TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

1048 stemmen
TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

JUPILER PRO LEAGUE


Club Brugge lijkt zich op te maken voor een heuse leegloop. Tajon Buchanan, nadrukkelijk gelinkt aan Internazionale, en Noa Lang hebben hun zinnen gezet op een nieuwe stap. Volgens Het Nieuwsblad kunnen echter nog meer spelers beschikken. Zo zou ook een vertrek van Andreas Skov Olsen niet uitgesloten zijn. Daarnaast zou Blauw-Zwart af willen van enkele spelers met een zwaar contract, die voorlopig geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen: Kamal Sowah, Jack Hendry en Dedryck Boyata. De nieuwe trainer zou hun situatie eventueel nog kunnen keren, maar die kans lijkt klein. Owen Otasowie, die al maanden van de radar is verdwenen, moet sowieso weg.



Antwerp FC neemt komende zomer naar alle waarschijnlijkheid afscheid van Pieter Gerkens. Het aflopende contract van de 28-jarige middenvelder wordt normaal gezien niet verlengd. Toch hoeft Gerkens niet te wanhopen. Zo zou hij een fraaie binnenlandse transfer kunnen maken. Bij La Dernière Heure weet men dat Standard aan zijn mouw blijft trekken. Er zouden in maart zelfs al eerste gesprekken zijn gevoerd tussen beide partijen over een transfervrije overgang na het seizoen.



RSC Anderlecht

heeft een nieuw gezicht mogen verwelkomen, maar dit keer gaat het niet om versterking voor de spelerskern of de sportieve omkadering. Zo werd de Raad van Bestuur aangevuld met Thomas Van Den Spiegel, oud-basketter en CEO van Flanders Classic. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap die Wouter Vandenhaute oprichtte om zich in te kopen bij de Brusselse club.



OH Leuven gaat een drukke transferzomer tegemoet. Het Nieuwsblad weet alvast dat één smaakmaker volgend seizoen niet maar aan Den Dreef zal spelen. De krant laat weten dat Mario Gonzalez niet meer terugkeert. De aankoopoptie van 2,75 miljoen euro wordt niet gelicht. Dat is simpelweg te duur voor OHL, dat een 8-tal inkomende transfers wil afronden. De Spanjaard, die gehuurd werd van SC Braga, deed het nochtans goed met 15 goals en 2 assists in 24 wedstrijden.

Volgens ProSport heeft Cercle Brugge een contractvoorstel gedaan aan Mihai Popa. De 22-jarige doelman is einde contract bij FC Voluntari en is daardoor grof wild. Popa is immers de nummer één van de Roemeense nationale U21, met wie hij straks het EK voor beloften mag spelen. Italiaanse media meldden de voorbije dagen dat hij al bij Torino getekend had, maar dat wordt ontkend vanuit de entourage van de speler.

BUITENLAND
Om Sado Mané te vervangen zou Bayern München-trainer Thomas Tuchel zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Zo meldt Mundo Deportivo dat de trainer mikt op een hereniging met Ousmane Dembélé, die momenteel de kleuren van FC Barcelona verdedigt. In Catalonië zou hij over een clausule beschikken waardoor bij komende zomer voor een gelimiteerde som van zo'n 50 miljoen euro weg kan. Barça hoopt echter om Dembélé te verleiden tot een contractaanpassing, om zo de winstmarge te vergroten.



Het blijft onduidelijk waar de toekomst van Lionel Messi ligt. Volgens L'Equipe is Al-Hilal momenteel de enige club die al een concrete aanbieding neerlegde bij de Argentijn. Het zou gaan om een overeenkomst van twee seizoenen, mogelijk met optie tot een derde. Indien Messi hier zijn kribbel onder zet, zou hij liefst 500 à 600 miljoen euro kunnen gaan opstrijken. Desondanks wil de Argentijn zich voorlopig niet haasten. Zijn prioriteit is om nog enkele seizoenen in Europa blijven en dus wacht hij eerst andere voorstellen af.



Jude Bellingham lijkt komende zomer de langverwachte stap naar de Europese elite te zetten. Volgens informatie van BILD weigerde de smaakmaker van Borussia Dortmund immers een contractverlenging tot 2026 aan een fors verbeterd salaris van zo'n 14 miljoen euro. De algemene verwachtingen is dat de weg vrij ligt voor Real Madrid om de middenvelder weg te kapen. Zelfs het historisch hoge contractvoorstel van Borussia kan niet wedijveren met het financiële voorstel dat er in Madrid klaarligt: Bellingham kan zich verheugen op een jaarsalaris van maximaal 20 miljoen euro en een contract tot 2029.

Bij welke club verwacht u de meeste nieuwkomers komende zomer?

Meest recent

Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

104
104
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

196
196
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

120
120
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

216
216
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

389
389
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

422
422
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

185
185
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

72
72
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

207
207
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

272
272
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

126
126
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

368
368
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

141
141
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

221
221
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

612
612
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

46
46
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

113
113
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

308
308
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

201
201
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

164
164
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

124
124
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

199
199
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

495
495
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

95
95
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

509
509

Meer sportnieuws