TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

door
TRANSFERUURTJE 'Grote kuis Club, Belgische transfer Gerkens'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

JUPILER PRO LEAGUE


Club Brugge lijkt zich op te maken voor een heuse leegloop. Tajon Buchanan, nadrukkelijk gelinkt aan Internazionale, en Noa Lang hebben hun zinnen gezet op een nieuwe stap. Volgens Het Nieuwsblad kunnen echter nog meer spelers beschikken. Zo zou ook een vertrek van Andreas Skov Olsen niet uitgesloten zijn. Daarnaast zou Blauw-Zwart af willen van enkele spelers met een zwaar contract, die voorlopig geen hoofdrol spelen in de sportieve plannen: Kamal Sowah, Jack Hendry en Dedryck Boyata. De nieuwe trainer zou hun situatie eventueel nog kunnen keren, maar die kans lijkt klein. Owen Otasowie, die al maanden van de radar is verdwenen, moet sowieso weg.



Antwerp FC neemt komende zomer naar alle waarschijnlijkheid afscheid van Pieter Gerkens. Het aflopende contract van de 28-jarige middenvelder wordt normaal gezien niet verlengd. Toch hoeft Gerkens niet te wanhopen. Zo zou hij een fraaie binnenlandse transfer kunnen maken. Bij La Dernière Heure weet men dat Standard aan zijn mouw blijft trekken. Er zouden in maart zelfs al eerste gesprekken zijn gevoerd tussen beide partijen over een transfervrije overgang na het seizoen.



RSC Anderlecht

heeft een nieuw gezicht mogen verwelkomen, maar dit keer gaat het niet om versterking voor de spelerskern of de sportieve omkadering. Zo werd de Raad van Bestuur aangevuld met Thomas Van Den Spiegel, oud-basketter en CEO van Flanders Classic. Hij doet dat namens Mauvavie, de vennootschap die Wouter Vandenhaute oprichtte om zich in te kopen bij de Brusselse club.



OH Leuven gaat een drukke transferzomer tegemoet. Het Nieuwsblad weet alvast dat één smaakmaker volgend seizoen niet maar aan Den Dreef zal spelen. De krant laat weten dat Mario Gonzalez niet meer terugkeert. De aankoopoptie van 2,75 miljoen euro wordt niet gelicht. Dat is simpelweg te duur voor OHL, dat een 8-tal inkomende transfers wil afronden. De Spanjaard, die gehuurd werd van SC Braga, deed het nochtans goed met 15 goals en 2 assists in 24 wedstrijden.

Volgens ProSport heeft Cercle Brugge een contractvoorstel gedaan aan Mihai Popa. De 22-jarige doelman is einde contract bij FC Voluntari en is daardoor grof wild. Popa is immers de nummer één van de Roemeense nationale U21, met wie hij straks het EK voor beloften mag spelen. Italiaanse media meldden de voorbije dagen dat hij al bij Torino getekend had, maar dat wordt ontkend vanuit de entourage van de speler.

BUITENLAND
Om Sado Mané te vervangen zou Bayern München-trainer Thomas Tuchel zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende. Zo meldt Mundo Deportivo dat de trainer mikt op een hereniging met Ousmane Dembélé, die momenteel de kleuren van FC Barcelona verdedigt. In Catalonië zou hij over een clausule beschikken waardoor bij komende zomer voor een gelimiteerde som van zo'n 50 miljoen euro weg kan. Barça hoopt echter om Dembélé te verleiden tot een contractaanpassing, om zo de winstmarge te vergroten.



Het blijft onduidelijk waar de toekomst van Lionel Messi ligt. Volgens L'Equipe is Al-Hilal momenteel de enige club die al een concrete aanbieding neerlegde bij de Argentijn. Het zou gaan om een overeenkomst van twee seizoenen, mogelijk met optie tot een derde. Indien Messi hier zijn kribbel onder zet, zou hij liefst 500 à 600 miljoen euro kunnen gaan opstrijken. Desondanks wil de Argentijn zich voorlopig niet haasten. Zijn prioriteit is om nog enkele seizoenen in Europa blijven en dus wacht hij eerst andere voorstellen af.



Jude Bellingham lijkt komende zomer de langverwachte stap naar de Europese elite te zetten. Volgens informatie van BILD weigerde de smaakmaker van Borussia Dortmund immers een contractverlenging tot 2026 aan een fors verbeterd salaris van zo'n 14 miljoen euro. De algemene verwachtingen is dat de weg vrij ligt voor Real Madrid om de middenvelder weg te kapen. Zelfs het historisch hoge contractvoorstel van Borussia kan niet wedijveren met het financiële voorstel dat er in Madrid klaarligt: Bellingham kan zich verheugen op een jaarsalaris van maximaal 20 miljoen euro en een contract tot 2029.

Bij welke club verwacht u de meeste nieuwkomers komende zomer?

Meest recent

Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

15
15
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

195
195
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

71
71
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

77
77
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

97
97
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

312
312
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

149
149
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

103
103
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

680
680
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

791
791
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

419
419
Zulte Waregem heeft beet: derde winteraanwinst binnen

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

95
95
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

409
409
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

740
740
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

140
140
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

733
733
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

199
199
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

199
199
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

434
434
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

209
209
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

365
365
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

448
448
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

23
23
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

268
268
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

64
64

Meer sportnieuws