Cercle klaar en duidelijk: Monaco denkt niet aan verkopen

door
Cercle klaar en duidelijk: Monaco denkt niet aan verkopen

Cercle Brugge deed het de afgelopen jaren best goed in de Jupiler Pro League. Financieel kreeg het dan ook een enorme steun van moederclub AS Monaco. Maandag deden echter geruchten de ronde dat de Franse club zou overgaan tot een verkoop van de Vereninging, maar dat werd inmiddels met stip ontkent.


AS Monaco zou achter de schermen bezig zijn met de verkoop van Cercle, een zestal jaar na de overname. Maar in een statement laat Groen-Zwart nu weten dat Monegasken totaal niet van plan zijn om de samenwerking stop te zetten. "AS Monaco ontkent de intentie om Cercle Brugge te verkopen. AS Monaco is tevreden met de huidige resultaten van Cercle Brugge en steunt het team volledig voor de toekomst."

VAN 1B NAAR PLAY-OFFS
In 2017 was Cercle in sportief en financieel vieze papieren terecht gekomen. De Vereniging werd echter van de ondergang behoed doordat Monaco het merendeel van de aandelen overnam. In de jaren nadien werkten beide clubs nauw samen. Zo kreeg Groen-Zwart regelmatig jonge talenten uit de Monegaskische opleiding ter beschikking, die op die manier extra ervaring konden gaan opdoen op de Belgische velden.

Mede dankzij de hulp uit het Prinsdom konden de Bruggelingen in 2018 weer promoveren naar de Jupiler Pro League. Daarin lijkt Cercle stilaan uit te groeien tot een stabiele middenmoter. In de huidige jaargang wist de Vereniging zich zelfs te plaatsen voor de Europe Play-Offs, waarin het momenteel nog meedoet voor een Europees ticket.

LEES OOK: Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

🔥 Populair bij onze lezers

‘Rugnummer Bakayoko doet wenkbrauwen fronsen’
‘Rugnummer Bakayoko doet wenkbrauwen fronsen’

Een zware tegenvaller voor Cercle?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

159
159
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

256
256
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

707
707
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

514
514
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1726
1726
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

97
97
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

231
231
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1190
1190
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

777
777
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1190
1190
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

522
522
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

116
116

Meer sportnieuws