TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

1048 stemmen
TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

JUPILER PRO LEAGUE


Club Brugge lijkt zich op te maken voor een heuse leegloop. Tajon Buchanan, nadrukkelijk gelinkt aan Internazionale, en Noa Lang hebben hun zinnen gezet op een nieuwe stap. Volgens Het Nieuwsblad kunnen echter nog meer spelers beschikken. Zo zou ook een vertrek van Andreas Skov Olsen niet uitgesloten zijn. Daarnaast zou Blauw-Zwart af willen van enkele spelers met een zwaar contract, die voorlopig geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen: Kamal Sowah, Jack Hendry en Dedryck Boyata. De nieuwe trainer zou hun situatie eventueel nog kunnen keren, maar die kans lijkt klein. Owen Otasowie, die al maanden van de radar is verdwenen, moet sowieso weg.



Antwerp FC neemt komende zomer naar alle waarschijnlijkheid afscheid van Pieter Gerkens. Het aflopende contract van de 28-jarige middenvelder wordt normaal gezien niet verlengd. Toch hoeft Gerkens niet te wanhopen. Zo zou hij een fraaie binnenlandse transfer kunnen maken. Bij La Dernière Heure weet men dat Standard aan zijn mouw blijft trekken. Er zouden in maart zelfs al eerste gesprekken zijn gevoerd tussen beide partijen over een transfervrije overgang na het seizoen.



RSC Anderlecht

heeft een nieuw gezicht mogen verwelkomen, maar dit keer gaat het niet om versterking voor de spelerskern of de sportieve omkadering. Zo werd de Raad van Bestuur aangevuld met Thomas Van Den Spiegel, oud-basketter en CEO van Flanders Classic. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap die Wouter Vandenhaute oprichtte om zich in te kopen bij de Brusselse club.



OH Leuven gaat een drukke transferzomer tegemoet. Het Nieuwsblad weet alvast dat één smaakmaker volgend seizoen niet maar aan Den Dreef zal spelen. De krant laat weten dat Mario Gonzalez niet meer terugkeert. De aankoopoptie van 2,75 miljoen euro wordt niet gelicht. Dat is simpelweg te duur voor OHL, dat een 8-tal inkomende transfers wil afronden. De Spanjaard, die gehuurd werd van SC Braga, deed het nochtans goed met 15 goals en 2 assists in 24 wedstrijden.

Volgens ProSport heeft Cercle Brugge een contractvoorstel gedaan aan Mihai Popa. De 22-jarige doelman is einde contract bij FC Voluntari en is daardoor grof wild. Popa is immers de nummer één van de Roemeense nationale U21, met wie hij straks het EK voor beloften mag spelen. Italiaanse media meldden de voorbije dagen dat hij al bij Torino getekend had, maar dat wordt ontkend vanuit de entourage van de speler.

BUITENLAND
Om Sado Mané te vervangen zou Bayern München-trainer Thomas Tuchel zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Zo meldt Mundo Deportivo dat de trainer mikt op een hereniging met Ousmane Dembélé, die momenteel de kleuren van FC Barcelona verdedigt. In Catalonië zou hij over een clausule beschikken waardoor bij komende zomer voor een gelimiteerde som van zo'n 50 miljoen euro weg kan. Barça hoopt echter om Dembélé te verleiden tot een contractaanpassing, om zo de winstmarge te vergroten.



Het blijft onduidelijk waar de toekomst van Lionel Messi ligt. Volgens L'Equipe is Al-Hilal momenteel de enige club die al een concrete aanbieding neerlegde bij de Argentijn. Het zou gaan om een overeenkomst van twee seizoenen, mogelijk met optie tot een derde. Indien Messi hier zijn kribbel onder zet, zou hij liefst 500 à 600 miljoen euro kunnen gaan opstrijken. Desondanks wil de Argentijn zich voorlopig niet haasten. Zijn prioriteit is om nog enkele seizoenen in Europa blijven en dus wacht hij eerst andere voorstellen af.



Jude Bellingham lijkt komende zomer de langverwachte stap naar de Europese elite te zetten. Volgens informatie van BILD weigerde de smaakmaker van Borussia Dortmund immers een contractverlenging tot 2026 aan een fors verbeterd salaris van zo'n 14 miljoen euro. De algemene verwachtingen is dat de weg vrij ligt voor Real Madrid om de middenvelder weg te kapen. Zelfs het historisch hoge contractvoorstel van Borussia kan niet wedijveren met het financiële voorstel dat er in Madrid klaarligt: Bellingham kan zich verheugen op een jaarsalaris van maximaal 20 miljoen euro en een contract tot 2029.

Bij welke club verwacht u de meeste nieuwkomers komende zomer?

Meest recent

'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

16
16
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

8
8
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

81
81
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

109
109
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

69
69
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

21
21
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

208
208
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

126
126
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

54
54
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

20
20
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

37
37
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

34
34
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

79
79
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

279
279
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

229
229
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

109
109
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

709
709
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

254
254
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

336
336
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

724
724
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

69
69
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

412
412
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

178
178
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

112
112
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

647
647

Meer sportnieuws