'Vandenhaute ziet Anderlecht-plannetje in water vallen'

door
'Vandenhaute ziet Anderlecht-plannetje in water vallen'

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League volledig onder stoom zijn geraakt, wordt bij RSC Anderlecht al druk naar het komende seizoen toegewerkt. Zo is sportieve baas Jesper Fredberg momenteel in de weer met het ontrollen van zijn transferplannen. En ondertussen wordt ook volop aan de sportieve staf gesleuteld.


Vlak na het mislopen van een ticket voor de Play-Offs, maakte Fredberg al duidelijk dat hij volop achter zijn landgenoot Brian Riemer blijft staan. De balans onder diens bewind was nochtans allesbehalve schitterend, maar de Deense hoofdcoach blijft dus gewoon op post. Aan zijn omkadering zal wel één en ander veranderen. Met de vrij onbekende Spanjaard Javier Melchor werd alvast een nieuwe keeperstrainer aangesteld. Eerder werd de Brit Ian Burchnall al aangetrokken als assistent-coach.

De verwachting is dat Fredberg in de komende weken nog meer pionnen zal aanstellen die volledig achter zijn voetbalvisie staan. Maar daarvoor moet ook plaats gemaakt worden. Zo geraakte vorige week bekend dat Robin Veldman allicht andere oorden opzoekt. De Nederlandse assistent-coach wordt nochtans erg gewaardeerd binnen de club. Maar hij zou toch vertrekken, onder meer Ajax zou belangstelling tonen in Veldman.

GEEN MODERNE JEAN DOCKX
Dat wordt nu ook bevestigd door Het Laatste Nieuws, waar men de kans groot acht dat Veldman op korte termijn zal beschikken. Voor niet-uitvoerend voorzitter Wouter Vandenhaute is dat wel een streep door de rekening. Die had namelijk het plan om op lange termijn door te gaan met Veldman. "We zien in hem een moderne Jean Dockx. Robin wil op een dag T1 worden van Anderlecht. Dat is een ambitie die de club hem gunt en met hem deelt, maar daarvoor is het nu te vroeg. Hij zal de komende jaren de continuïteit tussen het A-elftal, de Futures en de Academy garanderen", zei Vandenhaute in november nog. Zijn macht binnen de club lijkt dus wel degelijk af te nemen.

LEES OOK: 'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

Anderlecht moet er alles aan doen om Veldman toch te houden ...

Meest recent

Keeperssoap Club Brugge: Jackers richting JPL-concurrent?

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

1
1
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

8
8
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

25
25
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

131
131
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

215
215
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

37
37
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

128
128
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

109
109
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

66
66
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

29
29
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

259
259
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

44
44
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

44
44
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

218
218
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

112
112
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

283
283
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

220
220
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

270
270
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

641
641
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

283
283
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

150
150
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

520
520
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

134
134
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

100
100
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

224
224

Meer sportnieuws