Wiskundeprofessor rekent uit: de kampioen is gekend

door
Wiskundeprofessor rekent uit: de kampioen is gekend

Wie wordt straks kampioen in de Jupiler Pro League? Volgens de berekeningen van een professor in de wiskunde is er na twee speeldagen in de Champions Play-Offs één duidelijke favoriet. 


Union, Antwerp en Genk zullen onder elkaar moeten uitvechten wie de nieuwe landskampioen wordt. Toch wijst professor emeritus Jean-Pierre Ottoy, verbonden aan de UGent, een duidelijke titelfavoriet naar voren in Het Laatste NieuwsAntwerp heeft volgens hem 47,1 procent kans om volgende maand de titel binnen te rijven. Union en Genk, die slechts één punt moeten prijsgeven tegenover The Great Old, moeten het met respectievelijk 24,6 en 28,3 procent doen.

Dat komt vooral door het feit dat Antwerp bij een ex aequo altijd het voordeel heeft op zijn achtervolger. Racing Genk heeft op zijn beurt bij gelijke punten het voordeel op de Brusselaars omdat ze de reguliere competitie als leider afsloten. Voor Club Brugge is alle hoop al vervlogen: er rest enkel een waterkansje om de derde plaats te veroveren. Mathematisch kan Club zichzelf niet meer opvolgen als landskampioen.

DE STAND IN DE CHAMPIONS PLAY-OFFS
1. Antwerp - 42
2. Racing Genk - 41*
3. Union - 41*
4. Club Brugge - 30*

* Deze teams kregen een half punt extra bij de halvering

LEES OOK: RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Haalt Antwerp het voor Union en Genk?

Meest recent

'Transferdompers voor Club én Cercle Brugge'

De wintermercato is intussen al bijna halfweg, maar het is nog wachten op het échte vuurwerk ...

3
3
Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

11
11
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

31
31
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

132
132
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

106
106
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

175
175
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

124
124
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

276
276
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

72
72
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

57
57
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

113
113
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

286
286
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

207
207
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

76
76
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

178
178
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

125
125
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

61
61
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

773
773
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

917
917
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

468
468
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

135
135
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

44
44
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

730
730
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

624
624

Meer sportnieuws