauw-Zwart af willen van enkele spelers met een zwaar contract, die voorlopig geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen: Kamal Sowah, Jack Hendry en Dedryck Boyata. De nieuwe trainer zou hun situatie eventueel nog kunnen keren, maar die kans lijkt klein. Owen Otasowie, die al maanden van de radar is verdwenen, moet sowieso weg.



Antwerp FC neemt komende zomer naar alle waarschijnlijkheid afscheid van Pieter Gerkens. Het aflopende contract van de 28-jarige middenvelder wordt normaal gezien niet verlengd. Toch hoeft Gerkens niet te wanhopen. Zo zou hij een fraaie binnenlandse transfer kunnen maken. Bij La Dernière Heure weet men dat Standard aan zijn mouw blijft trekken. Er zouden in maart zelfs al eerste gesprekken zijn gevoerd tussen beide partijen over een transfervrije overgang na het seizoen.



RSC Anderlecht

heeft een nieuw gezicht mogen verwelkomen, maar dit keer gaat het niet om versterking voor de spelerskern of de sportieve omkadering. Zo werd de Raad van Bestuur aangevuld met Thomas Van Den Spiegel, oud-basketter en CEO van Flanders Classic. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap die Wouter Vandenhaute oprichtte om zich in te kopen bij de Brusselse club.



OH Leuven gaat een drukke transferzomer tegemoet. Het Nieuwsblad weet alvast dat één smaakmaker volgend seizoen niet maar aan Den Dreef zal spelen. De krant laat weten dat Mario Gonzalez niet meer terugkeert. De aankoopoptie van 2,75 miljoen euro wordt niet gelicht. Dat is simpelweg te duur voor OHL, dat een 8-tal inkomende transfers wil afronden. De Spanjaard, die gehuurd werd van SC Braga, deed het nochtans goed met 15 goals en 2 assists in 24 wedstrijden.

Volgens ProSport heeft Cercle Brugge een contractvoorstel gedaan aan Mihai Popa. De 22-jarige doelman is einde contract bij FC Voluntari en is daardoor grof wild. Popa is immers de nummer één van de Roemeense nationale U21, met wie hij straks het EK voor beloften mag spelen. Italiaanse media meldden de voorbije dagen dat hij al bij Torino getekend had, maar dat wordt ontkend vanuit de entourage van de speler.

BUITENLAND
Om Sado Mané te vervangen zou Bayern München-trainer Thomas Tuchel zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Zo meldt Mundo Deportivo dat de trainer mikt op een hereniging met Ousmane Dembélé, die momenteel de kleuren van FC Barcelona verdedigt. In Catalonië zou hij over een clausule beschikken waardoor bij komende zomer voor een gelimiteerde som van zo'n 50 miljoen euro weg kan. Barça hoopt echter om Dembélé te verleiden tot een contractaanpassing, om zo de winstmarge te vergroten.



Het blijft onduidelijk waar de toekomst van Lionel Messi ligt. Volgens L'Equipe is Al-Hilal momenteel de enige club die al een concrete aanbieding neerlegde bij de Argentijn. Het zou gaan om een overeenkomst van twee seizoenen, mogelijk met optie tot een derde. Indien Messi hier zijn kribbel onder zet, zou hij liefst 500 à 600 miljoen euro kunnen gaan opstrijken. Desondanks wil de Argentijn zich voorlopig niet haasten. Zijn prioriteit is om nog enkele seizoenen in Europa blijven en dus wacht hij eerst andere voorstellen af.



Jude Bellingham lijkt komende zomer de langverwachte stap naar de Europese elite te zetten. Volgens informatie van BILD weigerde de smaakmaker van Borussia Dortmund immers een contractverlenging tot 2026 aan een fors verbeterd salaris van zo'n 14 miljoen euro. De algemene verwachtingen is dat de weg vrij ligt voor Real Madrid om de middenvelder weg te kapen. Zelfs het historisch hoge contractvoorstel van Borussia kan niet wedijveren met het financiële voorstel dat er in Madrid klaarligt: Bellingham kan zich verheugen op een jaarsalaris van maximaal 20 miljoen euro en een contract tot 2029.

Bij welke club verwacht u de meeste nieuwkomers komende zomer?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

105
105
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

26
26
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

120
120
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

286
286
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

623
623
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

184
184
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

346
346
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

657
657
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

246
246
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

199
199
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws