Extra miljoenen Anderlecht: Vandenhaute stelt eerste doel

763
Extra miljoenen Anderlecht: Vandenhaute stelt eerste doel

Het seizoen zit er alweer enkele weken op, de spelers zijn inmiddels met vakantie vertrokken. Desondanks stond maandagavond een belangrijke afspraak op het programma bij RSC Anderlecht. Tijdens de Raad van Bestuur werden onder meer de sportieve plannen voor volgend seizoen goedgekeurd.


RSCA heeft een historisch slecht seizoen achter de rug. De Brusselaars eindigden slechts elfde in de reguliere competitie, hun slechtste eindnotering sinds 1937. Die tegenvallende prestaties werden uiteraard fel bediscussieerd tijdens de Raad van Bestuur, al ging het er volgens de aanwezigen wel aan toe in een 'constructieve sfeer'. Van nieuwe ontslagen of verschuivingen binnen de clubleiding lijkt dan ook geen sprake, al kreeg Thomas Van den Spiegel wel een zitje in de RvB.

Daarnaast werd logischerwijs ook sportieve baas Jesper Fredberg uitgehoord. Zo deed hij onder meer zijn plan van aanpak voor de komende transferperiode en voor de rest van het volgende seizoen uit de doeken. Dat plan kon blijkbaar op het nodige enthousiasme rekenen bij de RvB. Het werd unaniem goedgekeurd én de aandeelhouders gaan in de komende dagen overleggen om de Deen van extra miljoenen te voorzien. Zo zou er sprake zijn van een kapitaalsverhoging van zo'n 14 miljoen euro.

MINSTENS VIERDE PLAATS
Niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute bevestigde dat er extra middelen zullen volgen en uitte zelfs al een eerste ambitie, zo wil Paars-Wit zich volgend seizoen weer melden aan de top van het klassement. "Het is de bedoeling dat Fredberg proactief de markt op kan gaan", aldus Vandenhaute bij Het Laatste Nieuws. "Financieel staat de club er ook veel beter voor dan drie jaar geleden. Het is niet de bedoeling dat wij eerst moeten verkopen alvorens we zelf kunnen toeslaan op de transfermarkt. Het is onze ambitie om volgend seizoen met Anderlecht opnieuw bij de eerste vier van België te eindigen.”

LEES OOK: Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Denkt u dat Fredberg voor een ommekeer zal zorgen bij RSCA?

Meest recent

Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

64
64
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

38
38
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

11
11
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

96
96
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

152
152
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

92
92
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

86
86
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

370
370
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

115
115
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

85
85
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

101
101
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

29
29
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

74
74
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

286
286
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

39
39
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

53
53
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

22
22
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

117
117
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

58
58
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

224
224
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

76
76
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

218
218
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

31
31
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

89
89
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

1090
1090

Meer sportnieuws